שיתוף - לביקורת מלחמת אחים

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הבהרה נאותה:
הסיפור הזה בן 1000 מילה וקצת התלבטתי איך להעלות אותו כאן בינתיים נראה לי שהעלה אותו בתור כמה פרקים קצרצים בהמשכים.

בום.
חבטה מצמררת העירה אותן באותו הלילה, חבטה שלא מותירה לך אפשרות להתפנק אפילו עוד שניה אחת במיטתך, כזו שרק מעצם קולה את מוכרחה להתישב בזה הרגע.

הדבר הראשון שהן ראו היה את לובשי הלבנים. גבוהים, דקי גזרה, ועטויים כל כולם בלבן מהודק. רוחות רפאים.
מעבר לחבטה שבשרה את בואם לא השמיעו קול. נעו בדממה ובסחרור נורא מול צמד האחיות הקפואות. ואז, ברגע אחד, יצרו סביבם מעגל הדוק.

"לודיאנה" לבוש הכסף שנכנס מבעד לדלת הפרוצה נעץ בה עיני מתכת. "אחותך תועלה על המסוע לאחר ערוב השמש-" הלבנים נעו בתיאום של חסידות, מקיפים כבמין ספירלה את אחותה, משאירים אותה במעגל החיצוני. "אלא אם כן," קולו של הכסוף על בדרמטיות. "התיבה - תהיה בידינו."
---​

הכניסה דרך החלון היתה קלה אמנם, אך אז נצבה לודיה בפני הבית.
בשקט החלה פותחת את ארגזי העץ. הם אכזבו, אחד אחרי השני.
איפה היא, התיבה עם כתבי הסוד?
סרקה את השולחן בעיניה, מיששה את הקירות הכפולים. בסוף הקיר השני, בפינה השמאלית היה חריץ. לודיה דחקה את ידה בין קרשי העץ, הם חרקו. זעה כסתה אותה, הרטיבה את צמרו של המעיל. היא המתינה כמה שניות. השקט נשמר, כורת ברית עם החושך.

היא דחפה את הקרש. חלל נגלה מאחוריו. ריק. מששה אותו באצבעות רועדות, נשימותיה שטוחות. ידה פגעה במשהו דק, גמיש. קלף. משכה אותו, קרבה לעיניה.
"נתקבל בבית האהבה תכריך בכריכת עץ, מזכה את נותנו בחברות של נכספות."
בית האהבה. ארנגו הביא את ה...

צעקה חנוקה נשמעה מאחוריה. היא הסתובבה בחדות.
"לודיה"
ארנגו
.
"מה, אה..."
הוא בהה בה בריחוק. "תביאי את זה." הושיט יד ושלף את הקלף מבין אצבעותיה.
היא הזדקפה, נעצה בו עיניים דבשיות.
"הבאת את כתבי הסוד למורדים." קבעה.
הוא חייך.
"אני צריכה אותם."
חיוכו העמיק. "הם לא אצלי."
"ארנגו, כתבי הסוד מסוכנים. מ- סו- כ- ני- ם. רק תדמיין מה יקרה אם המורדים יצליחו להגיע למקום ההוא בעזרתם. הם ישלטו בעולם. בך, בי, בתנועות שלנו, באהבות שלנו..." היא התנשפה.
"אוקי." הוא שילב את ידיו. "למה את צריכה אותם?"
עמידתה הלוחמנית רפתה, עווית חלפה בפניה. "לני"
"לני" חזר.
"כן. הם לקחו אותה מקודם, משטר המאקדו."
שריר לא זע בפניו של האח. "הכתבים מסוכנים." ציין.
"הם ישלחו אותה אל המסוע." עיניה היו יבשות וצורבות מידי.
הוא פסע לעברה. "נכנסת לפה שלא ברשות, את מתכבדת לצאת."
"אבל..." בהתה בו, באדישות שלו.
"בבקשה." הא תפס בכתפה והוביל אותה החוצה ללא מאמץ.
___​

אשמח לביקורת.

ifatrosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הבהרה נאותה:
הסיפור הזה בן 1000 מילה וקצת התלבטתי איך להעלות אותו כאן בינתיים נראה לי שהעלה אותו בתור כמה פרקים קצרצים בהמשכים.

בום.
חבטה מצמררת העירה אותן באותו הלילה, חבטה שלא מותירה לך אפשרות להתפנק אפילו עוד שניה אחת במיטתך, כזו שרק מעצם קולה את מוכרחה להתישב בזה הרגע.

הדבר הראשון שהן ראו היה את לובשי הלבנים. גבוהים, דקי גזרה, ועטויים כל כולם בלבן מהודק. רוחות רפאים.
מעבר לחבטה שבשרה את בואם לא השמיעו קול. נעו בדממה ובסחרור נורא מול צמד האחיות הקפואות. ואז, ברגע אחד, יצרו סביבם מעגל הדוק.

"לודיאנה" לבוש הכסף שנכנס מבעד לדלת הפרוצה נעץ בה עיני מתכת. "אחותך תועלה על המסוע לאחר ערוב השמש-" הלבנים נעו בתיאום של חסידות, מקיפים כבמין ספירלה את אחותה, משאירים אותה במעגל החיצוני. "אלא אם כן," קולו של הכסוף על בדרמטיות. "התיבה - תהיה בידינו."
---​

הכניסה דרך החלון היתה קלה אמנם, אך אז נצבה לודיה בפני הבית.
בשקט החלה פותחת את ארגזי העץ. הם אכזבו, אחד אחרי השני.
איפה היא, התיבה עם כתבי הסוד?
סרקה את השולחן בעיניה, מיששה את הקירות הכפולים. בסוף הקיר השני, בפינה השמאלית היה חריץ. לודיה דחקה את ידה בין קרשי העץ, הם חרקו. זעה כסתה אותה, הרטיבה את צמרו של המעיל. היא המתינה כמה שניות. השקט נשמר, כורת ברית עם החושך.

היא דחפה את הקרש. חלל נגלה מאחוריו. ריק. מששה אותו באצבעות רועדות, נשימותיה שטוחות. ידה פגעה במשהו דק, גמיש. קלף. משכה אותו, קרבה לעיניה.
"נתקבל בבית האהבה תכריך בכריכת עץ, מזכה את נותנו בחברות של נכספות."
בית האהבה. ארנגו הביא את ה...

צעקה חנוקה נשמעה מאחוריה. היא הסתובבה בחדות.
"לודיה"
ארנגו
.
"מה, אה..."
הוא בהה בה בריחוק. "תביאי את זה." הושיט יד ושלף את הקלף מבין אצבעותיה.
היא הזדקפה, נעצה בו עיניים דבשיות.
"הבאת את כתבי הסוד למורדים." קבעה.
הוא חייך.
"אני צריכה אותם."
חיוכו העמיק. "הם לא אצלי."
"ארנגו, כתבי הסוד מסוכנים. מ- סו- כ- ני- ם. רק תדמיין מה יקרה אם המורדים יצליחו להגיע למקום ההוא בעזרתם. הם ישלטו בעולם. בך, בי, בתנועות שלנו, באהבות שלנו..." היא התנשפה.
"אוקי." הוא שילב את ידיו. "למה את צריכה אותם?"
עמידתה הלוחמנית רפתה, עווית חלפה בפניה. "לני"
"לני" חזר.
"כן. הם לקחו אותה מקודם, משטר המאקדו."
שריר לא זע בפניו של האח. "הכתבים מסוכנים." ציין.
"הם ישלחו אותה אל המסוע." עיניה היו יבשות וצורבות מידי.
הוא פסע לעברה. "נכנסת לפה שלא ברשות, את מתכבדת לצאת."
"אבל..." בהתה בו, באדישות שלו.
"בבקשה." הא תפס בכתפה והוביל אותה החוצה ללא מאמץ.
___​

אשמח לביקורת.
מעולה שבחרת בפרקים קצרים. קל לקרוא וקל לעקוב.
נראה סיפור טוב.

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מעולה שבחרת בפרקים קצרים. קל לקרוא וקל לעקוב.
נראה סיפור טוב.
תודה, כיף לשמוע.
וואו! מסקרן ממש! יש המשך?

רק אותי מסקרן מה זה המסוע?
תודה, יש המשך והוא כתוב בעיקרון.
והאמת שהמסוע הוא משהו שלא ברור די הצורך גם לי. מין משהו שמתבשל במוח הרבה זמן. את יכולה לראות כאן שכבר הזכרתי משהו כזה (לא קשור לסיפור הנוכחי).

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה, יש המשך והוא כתוב בעיקרון.
והאמת שהמסוע הוא משהו שלא ברור די הצורך גם לי. מין משהו שמתבשל במוח הרבה זמן. את יכולה לראות כאן שכבר הזכרתי משהו כזה (לא קשור לסיפור הנוכחי).
אז יותר ממחכה שתעלי...

קראתי את הקטע ההוא, שם האמת היה לי עוד פחות ברור מה זה...

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אם את רוצה רעיון למה זה יכול להיות, תכתבי לי בפרטי... אבל זהירות, זה רעיון אכזרי.
אין לי פרימיום.
ובגדול יש לי כיוון מה זה הבעיה היא שזה יותר בגדר רעיון.
אם יש לך דרך אחרת (לא במייל) אני אשמח לשמוע את הרעיון שלך.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נהדר!
התחלה מצוינת לסיפור מעניין וכתיבה יפה,
השקט נשמר, כורת ברית עם החושך.
אהבתי!

חבטה שלא מותירה לך אפשרות להתפנק אפילו עוד שניה אחת במיטתך, כזו שרק מעצם קולה את מוכרחה להתיישב בזה הרגע.
אפשר להעיר בקטנה?
פחות התחברתי לניסוח של המשפט הספציפי הזה בגוף נוכח, הייתי הופכת את המשפט לגוף נסתר, כך:
חבטה שלא מותירה אפשרות להתפנק אפילו עוד שניה אחת במיטה, כזו שרק שעצם קולה מכריח את השומע להתיישב בזה הרגע.

אבל אני חושבת שזה עניין של טעם:sne:

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עשרים צעדים מהמיטה עד לדלת הכניסה, שמונה מדלת החדר עד לשולחן המבוא.
לרגעים נדמה ללודיה כאילו הקדימו להעלות אותה על המסוע במקום את אחותה והיא נעה הלוך חזור עד שתגיע להכרעה.
השמיים כבר בהירים כשרגליה מסתבכות בבד קטיפתי בצבע ירוק עמוק, היא מתכופפת, מרימה אותו.
השמלה החגיגית של הלן, לני שלה.
מקרבת אותה אל אפה, שואפת עמוק.
לני שלי, אחות, כמה אני צריכה אותה פה לא מסוגלת לחשוב על הבחירה האכזרית שנכפית עליה, למות או למות מה עדיף?
מקפלת את השמלה ומניחה בארגז, מתחילה להשליט סדר.
אם היא היתה פה, ודאי היתה מסנגרת על ארנגו, אני רק חושבת על הניתוק שלו ועל כמה רחוק הוא הלך.
צנימים מפוזרים במטבח, היא אוספת אותם. הם מזילים דמעות פרורים על השפלתם, מלכלכים את החפצים שתחתיהם. מכניסה אותם אל שקית נייר אחת ששרדה את הלילה ומתנערת.
חייבת לעשות משהו אסור לי להכנע.
לובשת שוב מעיל. שמש מסנוורת בחוץ, משקרת. נועלת נעליים, לוקחת סל, פותחת את הדלת בתנופה, נעצרת.
ארנגו עומד מולה פעור עיניים, היא ממצמצת.
"מה אתה עושה פה?" צונן.
הוא מתכופף, מרים בכבדות תיבת עץ. "קחי."
היא ממצמצת שוב. "איך? למה?"
מבע מוזר עולה על פניו "לא צריך?" שואל.
היא מושיטה ידיים, לוקחת.
"גם לי מותר לדאוג ללני, אחות."
שתיקה.
"תחביאי אותה, תדרשי את לני, ורק אז תגלי להם איפה היא. ואל תחזרו לפה, תעלמו." הוא יורה ומתחיל ללכת.
"רגע" היא קוראת אחריו. הוא עוצר.
"תסביר." מבקשת.
"אין מה." פוסק. "פשוט תעשי מה שאמרתי." הוא זורק מבט לשמיים. "ומהר, מאוחר."
---​

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
@RIVKA W השארתי אותי במתח!!
מה עם ההמשך?
אופסס
באמת סליחה.
היה לי עומס בימים האחרונים ורציתי לערוך שיהיה ברור יותר למה התכוונתי עם המסוע.
אני מעלה עכשיו ואשמח לשמוע אם יצא מובן ואם זה לא מאולץ מידי.

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לודיה רצה, שערותיה הסתורות נעות בפראות לקצב הרוח.
היא תספיק. חייבת להספיק.
עלים נרמסים תחת רגליה, קוברים תחתיהם שיירות נמלים מעוכות. היא מעיפה מבט אל השמיים, רגליה נוגעות ולא נוגעות בקרקע. השמש נוטה מערבה.
לא.
זה לא קורה.

נשיפות. נשימות. האויר נחבט לה בצלעות. מתפתל. שורק.
רוצי כבר. רוצי!
רגליה מעיפות חול, מעלות ענני אבק. ידיה לופתות את התיבה. זעה מכסה את כף ידה גורמת לה להחליק שוב ושוב מבין אצבעותיה. היא חובקת אותה, מצמידה אל החזה. רצה.
נתקלת באבן, משתטחת על האדמה. התיבה עפה לה מהידיים. כאב חד מהברך מצטרף לטחול הזועק. מתישבת באיטיות, מתנשפת. מחפשת בעיניה את התיבה.
אין.
שברי עץ זורים לה חול בעיניים, מתערבים באבנים. היא קמה, מתעלמת מהברך, חופרת בחול, סורקת את הסביבה.
גיליונות הקלף אינם.

קורסת על הארץ, חושך נופל עליה. זהו? כך נראה סוף העולם? עוצמת עיניים, מתמכרת אליו, לחושך. משהו נאבק בה.
הלנה, רק היא יכולה להציל אותה.

---
המסוע היה אגדה. רובם האמינו שהוא קיים, מעטים פקפקו בו. אך גם אלו לא רצו להתקרב לכל מה שהיה קשור אליו ואפילו בעקיפין.
אמא תמיד האמינה שהוא קיים. האמינה עד כדי אזהרות נמרצות ותיאור כל העינויים הנוראיים שיכולים להסתתר תחת השם התמים הזה. אחד התיאורים האמינים יותר בעיניה היה זה.
מעלים את האדם על מסוע ארוך הנע במהירות גבוהה ומותירים אותו שם ללא ציוד או אוכל . בידיו נותרת הברירה לקפוץ ממנו ולהתרסק על האדמה או להמתין לאוכל ומים שלא יבואו.
---​

קמה שוב, אוספת שברים, מצרפת אחד לאחד, בודקת תחתיהם, מתעקשת.
שבעה גיליונות קלף לא יכולים להעלם כאילו לא היו.
או ש... 'תחביאי אותה, תדרשי את לני, ורק אז תגלי להם איפה היא. ואל תחזרו לפה, תעלמו.'

חולשה עוטפת אותה, מחבקת. היא מתישבת, לאט. נושמת. נושפת. שמש מחליקה מאדנות, נוגעת בקו האופק. ידיים מתחפרות בחול, קוברות בו שברים. דמעות נספגות בו, בוכות את עצמן. ראש נוגע באבן, מחשבות מסתחררות.
שקט.

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אין ביקורת?:(
דרך אגב שכחתי לציין שהקטע הבא הוא קטע הסיום,
כך שההיתי שמחה לקבל תגובות לפני שאני מעלה אותו.

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
---​

מישהו נוגע לה בכתף. נשימות מרפרפות על לחייה. "לודינקה"
היא קופצת, נרתעת. "אתה..." אש בעיניים, ברקים.
"אני." הוא שקט.
הם בוחנים זה את זה. היא דרוכה, מוכנה לקרב. הוא כנוע, בטרם עת.
" לא הספקת." וודאות בקולו.
"לא הספקתי כי לא היה לי מה להביא. אתה..." היא בולעת רוק. "אתה באמת מעז לשאול את זה?"
"לודי, את אחותי. את לא יכולה להבין?" הוא נטוע במקומו, לא מעז להתקרב.
שתיקה.
"לודי, בבקשה."
"די" היא צועקת אל הלילה שעוטף אותם. "אין לך זכות לדבר. גם לני היא אחותך והיא אמורה לבחור עכשיו בין מוות ברעב או מוות בסקילה. אתה עוד מצטדק?"
לודיה פוסעת פסיעה אחת לכיוונו. הם עומדים קרוב כל כך עד שארנגו יכול לחוש את נשימותיה המהירות.
"הכתבים לא היו אצלי. לא היתה לי אפשרות להשיג אותם חזרה. את התיבה - כן."
"אמא תמיד הזהירה לא להתעסק עם התיבה, זה מסוכן מידי. היה אסור לך למכור אותם."
הוא מרים אליה עיניים, מתמקד בדבשיות שלה. "ולמסור למקאדו, כן?"
היא נרעדת, חנוקה. "אבל, לני..."
הוא שולח ידיים, אוסף אותה אליו. "לא כל דבר בשליטתנו, לודיה. בואי, נחזור."

העששיות נראות כבר מחלונות בתי העץ כשהיא עוצרת.
"אז, אין כתבים?"
חיוך עולה על שפתיו של ארנגו. "יש."
פיה נפתח ונסגר, היא ממשיכה ללכת. הם נכנסים לסימטא קטנה ומוכרת, לפניהם שתי פניות. הוא נעמד, מסתכל עליה, היא מחזירה לו מבט, יש בו הכל ואין בו כלום.
"להתראות, אח."
DALL·E 2023-01-05 17.11.07 - At night against the background of a large forest a small wooden ...png

סוף
אשמח מאד להערות

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
וואו.
לא הכל היה מובן וטוב שכך.
יופי של כתיבה. מתומצתת ועדינה.
שאפו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה