דרוש מידע צבעים - מי יגאל אותי עם תשובה לשאלה הזו?

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
תשובה יפה.
צבעים מביעים רגש.

יש לי עוד תשובה.
נניח אם באמת לא כולם קולטים את הצבעים אותו דבר,
אז היו לנו הרבה ויכוחים לגבי צבעים,
נניח מעצבות אופנה, תופרות, גרפיקאיות וכו שעובדות עם צוות רחב, ונכנסות לדקויות של צבע, אין אצלן צבע 'חום', יש חום אדמה, חום מדבר, חום חרדל, חום חלודה ועוד ועוד
הנקודה היא שרגש זה סיפור של אסואציות, אני אומרת שזהב הוא צבע יוקרתי כי זה הצבע שבו השתמשו לפאר ארמונות, כי זה צבע של מתכת מאד יקרה. חום אדמה זה הצבע של האדמה, חום חרדל הצבע של החרדל וכו', ואז השאלה עדיין עומדת מי קבע שאת ואני לא רואות את החרדל בצורה שונה.

קולי שמעת

משתמש פעיל
לא הבנתי מה ענית אבל אני אנסה להסביר.
על המושג 'נקי' או 'יוקרתי' או 'דוחה' או 'עז' יש גם חילוקי דעות ע"י המוחות של האנשים או שזה ברור לכולם????
והיות שאתה חכם מספיק בשביל לענות על כך לבד.. אני אמשיך.
אם ישנה הסכמה רחבה על צבע, של כללללל האנשים לגבי האופי שלו:
הווי אומר שהם רואים את אותו הצבע בדיוק!!
לא יתכן שמורה בביה"ס לימדה שזהב הוא צבע יוקרתי, והילד שרואה אותו כחול עדיין יחשוב ככה, וכנ"ל הילד שרואה אפור או וורוד או סגול.
או שלכל הפחות היה על זה חילוקי דעות!!!
מאוד פשוט!
חבל שאת החצי דקה שלך לענות לא טרחת בלנסות לקרוא שוב!
חבל לי על הניסוח הזולני בשבילך
אבל נראה לי שמי שלא טרח לחשוב עומד בתרס השני
המורה רואה את הזהב יוקרתי לא בגלל שעצם הצבע יוקרתי אלא בגלל שזה מושג של מלכים וזה חומר גלם מאד יקר
ובשביל הילד שרואה את אותו חומר בצבע כחול כשאומרים שזהב יוקרתי הוא מבין את זה כי החפצים שעשויים מזהב בשבילו הם צבועים בכחול אז הזהב (כחול) הוא באמת צבע יוקרתי
וכן הלאה

קראתי על זה המון ואני יודע שאין תשובה ובין התשובות שהכי התקרבו להיות התשובה הנכונה אין את התשובה הזאת בוודאות (אלה שהבינו טוב את את השאלה יסכימו איתי)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
כולנו מכירים את הסיפור עם הרמב"ם של העיוור מלידה שריפאו אותו וכשהרמב"ם הגיש לו מטפחת בצבע אדום הוא ידע את הצבע וכך נחפשה התחזותו
עכשיו, מי אמר שכל אחד מאיתנו לא רואה צבע אחר והאדום שלי הוא הכחול שלך? שתינו קוראים לזה אדום כי זה מה שלימדו אותנו אבל למעשה כל אחד רואה צבע אחר כמו שלכל אחד יש פרצוף אחר
אין באמת דרך לברר את זה כי כמה שתתאמץ להסביר לשני איך נראה אצלך האדום הוא לא יבין כמו בסיפור עם העיוור...
תתעמקו פרק זמן בשאלה ותבינו אותה
(מקווה שחוקי לשאול כזאת שאלה בפרוג אבל אשמח אם למישהו יש הסבר שמניח את הדעת)
בלת״ק.
יש באמת תאוריה שטוענת שאנחנו לא קוראים אותו שם לאותם צבעים.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
לא הבנתי מה ענית אבל אני אנסה להסביר.
על המושג 'נקי' או 'יוקרתי' או 'דוחה' או 'עז' יש גם חילוקי דעות ע"י המוחות של האנשים או שזה ברור לכולם????
והיות שאתה חכם מספיק בשביל לענות על כך לבד.. אני אמשיך.
אם ישנה הסכמה רחבה על צבע, של כללללל האנשים לגבי האופי שלו:
הווי אומר שהם רואים את אותו הצבע בדיוק!!
לא יתכן שמורה בביה"ס לימדה שזהב הוא צבע יוקרתי, והילד שרואה אותו כחול עדיין יחשוב ככה, וכנ"ל הילד שרואה אפור או וורוד או סגול.
או שלכל הפחות היה על זה חילוקי דעות!!!
מאוד פשוט!
חבל שאת החצי דקה שלך לענות לא טרחת בלנסות לקרוא שוב!
אופי של צבע זה לא משהו אבסולוטי מדעי
זה עניין של חינוך סביבתי
כולנו גדלנו על זה שזהב הוא צבע יוקרתי, אבל הגיוני מאוד שהזהב שאת רואה שונה מהזהב שאני רואה
ושתינו קוראות לו צבע יוקרתי כי מגיל אפס אנחנו רואות תכשיטים וארמונות בצבע שאנחנו קוראות לו 'זהב'

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
בלת"ק
במושגים תלמודיים יש דבר שנקרא "מהיכא תיתי". כלומר, מה פתאום לחשוש על דבר כזה מוזר?
וביתר אריכות, הרי לכל חפץ יש איזשהו צבע אמיתי, אז למה להניח שכל המוחות מעוותים את הצבעים?
נכון שיש דבר כזה עיוור צבעים, אבל אז אנחנו יודעים שהמוח לא מתרגם טוב את הצבעים. אבל להניח סתם כך שכל המוחות לא מתרגמים טוב - מהיכא תיתי.

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
חבל לי על הניסוח הזולני בשבילך
אבל נראה לי שמי שלא טרח לחשוב עומד בתרס השני
המורה רואה את הזהב יוקרתי לא בגלל שעצם הצבע יוקרתי אלא בגלל שזה מושג של מלכים וזה חומר גלם מאד יקר
ובשביל הילד שרואה את אותו חומר בצבע כחול כשאומרים שזהב יוקרתי הוא מבין את זה כי החפצים שעשויים מזהב בשבילו הם צבועים בכחול אז הזהב (כחול) הוא באמת צבע יוקרתי
וכן הלאה

קראתי על זה המון ואני יודע שאין תשובה ובין התשובות שהכי התקרבו להיות התשובה הנכונה אין את התשובה הזאת בוודאות (אלה שהבינו טוב את את השאלה יסכימו איתי)
לא ברור למה אתה נתפס דוקא לזהב?
נשאל אחרת: וורוד זה צבע של נשים, כחול של גברים.
יתכן שיש אדם שרואה את הוורוד כירוק ועדיין יחשוב שהוא צבע של נשים???
יותר מזה: יתכן אישה שרואה את הצבע הוורוד כירוק ועדיין חושבת שהוא צבע נשי???
ברור כשמש [גם לך] שודאי שזה לא יתכן. ואם זה יתכן היה צריך להיות על זה חילוקי דעות ודאי!!
ואגב, זה שאתה 'מתהדר' שאתה הוא זה ש'יודע את התשובה' או 'מבין את השאלה' לא מוריד מערכך אם תקבל תשובה פשוטה וקלה להבנה!

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
ודאי שזה הגיוני, הרי אין שום הסבר לוגי לזה שורוד נתפס כצבע נשי, נכון? זה מקובלות חברתית, זה מה שאנחנו רגילים לראות ולשמוע, מוסכמה חברתית כזאת, לא משהו מדעי או לוגי.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
לא ברור למה אתה נתפס דוקא לזהב?
נשאל אחרת: וורוד זה צבע של נשים, כחול של גברים.
ברור כשמש [גם לך] שודאי שזה לא יתכן. ואם זה יתכן היה צריך להיות על זה חילוקי דעות ודאי!!
ואגב, זה שאתה 'מתהדר' שאתה הוא זה ש'יודע את התשובה' או 'מבין את השאלה' לא מוריד מערכך אם תקבל תשובה פשוטה וקלה להבנה!
ברור שיתכן שמישהו יקרא לצבע ירוק צבע נשי, זה נטו ענין של חינוך סביבתי מגיל אפס
וההוכחה היא ששבטים אינדיאנים מתלבשים בשילובי צבעים שלעולם לא תחלמי לשלב ביניהם, ולדעתם אין יותר יפה מזה
והאמת שלא צריך ללכת רחוק עד לשבטים אינדיאנים
כמו שצבעים אופנתיים פתאום נראים לנו מתאימים ויפים בעין אפילו אם עד לפני שנה לא אהבנו אותם

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ודאי שזה הגיוני, הרי אין שום הסבר לוגי לזה שורוד נתפס כצבע נשי, נכון? זה מקובלות חברתית, זה מה שאנחנו רגילים לראות ולשמוע, מוסכמה חברתית כזאת, לא משהו מדעי או לוגי.
וורוד זה צבע נשי בגלל מוסכמות חברתית???
באמת נראה לך???
אין הגיון שצבע רך או עדין יתחבר יותר לנשים מאשר צבעים עזים וחזקים????
זה נראה לי פשוט.

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
וורוד זה צבע נשי בגלל מוסכמות חברתית???
באמת נראה לך???
אין הגיון שצבע רך או עדין יתחבר יותר לנשים מאשר צבעים עזים וחזקים????
זה נראה לי פשוט.
כן, ברור. ורוד פוקסיה זה עז נכון? וזה צבע נשי. למה? ככה.
יש גם כחול רך וירוק רך.. וייתכן שמה שאני קוראת לו ורוד ומה שאת קוראת לו ורוד נראה אצלנו אחרת.

אנד & דינו

משתמש צעיר
בלת"ק
השאה הזו עלתה גם לי ובאמת מעניין אם יש זה תשובה אמיתית.
מישהו פה אומר ש:
צבעים משפיעים ע האדם ויש לזה הרבה מחקרים והוכחות ואם כל אחד היה רואה אחרת נניח צבע שחור אז לא כולם היו מפחדים ממנו...
אב זו לא באמת תשובה מניחה את הדעת כי אולי גם את זה לימדו- (את התת מודע שלנו- שצבע שחור זה מפחיד...)

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כן, ברור. ורוד פוקסיה זה עז נכון? וזה צבע נשי. למה? ככה.
יש גם כחול רך וירוק רך.. וייתכן שמה שאני קוראת לו ורוד ומה שאת קוראת לו ורוד נראה אצלנו אחרת.
לא הבנתי.
ברור שיש יוצאי דופן, כמו שיש גברים מאוד אוהבים צבעים רכים ועדינים, כי בסוף יש גם את האופי האישי של האדם ואיך שהוא גדל וחינוך סביבבתי וכו'. כמו שאמרת.
אבל בנוסף ברור, שישנה הסכמה רחבה בעניני הצבעים או על כל פנים רוב, שמשייכים צבעים רכים יותר לנשים וצבעים עזים יותר לגברים.
ולא רק בעניין הגברים והנשים, אלא גם בשאר דברים, מחפיד -מרגיע, משמח- עצוב, ועוד ועוד.

כתר מלוכה

משתמש פעיל
כולנו מכירים את הסיפור עם הרמב"ם של העיוור מלידה שריפאו אותו וכשהרמב"ם הגיש לו מטפחת בצבע אדום הוא ידע את הצבע וכך נחפשה התחזותו
עכשיו, מי אמר שכל אחד מאיתנו לא רואה צבע אחר והאדום שלי הוא הכחול שלך? שתינו קוראים לזה אדום כי זה מה שלימדו אותנו אבל למעשה כל אחד רואה צבע אחר כמו שלכל אחד יש פרצוף אחר
רק אני לא הבנתי את הקשר לסיפור?

נניח לא רואים את אותו הדבר.
אף תינוק לא קם בבוקר ויודע שאדום הוא אדום. ולא משנה אם בשביל אחד זה ירוק ולאחר זה כחול, צריך ללמוד למה כולם קוראים אדום.
ולכן כשאותו אחד ידע מה זה אדום, מוכרח להיות שאינו עיוור מלידה.

שני שמר

משתמש פעיל
כשהייתי ילדה, השאלה הזו העסיקה אותי מאוד.. ועשיתי לה השאלה ל"עולמות" רבים..., כמו טעמים וכדו.
התשובה שבסוף סיפקה אותי היא שחשבתי על כך שכולנו מכירים את הפרצוף ברגע הראשון שמשהו אוכל מלפפון חמוץ...(או מאכל מאוד חמוץ אחר..) כך שלמעה אין סיבה הגיונית לחשוב שהוא מרגיש את זה אחר..
כמובן שזו לא הוכחה, אבל בגדול מי שחושב שאחרת- עליו ה"ראיה"

לורנס

משתמש מקצוען
וההוכחה היא ששבטים אינדיאנים מתלבשים בשילובי צבעים שלעולם לא תחלמי לשלב ביניהם, ולדעתם אין יותר יפה מזה
וזה שכולנו מסכימים איתך שהצבעים של האינדיאנים עזים, כבר אומר שאנחנו רואים אותו דבר.
אחרת מישהו היה קופץ ואומר, האינדיאנים??? יש להם צבעים רכים ביותר!
ועזות ורכות זה תכונה, לא צבע.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
וזה שכולנו מסכימים איתך שהצבעים של האינדיאנים עזים, כבר אומר שאנחנו רואים אותו דבר.
אחרת מישהו היה קופץ ואומר, האינדיאנים??? יש להם צבעים רכים ביותר!
ועזות ורכות זה תכונה, לא צבע.
נכון, דובר פה על צבע לא על עזות או רכות
לדוגמא סגול רך, ורוד, צהוב בהיר ותכלת - אולי כל אחד מאתנו רואה אותם בצבע אחר? אין איך להוכיח שלא
מה שעניתי על האינדיאנים היה על זה שמישהי פה טענה שאם זהב יוקרתי וורוד נשי זאת ההוכחה שכולנו רואים אותו דבר
ועל זה עניתי שאופי של צבע זה נטו עניין חברתי ואם גדלתי על צבע מסוים שהוא יפה וצבע אחר מכוער זה מה שאני ארגיש
לעומת אינדיאנית שגדלה על זה ששמלה בצבע ירוק מסגדים זה פסגת האופנה (לא שאני יודעת מה הולך אצלם..)

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
יתכן מאד- יש ארצות שבהם מקובל שאדום וורוד הם צבעים גבריים וכחול ותכלת צבעים נשיים וכולם שם זה מסתדר להם מצוין.

שימי72

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה מזכיר את הדיון אם השמש מסתובבת סביב כדור הארץ או כדור הארץ מסתובב סביב השמש, שאין שום דרך להוכיח מה נכון, ואחד הפילוסופים (איינשטיין?) אמר שצריך לצאת מחוץ למרחב כדי לראות מה האמת, גם כאן עד שלא נכנס למוח של השני לא נדע...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה