שיתוף - לביקורת *מסע חיפוש* בהמשכים(?!)

ציורי לשון

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
ידידיה.

גיל שבע עשרה, כך טוען העולם, הוא גיל מיוחד בחיפושים, מיוחד במסעות. אני מסכים איתו.
(פעם ניסיתי לברר מי זה 'העולם' ומאיפה הוא מביא את כל הטענות שלו, חכו, זה ככל הנראה חלק מהחיפושים. כי עדיין לא ממש הבנתי מי הוא ומה טיבו.)
בכל אופן, אתמול עשיתי שבע עשרה, והגעתי למסקנה שסוף סוף נתנו לי גושפנקה ליציאה למסע משלי, כזה אמתי, מפתיע. מחפש.

ארזתי תיק, לא גדול, נעלתי נעלי הליכה מהסוג הטוב, יהיו כאלה שיאמרו - מהמותגים המובילים, אבל עזבו, זה באמת לא מעניין אותי. אותי מעניינת האיכות, ואם במקרה האיכות היא במותג זה לא אומר שלא הייתי קונה גם אם האיכות הייתה נמכרת בדוכן מוזנח בפאתי סמטה חשוכה במחירי ריצפה, אני לא טיפוס מתרברב, אם תכנו כך, כמוני, קוני מותגים.

לקחתי איתי כמובן סידור, גמרא וש"ס כיס. גם כובע שמש, מצלמה, בקבוק מים בינוני, ארנק תפוח במקצת, כי בעצם זאת הסיבה שהתיק לא היה גדול, בסוף, תמיד הרי יהיה אפשר לקנות כל דבר. ובשביל מה להצטייד בכל הפרטים מראש, אם ברור לי שבתחנה הראשונה הם יתעופפו להם בלי להניד עפעף, כלומר, בלי שאני אניד עפעף, מן הסתם אניד יותר.

כשהייתי בדרכי ליציאה, נפרד מאבא-אימא בנשיקות וחיבוקים נלהבים והבטחות חוזרות ונשנות על כך שאשמור על עצמי ולא אחזור מאוחר יותר מעוד שבוע. נזכרתי לצרף איתי למסע עוד שני דברים. דפים ועט. אימא הביטה בי, מיואשת מבנה חסר התקנה שגם כשמצטייד ככה עם עט לרשימת מסקנות (מעניין אם זה באמת יקרה. כי כפי שאני מכיר אותי, הסיכויים שהעט יישאר בחיים עד שאני אזכר בכך שאני אמור בכלל לרשום משהו, דומים לסיכויים למצוא נעל איכותית בדוכן מוזנח בפאתי סמטה חשוכה). מצטייד בנה בצרור דפים מקומטים מהודקים קלושות, כך שבטרם יצאתי את הבית היא אצה רצה לתקוע בין ידיי חוברת כזו נקיה ומסודרת, ואם זה נקרא שהטעם שלי שווה משהו; אז גם יפה, צבעים עדינים פסטליים כאלו מעטרים אותה בעיטורים רבי רושם, מה שהופך את החוברת הזו בידיי בבת אחת מהתרשמות של יופי ועידון להרגשת כבדות משהו, כזו ההופכת את דרכי המתוכננת - למסע רשמי מדי, כזה שלא מתאים לי ולא מעודד את מצב רוחי. כך שבתודה וחיבוק נוסף אני מקבל את המחווה, טומן אותה עמוק בתיק, ומחליט שכל עוד לא אראה צורך, אני שוכח מקיומה של החוברת הרשמית והיפה.

וכך יוצא לי, קליל ורענן עם חיוך ילדותי משהו אל עבר אוויר הקיץ הדחוס שבחוץ, מה שלא מפריע לי לשאוף אוויר אל עומק ריאותיי, ואז לנשוף בקול צורמני משהו. הידד. המסע שלי מתחיל, ואתו ביחד מן הרגשת חופש משחררת עוטפת אותי רכות, ושניהם בשיתוף פעולה מעורר מחשבה קוראים לי לדהור אחריהם.

08:53. שעת יציאה.

אשמח ממש לביקורת.
כמו כן, הקטע הזה אמור בהחלט להימשך (אם כי בקצרה), אך עקב אילוצים הוא נשאר ככה.
מקווה בעזרת ד' לצרף את ההמשך בקרוב, אם נראה לכם שזה מתאים...

ציורי לשון

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אין ביקורת?
זהו סגנון כתיבה שהתנסיתי בו בקטע זה, סגנון (אפ' ז'אנר) שבעיקרון אני פחות כותבת.
בבקשה, אשמח להערות בונות.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הסגנון די מוצלח
לא יודעת באיזה סגנון בד"כ הכתיבה שלך
יש אולי משהו שטיפה מפריע, וזה סוג של דברנות יתר של המספר.
ארזתי תיק, לא גדול, נעלתי נעלי הליכה מהסוג הטוב, יהיו כאלה שיאמרו - מהמותגים המובילים, אבל עזבו, זה באמת לא מעניין אותי. אותי מעניינת האיכות, ואם במקרה האיכות היא במותג זה לא אומר שלא הייתי קונה גם אם האיכות הייתה נמכרת בדוכן מוזנח בפאתי סמטה חשוכה במחירי ריצפה, אני לא טיפוס מתרברב, אם תכנו כך, כמוני, קוני מותגים.
נגיד כאן. נראה לי שזה נובע ממיעוט סימני פיסוק וממשפטים ארוכים. (כל הפסקה הזאת מורכבת מ2 משפטים בלבד, אולי 3. זה קצת מקצר נשימה לקרוא דבר כזה...)

שגם כשמצטייד ככה עם עט לרשימת מסקנות (מעניין אם זה באמת יקרה. כי כפי שאני מכיר אותי, הסיכויים שהעט יישאר בחיים עד שאני אזכר בכך שאני אמור בכלל לרשום משהו, דומים לסיכויים למצוא נעל איכותית בדוכן מוזנח בפאתי סמטה חשוכה). מצטייד בנה בצרור דפים מקומטים מהודקים קלושות, כך שבטרם יצאתי את הבית
גם כאן, הפרטים טובים ומוסיפים אבל הלכתי לאיבוד באמצע הסוגריים ולא הבנתי את הקשר בין המשפטים

08:53. שעת יציאה.
אהבתי.

חוץ מזה - הקטע מעניין, צבעוני, מסקרן. איזה מסע מתחיל הגיבור הצעיר שלנו? בתיק ממותג (רק כי הוא איכותי!), במחברת קיטשית ועט שיכתוב, איזו התפתחות ואילו בלאגנים צופה לו העתיד?
המשך יבוא?

ניק 70107

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
קטע מאוד יפה ואני אשמח אם הוא ימשיך, גם אני אהבתי את הציון של השעה. משהו בהתחלה לא מתכתב לי עם המשך הקטע - אם זה דברני אז עד הסוף, זה לא אמור להתחיל עם העולם. אולי יהיה יפה שהוא יעבור מסע מאגואיזם לראיה סביבתית. גם יפה ההמחשה של המסע שעוברים בפנים כמסע פיזי. עוד הערה לגבי הסוגריים - מיותרים ומפריעים, תשתדלי באופן כללי לא להשתמש, כי זה מוציא מהסיפור (אם הוא מדבר אלינו או איתנו, איך נכנסו פתאום סוגריים? יש סוגריים בדיבור?)
מחכה להמשך!

ציורי לשון

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
קודם כל, יישר כח גדול על ההערות המחכימות מאד שלכן, מעריכה את זה. זה ממש גורם לי לחשוב טוב יותר על צעדיי הבאים.

אם כי...נראה לי שלקחתם את הקטע הזה צעד אחד יותר משהתכוונתי, כי כעיקרון עוד לא כתוב לי גם לא בראש אף פרק מהמשך המסע, ואף בקווים כלליים הוא לא משורטט לי מספיק. התחלתי אותו כמעט משרבוט וחובבנות קלאסית, ואחרי שכתבתי, חשבתי על זה שיהיה נחמד להעמיק אותו להמשך רציני יותר.
אז עזרתם לי, בכלל, לנתב את מחשבותיי למסלול מסודר קצת יותר. תודה, אראה איך אתקדם מכאן.

הייתי רוצה להתמקד בכמה מההערות שלכן, זה חשוב לי:
* לגבי הדברנות, זה לא היה במקרה, אני דיי התכוונתי לזה.
אבל כל זה רק במקרה שזה מוסיף ולא מלאה.
כפי שציינתן, לדעתכן, הסוגריים הם אלה המלאים - (למרות שהסוגריים גם היו חלק מהעניין כעיקרון) כך שבלעדיהם הדברנות תתקבל טוב יותר, או שבכלל עדיף לוותר עליה...?!
כמו כן, יכול להיות שעצם תוכן הסוגריים הוא מוסיף וטוב אלא רק צריך לשלב את זה בצורה מחליקה לאורך הקטע?

חוץ מזה - הקטע מעניין, צבעוני, מסקרן. איזה מסע מתחיל הגיבור הצעיר שלנו? בתיק ממותג (רק כי הוא איכותי!), במחברת קיטשית ועט שיכתוב,
תודה, נהניתי...
איזו התפתחות ואילו בלאגנים צופה לו העתיד?
המשך יבוא?
סתם אגב, הלחצת עם שאלותייך;), כי כפי שציינתי, זהו מסע לגמרי בחיתוליו. מלבד זאת, אני לא מתכוונת להפוך אותו למסע רב עלילה אקשן ומתח. אם כבר זה הולך להיות יותר על פאן ההתפתחות הרגשית, גילויים, וכדו'. כמובן שתהינה התפתחויות כלשהן ועניין, כי זה חשוב בשביל כל הנ"ל, וסתם כך כי זה חלק מהמסע הזה, ובכל אופן, פחות על סדר העלילתיות רבת הגוונים.

@ניק 70107, גם כן תודה רבה לך מאד. נהניתי מההוספות וההערות שלך, אקח לתשומת ליבי בע"ה.

נערך לאחרונה ב:

ציורי לשון

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
נשמע מעניין, אבל יש בו משהו נשי מידי וזה הפריע לי.
מעניין...אם כי למען האמת, אני יכולה להבין את זה.
השאלה; האם את יכולה לשים את הדגש איפה בעיקר זה מורגש? (למשל עם הדפים והעט והחוברת הססגונית...)
או שזה בכללי לאורך כל הקטע נושב בין השורות, והופך אותו לנערת עשרה סמינריונית מאשר לבחורצ'יק מתבגר?
ואם יש עיצות, איך אפשר לחדד את ה'מגדר'...אשמח לשמוע.

נערך לאחרונה ב:

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מעניין...אם כי למען האמת, אני יכולה להבין את זה.
השאלה; האם את יכולה לשים את הדגש איפה בעיקר זה מורגש? (למשל עם הדפים והעט והחוברת הססגונית...)
או שזה בכללי לאורך כל הקטע נושב בין השורות, והופך אותו לנערת עשרה סמינריונית מאשר לבחורצ'יק מתבגר?
ואם יש עיצות, איך אפשר לחדד את ה'מגדר'...אשמח לשמוע.
נראה לי שהמחברת זה 'הקש ששבר את גב הגמל', אבל זה לא מה שגרם לי להרגיש את זה.
לא מצליחה לגעת בנקודה.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
קטע יפה! נשמע נער מעניין כזה... מחכה לעוד!
הפטפטת שלו נראית לי חלק מהאופי, וזה מתכתב לי נהדר עם הנעליים והמחברת. אבל נראה לי המשפטים טיפה ארוכים. היה אפשר לחלק אותם באופן שונה, זה יקל על הקריאה.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הפטפטת שלו נראית לי חלק מהאופי, וזה מתכתב לי נהדר עם הנעליים והמחברת. אבל נראה לי המשפטים טיפה ארוכים. היה אפשר לחלק אותם באופן שונה, זה יקל על הקריאה.
ברור שזה חלק מהאופי.
אופי נשי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה