מי יתנני | שיר

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מי יתנני

מי יתנני ואדע ימי
טרם יאדימו שמי,
פן לא אדעם
ואגדעם;

מי יגלני הדרך
טרם אכרע ברך,
פן לא אגלה
ואגלה;

מי יאחזני עלי חבל
טרם יכלו ימי ההבל,
פן ארעד
ואמעד;

מי יטפחני כשתיל
טרם ידעך הפתיל,
פן לא אסבול
ואבול;

*
בת קול אזי נשמעת
פתח פתח עד ידך מגעת,
ש א ל - מ מ נ י
ו א ת נ ה - - -

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה

יעקב1245

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש לי הרגשה גם ששירים מנוקדים משום מה [?] יותר מרשימים.
אם אכן, מישהו יכול להסביר למה?
נראה לי שזה חוסך בקריאה את המאמץ לנקד, (שהוא הרבה יותר גדול בשיר מאשר פרוזה) וממילא אתה יכול להשאב לקריאה ולתוכן.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
זה אומר שהשקעת
ואם השקעת אז אתה שווה משהו
ואם אתה שווה משהו אז גם השיר שווה משהו..

הניקוד הוא כמו קישוטים כאלו, שמשלימים את השיר בעין...

באיזו תוכנת ניקוד כדאי/רצוי/אפשרי להשתמש (חינם כמובן, אם יש חיה כזאת), אם הניקוד לא נצרך באופן קבוע ולא לעבודה יום יומית?

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ראשית, שיר יפהפה ועשיר!
עכשיו הבנתי למה @SC מנקדת את השירים
נראה לי שזה חוסך בקריאה את המאמץ לנקד, (שהוא הרבה יותר גדול בשיר מאשר פרוזה) וממילא אתה יכול להשאב לקריאה ולתוכן.
בדיוק, זו אחת הסיבות שלי. בשירים משתמשים הרבה פעמים במשחקי מילים או במילים נדירות, וזה עלול לפגוע בזרימת הקריאה וכך גם בהבנה של התוכן ובהתחברות למסר.
בנוסף, וזה רק טעמי האישי, ניקוד פשוט מוסיף יופי. הוא מקשט ומעטר ומתאים ליופי ששואפים אליו בשיר.
במילים אחרות, ניקוד הוא פשוט - נקודות חן.

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
באיזו תוכנת ניקוד כדאי/רצוי/אפשרי להשתמש (חינם כמובן, אם יש חיה כזאת), אם הניקוד לא נצרך באופן קבוע ולא לעבודה יום יומית?
כמו שכבר כתבו פה כמה, הנקדן של דיקטה הוא חינמי, מעולה ונוח מאוד לשימוש. ממליצה אישית!

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
כמו שכבר כתבו פה כמה, הנקדן של דיקטה הוא חינמי, מעולה ונוח מאוד לשימוש. ממליצה אישית!
הוא חינמי עד אין קץ, או שמתישהו זה עולה?
ואם לא, מה האג'נדה שלהם? יש שם פרסומות?

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אין פרסומות והנקדן חינמי לחלוטין. אין צורך להתקין אלא רק לפתוח את האתר ולנקד.
יש להם גם כלים נוספים להשוואה בין טקסטים וחיפוש בתנ"ך, חינמיים גם הם.
מה התוכנית הכלכלית שלהם? באתר כתוב:
Dicta is a non-profit organization that provides its products at no charge for the benefit of the public.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה