דרוש מידע מי מבין במבחן סת"ם?

פרידא

משתמש מקצוען
מחפשת עבור סופר סת"ם המלצה איפה כדאי יותר לעשות מבחן סת"ם (משמרת סת"ם, עדה החרדית ירושלים וכיוצ"ב)

דרמפסלס

משתמש רשום
בגדול אף אחד כמעט לא שואל אם יש לך תעודה,
ואם שואלים לא שואלים מאיפה,
ואם שואלים מאיפה אז משמרת הסתם הכי מקובל ולכן עדיף לעשות שם.
חשוב לציין אם לומדים טוב המבחנים לא קשים ולא מכשילים, בהצלחה.

אהבת הבריות

משתמש מקצוען
ואם שואלים לא שואלים מאיפה
צר לי אבל לא בשביל זה עושים תעודה,אני לעולם לא יסמוך על סופר שלא למד ונבחן ,על מחיקה הכי קטנה המזוזה פסולה ומי שלא למד היטב[בלי מבחן קשה ללמוד יסודי.]לא יודע שזה שאלה.אישית אני נבחנתי במשמרת.

דרמפסלס

משתמש רשום
צר לי אבל לא בשביל זה עושים תעודה,אני לעולם לא יסמוך על סופר שלא למד ונבחן ,על מחיקה הכי קטנה המזוזה פסולה ומי שלא למד היטב[בלי מבחן קשה ללמוד יסודי.]לא יודע שזה שאלה.אישית אני נבחנתי במשמרת.
צר לי אבל לא הובנתי נכון...
אני מכיר את התחום הזה הרבה שנים
ומסכים איתך שבלי תעודה רוב הסיכוי שהמזוזה וכדו פסולה!!!
( החלק היותר חשוב זה החזרה היום יומית)
השואלת לא פירטה את שאלתה והבנתי שמתכוונת מבחינת ביקוש הלקוחות
תודה על ההבהרה!

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
ואם שואלים לא שואלים מאיפה,
ועוד איך שצריך לשאול ועדיף מאוד שיהיה ממכון מוכר כמו משמרת סתם או יד רפאל.
שוק הסת"ם הוא פרוץ מאוד!!! ישנם תופעותשל סופרים שלא יודעים אפילו מה זה חק תוכות ומוכרים את הסת"ם כמהודר.
צריך מאוד להיזהר בזה.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה לא כל כך משנה כי בציבור שלנו לא מבקשים לראות תעודה.
העיקר שתהיה לסופר סיבה שתחייב אותו ללמוד רציני.

פרידא

משתמש מקצוען
צר לי אבל לא הובנתי נכון...
אני מכיר את התחום הזה הרבה שנים
ומסכים איתך שבלי תעודה רוב הסיכוי שהמזוזה וכדו פסולה!!!
( החלק היותר חשוב זה החזרה היום יומית)
השואלת לא פירטה את שאלתה והבנתי שמתכוונת מבחינת ביקוש הלקוחות
תודה על ההבהרה!
אכן. שאלתי עבור משהו שכותב כבר 12 שנה. בינתיים הסתדר מצויין בלי תעודה. כמובן למד הלכות ויודע- וברגע שיש שאלה שואל רב.
כרגע החליט ללמוד ולהבחן.

א. גוט

משתמש חדש
אגב, למישהו יש מושג אם ניתן עדיין להשיג את חוברת השאלות של משמרת הסת"ם?

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני קיבלתי אותו לפני כחודשיים ממישהו שעושה שימוש אצל ר' יעקב מאיר שטרן, אז לכאורה ניתן להשיג אצלו בבית הוראה או במשמרת הסת"ם. בחנויות ספרים לא מצאתי.
נ.ב. יש באוצר החכמה קונטרס "קיצור הלכות סת"ם עם תשובות לשאלות של משמרת הסת"ם מהרב יצחק בוחניק.

ובא לציון

משתמש חדש
אגב, למישהו יש מושג אם ניתן עדיין להשיג את חוברת השאלות של משמרת הסת"ם?
ניתן לקנותו במשמרת סת"ם ברח' השל"ה ב"ב טל' 035791616
בכל יום יש מבחנים לפנה"צ
חוברת זו היא רק על מבחן בכתב יש עוד מבחן בע"פ על קסת הסופר

nensy

משתמש צעיר
סליחה על ההקפצה
מישהו יודע אם המידע הנ"ל עדכני?
משמרת הסת"ם עוד קיימים?
אין שם מענה טלפוני במשך חודשים, גם הגעתי פיזית למקום ואין קול ואין קשב
אם לא, ממי הכי כדאי לקבל היום תעודה?

דרמפסלס

משתמש רשום
אפשר לעשות תעודה בסטאמ'פ בחינם, זה מקובל כמו משמרת הסת"ם ר' משה אורי בלוי בוחן שם.
גם במשמרת הסת"ם אפשר לעשות לא יודע לאיזה מספר אתה מתקשר,
זה השתי מקומות שהכי מקובלים אבל יש עוד כמה כמו לשכת הקודש של הרב גרוס
בהצלחה!

ובא לציון

משתמש חדש
סליחה על ההקפצה
משמרת הסת"ם עוד קיימים?
אם לא, ממי הכי כדאי לקבל
עדיין קיימים
צריך לנסות שוב
ידוע לי על מבחנים שהיו בפועל בסוף הקיץ
אולי לנסות לברר בבית ההוראה של הרב קליין ב"ב נשיא משמרת סת"ם

avi media

משתמש מקצוען
סליחה על ההקפצה
משמרת הסת"ם עוד קיימים?
אם לא, ממי הכי כדאי לקבל היום תעודה?
המשרד של המבחנים בכתב שהיה ברחוב השל"ה אכן נסגר, שם היה ניתן להבחן כמעט כל יום, גם המספר הישן שלהם לא פעיל.

אמנם משמרת סתם עדין קיים במשרדים אחרים, ויש מבחנים פעם בכמה שבועות בתיאום מראש אחרי תשלום בטלפון 02-8025252
מענה טלפוני רק בערב כמדומני בשעות 19:30-21:00.
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה