מס שאלות בנוגע לטיפול הצגת והמרת קבצי MOV

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש לי כמה שאלות שקשורות זו בזו
1) לקנון לאחרונה יש סיומת לקבצי הוידאו של MOV האם יש דרך לשנות? לא מצאתי בהגדרות.
2) בהנחה ואין, לא כל התוכנות תומכות בתצוגת קבצי MOV - פיקאסה למשל לא מצליחה להציג לי (מדיה פלייר - כן. כך שברור לי שזו לא בעיה של קודקים)
3) מה הסיומת הכי טובה להמרת קבצי וידאו שיקטין את הנפח אבל עדין ישמור על איכות סבירה
4) באיזה תוכנה הכי כדאי להמיר את הקבצים? - ניסיתי בפורמט פקטורי והוא לא ממיר לי באופן תקין

אשמח לתגובות

נח

משתמש רשום
נכתב ע"י שקדיה;1366518:
יש לי כמה שאלות שקשורות זו בזו
1) לקנון לאחרונה יש סיומת לקבצי הוידאו של MOV האם יש דרך לשנות? לא מצאתי בהגדרות.
2) בהנחה ואין, לא כל התוכנות תומכות בתצוגת קבצי MOV - פיקאסה למשל לא מצליחה להציג לי (מדיה פלייר - כן. כך שברור לי שזו לא בעיה של קודקים)
3) מה הסיומת הכי טובה להמרת קבצי וידאו שיקטין את הנפח אבל עדין ישמור על איכות סבירה
4) באיזה תוכנה הכי כדאי להמיר את הקבצים? - ניסיתי בפורמט פקטורי והוא לא ממיר לי באופן תקין

אשמח לתגובות

1. כל מצלמה לגופה.
3. AVI
4. נכון, לפעמים הוידאו והאודיו לא מתואמים.
ניתן לנסות תוכנות המרה נוספות, כגון;

http://download.cnet.com/Pepsky-Free-Audio-Converter/3000-2140_4-10772402.html

http://he.hamstersoft.com/free-audio-converter/#more

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אשמח לשמוע היכן
יש לי קנון A2500
וקנון IXUS

האפשרות היחידה בוידאו זה בחירה בין NTSC לPAL שאינלי מושג מה ההבדל ביניהם
אבל מבדיקה במעבר בין שניהם הם לא משנים את הסיומת

3154

משתמש צעיר
מצטרפת לשאלה של שקדיה. במדיה פלייר אפשר לראות את ההסרטה, אבל אי אפשר לשמוע כלום.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י 3154;1366834:
מצטרפת לשאלה של שקדיה. במדיה פלייר אפשר לראות את ההסרטה, אבל אי אפשר לשמוע כלום.

למה שלא תנסי VLC.

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י שקדיה;1366795:
אשמח לשמוע היכן
יש לי קנון A2500
וקנון IXUS

האפשרות היחידה בוידאו זה בחירה בין NTSC לPAL שאינלי מושג מה ההבדל ביניהם
אבל מבדיקה במעבר בין שניהם הם לא משנים את הסיומת

בדגם A2500 הפורמט הוא MOV, ואי אפשר לשנות את זה.
ודגם IXUS לא כתבת איזה מס'. יש שהם MOV ויש מהם AVI. בכל אופן אין אפשרות לשנות הפורמט.

PAL וNTSC אין להם קשר לזה.

ולהמיר את הפורמט, ראיתי מי שכתב להמירו בתוכנת מובי מייקר. כדאי לנסות.

bris

משתמש סופר מקצוען
יש כאן בלבול של כמה מושגים

יש את המעטפת ויש את המקודד (יש עוד כמה דברים , אבל נניח לזה כרגע)

היום כשהרזלוציה גבוהה הקידוד הוא בפורמט AVCHD , שהוא גירסה של H264, שהוא התקן הסטנדרטי היום בתעשיה.

המעטפת(בלעז WRAPPER) היא ה"קופסא" שהא נמצא זרם הוידאו. זה יכול להיות AVI הישן (והלא ככ טוב, שרשמית נפח נשמתו ממזמן ולולי תעשיית הסרטים הפירטים לא היה לו כבר זכר)
ויש את MOV שזה בעצם של APPLE כבר המון שנים. פעם היה בפנים מקודדים אחרים היום זה H264.
מכל מיני סיבות טכניות , קנון בחרו את הפורמט של QUICKTIME שזה המ MOV אבל בפנים הקידוד זהה ל H264 של כל מסרטה.

בעיקרון אפשר להשאיר את הוידאו כמו שהוא ורק לשנות את המבנה של הקובץ מQUICKTIME דהיינו MOV ל MP4. במק אני עושה את זה בשניות עם http://www.lighterra.com/mp4ify/

רוב התוכנות ל PC פשוט יקדדו את הוידאו מחדש שזה גם לוקח המון זמן וגם מאוד מוריד את האיכות.
אני בטוח שיש כלים כאלה גם ל PC צריך לשאול בפורום של עריכת וידאו.

רוב תוכנות העריכה הרציניות , וגאס , פרמייר AVID מסתדרות טוב מאוד עם MOV.

בקשר ל PICASA , פשוט צריך להתקין במחשב QUICKTIME וגם לסמן בקבצים של הפיקסה שיטפל בכאלה סיומות כי בברירת מחדל הוא לא.

קבצים מצורפים

• image6.png
    KB 74.5 · צפיות: 14

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה