מכירת ספר תורני! האפשרי?!

השידוך

משתמש רשום
עריכה תורנית
ישבתם והשקעתם שנים רבות בעריכת ספר תורני שלכם.
כעת הגעתם לשלב המכירות.

טלפון לספרי אור החיים. תשובה לקונית: הספר לא מתאים להפצה שלנו.
מייל ליפה נוף. תשובה לקונית: הספר לא מתאים לחנויות שלנו.
[מה כן מתאים להם? כנראה רק קומיקס!!]

מה עושים עכשיו?
המפיצים האחרים גם אם יקחו את הספרים לא יצליחו להחדירם לרשתות הגדולות הנ"ל.

אדם מהשורה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ישבתם והשקעתם שנים רבות בעריכת ספר תורני שלכם.
כעת הגעתם לשלב המכירות.

טלפון לספרי אור החיים. תשובה לקונית: הספר לא מתאים להפצה שלנו.
מייל ליפה נוף. תשובה לקונית: הספר לא מתאים לחנויות שלנו.
.
מבין ומזדהה עם ההרגשה הכואבת. זה כמו ילד שגידלת, טיפחת וחינכת, ובסוף הוא לא מתקבל לישיבה הנחשקת מחוסר מקום. אבל זו המציאות וצריך להשלים אתה או לחלופין לשים ערימת ספרים על כיסא פלסטיק במבואת בית הכנסת, עם כוס קרטון למזומנים ופתק בכתב יד: "לא נראה כבושם הזה! הספר שישנה את חייך וילמד אותך כיצד למקסם הכנסות בלי להזדקק לחסדיהן של רשתות הספרים הגדולות! מחיר מיוחד לבאי בית המדרש: 29 ש"ח לכרך! אין לקחת בהקפה בשום פנים ואופן - גם לא ע"מ לשלם בקרוב - גזל מקטרג בראש!"
לי זה עבד!

נערך לאחרונה ב:

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מבין ומזדהה עם ההרגשה הכואבת. זה כמו ילד שגידלת, טיפחת וחינכת, ובסוף הוא לא מתקבל לישיבה הנחשקת מחוסר מקום. אבל זו המציאות וצריך להשלים אתה או לחלופין לשים ערימת ספרים על כיסא פלסטיק במבואת בית הכנסת, עם כוס קרטון למזומנים ופתק בכתב יד: "לא נראה כבושם הזה! הספר שישנה את חייך וילמד אותך כיצד למקסם הכנסות בלי להזדקק לחסדיהן של רשתות הספרים הגדולות! מחיר מיוחד לבאי בית המדרש: 29 ש"ח לכרך! אין לקחת בהקפה בשום פנים ואופן - גם לא ע"מ לשלם בקרוב - גזל מקטרג בראש!"
לי זה עבד!
בכמה בתי כנסת יכולת כבר להשים?

אדם מהשורה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
כמה ספרים נמכרו בצורה זו?
מהיכרות עם המערכת: רוב הספרים התורניים לא מוכרים אפילו את המהדורה הראשונה, כלומר אפילו לא 1000 ספרים. מה שאומר, שאם ספר ממוצע של מחבר אלמוני מוכר 500 עותקים, ומכרת 100 בבתי כנסת, זה בעצם 20% מכמות המכירות המצופה. משם אפשר להתקדם הלאה עם חנויות פרטיות, חברות הפצה, שיווק ישיר, אתרי מכירות וכו'. עכ"פ, הדברים נכתבו בנימה עגומה כתיאור פסימי על המצב, ולא באו לתת פתרון מוחלט. לצערי אינני איש בשורות היום, למרות שלפעמים מגיח איזה ספר מטאורי שפורץ את תקרת הזכוכית ומוכר באלפים. מאחל לך שזה יהיה הספר שלך!

נערך לאחרונה ב:

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
באמת עגום.
ומכאן תצא הקריאה לכל העוסקים בתחום: השתדלו ככל שניתן לעבוד אצל מכונים או לקוחות פרטיים, ולא להשקיע בעצמכם, על כל המשמעות הכרוכה בזה.
לכל הפחות - גשו לכמה מפיצים, בקשו חמש דקות, ספרו להם מלמעלה מה הכיוון של הספר ושאלו אותם במילים הבאות: 'אינך מתחייב לי כלום! אולם לדעתך, האם יכול להיות שהיית רוצה לראות ספר כזה במחסניך - כמובן אם ייערך היטב?
האם אתה ממליץ לי להשקיע בו? אל תרחם עלי על הטווח הקרוב, אלא על הרחוק! אנא, ענה לי את האמת!'

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
באמת עגום.
ומכאן תצא הקריאה לכל העוסקים בתחום: השתדלו ככל שניתן לעבוד אצל מכונים או לקוחות פרטיים, ולא להשקיע בעצמכם, על כל המשמעות הכרוכה בזה.
לכל הפחות - גשו לכמה מפיצים, בקשו חמש דקות, ספרו להם מלמעלה מה הכיוון של הספר ושאלו אותם במילים הבאות: 'אינך מתחייב לי כלום! אולם לדעתך, האם יכול להיות שהיית רוצה לראות ספר כזה במחסניך - כמובן אם ייערך היטב?
האם אתה ממליץ לי להשקיע בו? אל תרחם עלי על הטווח הקרוב, אלא על הרחוק! אנא, ענה לי את האמת!'
הבעיה שאם יפה נוף או אור החיים חושבים שימכור אפילו 500 כבר שווה להם לקחת, כי הם מרוויחים גם את ההדפסה שהם מחייבים לעשות דרכם...

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא ידעתי...
אני פשוט מראש נהגתי כפי שהמלצתי - כי השתמשתי בנסיון של אחרים...
אבל מה הבעי', הלא את זאת הוא רוצה - שהם ייקחו, ומה נפק"מ האינטרס שלהם?
עכ"פ אפשר לשאול אותם האם לדעתם הספר יצליח.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לא ידעתי...
אני פשוט מראש נהגתי כפי שהמלצתי - כי השתמשתי בנסיון של אחרים...
אבל מה הבעי', הלא את זאת הוא רוצה - שהם ייקחו, ומה נפק"מ האינטרס שלהם?
עכ"פ אפשר לשאול אותם האם לדעתם הספר יצליח.
בשביל שימכרו 500 אתה צריך להדפיס 1000

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אנצל את הדיון לשאול על הספר עליו אני עובד - 'למועד מועדים וחצי' על זמנים בתנ"ך (מה קדם למה, וכמה זמן לקח כל דבר, סדר הפרשיות ומוקדם ומאוחר בתורה, מצרף טיוטת שני קבצים להתרשמות).
יש לכך סיכוי להימכר?

קבצים מצורפים

• כרונולוגיה פורזדאות ירבעם מורחב.docx
    KB 47.3 · צפיות: 71
  • סדרו של חומש במדבר.docx
    KB 46.6 · צפיות: 55

השידוך

משתמש רשום
עריכה תורנית
לדעתי הבעיה היא במפיצים הגדולים, או יותר נכון ברשתות הספרים הגדולות, שנהפכו לחנויות קומיקס.
אמנם הם מכניסים גם כמה ספרי קודש, כי אין להם ברירה, אבל העיקר זה ספרי קומיקס.

בשנים האחרונות כאשר נכנסים לחנויות של רשתות הספרים הגדולות, לא מוצאים שם ספרים תורניים חדשים שמעניינים אותי. אולם כאשר נכנסים לחנויות הפרטיות קשה לצאת משם ללא קניית ספר או שתיים.

זאת אומרת שהבעיה היא בהפצה/ברשתות.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רשתות הספרים הגדולות, שנהפכו לחנויות קומיקס.
אני מזכיר לך שהם פתחו עסק ולא גמ"ח...
אולי הבעי' בהתעניינות הציבור, אולי אנשי הספר מנויים לתכניות של אוצר החכמה וכדו' המתעדכנות כל העת, אולי בדיקתו והגהתו של קומיקס קלה ומהירה יותר, אולי יותר קל לפתוח את הארנק בספר עבור הילדים מאשר עבור עצמך, ועוד ועוד כיד ה' הטובה עליך.
אין ספק שאין להם שום מחויבות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה