דרוש מידע מס הכנסה - החזר מס על תרומות

עורכת קליפים

משתמש פעיל
אם אתה רוצה להגיש על השנה הנוכחית זה תיאום מס על תרומות,
החזר מס זה משהו שעושים על שנים עברו,
אני עשיתי את זה שנה שעברה,
זה מאד נוח באתר של מס הכנסה אבל הם לא מביאים לך את הכסף אלא אישור על כמה החזר שאתה יכול לקבל ואז אתה צריך לתת את זה למעסיק שלך והוא מחזיר לך את זה בתלוש משכורת.
אני לא בטוחה שכל המעסיקים מוכנים לזה

עורכת קליפים

משתמש פעיל
למה שלא יהיו מוכנים לזה?
הם מביאים את זה מהכיס שלהם?
כמובן שלא מהכיס שלהם אבל הם צריכים להתעסק מול מס הכנסה בבקשת ההחזר,
אני בעד שכל המעסיקים יסכימו לזה,
אבל בפועל שמעתי על מעסיקים שלא מוכנים לתת את השירות הזה,
למה והאם אפשר לחייב אותם, זה אין לי מושג.

software engeineer

משתמש חדש
אפשר לעשות את התאום מס על תרומות כמה פעמים בשנה? כל פעם על התרומות שהצטברו? אני מדברת על תאום מס על תרומות של 2024 (לא החזר על שנים קודמות)
וכן, האם יש יתרון לעשות את זה לפני חופשת לידה? זה קשור לדמי לידה?
תודה!

תודה להשם-

משתמש חדש
אפשר לעשות את התאום מס על תרומות כמה פעמים בשנה? כל פעם על התרומות שהצטברו? אני מדברת על תאום מס על תרומות של 2024 (לא החזר על שנים קודמות)
וכן, האם יש יתרון לעשות את זה לפני חופשת לידה? זה קשור לדמי לידה?
תודה!
לגבי חופשד - לא יודעת
לגבי כמה פעמים בשנה - אפשר

חשבונאות

משתמש רשום
ניתן לעשות כמה פעמים בשנה.
לגבי חופשת לידה - אין לזה קשר לדמי הלידה כי זה מגדיל את הנטו בלבד, הברוטו נותר זהה. דמי לידה מחושבים לפי הברוטו ולא לפי הנטו.

birds

משתמש פעיל
זה נקרא החזר מס
אם את עצמאית זה יהיה במסגרת הדוח השנתי
אם את שכירה את צריכה להגיש דוח נפרד של החזר מס

חשבונאות

משתמש רשום
זה נקרא החזר מס
אם את עצמאית זה יהיה במסגרת הדוח השנתי
אם את שכירה את צריכה להגיש דוח נפרד של החזר מס
אם את שכירה את יכולה גם במהלך השנה להגיש תיאום מס למעסיק עם שורה של זיכוי מס תרומות, לא חייבת בכלל להגיש דוח שנתי להחזר מס.

הני?

משתמש פעיל
תיאום מס על תרומות - אפשר עד 50,000
אם זה יותר חייבים לחכות לסוף השנה ולעשות החזר מס ע"י דו"ח שנתי

software engeineer

משתמש חדש
ניתן לעשות כמה פעמים בשנה.
לגבי חופשת לידה - אין לזה קשר לדמי הלידה כי זה מגדיל את הנטו בלבד, הברוטו נותר זהה. דמי לידה מחושבים לפי הברוטו ולא לפי הנטו.
לגביי חופשת לידה-
שמעתי הרבה פעמים שלפעמים לא יורד כל המס של הדמי לידה, ואם עושים אח"כ החזר מס על תרומות פתאום מס הכנסה מגלים שלא ירד כל המס על הדמי לידה ואז מורידים ולכן יוצא שהרבה פעמים לא כדאי לעשות החזר מס על תרומות בשנה של חופשת לידה.
השאלה שלי - האם כדאי לפני החל"ד לעשות תאום מס על תרומות של מה שהיה מתחילת שנה עד עכשיו ככה שלפחות את זה ארויח במקרה שלא יהיה משתלם לי לעשות החזר מס אח"כ בגלל הסיבה הנ"ל?

יש לי את זה

משתמש צעיר
מה פתאום
כדי לקבל החזר על תרומות - על השנה הנוכחית צריך לעשות תאום מס
על שנים קודמות צריך לעשות החזר מס

חשבונאות

משתמש רשום
לגביי חופשת לידה-
שמעתי הרבה פעמים שלפעמים לא יורד כל המס של הדמי לידה, ואם עושים אח"כ החזר מס על תרומות פתאום מס הכנסה מגלים שלא ירד כל המס על הדמי לידה ואז מורידים ולכן יוצא שהרבה פעמים לא כדאי לעשות החזר מס על תרומות בשנה של חופשת לידה.
השאלה שלי - האם כדאי לפני החל"ד לעשות תאום מס על תרומות של מה שהיה מתחילת שנה עד עכשיו ככה שלפחות את זה ארויח במקרה שלא יהיה משתלם לי לעשות החזר מס אח"כ בגלל הסיבה הנ"ל?
את יכולה לעשות עכשיו תיאום מס בכל מקרה, גם אם תחליטי אחר כך להגיש גם דוח שנתי להחזר מס זה יהיה אפשרי.
זה לא או זה או זה.

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לגביי חופשת לידה-
זה נכון
רק קחו בחשבון שמס הכנסה בודק באופן די שיטתי מקרים כאלו ושולח לאחר כמה שנים דרישה להגשת דוחות.
לא מחייב, אך צריך לקחת את זה בחשבון.
ושימו לב שאין להגיש תרומות למועדים קודמים למועד הגשת הבקשה לתאום מס הקודמת.
ז"א- ביקשת תאום מס עם קבלות תרומה ב7.2024
תרצי לבקש נוסף ב12.24
לא תוכלי להגיש קבלות חדשות בגין תרומות בחודשים 1-6.24 ללא הגשת דוח שנתי.

אחד שאכפת לו

משתמש חדש
שאלה-
אם עשיתי תיאום מס כי התחלתי לעבוד בעוד עבודה, ובסעיף של הבקשות להקלה דילגתי על התרומות.
יש לי כמה קבלות מס, האם אני יוכל להגי בקשה להחזר? או שמכיוון שעשיתי תאום מס אין לי אפשרות להגיש על תרומות שבוצעו לפני התאריך של התיאום מס?

תודה.
עריכה: עוד שאלה- האם אני צריך לשלוח את התאום מס גם למעסיק שאני עובד אצלו תמיד, או רק למעסיק החדש?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה