מסר

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אישית, אני לא מחבבת במיוחד קריאת סיפורים בודדים שנכתבים בעיתוני חג,
מעדיפה סיפורים בהמשכים, כתבות או מחקרים.
לפעמים, אני מעיפה מבט על סיפורים, ובד"כ אני ממש מתאכזבת.
לא מדברת עכשיו על הכתיבה, הסגנון וכו' שיש טובים מאד ויש גם לא...
מדברת על המסר.
נראה לי מרוב רצון למסור לקוראים מסר עוצמתי המחדיר יראת שמים אמיתית עם תובנות שישארו לאורך ימים ויהדהדו בלבבות - שוכחים שיש גם מסרים סמויים בינות לשורות, שגם אותם הקוראים קוראים, וגם אותם הם מפנימים.
למה אני מתכוונת?
לאיש הצדיק, ירא השמים והלמדן שחטף ילד מיד אביו בכדי להשיבו אל חיק היהדות (אביו גוי, ועל כן הוא לא ראוי בכלל להתיחסות, לא בזמן החטיפה ולא אח"כ).
לבעל המסור והדואג שלא סיפר לאשתו פרטים על חייו אלא ביים 'מחלה' כדי שלא תדע על מעשיו. אך לא חושב על הרגשות שלה כאשר היא מגלה זאת לאחר מותו.
לבן המסור שמקפיד מאד מאד על הנהגה מסוימת, אך בשביל זה פוגע בכבודם של הוריו שדורשים ממנו משהו שונה.
כל הדוגמאות כאן, ועוד הרבה שאיני זוכרת כרגע, לא נכתבו בצורה ברורה ולא זה היה המסר של הסיפור, זה היה עוד 'נספח' קטן לקוראי הסיפורים.
התמיהה שלי גדלה כשאני מדברת עם אחרות על הסיפורים והן לא מוצאות שום פסול, זה נראה כאילו אני היחידה שהבחנתי בזה. ואולי באמת כך?
דעתכם/ן

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
כלעוד שלא יודעים באיזה סיפור מדובר מאד קשה לשפוט.
כי באמת השפיטה היא בעיני המתבונן.
רגש לא יכול לנהל את חיינו משום כיוון.
ולכן ביקורת אפשר לתת אחרי אחרי שמבינים את ההגיון או את ההיבט ההלכתי מאחורי המעשים.

וההיבט שלך יכול להיות בהחלט נכון אם הסיפור נכתב בהרבה רגש ומדבר מאד והשפיטה שלך מאד ענינית ושכלית. ואגב היא נכונה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
צר לי, אבל כמעט כל המוסף הנ"ל היה מתחת לכל ביקורת. עשה עלי רושם, שהביאו לעורך חדש לערוך את המוסף הנ"ל, והעיקר היה בשבילו לדחוף מסרים של יראת שמים ועבודת ה', גם אם אין שום קשר בינם לבין המציאות או ההגיון.
העיקר המסר. גם אם זה חותך בלי טעם ומקיז דם.

הגשש

משתמש מקצוען
אני טוען את זה מזמן, אם כותבים סיפור בשביל מסר, (כמו שקורה בעיתונים מסויימים) אז המסר דוחה, הסיפור סר טעם והם נשטפים יחדיו באסלה, אולם אם סיפור נכתב במקצועיות ראויה, בטוב טעם, בנוי כהלכה ושאר סופרלטיבים מוכרים בפורום זה, וכשגמרנו לקרוא והעיתון נסגר ופתאום יש לנו מה לקחת איתנו או שאנחנו מוצאים את עצמינו מהרהרים בסיפור או בתוצאותיו אזי המסר מהודק היטיב לסיפור והשיג את מטרתו.

משויטט

משתמש מקצוען
אפשר בהחלט לכתוב סיפור קצר עם מסר לא בוטה, ומנגד אפשר לכתוב ספר שלם עם מסרים בוטים. אין שום קשר בין השניים.
וגם, אפשר לכתוב סיפור יפה עם מסר ברור ועדיין לשמור על יופיו.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
סופר שמרגיש צורך להסיט את הוילון בכדי להפגין לקהל את המסר שילך ללמוד איך כותבים סיפור...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה