מלפפונים כבושים

נריה מגן

משתמש מקצוען
לתשומת ליבכם: הקטע הבא עוסק בפוליטיקה סאטירית. הפורום שלנו אינו פורום פוליטי, אבל הוא כן פורום כתיבה - וכתיבה פוליטית, ובמיוחד כזו שהינה גם סאטירית, משתלבת בצורה טבעית בהגדרה. ומעשה שהיה כך היה: לאחר ששמעתי את נאום ראש הממשלה ותגובות אנשי האופוזיציה, לא התאפקתי והתיישבתי לכתוב 'תגובה ציונית הולמת'. (ומשום כך הוא איננו מחולק לקטעים קטנים אלא לכאלו א-ר-ו-כ-י-ם ועמכם הסליחה). כשגמרתי לכתוב נזכרתי שאין לי היכן לפרסם אותו, אז אחי אנשי פרוג, אל יחרה אפכם... ואם בכל זאת חרה לך ונפלו פניך, אל תצלצל. חזרו לאחור ופשוט המשיכו לפוסט הבא, בתקווה שיערב הוא, נושאו וכתיבתו לחיכך.

"אחי החמוצים!!!" רעם קולו של המנהיג הנערץ. "אחי החמוצים! אני קורא אליכם מעל בימת משכן צנוע, מפואר ומכוער זה בקריאה נרגשת. אל נא אחי החמוצים תרעו! הביטו סביבכם! הכבישים פורחים, המחלפים צומחים, הפרחים סלולים והעצים זורמים. נחלי המים מפכים ומפלסים דרך בינות לפקקי התנועה מים המלח לכינרת וחזור, הכלכלה משגשגת כמו שלא שגשגה מאז השפל הגדול בימי אחנתון ועד ליום הזה. שמענו הולך מקצה העולם ועד קצהו כשכל מדינות העולם באות לחזר אחרינו כמו יוליוס של שייקספיר. המשיכו להשמיע את קול העורב הערב לחיכם רק-רע רק-רע רק-רע, פתחו עינים ועזרו לנו להביס את כוחות האופל המאיימים על מדינתנו וממשלתנו: בג"צ, חיזבאללה, איראן וחמאס, שוברים שתיקה, התקשורת, נפתלי בנט ואנשי 'הפלג'. כל אלו החדשים עם הזקנים הישנים וכל הישנים עם הזקנים החדשים. אלו שמדברים ולא עושים, ואלו שעשו ואז התחילו לדבר – רק לא באנגלית. המדינה פורחת, זורחת, בורחת ומפדחת. עמדו לימיני, אחי החמוצים, והמשיכו בחמיצותכם – ככל אשר תוכלו, כי רק בעזרתכם אמשיך לנצח! עד כאן דברי עבדכם הנאמן האוחז בידו סיגר ושמפניה, מעלעל ב'ידיעות אחרונות' ורוכב על צוללת, ראש הממשלה הנאמן לכולנו".

צוותות הנאמנים לא אכזבו. "כנס החורף עדיין לא התחיל. המעיל הממותג שלי עדיין לא מוכן, ובריכת השחיה האולימפית והצנועה אצלי בבית עדיין לא מחוממת", אנפף יאיר אבוקה. "הלקסוס דרימליינר XB2809 עדיין לא מותאמת למאמר הקופירייטר המתחרה 'הכן רכבך לחורף', ובכלל, עדיין לא חזרתי מהטיול האחרון בבולגריה. טיול אמרתי? סליחה, לא מדבר אליכם. זה ההוא מהאוזניה. כן. אמרתי בטעות טיול? סליחה. מנסיעת העסקי... רגע. מה...? לא, לא נסיעת עסקים. מהשליחות הגורלית להסביר לדובי הקוטב את עמדת שר החוץ האמיתי של המדינה המזופתת הזו. בקיצור, עוד לא התחלנו, וכבר הכל כאן נמצא עמוק בתוך ביב השופכין המזוהם של השחיתות והפוליטיקה הקטנה והישנה. הגיע הזמן לדעת לנהל פוליטיקה. הגיע הזמן לפוליטיקה חדשה! ביב השופכין הישן קטן מידי. צריכים להרחיב אותו, להגדיל אותו ולפנות מקום לכמויות האדירות של השופכין החדשים! ותאמינו לי, יש לי מלא מלא מלא מלא מלא אשפה למלא את מוחכם. ולסיום, אנו ניכנס לקואליציה ברגע שנוכל, אבל בשום פנים ואופן לא נשב בממשלה אחת עם ראש הממשלה הנוכחי. ולא עם שריו. ולא עםהמפלגות שמרכיבות את הממשלה. התנגדנו להעלאת הקצבאות לנכים, וגם כעת אנחנו ממשיכים לתמוך בהעלאת הקצבאות לנכים. הודענו לחרדים שיעופו לנו מהעינים, חבורת טפילים נצלנים מוצצי דם, וזה אך ורק כי אנו תומכים בחרדים בכל נפשנו ומעוניינים לעזור לאחינו החרדים האהובים. אנחנו בעד הנגד, נגד הבעד, בעד הבעד ונגד הנגד. מה שתרצו, על פי הזמנתכם. מבטיח, אני אעשה הכל, אבל הכל בשביל ציבור הבוחרים שלי. כל מה שתרצו אני אבטיח. ולכן אני מתנגד בתוקף לפינוי ישובים, ובכל זאת צריך לשוב מידית לקווי שישים ושבע. העיקר שיהיה שלום ולא להתראות".

אבי הגבאי המסור מיהר למסור את המסר. "יש בפי מסר חדש וברור למסור למסורים שמוסרים את עצמם למען המסר! אנחנו נהיה בשלטון הבא! אנחנו מנצחים ביבשה, באויר ובים. נאומו של ראש הממשלה היה פלגני מסכסך ומפריד, והגיע הזמן שגם אנחנו נוכל למסור נאומים מסכסכים מפרידים ופלגנים כפי שנהגנו כאשר המצאנו את השיטה. משכך, אין לי מה להציע לכם חוץ מדם יזע ודמעות, ואחר כך ניכשל שוב. יחי המחנה הפוסט-ציוני לתפארת המדינה כולה! אין לי משהו אישי נגד אבוקה, ורק מה אפשר לעשות שהלפיד שלו כבה ונכבה כבה ונכבה ללא הרף. אנחנו הולכים ופורחים, או לפחות מקבלים פריחה חמורה. ולא, הימים של המנהיג הקודם ה-ס-ת-י-י-מו! אלו לא פצעי בגרות, וגם לא תפרחת טיטולים. זו פריחה אלרגית קלאסית!"

גם אנשי התקשורת למיניהם מיהרו לסייע לבנימיהו. העיתון 'אל ערב' המכונה בעברית מדוברת 'הארץ' היה בעל הרעיון המקורי ביותר. בעיתון נמרחה תחת הכותרת הראשית כותרת ענק, אדומה מדם, בה נאמר: 'החמוצים הכבושים'. הכותרת הראשית אגב, דנה במרד העוצמתי של שבעת הגמדים מול שלגיה בבורמה. ביומון 'ערבית' היתה הכותרת ראשית מוקפת בלדים שהבהבו בכחול-אדום 'פארסה!!!!!!!!! ראש הממשלה הנחקר בשורת מסרים נגד המשטרה' באותיות הקטנות נכתב שאכן ראש הממשלה כלל לא דיבר על הנושא, אבל 'לכולם היה ברור למי הוא מכוון, מה הוא מכוון וכיצד'. 'ידיעות ראשונות' ניצחו בסופו של דבר בעוצמת השיווק של ראש הממשלה. הכותרת כללה את העמוד הראשון כולו, ללא כותרות נוספות כלל, והכילה רמקול זעיר שהשמיע את הכותרת שוב ושוב ושוב עד שנגמרה הבטריה. 'המלחמה בין האור לחושך בין השקץ לשרץ ובין נבלה לטרפה. דרישה ציבורית נרחבת. בנימיהו, נוני דורש: התפטר ע-כ-ש-י---ווווו!!!!!!!!!'

הציבור הבין את המסר, ופני השמאל חפו.

נערך לאחרונה ב:

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אין ספק שהטקסט כתוב מעולה. מתובל בשנינויות לשון ובהומור בועט.
המסר הפוליטי... טוב, זה פורום כתיבה, וגם מספיק טחנתי את העניינים עם החבר'ה.
תעלה עוד חומרים. כיף לקרא כתיבה מקצועית.

נריה מגן

משתמש מקצוען
אין ספק שהטקסט כתוב מעולה. מתובל בשנינויות לשון ובהומור בועט.
המסר הפוליטי... טוב, זה פורום כתיבה, וגם מספיק טחנתי את העניינים עם החבר'ה.
תעלה עוד חומרים. כיף לקרא כתיבה מקצועית.
תודה תודה, רק חבל שהייתי צריך להעיר אותך משינה מבעיתה ומפחידה כדי להגיב כאן:D

צדיק סופית

משתמש פעיל
אין מילים (כאן, כהרגלם של אנשים, מגיע שפך של מילים).
מצידי שכל טורי הפוליטיקה ייראו כך. הלוואי.
כתיבה נהדרת ומהוקצעת, תוכן מרתק ומשעשע, והכל טוב.
וכשהכל טוב - אין מה לומר חוץ מ"המשך כך עוד ועוד עד ביאת גואל צדק".

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
מדהים.
ביב השופכין הישן קטן מידי. צריכים להרחיב אותו, להגדיל אותו ולפנות מקום לכמויות האדירות של השופכין החדשים!
הגיע הזמן לפוליטיקה חדשה :)

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לא מבינה דבר בפוליטיקה - ונהנית מאאאאאד מהקטע.
משובח ומצחיק.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה פשוט מצחיק!
אחד הקטעים שכיף לקרוא בלי לפספס בטעות אף מילה
חבל שאין לכם מקום נאות לפרסם
נס שאין לכם מקום אחר לפרסם ;)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מרגיש שסופסוף התחלתי להבין בפוליטיקה...
זה טוב, זה מאד טוב, זה מאד-מאד-מאד טוב....

והקטע הזה, בכלל...
ולסיום, אנו ניכנס לקואליציה ברגע שנוכל, אבל בשום פנים ואופן לא נשב בממשלה אחת עם ראש הממשלה הנוכחי. ולא עם שריו. ולא עםהמפלגות שמרכיבות את הממשלה. התנגדנו להעלאת הקצבאות לנכים, וגם כעת אנחנו ממשיכים לתמוך בהעלאת הקצבאות לנכים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה