שיתוף - לביקורת מסיבת יום ההולדת הטראומטית בתבל

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
'זהו.

השנה זה לא הולך לקרות לי! השנה אני הולך לזכור את היום הולדת שלה. סופית!'

כך זעקתי במחשבתי לפני כחודש.

מה שהיה חסר לי זה התאריך... איך אני אזכור משנה שעברה...

תחמן לא קטן אנוכי. בשעת הכושר הראשונה שאשתי הייתה במטבח, מדברת בפלאפון עם חברתה הוצאתי במהירות את תעודת הזהות שלה מהתיק ו... כ"ג כסליו!

'חחח... הנה אני יודע!' צחקתי בראשי. 'חכמים אלה שכותבים תאריך, אחרת, מה יעשו בעלים כמוני? אופס... רגע, זה אוטוטו!'

התחלתי בארגון מסיבה סודית.

קניתי קישוטים. בלונים וכאלה... את הכל החבאתי מאחורי בגדי הקיץ של התינוק. מתפלל שלא יבואו ימי שמש קיציים ומחבואי ייחשף.

יום ההולדת הגיע.

יצאתי מהכולל מוקדם. הלכתי לקונדיטוריה, וקניתי עוגה במחיר עצום. מגיע לה! יום הולדת ראשון שאני זוכר...

הספקתי לבוא הביתה כשעה לפני שהיא חוזרת, קישטתי את הבית, ושמתי את העוגה על השולחן.

כיביתי את האורות כמקובל.

היא נכנסה.

"מזל טוב!" צעקתי בקול והדלקתי את האור. "היום יום..."

"מה? למי?" היא שאלה בהלם.

"מה למי? לך!" קראתי בצהלה.

היא לא הצליחה להתאושש. "אתה צוחק, נכון? הרי היום הולדת שלי באייר..."

"מה? אבל... תביאי רגע את התעודת זהות שלך!"

"מה? אוקיי..." הגישה לי את התעודה.

"נו, כ"ג כסליו!" אמרתי, שמח בניצחוני. "אה, אופס... לא משנה..." 'טיפשים אלה, לא חושבים על בעלים! למה צריך לכתוב תאריך הנפקה, למה?'

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הוא אשכרה יודע להבדיל בין בגדי קיץ וחורף של תינוק?
אני לא כזה מומחה. פשוט הבגדים היו תקועים למעלה בארון, ועכשיו חורף, הנחתי שזה בגדים של קיץ שלו. אל תתפסו אותי על המילה. יש מצב שהם היו פשוט בגדים מכוערים שהיא החליטה לא להלביש... או שבכלל בגדים שלה...
קיצע'ר, לא באמת יודע. לא מבין בזה.

אשמח לשמוע על רמת המקצועיות של הטור.

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
'זהו.

השנה זה לא הולך לקרות לי! השנה אני הולך לזכור את היום הולדת שלה. סופית!'

כך זעקתי במחשבתי לפני כחודש.

מה שהיה חסר לי זה התאריך... איך אני אזכור משנה שעברה...

תחמן לא קטן אנוכי. בשעת הכושר הראשונה שאשתי הייתה במטבח, מדברת בפלאפון עם חברתה הוצאתי במהירות את תעודת הזהות שלה מהתיק ו... כ"ג כסליו!

'חחח... הנה אני יודע!' צחקתי בראשי. 'חכמים אלה שכותבים תאריך, אחרת, מה יעשו בעלים כמוני? אופס... רגע, זה אוטוטו!'

התחלתי בארגון מסיבה סודית.

קניתי קישוטים. בלונים וכאלה... את הכל החבאתי מאחורי בגדי הקיץ של התינוק. מתפלל שלא יבואו ימי שמש קיציים ומחבואי ייחשף.

יום ההולדת הגיע.

יצאתי מהכולל מוקדם. הלכתי לקונדיטוריה, וקניתי עוגה במחיר עצום. מגיע לה! יום הולדת ראשון שאני זוכר...

הספקתי לבוא הביתה כשעה לפני שהיא חוזרת, קישטתי את הבית, ושמתי את העוגה על השולחן.

כיביתי את האורות כמקובל.

היא נכנסה.

"מזל טוב!" צעקתי בקול והדלקתי את האור. "היום יום..."

"מה? למי?" היא שאלה בהלם.

"מה למי? לך!" קראתי בצהלה.

היא לא הצליחה להתאושש. "אתה צוחק, נכון? הרי היום הולדת שלי באייר..."

"מה? אבל... תביאי רגע את התעודת זהות שלך!"

"מה? אוקיי..." הגישה לי את התעודה.

"נו, כ"ג כסליו!" אמרתי, שמח בניצחוני. "אה, אופס... לא משנה..." 'טיפשים אלה, לא חושבים על בעלים! למה צריך לכתוב תאריך הנפקה, למה?'

יפה,
קרה לי פעם באמת, שהלכתי לקונדיטוריה להזמין לה עוגה ורציתי לכתוב עליה את הגיל, ושכחתי לא את התאריך אלא בת כמה היא, עמדתי נבוך מול המוכר עד שנזכרתי שאני גדול ממנה בשנה אז אם אני בן x היא בת x-1 כבר לא זוכר את המספר, אבל אני זוכר היטב את ההבעה שלה כשראתה את העוגה שהזקינה אותה בשנה (טעיתי בגיל של עצמי)

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יפה,
קרה לי פעם באמת, שהלכתי לקונדיטוריה להזמין לה עוגה ורציתי לכתוב עליה את הגיל, ושכחתי לא את התאריך אלא בת כמה היא, עמדתי נבוך מול המוכר עד שנזכרתי שאני גדול ממנה בשנה אז אם אני בן x היא בת x-1 כבר לא זוכר את המספר, אבל אני זוכר היטב את ההבעה שלה כשראתה את העוגה שהזקינה אותה בשנה (טעיתי בגיל של עצמי)
אני משתנקת!
הצלה!
אלוקים!
באמת שיא!
:LOL:

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יפה,
אגב.
כשכתבתי את הטור, עלה במחשבתי לספר שהעתקתי מהת"ז את התאריך במלואו בלי לשים לב גם לשנה הלא ריאלית, ושאת השנה הזו הקראתי למוכר הקונדיטוריה שיחשבן את הגיל לבד, והיא באה ומגלה עוגה עם המספר שלוש...
היה נראה לי מדי לא הגיוני. אחרי הסיפור שלך...

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אגב, עצה נפלאה למי שחושש אחרי הטור הנ"ל לזכירת יום ההולדת של אשתו. (לי זה לא עצה כמבואר, אבל זה חזק)
חברי היה שבוע שעבר אצל הספר דקות לפני שקיעת החמה ליום ההולדת של אשתו, וביקש מהספר שימהר כי יש לו יום הולדת של אשתו שהוא צריך לחגוג. אמר לו הספר "רוצה לא לשכוח בחיים את היום הולדת של אשתך? תשכח פעם אחת!"

אליש:)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אגב, עצה נפלאה למי שחושש אחרי הטור הנ"ל לזכירת יום ההולדת של אשתו. (לי זה לא עצה כמבואר, אבל זה חזק)
חברי היה שבוע שעבר אצל הספר דקות לפני שקיעת החמה ליום ההולדת של אשתו, וביקש מהספר שימהר כי יש לו יום הולדת של אשתו שהוא צריך לחגוג. אמר לו הספר "רוצה לא לשכוח בחיים את היום הולדת של אשתך? תשכח פעם אחת!"
מוכר עד בכי;)

יהורם

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סיפור יפה. משעשע.
ביקורת: היה קצת ברור שזה מה שיקרה.
בטור הומור חייב להיות הפי הנד והוא הכי צפוי.

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
סיפור יפה. משעשע.
ביקורת: היה קצת ברור שזה מה שיקרה.
בטור הומור חייב להיות הפי הנד והוא הכי צפוי.
תודה על הביקורת!
שתי שאלות:
א': מי אמר לך בתחילת הטור שזה טור הומור, אולי כתבתי טור נהי על מסיבת יום הולדת שנרמסה בעקבות... עם בכי בסוף?
ב': אתה מתכוון שההפי הנד הוא צפוי, או שהפאנץ' הזה ספציפית היה צפוי?

יהורם

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה על הביקורת!
שתי שאלות:
א': מי אמר לך בתחילת הטור שזה טור הומור, אולי כתבתי טור נהי על מסיבת יום הולדת שנרמסה בעקבות... עם בכי בסוף?
ב': אתה מתכוון שההפי הנד הוא צפוי, או שהפאנץ' הזה ספציפית היה צפוי?
א. אתה שולא ברצינות או בהומור?
ב. הפאנץ' הספציפי הזה. אבל אולי בגלל שקראתי כמה טורים דומים עם פאנצ'ים כאלה ואחרים.

שועל ספרות.

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
א. אתה שולא ברצינות או בהומור?
ב. הפאנץ' הספציפי הזה. אבל אולי בגלל שקראתי כמה טורים דומים עם פאנצ'ים כאלה ואחרים.
א': התשובה לשאלתך היא פרדוקסלית.
אם אתה מניח שכל כתביי הם הומור ולכן חשבת כך בתחילת הטור, אז שאלתך מיותרת, התשובה הרי ידועה לך.
ואם אתה מניח שייתכן שיצא מעם מקלדתי דבר שאינו הומור, אז מדוע אתה תמה האם הנני שואל ברצינות, מדוע שלא? הרי גם הטור יכול היה להיות רציני.
מקווה שהובן... אני בקושי הצלחתי... o_O
ב': יתכן שבגלל זה. וגם אם לא, כבר כתבתי באחד הטורים הקודמים, שחלק קטן מהציבור יאחז, זה בהחלט הגיוני. (למרות שאחריותי כסופר לצמצם אף את האחוז הזה, הפעם כשלתי...)

שכוייח על הביקורת!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה