מידע שימושי מעונות יום תשפ''ב החלטה על אי סבסוד לאברכים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

קצרה

משתמש מקצוען
אבל למה יוצאים מנקודת הנחה שגבר עובד לא מקבל בכלל הנחה במעון?
במשפחות גדולות ההכנסה לנפש בהרבה מקרים תהיה מספיק נמוכה כדי לקבל הנחה. זה אולי לא יהיה דרגה 3, אבל גם בדרגה 6 למשל מקבלים הנחה משמעותית. (וודאי שההפרש בהנחה לא מתקרב לעליה בהכנסה)
(היו לי ילדים במעון כשבעלי היה אברך, ויש לי ילדים במעון גם כיום- כשהוא עובד. ההבדל בהנחה קיים, אבל לא כ"כ משמעותי)

אם בעלי ח"ו היה יוצא לעבוד בהיקף משרה של 24 ש"ש אפילו מעל שכר המינימום - אני עדיין אקבל דרגה 3.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כולם דנים פה על עוסק פטור וכאלו רעיונות לעקיפה.

בשנה הבאה תוצג מצגת של נתוני הביטוח לאומי המצביעים עליה חדה בשיעור עבודת הגברים החרדים בגלל התקנה
וזו תהיה הוכחה רצינית לחשיבות של אי תשלום מעונות לאברכים...

נראה לי אולי יכול להיות קצת חילול השם.
אל דאגה.

התחקירים על החרדים העוקפים יהיו קודם!

קצרה

משתמש מקצוען
אל דאגה.

התחקירים על החרדים העוקפים יהיו קודם!

א. פעם קודמת לא היה.
יאיר לפיד הוציא הודעה לעיתונות עם חזרת הסבסוד לאברכים על "יעילות" תקנתו.

ב. לא תהיה שום דרך להוכיח שמישהו אינו באמת עוסק פטור.

ג. האינטרס של להציג את אפקטיביות המהלך יהיה שווה יותר.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לכל מי שכתב על להוציא אישור סטודנט, נזכרתי שהדרגה לא ניתנת לכל השנה אלא רק עד אמצע שנה, ואז צריך להגיש ציונים והוכחה שרשומים ללימודים גם להמשך השנה.

מירי עוס

משתמש מקצוען
אם בעלי ח"ו היה יוצא לעבוד בהיקף משרה של 24 ש"ש אפילו מעל שכר המינימום - אני עדיין אקבל דרגה 3.
הגיוני, כי כנראה את לא זוג צעיר +2 או אפילו 3.
אבל להרבה מאוד זוגות כאלו הדרגה עשויה תיפגע, אם תתווסף עוד הכנסה בהיקף של 50 משרה.

ואחזור שוב על שאלתי.
יהיה צריך 100 אחוז משרה של האם+50 משרה של האב, או 125% יחד, כמו שהוזכר כאן באשכול?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יהיה צריך 100 אחוז משרה של האם+50 משרה של האב, או 125% יחד, כמו שהוזכר כאן באשכול?
בשביל תנאי סף כל אחד מהם חצי משרה לפחות.
בשביל דרגה כמו שהיה קדם (מה שאומר שחשוב שלאמא יהיה 100 אחוז משרה או קרוב)

קצרה

משתמש מקצוען
אבל להרבה מאוד זוגות כאלו הדרגה עשויה תיפגע, אם תתווסף עוד הכנסה בהיקף של 50 משרה.

ואחזור שוב על שאלתי.

מניסוח ההודעה לתקשורת של ליברמן נראה ש-100 אחוז של האם + 50 של האב לצורך סיבסוד מלא.
אם האם תעבוד פחות מ-155 שעות - הדרגה תעלה בהתאם אבל עדיין תהיה זכאית לסבסוד.

כלומר קביעת הדרגה תהיה זהה למה שהיא היום הדבר היחיד שיתווסף הוא שתנאי מינימום לקבלת דרגה בכלל הוא שהאב עובד לפחות 50 אחוז משרה.

התקנות הרשמיות עדיין לא יצאו ואורנה ברביבאי לא חתמה עליהם.
ככה שכרגע מסתמכים על הודעה לתקשורת בלבד.

אולי תנסי לפנות אליה במייל ולבקש ממנה לשנות ולרכך את הגזירה. :)
נראה לי היא אנטי דתית מוצהרת..

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון, כל כך כואב לי על המשפחות הצעירות ואני מאד מודאגת לגביהם.
יותר קשה לעשות טריקים הן בהבט של הצבא והן בהבט של הכנסה לנפש.
מצד שני זה משפחות שמשלמות משכנתא בניגוד לחלק מהמשפחות היותר מבוגרות שהתחתנו בתקופה קצת אחרת.
בנוסף במשפחות הצעירות לעתים בכלל לא מבשלים צהריים ומסתמכים על מעונות וצהרונים באופן גורף, אם הן תצטרכנה לבצע שינוי בהרגלי הצהריים של האברך השינוי יחסית משמעותי ומתיש. מכל צד שלא מסתכלים קשה למצא פתרון בעקר למשפחות בסטטוס הזה.

קצרה

משתמש מקצוען
אבל למה יוצאים מנקודת הנחה שגבר עובד לא מקבל בכלל הנחה במעון?
במשפחות גדולות ההכנסה לנפש בהרבה מקרים תהיה מספיק נמוכה כדי לקבל הנחה. זה אולי לא יהיה דרגה 3, אבל גם בדרגה 6 למשל מקבלים הנחה משמעותית. (וודאי שההפרש בהנחה לא מתקרב לעליה בהכנסה, אם היא אמיתית כמובן)
(היו לי ילדים במעון כשבעלי היה אברך, ויש לי ילדים במעון גם כיום- כשהוא עובד. ההבדל בהנחה קיים, אבל לא כ"כ משמעותי)

מה שאומר שאברכים שיוכלו להשיג תלושים על 24 שעות עבודה בשכר מינימום לא יפגעו משמעותית בהנחה למעון.
מסכימה שזה לא עסק פשוט וצריך לבחון את כדאיות הנושא מבחינות אחרות שהוזכרו כאן.

את שואלת שאלות על כתבה עם אג'נדה ברורה לטעון שהחרדים מרוויחים הון על חשבון...??
יש עשרות או מאות כאלו בשנה
רובם לוקות בכשלים לוגיים מן הסוג הזה. ולמי אכפת?
יש אג'נדה ומטרה ספיציפית. זה עובד מנסיוני עם חילונים.
רובם, כולל אנשים שממש אין להם שום דבר נגד חרדים משוכנעים שיש אינספור הטבות לאברכים וחרדים בלבד ...

קרן ש

משתמש פעיל
בלי לקרוא את כל התגובות עד כה

חשבתי על 2 פתרנות שאולי הוזכרו...

1. כל אברך יכול לפתוח עוסק פטור ואז הוא יכול להגדיר את עצמו כעובד משרה מלאה וזה לא פוגע ברישום בכולל.
2. לפתוח תיק גירושין ברבנות, על פניו לאמהות בתהליך גירושין לא אמורים להתחשב במה שעושה או לא עושה הבעל

קצרה

משתמש מקצוען
נכון, כל כך כואב לי על המשפחות הצעירות ואני מאד מודאגת לגביהם.
יותר קשה לעשות טריקים הן בהבט של הצבא והן בהבט של הכנסה לנפש.
מצד שני זה משפחות שמשלמות משכנתא בניגוד לחלק מהמשפחות היותר מבוגרות שהתחתנו בתקופה קצת אחרת.
בנוסף במשפחות הצעירות לעתים בכלל לא מבשלים צהריים ומסתמכים על מעונות וצהרונים באופן גורף, אם הן תצטרכנה לבצע שינוי בהרגלי הצהריים של האברך השינוי יחסית משמעותי ומתיש. מכל צד שלא מסתכלים קשה למצא פתרון בעקר למשפחות בסטטוס הזה.

ושכחת את הפרט החשוב ביותר -
למשפחות גדולות יש יותר בקלות את האופציה של להחזיר את הילד הביתה
אין כמו עוד 2 ידיים או יותר של אח/אחות גדולה - כדי להפוך את ההחזרה המוקדמת לשפויה יותר.

כשהיו לי רק 2 ילדים ומישהי ניסתה לשכנע אותי לוותר על מקום שהשגתי בדי עמל במעון עבור אמא ל-9 שהיא אחרי בתור - לא הסכמתי ואמרתי אני בטוחה שלי קשה יותר ממנה. שבעלי עצמו צריך לחזור ולשמור על 2 תינוקות בן חצי שנה ושנה וחצי - ולה יש ילדים גולים.
היא אמרה לי - כשתהיה לך משפחה גדולה תביני כמה זה עדיין חשוב וכמה יש פחות כסף.
ברוך השם יש לי משפחה גדולה - ואני עדיין חושבת שלמשפחות הצעירות הצורך במעון קריטי יותר.
נכון - אולי אני לא אשלם את כל הכסף ואוותר על הנוחות עד 4 - אבל פחות קשה לי להסתדר עם ילד שמסיים מוקדם מדי.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בלי לקרוא את כל התגובות עד כה

חשבתי על 2 פתרנות שאולי הוזכרו...

1. כל אברך יכול לפתוח עוסק פטור ואז הוא יכול להגדיר את עצמו כעובד משרה מלאה וזה לא פוגע ברישום בכולל.
2. לפתוח תיק גירושין ברבנות, על פניו לאמהות בתהליך גירושין לא אמורים להתחשב במה שעושה או לא עושה הבעל
כתבו כבר

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
בעיני זה רק ניסין להפריד בין נתניהו לחרדים
שיפסיקו להיות אופוזיציה לוחמנית בבחינת
אם תאבו ושמעתם - טוב הארץ תאכלו
ואם תמאנו ומריתם - חרב תאכלו

במילים אחרות הציבור ישלם על כל הסרטונים והשטיקים שנבחריו עושים
תוכל קצת יותר להסביר את עצמך, פשוט לא כ"כ הצלחתי להבין ואני מעוניין לשמוע אם אתה את עצמך כן הצלחת להבין..
על איזה בדיוק שטיקים אתה מדבר, על זה שהעלו את ליברמן לשילטון?
נראה שאלו שלפני הבחירות יש להם את כל הטענות וההסברים למה לא צריך באמת להאמין ל'גיוואלד' של הנציגים, עכשיו קצת מבולבלים... מתחילים לספר שהם אלו שהעלו אותם לשלטון, כבר יש להם גם טענות על הנציגים על שהעלו את השמאל לשלטון

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שכחת את הפרט החשוב ביותר -
למשפחות גדולות יש יותר בקלות את האופציה של להחזיר את הילד הביתה
שכחתי כי זה לא באופן גורף וזה לא תקף אצלי למשל כאמא לבנים שלומדים עד שעות מאוחרות (באזור ירושלים אין הפסקת צהריים ארוכה בחיידרים) זה לגמרי אני ובעלי.
אבל את צודקת באופן כללי.

oritdi

משתמש פעיל
חייבת לדעת!
בכמה אחוזי משרה מותר לאברך לעבוד במסגרת דיחוי של הצבא?? (בן 25, צריך להגיש עד 26)

קצרה

משתמש מקצוען
שכחתי כי זה לא באופן גורף וזה לא תקף אצלי למשל כאמא לבנים שלומדים עד שעות מאוחרות (באזור ירושלים אין הפסקת צהריים ארוכה בחיידרים) זה לגמרי אני ובעלי.
אבל את צודקת באופן כללי.

באמת לא באופן גורף.
בבני ברק גם בחורי ישיבה חוזרים הביתה בצהריים לאכול ולנוח בין 2 ל-4 ..

Deep Media

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
כולם דנים פה על עוסק פטור וכאלו רעיונות לעקיפה.

בשנה הבאה תוצג מצגת של נתוני הביטוח לאומי המצביעים עליה חדה בשיעור עבודת הגברים החרדים בגלל התקנה
וזו תהיה הוכחה רצינית לחשיבות של אי תשלום מעונות לאברכים...

נראה לי אולי יכול להיות קצת חילול השם.
היפוטתית לחלוטין. אבל יש לבט"ל גם נתוני רווח, ואם הרווחים יעמדו על 600 שקלים שנתיים - יבינו שעשו עליהם סיבוב

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה