סיפור *מסכת אבות* - טור ביקורת ללא מסיכות.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אני ואליקו היינו הכי מצחיקים בשכונה, אפילו מושיק פרימוס לעס את התותבות כשישבנו יחד וצחק כאילו אין מחר.

כשהפציצו אותנו הסורים רקדנו בבסיס את הריקוד המיוחד שלנו ושפכנו מצחוק את כל הפלוגה, אף אחד לא יכל עלינו.

בחתונות של הילדים ישבנו ועשינו את רפול ואת שמעון פרס ואת יצחק שמיר, אפילו ביבי נדחף ללשונו של אליקו.

כולם אדומים מרוב צחוק וחלקם יאמרו "אתם משתבחים עם השנים", אליקו לא אוהב את זה כי השנים שלו לא השתבחו.

אליקו חי לבד, הילדים שלו גרים בחו"ל ואשתו ז'ולי כבר לא איתנו או כמו שאליקו אומר "אשתי ז"לי".

גם כאן בבית אבות אנחנו שערוריה, הפרידו אותנו לשתי קומות כי ישבנו לילות נדודים וצחקנו את זקנותינו עד קוצר נשימה.

"שמעת על הקורונה?", שאל אותי אליקו במבטא מרוקאי מעושה, "משוגעים אלה, מצד אחד אמרו לא ללחוץ ידיים בכלל ומצד שני ללחוץ ידיים עשרים שניות רצוף, מה נסגר?".

"אמרו להשתעל למרפק", השבתי לו, "מה יעשה ששון מחדר 2 שאין לו מרפק?".

"מה הבעיה?", אליקו עם הפתרונות שלו, "שישתעל לפרוטזה של קורקוס, לא קברו אותו איתה".

"תראה את הנכד של שמחוביץ' איך מטפל יפה בסבא שלו למרות שהפוליטיקאים אמרו שזה מסוכן", אליקו נשמע מדוכדך, "הלוואי עלי כזה נכד" .

"צדיק", קרא אליקו לאברך העבדקן, "תדע לך שזה מצווה גדולה מה שאתה עושה". "מה אתה פוחד ממנו?", פנה אלי בקול, "השפם שלו זה כמו מסיכה".

כשלקחו מד"א את שמחוביץ' אליקו אמר לו "אל תשכח לקנות אנשור וטיטולים בקפיטריה מי יודע מה ביבי יסגור מחר", גם כשראינו את הלוויה בשידור חי שאל אותי בשקט, "למה הקברן עם מסכה? שימחו כבר מת, לא?".

תמיד מצחיק עם אליקו, גם עכשיו כשאני קורא את המשפט שכתב לי על ממו כתום לפני שהרדימו אותו, "תגיד להם שעד שביבי לא מפנה את הכסא לא רוצה לקום".

לא תקום אליקו. לא תקום.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני ואליקו היינו הכי מצחיקים בשכונה, אפילו מושיק פרימוס לעס את התותבות כשישבנו יחד וצחק כאילו אין מחר.

כשהפציצו אותנו הסורים רקדנו בבסיס את הריקוד המיוחד שלנו ושפכנו מצחוק את כל הפלוגה, אף אחד לא יכל עלינו.

בחתונות של הילדים ישבנו ועשינו את רפול ואת שמעון פרס ואת יצחק שמיר, אפילו ביבי נדחף ללשונו של אליקו.

כולם אדומים מרוב צחוק וחלקם יאמרו "אתם משתבחים עם השנים", אליקו לא אוהב את זה כי השנים שלו לא השתבחו.

אליקו חי לבד, הילדים שלו גרים בחו"ל ואשתו ז'ולי כבר לא איתנו או כמו שאליקו אומר "אשתי ז"לי".

גם כאן בבית אבות אנחנו שערוריה, הפרידו אותנו לשתי קומות כי ישבנו לילות נדודים וצחקנו את זקנותינו עד קוצר נשימה.

"שמעת על הקורונה?", שאל אותי אליקו במבטא מרוקאי מעושה, "משוגעים אלה, מצד אחד אמרו לא ללחוץ ידיים בכלל ומצד שני ללחוץ ידיים עשרים שניות רצוף, מה נסגר?".

"אמרו להשתעל למרפק", השבתי לו, "מה יעשה ששון מחדר 2 שאין לו מרפק?".

"מה הבעיה?", אליקו עם הפתרונות שלו, "שישתעל לפרוטזה של קורקוס, לא קברו אותו איתה".

"תראה את הנכד של שמחוביץ' איך מטפל יפה בסבא שלו למרות שהפוליטיקאים אמרו שזה מסוכן", אליקו נשמע מדוכדך, "הלוואי עלי כזה נכד" .

"צדיק", קרא אליקו לאברך העבדקן, "תדע לך שזה מצווה גדולה מה שאתה עושה". "מה אתה פוחד ממנו?", פנה אלי בקול, "השפם שלו זה כמו מסיכה".

כשלקחו מד"א את שמחוביץ' אליקו אמר לו "אל תשכח לקנות אנשור וטיטולים בקפיטריה מי יודע מה ביבי יסגור מחר", גם כשראינו את הלוויה בשידור חי שאל אותי בשקט, "למה הקברן עם מסכה? שימחו כבר מת, לא?".

תמיד מצחיק עם אליקו, גם עכשיו כשאני קורא את המשפט שכתב לי על ממו כתום לפני שהרדימו אותו, "תגיד להם שעד שביבי לא מפנה את הכסא לא רוצה לקום".

לא תקום אליקו. לא תקום.
הלייק כאן היה ממש מאתגר, בין love לsed.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
שמעת על הקולונה?", שאל אותי אליקו במבטא מרוקאי מעושה, "משוגעים אלה, מצד אחד אמלו לא ללחוץ ידיים בכלל ומצד שני ללחוץ ידיים עשלים שניות לצוף, מה נסגל?".

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
שמעת על הקולונה?", שאל אותי אליקו במבטא מרוקאי מעושה, "משוגעים אלה, מצד אחד אמלו לא ללחוץ ידיים בכלל ומצד שני ללחוץ ידיים עשלים שניות לצוף, מה נסגל?".
רק עכשיו הבנתי...

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
משובח משובח משובח!!!
חושבת שעובד פי כמה מכל הזעקות.
הומור תמיד עושה עבודה יותר טובה משמוע'ס, אבל פעם ראשונה שאני נתקלת בהומור שעושה את העבודה המעולה הזו, בלי לגבות מחיר.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חשבתי שהטור בא לשבח את ההומור. וחבל שלא כך...
אולי נשנה איזה קטע בסיפור...
"...שמחוביץ' ישב שם מולנו, והתאפק שלא לצחוק משום בדיחה, אתם נורמלים? הוא זעק! זה רציני! האמת, לא שמענו אותו מבעד למסכה העבה שהוא חבש, גם את תנועות האצבעות לא הצלחנו לפענח, מישהו המליץ לו על כפפות לסירים..."
הצחוק יפה, לבריאות!

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
חשבתי שהטור בא לשבח את ההומור. וחבל שלא כך...
אולי נשנה איזה קטע בסיפור...
"...שמחוביץ' ישב שם מולנו, והתאפק שלא לצחוק משום בדיחה, אתם נורמלים? הוא זעק! זה רציני! האמת, לא שמענו אותו מבעד למסכה העבה שהוא חבש, גם את תנועות האצבעות לא הצלחנו לפענח, מישהו המליץ לו על כפפות לסירים..."
הצחוק יפה, לבריאות!
דווקא להיפך, בא לחדד שעל אף ההומור והבדיחות וה'סמוך' - בסוף מתים וזה לא צחוק.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא הבנתי את זה ככה.
ואני די בטוח שגם @שיילה לא נגד בדיחות עכשיו.
ודאי שלא, כי הטור כולו מצחיק ושנון. רק הדגשתי שהמסר לא צריך להיות צחוק או לא צחוק, אלא זהירות או לא זהירות.
בסיפור המדובר היו שתיים שצחקו עד שראו שזה רציני...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמו כל סיפור של @שיילה, שנון, חריף ומצחיק.

הכותרת 'טור ביקורת' לא כל כך מתאימה כאן. על מי הביקורת בדיוק? מדובר על מעשה שהיה, של חרדי שהדביק בית אבות שלם? או שזו ביקורת על הזלזול החרדי בכלל?

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
כמו כל סיפור של @שיילה, שנון, חריף ומצחיק.

הכותרת 'טור ביקורת' לא כל כך מתאימה כאן. על מי הביקורת בדיוק? מדובר על מעשה שהיה, של חרדי שהדביק בית אבות שלם? או שזו ביקורת על הזלזול החרדי בכלל?
זה @שיילה !
משחקי מילים, משחקי מילים, משחקי מילים!
טור בקורת ללא מסכות על ביקור ללא מסכות.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
שצריך הרבה לצחוק וכמובן גם להזהר... בשונה מהמסר כאן שאוי ואבוי למי שמעז לחייך בתקופה כזו...
ההפך הוא הנכון.
מי שמעז לא לחייך נמצא בקבוצת סיכון.
על מי הביקורת בדיוק? מדובר על מעשה שהיה, של חרדי שהדביק בית אבות שלם? או שזו ביקורת על הזלזול החרדי בכלל?
לא אתבייש לומר, גם וגם.
אך זה אינו זלזול כמו חוסר הבנה מול מה אנו מתמודדים. לפני כמה ימים הסתובב קליפ המראה שלשה אסירים המפטפטים ביניהם, האחד אומר שהוא יושב שנה ורבע על התקהלות ועל מרחק, השני יושב חצי שנה על יציאה לא חיונית והשלישי אומר שהוא יושב רק חודש, לשאלתם על מה הוא יושב אומר ביבושת "על שוד מזויין".
זה מראה את ההבנה המוטעית של הציבור כאילו הסיטואציה הזו אבסורדית ואמורה להצחיק, האמת היא שאם הייתם מבקשים מאותם האסירים לבדוק כמה אנשים מתו בעבירתם על החוק השוד היה מתגמד לעומת המכפלה ההנדסית של ההדבקה.
חושבת שעובד פי כמה מכל הזעקות.
תודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה