דרוש מידע מעבר מעוסק פטור לשכיר ומענק עבודה

פרידא

משתמש מקצוען
יש לי כרגע עוסק פטור ואני מתחילה לעבוד כשכירה. האם כדאי לי לסגור את העסק מה שיותר מוקדם? ההכנסה שלי כשכירה תהיה בגבול לגבי מענק עבודה. אבל בסימולטור נראה שזה לא משנה. איך הוא מחלק את ההכנסה כשחלק מהשנה שכירים וחלק עצמאים? סימנתי בחודשים את מס' החודשים שהייתי שכירה והחודשים שהייתי עצמאית. אך אין הפרש משמעותי אם אני משאירה את העסק פתוח עד סוף שנה.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
זה פחות משנה מתי תסגרי, יותר משנה כמה תרוויחי במהלך כל השנה...
בכל מקרה ההכנסות השנתיות מחולקות למס' חודשי עבודה שעבדת וזה הממוצע החודשי

פרידא

משתמש מקצוען
זה פחות משנה מתי תסגרי, יותר משנה כמה תרוויחי במהלך כל השנה...
בכל מקרה ההכנסות השנתיות מחולקות למס' חודשי עבודה שעבדת וזה הממוצע החודשי
אם אני אסגור עכשיו. אז מה שהרווחתי עד עכשיו יתחלק ל-8. לא? וההכנסות השנתיות מעבודתי כשכירה יתחלקו ל-4.(חודשים 9-12)?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
מחלקים למס' חודשי עבודה סה"כ כולל עצמאי ושכיר יחד לא משנה כמה חודשים כעצמאי בנפרד.
לפעמים כדאי לסגור לפני סוף שנה כי יכול להשפיע על ביטוח לאומי או על הצהרת הון

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אם אני אסגור עכשיו. אז מה שהרווחתי עד עכשיו יתחלק ל-8. לא? וההכנסות השנתיות מעבודתי כשכירה יתחלקו ל-4.(חודשים 9-12)?
כמו ש @יהודה מילר כתב, זה לא רלוונטי, ממילא את עובדת 12 חודשים וכל ההכנסות יתחלקו ל 12.
מצד שני, יש לך אפשרות עדיין לעבוד כעצמאית?
כי אם כן, אולי תעשי עוד קצת הכנסות מהצד בינתיים עד שתסגרי...

פרידא

משתמש מקצוען
מחלקים למס' חודשי עבודה סה"כ כולל עצמאי ושכיר יחד לא משנה כמה חודשים כעצמאי בנפרד.
לפעמים כדאי לסגור לפני סוף שנה כי יכול להשפיע על ביטוח לאומי או על הצהרת הון
אני רוצה להבין ברור. גם אם אני סוגרת את העסק בחודש אוגוסט, ההכנסה תתחלק ל-12?
ההכנסה כשכירה ודאי תתחלק לפי חודשי עבודה בפועל. לא?

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אני רוצה להבין ברור. גם אם אני סוגרת את העסק בחודש אוגוסט, ההכנסה תתחלק ל-12?
ההכנסה כשכירה ודאי תתחלק לפי חודשי עבודה בפועל. לא?
זה בכלל לא רלוונטי מה שכירה ומה עצמאית
יש הכנסה X מעצמאית במהלך השנה
יש הכנסה Y כשכירה במהלך השנה
סך חודשי העבודה הם 12 (זה לא רלוונטי אם חלק כשכירה, חלק כעצמאית, וחלק גם וגם, העיקר שעבדת בחודשים הנ"ל)
כל ההכנסה תחולק ל 12

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה