התייעצות מס רכישה -- העברה ללא תמורה לאח -אחות

בנימין 5850

משתמש פעיל
שאם אעשה הפוך אז..?
על פניו הסדר לא משנה כל עוד אתה מוכר את הדירה הראשונה תוך 18 חודשים מיום רכישת הדירה השנייה.
אני פשוט לא רוצה להגיד לך בוודאות ללא בדיקה שהעברה ללא תמורה דינה כמכירה לכל דבר ועניין.
ממליץ שוב לפני כל פעולה לבדוק מול עו"ד המתמחה במקרקעין מה מומלץ לבצע כי לדברים לפעמים יש השלכות לטווח הרחוק.

• תודה
Reactions: scw

בציניות

משתמש מקצוען
לי יש דירה אחת
ואני מעונין לקנות דירה אחרת
ולתת את הדירה הראשונה במתנה לאחותי שיש לה דירה אחת
השאלה היא לגבי מס רכישה במקרה זה
הבנתי מהאשכול שתשלום שליש
@בנימין 5850
חשבו טוב אם שווה לכם כל העסק הזה. הרי את השליש שהאחות משלמת, אתם תצטרכו לתת לה.
וביום מן הימים כשתרצו להעביר את הדירה על שמכם, תצטרכו שוב לשלם מס, וכל זה בהנחה שרשות המיסים לא תערים קשיים, ובינתיים דירה שרכשתם במיטב כספכם רשומה על שם מישהו אחר, הגם שזה קרוב משפחה, זה לא הכי מומלץ. יהיו גם עלויות של עו"ד בכל העברה. תעשו את השיקול עד כמה זה משתלם בסוף.

3103Leah

משתמש רשום
אני התייעצתי עם כמה עורכי דין על הנושא כולם פה אחד המליצו לא להתעסק. רשות המסים יושבת מאד חזק על העסקאות האלו.

בנימין 5850

משתמש פעיל
אני התייעצתי עם כמה עורכי דין על הנושא כולם פה אחד המליצו לא להתעסק. רשות המסים יושבת מאד חזק על העסקאות האלו.
לא מדויק שיושבים חזק על עסקאות כאלה, יש להם תיקים של מליוני שקלים להתעסק ולא בכמה עשרות אלפי שקלים או קצת יותר,

על העיקרון אני מסכים שאכן אם עושים כזאת עסקה, היא צריכה להתבצע בזהירות מרבית ועם ייעוץ מקצועי כי בעסקאות כאלה יש השלכה לטווח הרחוק ואכן יצא לי לראות מקרים שלאחר שנים שניסו לבצע מכירה של הנכס, רשות המסים ביקשה הבהרות בנוגע לעסקאות ולא קיבלה למפרע את העסקה שנעשתה והטילה חיוב רטרואקטיבי כולל ריבי. והצמדה, ולכן צריך לעשות כאלה עסקאות בייעוץ מקצועי.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה