דרוש מידע מנגנים? אשמח שתתרמו מעט מניסיונכם...

BS''D

משתמש פעיל
ניסיתי להעלות את זה בפורום מוזיקה אך לא הצלחתי...

כבר כמה וכמה וכמה שנים שאני מאד רוצה ללמוד לנגן בצורה טובה.
האמת שהעדיפות הראשונה שלי היא קלידים.
לפני כמה שנים התחלתי ואחרי מס' חודשים הפסקתי..
זה היה מעניין אבל מצריך המון תרגול שדי הרגיז אותי לשמוע כל פעם מחדש את המנגינות המוזרות שיצאו מתחת ידיי פרי עטו של כותב התווים בחוברת.
חיכיתי לשמוע שיר מוכר וככל שהזמן עבר הבנתי שהדרך ארוכה וזה ייאש אותי מראש...

חשבתי ללמוד גיטרה, אבל האמת שזה כלי שפחות קורץ לי..

כעת אחרי כמעט שנתיים שלא נגעתי בזה בכלל, מאד מתחשק לי הפעם כן לעשות את זה עד הסוף בעז''ה.

אז תכל''ס אשמח לשמוע מנסיונכם כמה זמן בממוצע לוקח עד שיש שליטה כלשהי בנגינה בקלידים?
והאם באמת עדיף להתחיל בכלי קל יותר כגון גיטרה...? משום מה זה נראה לי שונה לגמרי...

יש לציין שב''ה עברו כבר כמה וכמה שנים מאז שסיימתי את צחוק לימודיי בביה''ס כך שאני מאמינה שזה תורם לא קצת לקצב..
ועדיין...אשמח למעט מילות נחמה ועידוד.

תודה רבה מראש לכל אחד שמגיב ותורם מזמנו וניסיונו!

מס

לצרכי מס בארה"ב
מנוי פרימיום
תרגול זה המילה. אין דרך אחרת...
אם את רוצה ללמוד מהר יותר כדאי ללמוד (לפחות כמה שיעורים) עם מורה לנגינה. ולקנות כמה ספרים למתחילים.
אני אישית לימדתי את עצמי לגנן בכמה כלים ולקרוא תווים, אבל עם הרבה מאמץ ותרגולים בלי סוף.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי
בתור אחד שמנגן מחוש
צריך קודם לשבת על הכלי ולהכיר אותו ולנסות להפיק ממנו משהו לפני שמתחילים ללמוד ואז הסיפוק הראשוני הזה נותן תמריץ לשבת לשקוד על הענין בצורה רצינית ואז מצליחים.
בהצלחה

מס

לצרכי מס בארה"ב
מנוי פרימיום
וברגע מכירים כלי אפשר ללמוד כלים אחרים יותר בקלות (חוץ מגיטרה שעדיין לא הצלחתי לפאנח)

BS''D

משתמש פעיל
אם את רוצה ללמוד מהר יותר כדאי ללמוד (לפחות כמה שיעורים) עם מורה לנגינה.
הייתי יותר מכמה שיעורים.
למדתי את הבסיס ואז ראיתי שמשו מה השיעורים נמרחים ומה שאני עושה איתה בשיעור אני יכולה מעולה לעשות לבד בבית אז הפסקתי.
ובאמת התקדמתי גם לבד.
אני אישית לימדתי את עצמי לגנן בכמה כלים ולקרוא תווים, אבל עם הרבה מאמץ ותרגולים בלי סוף.
וואוו!
התחלת בגיל צעיר ממש?
כמה זמן לקח לך?
לדעתי
בתור אחד שמנגן מחוש
צריך קודם לשבת על הכלי ולהכיר אותו ולנסות להפיק ממנו משהו לפני שמתחילים ללמוד ואז הסיפוק הראשוני הזה נותן תמריץ לשבת לשקוד על הענין בצורה רצינית ואז מצליחים.
בהצלחה
עם יצירות בסיסיות ממש אני מסתדרת.
ודי הכרתי את הכלי.
אבל משום מה נראה לי שהדרך עוד ארווווווווכה עד שבכלל אצליח לנגן איזה שיר...
וברגע מכירים כלי אפשר ללמוד כלים אחרים יותר בקלות (חוץ מגיטרה שעדיין לא הצלחתי לפאנח)
דווקא הבנתי שזה כלי יותר קל..
חשבתי כבר לעזוב את הקלידים ולעבור אליה, כדי שלפחות תיהיה לי נחמה במשהו..

בשבילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מנסיון אני יכול להגיד
כשמתחילים ללמוד צריכים לדעת התוכנית :
על איזה כיוון אנחנו הולכים ?!
מה אנחנו מתחילים ללמוד?!
תאוריה
אקורדים
יצירה
וכן הלאה
ברגע שמסודר לנו בראש
אנחנו רגועים ולא מתייאשים
בהצלחה.

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

יש מורים/ מורות
שמלמדים ממש בהתחלה
את החומר על שירים חסידיים קלים ומוכרים
זה נותן המון סיפוק כשמנגנים משהו מוכר
כדאי לנסות!

(אבל לא רק, שווה לדעת לנגן מתווים בצורה מושלמת ולהנות להכיר את המוזיקה הכתובה)

מס

לצרכי מס בארה"ב
מנוי פרימיום
התחלת בגיל צעיר ממש?
יחסית - בכיתה ד' בערך
כמה זמן לקח לך?
בערך שנתיים עד שניגנתי לפי שמיעה. בכתה ז' כבר לימדתי את עצמי לנגן בכינור.
דווקא הבנתי שזה כלי יותר קל..
ככה אומרים. אולי מפה יהיה לך ישועה..

BS''D

משתמש פעיל
יחסית - בכיתה ד' בערך
טוב, אני עברתי יותר מעשור מאז...
למדתי קצת אולי בגילאי העשרה אבל עזבתי את זה אח''כ מקוצר הזמן והפניוות.
בערך שנתיים עד שניגנתי לפי שמיעה. בכתה ז' כבר לימדתי את עצמי לנגן בכינור.
טוב זה נשמע שאת כישרון
ובכלל התחלת בגיל מאד צעיר.
כך שאני ממש לא בכיוון...
מנסיון אני יכול להגיד
כשמתחילים ללמוד צריכים לדעת התוכנית :
על איזה כיוון אנחנו הולכים ?!
מה אנחנו מתחילים ללמוד?!
תאוריה
אקורדים
יצירה
וכן הלאה
ברגע שמסודר לנו בראש
אנחנו רגועים ולא מתייאשים
בהצלחה.
יופי.
את זה בדיוק רציתי לשמוע.
אבל אף אחד לא נתן לי את הכיוון הזה.
וזה עיקר הבעיה שהובילה לייאוש..
(אבל לא רק, שווה לדעת לנגן מתווים בצורה מושלמת ולהנות להכיר את המוזיקה הכתובה)
חוששת להתחיל עם הטריקים האלו ואח''כ כשארצה ללמוד בצורה מסודרת זה רק יבלבל אותי.
בנתיים התחלתי תווים ואני מכירה אותם מצוין.
מעדיפה כן להמשיך מכאן בצורה טובה ומקצועית עד כמה שניתן לקרוא לזה כך..

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
@BS''D נשמע שאת מדברת על שני דברים- ההכרות שלך עם נגינה על פי תווים ושיעורים בסגנון זה, לעומת הרצון שלך לנגן "שיר"- את מתכוונת לנגינה על פי שמיעה?

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ניסיתי להעלות את זה בפורום מוזיקה אך לא הצלחתי...

כבר כמה וכמה וכמה שנים שאני מאד רוצה ללמוד לנגן בצורה טובה.
האמת שהעדיפות הראשונה שלי היא קלידים.
לפני כמה שנים התחלתי ואחרי מס' חודשים הפסקתי..
זה היה מעניין אבל מצריך המון תרגול שדי הרגיז אותי לשמוע כל פעם מחדש את המנגינות המוזרות שיצאו מתחת ידיי פרי עטו של כותב התווים בחוברת.
חיכיתי לשמוע שיר מוכר וככל שהזמן עבר הבנתי שהדרך ארוכה וזה ייאש אותי מראש...

חשבתי ללמוד גיטרה, אבל האמת שזה כלי שפחות קורץ לי..

כעת אחרי כמעט שנתיים שלא נגעתי בזה בכלל, מאד מתחשק לי הפעם כן לעשות את זה עד הסוף בעז''ה.

אז תכל''ס אשמח לשמוע מנסיונכם כמה זמן בממוצע לוקח עד שיש שליטה כלשהי בנגינה בקלידים?
והאם באמת עדיף להתחיל בכלי קל יותר כגון גיטרה...? משום מה זה נראה לי שונה לגמרי...

יש לציין שב''ה עברו כבר כמה וכמה שנים מאז שסיימתי את צחוק לימודיי בביה''ס כך שאני מאמינה שזה תורם לא קצת לקצב..
ועדיין...אשמח למעט מילות נחמה ועידוד.

תודה רבה מראש לכל אחד שמגיב ותורם מזמנו וניסיונו!
אני קודם למדתי את התווים בלי לגעת בכלי, ולבטא את כל הסולמות בפה, (למדתי מוזיקה מזרחית, שזה יותר מ-60 סולמות - הבסיסיים), לאחר זמן התחלתי לנגן במלודיקה, (זה מה שהיה אפשר להחביא בישיבה...), שם התאמנתי על הסולמות השונים, ולנגן רק מלודיה בלי אקורדים, לאחר מכן, התחלתי לנגן את שאר סוגי המוזיקות למיניהן (בעיקר חסידי - הרי אני בישיבה), וגיליתי שכל שיר מנוגן על סולם אחר, וזה לא גיטרה שאפשר להשים את הקאפו, או באורגן שיש טרנספוזיציה... אלא כל שיר והסולם שלו, בזכות הידע שלי במקאמים הצלחתי לנגן יחסית מהר, ורק לאחר מכן התחלתי ללמוד אקורדים, וזה גם רק ע"י שמיעת שירים, ופענוח האקורד הנכון (שלא לדבר על השירים שגם הייתי צריך לשנות את הסולם וגם ללמוד אותו באקורדים), כיום (אחרי כ-6 שנות למידה) אני מזהה את כל האקורדים יחסית טוב כולל השביעיות, השישיות והבמול 5 למיניהן, ומידי פעם מנגן עם שכנים, דווקא זה כיף לנגן, אבל בפועל, לא יוצא לי מזה הרבה, רק לשגע את האורגניסט בישיבה, או לעלות חזן באיזה בית כנסת.
טוב לדעת עוד משהו בחיים.

BS''D

משתמש פעיל
@BS''D נשמע שאת מדברת על שני דברים- ההכרות שלך עם נגינה על פי תווים ושיעורים בסגנון זה, לעומת הרצון שלך לנגן "שיר"- את מתכוונת לנגינה על פי שמיעה?
האמת שאני לא יודעת איך זה נקרא..
אבל התכוונתי להגיע לאיזשהו שלב שאני אדע לנגן שיר/יצירה יותר מוכרת ולא כל מיני מראשים ויצירות מעצבנות.
בתחילת הלימוד באמת היו דברים ממש בסיסים והבנתי את זה אח'''כ כשלמדתי חלק מהאקורדים ציפית להצליח לעשות לפחות משהו אחד שאני אכיר..
אבל מסתבר שלא.
אח''כ כשרפרפתי קצת על תווים לכל מיני שירים מוכרים הבנתי כמה הדרך עוד ארווכה..
וזה אחרי שממש התמדתי בשיעורים אצל מורה מקצועית...
בסיעתא דשמיא
מה יבלבל בזה?
לא יודעת.
תחושה כזו..
אולי אני טועה.
אני קודם למדתי את התווים בלי לגעת בכלי, ולבטא את כל הסולמות בפה, (למדתי מוזיקה מזרחית, שזה יותר מ-60 סולמות - הבסיסיים), לאחר זמן התחלתי לנגן במלודיקה, (זה מה שהיה אפשר להחביא בישיבה...), שם התאמנתי על הסולמות השונים, ולנגן רק מלודיה בלי אקורדים, לאחר מכן, התחלתי לנגן את שאר סוגי המוזיקות למיניהן (בעיקר חסידי - הרי אני בישיבה), וגיליתי שכל שיר מנוגן על סולם אחר, וזה לא גיטרה שאפשר להשים את הקאפו, או באורגן שיש טרנספוזיציה... אלא כל שיר והסולם שלו, בזכות הידע שלי במקאמים הצלחתי לנגן יחסית מהר, ורק לאחר מכן התחלתי ללמוד אקורדים, וזה גם רק ע"י שמיעת שירים, ופענוח האקורד הנכון (שלא לדבר על השירים שגם הייתי צריך לשנות את הסולם וגם ללמוד אותו באקורדים), כיום (אחרי כ-6 שנות למידה) אני מזהה את כל האקורדים יחסית טוב כולל השביעיות, השישיות והבמול 5 למיניהן, ומידי פעם מנגן עם שכנים, דווקא זה כיף לנגן, אבל בפועל, לא יוצא לי מזה הרבה, רק לשגע את האורגניסט בישיבה, או לעלות חזן באיזה בית כנסת.
טוב לדעת עוד משהו בחיים.
עוד אחד מהאנשים שעוד יותר גורמים לי להבין כמה אני בהתחלה...
אבל בפועל, לא יוצא לי מזה הרבה, רק לשגע את האורגניסט בישיבה, או לעלות חזן באיזה בית כנסת.
טוב לדעת עוד משהו בחיים.
לא ממש מסכימה עם זה.
נגינה זה משהו שאפשר להשתמש בו כמעט כל הזמן.
לא צריך לעבוד בזה כדי להנות מזה.
ואולי דווקא להיפך.

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

לא הבנתי על מה היאוש.
צריך למצוא מורה טובה
שתחחבר למה שאת רוצה ללמוד
ותתקדמי מהר בעזרת ד',

חלק מלימוד נכון זה למצוא מורה בראש שלך
ושנחמד לך איתה ומהחומר הנלמד

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק
ההבדל בין פסנתר לגיטרה הוא קוטבי, הן מצד הצליל והן מצד הנגינה.
סתם ככה, בגיטרה יש כאבים בהתחלה, מכירה כמה שפרשו בגללם!
אני אישית יותר מתחברת לפסנתר.
שאת אומרת מנגינות מוזרות את מתכוונת לאיך שאת מנגנת או ליצירות עצמן שאינן ערבות לאוזנייך?
כי אם הבעיה היא לנגינה שלך - אין לי דרך לעזור. רק תרגול יועיל.
אם הבעיה היא היצירות עצמן - את יכולה לבקש ממי שתלמדי אצלה שתלמד אותך שיר מסוים שאת אוהבת, אם היא חמודה אחרי כמה שיעורים בודדים (תלוי בקצב שלך!) היא תלמד אותך וזה נותן מרץ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה