כללי מי הולכת להשתתף באירוע השקת בית האומנים ברמת בית שמש?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מזל שבזמן אליעזר ורבקה היתה גישה מעורבת לב(א)ר

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarit_f;888403:
אני גם מתלבטת נורא.
אני קודם כל חושבת לעצמי - איזה תועלת תצא לי מזה?

אז יהיו דברי פתיחה מכל האנשים החשובים, יהיו זמרים ויהיה ארוחת ערב נחמדה.
נו ו..?
אין שם שום משהו שיוכל לקדם אותי ואת העסק שלי..

אולי באמת אם יהיה לי עם מי להגיע, אגיע. למרות שקשה לי להאמין.

מבלי להיכנס לארוע הספציפי שאינני מכירה, קידום העסק נעשה לאו דווקא בדרכים ישירות.
לעתים קרובות הדרכים העקיפות הן דווקא המשמעותיות יותר. יצירת קשרים, הכרת האנשים ה'נכונים', החלפת כרטיסי ביקור.
מעבר לכך, כאשר דווקא עיריה כמו בית שמש נוקטת צעדים ומשקיעה כספים לקידום של יוצרים ואמנים ועושה זאת במתכונת שמתאימה ליוצר החרדי (מבלי להיכנס לדיונים על כן בר לא בר, איפה עוד ישנו ארוע מקצועי ליוצרים בהפרדה מלאה?) - אני חושבת שצריך לא רק לברך על כך אלא "להצביע ברגליים" ולהגיע.

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
בקיצור, מי שמתחשק לה לפגוש אותי שתהיה איתי בקשר בפרטים
אולי אני כן אבוא בסוף אם ממש תשכנעו אותי

:)

s.t.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני מבקש את התנצלותכם על התנסחות שגויה שבאה בסיומו של יום עבודה ארוך.

האירוע יתקיים בהפרדה מלאה בכל שלב כולל באולם בר האוכל אשר בו יהיה בר נפרד נגיש לנשים ובר נפרד נגיש לגברים.
לרגע לא עלתה אפשרות כזו של בר מעורב.

היוזמה היא של דובר העירייה, ומדובר ביוזמה מקצועית וראויה להערכה ע"י כל מי שמשוייך לקטגוריה, הרעיון מקצועי לחלוטין ובהחלט יש בו חשיבות לטווח ארוך בצורה שאנו כאמנים נוכל רק לברך על כך.

חשיבותו של ערב זה היא בעצם ההשתתפות ויצירת האיגוד, בערב זה גם יוכלו האמנים לחוות דעתם על ההתנהלות העתידית ועל הדרך בה הם חושבים שעל האיגוד לפעול ומעל הכל ליצור אפשרויות של שיתופי פעולה בין אמנים מתחומים שונים לטובת כלל המשתתפים.

חשוב להבהיר שלאירוע אין שום לפוליטיקה כפי שלצערי ניסו להציג כאן.

ושוב אני מתנצל על השגגה שיצאה תחת ידי בהתנסחות מוטעית שתוקנה מייד.

שער

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
יוזמה מבורכת, מה שבטוח אם הייתי מבית שמש לא הייתי חושבת פעמיים.

ומה אם אני מירושלים ורוצה/ארצה להשתתף באחד הארועים, מה התנאים?

א

אליהו פריד

אורח
כשראיתי לראשונה את המודעה המזמינה את אמני רמת בית שמש לבית האמנים, לא בדיוק הבנתי על מה המדובר למה ומדוע הדבר נחוץ.
א. היכן מצינו שמקימים התאגדות אמנים לשטח גיאוגרפי כ"כ מצומצם כמו רמת בית שמש. כאשר בוחנים את המושג "בית אמנים" לעומת רמת בית שמש, הרי שניתן לשלול את רמה ב', וכן את רמה ג' מהסיבה הפשוטה שרמה ג' עדיין אינה מאוכלסת. אם כן המונח אמני רמת
בית שמש מתייחס בעיקר לרמה א'.
ב. ולמה רק התאגדות אמנים ולא התאגדות של בעלי מקצוע אחרים?
ישנו עם אחד מפוזר ומפורד בין כל העמים, הוא עם האמנים ודתיהם ודעותיהם שונות ומשונות. והנה ישב לו יהודי 'טוב' לב, וחשב לעצמו בעגמה, הלא בני אדם אינם זאבים, ולא יתכן מצב בו כל אמן הוא זאב בודד, גלמוד, עזוב וערירי והחליט לעשות מעשה ולזכות את הרבים מבחינת סור מרע ועשה 'טוב'. הפך, וחשב מה חסר לעם האמנים ההומלסים? אז דבר ראשון חייבים להקים להם בית נאמן בישראל (סליחה, ברמת בית שמש א'). שנית, טוב שיכירו אחד את השני כי צרת רבים חצי נחמה. שלישית, חייבים להוציא אותם מדיכאונם, וזאת ע"י מופעי פנטומימה מצחיקים ומוזיקה המשיבה את הנפש. כי לא 'טוב' היות האדם לבדו, ואם אין לקוחות אז לפחות שיהיה להם אחד את השני.

צחוק, צחוק וכעת ברצינות.

הבה ננתח מה קורה כאן בעצם.
המודעה קוראת לאמני רמת בית שמש לבוא לטקס השקת בית האמנים.
מה המטרה, להכיר אמנים ללקוחות? הרי קהלי היעד (בעלי עסקים וכדו') אינם מוזמנים.
היכרות בין האמנים עצמם, מה תועלת תצא מזה? והלא אין הבור מתמלא מחולייתו.
אם נאמין לאיש היח"צ, הרי הדבר אורגן ע"י דובר הערייה. מה תועלת יכולה העירייה להפיק מכך.
אם אכן המטרה היא קידום אמני בית שמש, הרי שמשמעות הדבר שאין שום צרות ובעיות בבית שמש שצריך לתת עליהם את הדעת חוץ מקידום מספר אמנים ברמת בית שמש א'. כתושב העיר אני לא קונה את זה.
אם לא נאמין לאיש היח"צ, הרי שהדבר לא אורגן ע"י העירייה אלא ע"י גורמים פרטיים לשם קידום עצמי.
וכאן נותרו שני ברירות.
א. קידום פוליטי
ב. גריפת תקציבים.
בשני המקרים, הרי שתועלתו של האמן לא היא שעומדת לנגד עיני המארגנים.
גם במודעה עצמה, אין גורם משיכה תועלתית. גורם המשיכה הם המופע והבידור, דבר זה לכשעצמו מראה כי לא מדובר באירוע מקצועי,
וגם לא ראינו אצל החילוניים שאירוע מקצועי ילווה במופעי בידור.
המודעה מצהירה כי קהל היעד הם צלמים, ציירים, מוזיקאים, אמנים וסופרים.
המטרה התכנסות כיבוד והיכרות.
הרי לא יתכן שמטרת האירוע היא המופעים או דברי הברכות.
כיבוד והיכרות??????
אם אירועי ערך מוסף של פרוג היו במוצהר לבוא ולהכיר, לא הייתי מעיז להראות את פני.
האם מישהו יכול לדמיין אירוע שכזה שיאורגן באיזור חרדי בירושלים ע"י כל קבוצה חרדית כלשהיא?
הבה ננתח את תגובת היחצ"ן.
ערב טוב,
אני שמח שהאשכול הזה עלה והדיון הזה מתקיים,
למי שלא הבין או הבינה אשתדל להסביר בפעם אחת' (הפניה תהיה בלשון זכר אך פונה הלכלל המינים)
"בית האמנים" הנו יוזמה מבורכת של דובר העירייה שנענה לפנייה של מספר אמנים חרדיים ממספר תחומים.
מקימים בית אמנים שלם לבקשת מס' אמנים???? ומה יוצא לדובר העירייה מכל זה??? אם לשם שמיים הייתי מקים מרכזים לנוער הנושר.
הרעיון הוא ליצור סוג של איגוד לאמן החרדי שייתן בעיקר הכרה על אומנותו ועל מקצועיותו.
הכרה ע"י מי???? המגזר העסקי??? הראשות המקומית??? או הכרת האמן במקצועיותו של עצמו????
לא ולא, מדובר בהכרה של האמן החרדי ע"י החילוניים. ממתי נצרכנו לגישור שכזה???? המזרחניקעס כבר ניסו ולא הצליחו.
כחלק מפעילות האיגוד יתקיימו ימי עיון מקצועיים במגוון תחומים.
יתקיימו אירועים בעיר כגון פסטיבל חוה"מ שבו תינתן לאמנים אפשרות להביע את עצמם בגלריות ובתחרויות מאתגרות על נושאים

מסוימים שייבחרו מראש.
פסטיבלים??? אירועים???? היכן נשמע כזאת במחוזותינו.
להביע את עצמם??? השבבניקים "מביעים את עצמם" ע"י עגילים באוזניים באף ובפה.
גרפיקאים צריכים פרנסה כדי לשלוח ילדים לחיידר, להביע את עצמם???
ועוד הטבות מעניינות שמתוכננות להמשך.
היוזמה חשובה ללא ספק ומי שיהנו ממנה בראש ובראשונה זה האמנים שיקבלו במה, שיקבלו הכרה ויוכלו להתאגד למגוון מטרות.
איזה מטרות?
לקח זמן לגבש את האיגוד כי בס"ה מדובר ביוזמה חדשה וראשונית.
לקח זמן, מאמץ, מחשבה, יוזמה ומשאבים והכל מ'טוב' לב ולשם שמים.

כעת מתניעים מנועים ומתקדמים קדימה באירוע השקת בית האמנים.
האירוע יהיה חווייתי ובו האמנים יתכנסו יכירו את כלל החברים באיגוד.
אם אכן האירוע הוא תועלתי, לשום מה נצרך חוויתי.
לכל משתתף יחולק שי מכובד שהוזמן במיוחד לאירוע.
אז מנסים לשכנע אותי??? מנסים למכור לי???? הלא כל מטרת האירוע הוא לתועלתי ולקידומי..
אין לי ספק שכאמנים שכיום פועלים כזאבים בודדים לעצמם, יש לאיגוד מה להציע הן ברמת האיגוד והן ברמת התכנים כמו ימי עיון
וכו'.
זאבים בודדים לעצמם?? אז עבור מי אפעל???
חשוב לנו להתחיל ברגל ימין ובנוכחות גדולה ולכן אשמח על כל אחד ואחת שישתתפו.
התכנסות לשם מה??? הלא זאת יש לדעת כי לכל התכנסות יש השפעה עצומה על הלך מחשבתו של האדם "ברוב עם הדרת מלך"
וברור שיש כאן מטרה מוסוות.
לגבי ההפרדה, מטבע הדברים כיון שמדובר באיגוד אמני אמת בית שמש שרובת חרדיים, הוחלט להתחשב ברגשות המשתתפים ולערוך את האירוע בהפרדה, כלומר חלוקת האולם ע"י מחיצה.
כפי שהוכחנו לעיל, עצם האירוע מיועד עבור הציבור הלא חרדי. כאשר מצהירים כי מתחשבים ברגשות החרדים, הרי שאני מסיק מכך שהרוב הוא לא חרדי, כי אם אכן רובו המוחץ של הקהל הק' הם חרדים, הרי שאין אפילו הווה אמינא שלא יהיה הפרדה, זה כמו
שיצויין במודעה "לא בשבת" הרי שמובן שהמפרסם אינו שומר שבת.
מה שהוסר מגוף תגובה זאת, ושלאחר מכן התנצל על זה, הוא שהאירוע אכן יהיה בהפרדה, אולם הבר (הכיבוד) לא יהיה בהפרדה.
כל חרדי בריא בדעתו יודע כי אירוע מקצועי ולא מבדר כגון הרצאה מקצועית, כאשר אין חשש לריקוד וכו' יש אולי מקום להקל בעניין ההפרדה. לא כן באכילה ושתייה שמקרב את הלבבות שאין שום רב שיתיר דבר כזה.
על אף התיקון, אי אפשר להאמין שהדברים נכתבו מתוך היסח וחולשת הדעת.

האם האירוע לגיטימי, תשפטו בעצמכם.

אבל לבוא ולהציג אירוע שכזה באור חרדי, הרי שהדבר לא יעלה על הדעת.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
אולי קבלו תקציב ממשרד התרבות.

cmyk

משתמש צעיר
עדיף לא להקצין לשום צד, אך א"א להתעלם מהתחושה המתקבלת, שהגורמים והבוחשים והמערבבים הם לא 'היימישער'ס' - - [במלוא משמעות המילה]

chanichen

משתמש רשום
נכתב ע"י אליהו פריד;889157:
כשראיתי לראשונה את המודעה המזמינה את אמני רמת בית שמש לבית האמנים, לא בדיוק הבנתי על מה המדובר למה ומדוע הדבר נחוץ.
א. היכן מצינו שמקימים התאגדות אמנים לשטח גיאוגרפי כ"כ מצומצם כמו רמת בית שמש. כאשר בוחנים את המושג "בית אמנים" לעומת רמת בית שמש, הרי שניתן לשלול את רמה ב', וכן את רמה ג' מהסיבה הפשוטה שרמה ג' עדיין אינה מאוכלסת. אם כן המונח אמני רמת
בית שמש מתייחס בעיקר לרמה א'.
ב. ולמה רק התאגדות אמנים ולא התאגדות של בעלי מקצוע אחרים?
ישנו עם אחד מפוזר ומפורד בין כל העמים, הוא עם האמנים ודתיהם ודעותיהם שונות ומשונות. והנה ישב לו יהודי 'טוב' לב, וחשב לעצמו בעגמה, הלא בני אדם אינם זאבים, ולא יתכן מצב בו כל אמן הוא זאב בודד, גלמוד, עזוב וערירי והחליט לעשות מעשה ולזכות את הרבים מבחינת סור מרע ועשה 'טוב'. הפך, וחשב מה חסר לעם האמנים ההומלסים? אז דבר ראשון חייבים להקים להם בית נאמן בישראל (סליחה, ברמת בית שמש א'). שנית, טוב שיכירו אחד את השני כי צרת רבים חצי נחמה. שלישית, חייבים להוציא אותם מדיכאונם, וזאת ע"י מופעי פנטומימה מצחיקים ומוזיקה המשיבה את הנפש. כי לא 'טוב' היות האדם לבדו, ואם אין לקוחות אז לפחות שיהיה להם אחד את השני.

צחוק, צחוק וכעת ברצינות.

הבה ננתח מה קורה כאן בעצם.
המודעה קוראת לאמני רמת בית שמש לבוא לטקס השקת בית האמנים.
מה המטרה, להכיר אמנים ללקוחות? הרי קהלי היעד (בעלי עסקים וכדו') אינם מוזמנים.
היכרות בין האמנים עצמם, מה תועלת תצא מזה? והלא אין הבור מתמלא מחולייתו.
אם נאמין לאיש היח"צ, הרי הדבר אורגן ע"י דובר הערייה. מה תועלת יכולה העירייה להפיק מכך.
אם אכן המטרה היא קידום אמני בית שמש, הרי שמשמעות הדבר שאין שום צרות ובעיות בבית שמש שצריך לתת עליהם את הדעת חוץ מקידום מספר אמנים ברמת בית שמש א'. כתושב העיר אני לא קונה את זה.
אם לא נאמין לאיש היח"צ, הרי שהדבר לא אורגן ע"י העירייה אלא ע"י גורמים פרטיים לשם קידום עצמי.
וכאן נותרו שני ברירות.
א. קידום פוליטי
ב. גריפת תקציבים.
בשני המקרים, הרי שתועלתו של האמן לא היא שעומדת לנגד עיני המארגנים.
גם במודעה עצמה, אין גורם משיכה תועלתית. גורם המשיכה הם המופע והבידור, דבר זה לכשעצמו מראה כי לא מדובר באירוע מקצועי,
וגם לא ראינו אצל החילוניים שאירוע מקצועי ילווה במופעי בידור.
המודעה מצהירה כי קהל היעד הם צלמים, ציירים, מוזיקאים, אמנים וסופרים.
המטרה התכנסות כיבוד והיכרות.
הרי לא יתכן שמטרת האירוע היא המופעים או דברי הברכות.
כיבוד והיכרות??????
אם אירועי ערך מוסף של פרוג היו במוצהר לבוא ולהכיר, לא הייתי מעיז להראות את פני.
האם מישהו יכול לדמיין אירוע שכזה שיאורגן באיזור חרדי בירושלים ע"י כל קבוצה חרדית כלשהיא?
הבה ננתח את תגובת היחצ"ן.
ערב טוב,
אני שמח שהאשכול הזה עלה והדיון הזה מתקיים,
למי שלא הבין או הבינה אשתדל להסביר בפעם אחת' (הפניה תהיה בלשון זכר אך פונה הלכלל המינים)
"בית האמנים" הנו יוזמה מבורכת של דובר העירייה שנענה לפנייה של מספר אמנים חרדיים ממספר תחומים.
מקימים בית אמנים שלם לבקשת מס' אמנים???? ומה יוצא לדובר העירייה מכל זה??? אם לשם שמיים הייתי מקים מרכזים לנוער הנושר.
הרעיון הוא ליצור סוג של איגוד לאמן החרדי שייתן בעיקר הכרה על אומנותו ועל מקצועיותו.
הכרה ע"י מי???? המגזר העסקי??? הראשות המקומית??? או הכרת האמן במקצועיותו של עצמו????
לא ולא, מדובר בהכרה של האמן החרדי ע"י החילוניים. ממתי נצרכנו לגישור שכזה???? המזרחניקעס כבר ניסו ולא הצליחו.
כחלק מפעילות האיגוד יתקיימו ימי עיון מקצועיים במגוון תחומים.
יתקיימו אירועים בעיר כגון פסטיבל חוה"מ שבו תינתן לאמנים אפשרות להביע את עצמם בגלריות ובתחרויות מאתגרות על נושאים
מסוימים שייבחרו מראש.
פסטיבלים??? אירועים???? היכן נשמע כזאת במחוזותינו.
להביע את עצמם??? השבבניקים "מביעים את עצמם" ע"י עגילים באוזניים באף ובפה.
גרפיקאים צריכים פרנסה כדי לשלוח ילדים לחיידר, להביע את עצמם???
ועוד הטבות מעניינות שמתוכננות להמשך.
היוזמה חשובה ללא ספק ומי שיהנו ממנה בראש ובראשונה זה האמנים שיקבלו במה, שיקבלו הכרה ויוכלו להתאגד למגוון מטרות.
איזה מטרות?
לקח זמן לגבש את האיגוד כי בס"ה מדובר ביוזמה חדשה וראשונית.
לקח זמן, מאמץ, מחשבה, יוזמה ומשאבים והכל מ'טוב' לב ולשם שמים.

כעת מתניעים מנועים ומתקדמים קדימה באירוע השקת בית האמנים.
האירוע יהיה חווייתי ובו האמנים יתכנסו יכירו את כלל החברים באיגוד.
אם אכן האירוע הוא תועלתי, לשום מה נצרך חוויתי.
לכל משתתף יחולק שי מכובד שהוזמן במיוחד לאירוע.
אז מנסים לשכנע אותי??? מנסים למכור לי???? הלא כל מטרת האירוע הוא לתועלתי ולקידומי..
אין לי ספק שכאמנים שכיום פועלים כזאבים בודדים לעצמם, יש לאיגוד מה להציע הן ברמת האיגוד והן ברמת התכנים כמו ימי עיון
וכו'.
זאבים בודדים לעצמם?? אז עבור מי אפעל???
חשוב לנו להתחיל ברגל ימין ובנוכחות גדולה ולכן אשמח על כל אחד ואחת שישתתפו.
התכנסות לשם מה??? הלא זאת יש לדעת כי לכל התכנסות יש השפעה עצומה על הלך מחשבתו של האדם "ברוב עם הדרת מלך"
וברור שיש כאן מטרה מוסוות.
לגבי ההפרדה, מטבע הדברים כיון שמדובר באיגוד אמני אמת בית שמש שרובת חרדיים, הוחלט להתחשב ברגשות המשתתפים ולערוך את האירוע בהפרדה, כלומר חלוקת האולם ע"י מחיצה.
כפי שהוכחנו לעיל, עצם האירוע מיועד עבור הציבור הלא חרדי. כאשר מצהירים כי מתחשבים ברגשות החרדים, הרי שאני מסיק מכך שהרוב הוא לא חרדי, כי אם אכן רובו המוחץ של הקהל הק' הם חרדים, הרי שאין אפילו הווה אמינא שלא יהיה הפרדה, זה כמו
שיצויין במודעה "לא בשבת" הרי שמובן שהמפרסם אינו שומר שבת.
מה שהוסר מגוף תגובה זאת, ושלאחר מכן התנצל על זה, הוא שהאירוע אכן יהיה בהפרדה, אולם הבר (הכיבוד) לא יהיה בהפרדה.
כל חרדי בריא בדעתו יודע כי אירוע מקצועי ולא מבדר כגון הרצאה מקצועית, כאשר אין חשש לריקוד וכו' יש אולי מקום להקל בעניין ההפרדה. לא כן באכילה ושתייה שמקרב את הלבבות שאין שום רב שיתיר דבר כזה.
על אף התיקון, אי אפשר להאמין שהדברים נכתבו מתוך היסח וחולשת הדעת.

האם האירוע לגיטימי, תשפטו בעצמכם.

אבל לבוא ולהציג אירוע שכזה באור חרדי, הרי שהדבר לא יעלה על הדעת.

כל מילה אמת. חבל להוסיף.
כמדומני שיתד, הפלס, המבשר, המודיע -(כל אחד לבד וכלום ביחד-אם יש דבר כזה)
אני לא רוצה להיכנס לעניינים פוליטיים -
יכולים לפנות מישהו, מכובד ונחמד שיושב וכותב את הגיגיו
לטובת פרשנותאמת וטוהר ההשקפה שניבט כאן.
לטעמי זה מעלה את הרמה של הפורום, כשיש מישהו עם תגובה כזו
לפחות בעיני.

אושר

משתמש מקצוען
אני לא מגיעה לכזו רמה של עמקות,
אבל כידוע הרבנים אסרו את ערבי השירה למיניהם
ואפילו שמחות בית השואבה שהיו פעם עושים בצרוף זמרים וכד' הפסיקו בימנו,
כך שצריך לבדוק היטב אם דעת חכמים נוחה מהעניין.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה