התייעצות מי אמור לשאת בתשלום, אני או המשכיר??

משה 05276

משתמש מקצוען
א. ברור שהמשכיר צריך לתקן.
ברור
ב. קחו בחשבון שיש כאלו שיודעים שאפשר להשכיר ביוקר, ומשכירים בזול בכדי שיהיה להם שקט. במקרה כזה רק תחשבו מה עדיף לכם.
אבל אז יודעים בד"כ את החסרונות
ג. היה כזה אחד שחבר שלי שכר ממנו, והוא כעס שהוא לא מתקן, ואין מזגן. המשכיר פשוט לא הסכים להאריך איתו חוזה, והוא הסביר לו שזו הסיבה. מה נסגר? הוא עשה חשבון מה יעלה לו יותר והגיע למסקנא שככה עדיף לו.
אז הוא התחנן להשאר...
לא ראיה לכלום
ד. אם אתם אומרים שיש הרבה קופצים, כנראה שהנכון הוא לוותר, ולהזמין בעל מקצוע משלכם. כצודקים וחכמים.
לא נכון כי גם עם יש הרבה קופצים עם הם ישמעו ויראו את החסרונות של הדירה והמשכיר
אז נראה האם יש הרבה קופצים ובחודש אחד שהדירה ריקה הוא יפסיד יותר ממה שהוא יתן לך
ה. אי אפשר להוציא ממנו את מה שהוא לא רוצה ולהשאר בדירה, זה לא מציאותי.

בהצלחה
זה לא תלוי מה הוא רוצה או לא רוצה אלא מה חייב
תלוי מי בעל הכח במאזן הזה, קשיחות לא תמיד עוזרת. לפעמים הוא נניח סתם טיפש, אז מה מקדם אותך לריב איתו?
תמיד השוכר הוא בעל הכח במידה ולא נתנו צק'ים מראש
בעל המאה הוא בעל הדעה

גילוי נאות אני משכיר וגם שוכר

יעקביר

משתמש רשום
2 המזגנים בדירתינו השכורה החלו לטפטף,
במידה ולא רשום סעיף על כך בחוזה, מי אמור לשלם על תיקון?
(אולי בכלל זו בעיה פשוטה? אשמח לעיצה)
בעקבות כך נוצרה רטיבות באיזור וקילופים בקיר.
ובלי קשר, מהתקרה החלו ליפול חלקי סיד מהרטיבות שנוצרה בגשמים.

ישנה עוד בעיה קבועה
מדי חודשיים שלושה ישנה הצפה ! (בפעם האחרונה ביום בדיקת חמץ!!)
אנחנו מקפידים מאודד על כל הכללים והזהירויות הנדרשות
כולל מסננות באמבטיות! ושפיכת שמן רק לפח !

בעלי מקצוע טוענים שיש בעיה כללית שלא קשורה אלינו
ובעל הבית מתנער מאחריות בתואנה שככה זה ולא על כל דבר צריך בעל מקצוע.

לא אוהבת להיות נודניקית
על מה שלא חייב אני שותקת.

ומה עכשיו??
אין שום קשר לשוכרים! אחריות הבלעדית של בעל הדירה!

מזגנים תקולים מתפקידו לסדר.

נזקי רטיבות למשל קיים גם בדירות חדשות!!
ביקרתי שבוע שעבר בדירה שלי דירה חדשה שעדיין לא נמסרה מהקבלן...הכמות של הקילופים ונזקי הרטיבות שם פשוט קטסטרופה, בקיצור אין שום קשר אליכם!!

משה 05276

משתמש מקצוען
לנו הוא נותן תחושה כאמור שהוא ממש עושה טובה
למרות שאנחנו שוכרים מצויינים
שומרים לו על הדירה כמו שאפחד לא היה שומר לו.
הוא פשוט אטום
וזה ידוע בסביבה לצערי
אולי הוא קלט שלא תתעקשו איתו ?
פשוט תשלחו לו הודעה
שאתם מתכוונים לפנות לרב XXXX שליט"א
שיתיר לכם לשלם את התיקונים מכספי השכירות שאתם
אמורים להעביר לו בחודש הקרוב בד"כ זה עובד מעולה

יוו

משתמש מקצוען
אני חושבת שבאמת אין לו חשש מעזיבתינו
כי באיזור שלי יש מחסור חמור בדירות ראויות.
למרות ועל אף החסרונות האמורים.

לכן לא יעבוד אצלו איומים
זה יכול רק להזיק לנו.
נקווה שיתרכך ליבו

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לגבי נזילה של המזגן
בד"כ זאת בעיה פצפונת שהצינור או סתום או עומד בזוית לא נכונה (יש בו קשר או משהו כזה)
לגבי הצפה או רטיבות מגשמים - ברור שהוא חייב לטפל
ולא רק זה - תגידו לו שמחיר של דירה עם נזילה וקילופים הוא פחות מהמחיר שכתוב בחוזה.

משה 05276

משתמש מקצוען
אני חושבת שבאמת אין לו חשש מעזיבתינו
כי באיזור שלי יש מחסור חמור בדירות ראויות.
למרות ועל אף החסרונות האמורים.

לכן לא יעבוד אצלו איומים
זה יכול רק להזיק לנו.
נקווה שיתרכך ליבו
מעניין איזה איזור זה?

לא לפרסום

משתמש מקצוען
2 המזגנים בדירתינו השכורה החלו לטפטף,
למרות כל מי שכתב שזה על המשכיר....בכלל לא בטוח.....
כיוון שזה קורה בדרך כלל כי לא מנקים באופן סדיר את הפילטר[מתקין מקצועי אמר לי תנקה כל חודש תחסוך בעיות]
בעקבות כך נוצרה רטיבות באיזור וקילופים בקיר.
וממילא עם בעקבות כך קרה נזקים זה גם בעיה של השוכר[גם עם זה בעיית המשכיר אני לא בטוח שמותר להדליק ולגרום לנזקים.....
גילוי נאות....לא שוכר ולא משכיר......

נערך לאחרונה ב:

משה 05276

משתמש מקצוען
למרות כל מי שכתב שזה על המשכיר....בכלל לא בטוח.....
כיוון שזה קורה בדרך כלל כי לא מנקים באופן סדיר את הפילטר[מתקין מקצועי אמר לי תנקה כל חודש תחסוך בעיות]
כבר כתבתי שכל עוד וזה בלאי טבעי
אי ניקוי מזגן זה לא בלאי טבעי
וממילא עם בעקבות כך קרה נזקים זה גם בעיה של השוכר[גם עם זה בעיית המשכיר אני לא בטוח שמותר להדליק ולגרום לנזקים.....
אז מה לא להדליק מזגן בחום הזה
בזמן שהמשכיר לא רוצה לתקן

avim10

משתמש מקצוען
בהנחה שהמזגנים הם רכוש בעל הדירה, והם מוזכרים בחוזה, זאת אומרת שהוא התחייב לספק לכם דירה ממוזגת, ברור שעל המשכיר.
אבל כמו שכתבו, אם המצב שלכם הוא שאתם יותר צריכים אותו מאשר הוא אותכם, למרות שאתם צודקים - עדיף להיות חכמים...
וטפטוף מזגן הוא בד"כ בעיה קלה כמו שכתבו.
בנוגע לרטיבות והצפות, זו בעיה יותר חמורה, ואם "ככה זה" - זה אומר שהוא משכיר לכם את הדירה במצבה כמו שהיא - AS IS, אז פשוט תצטרכו לשקול אם לעזוב או ששווה לכם המחיר הזה לדירה כזו... כמה שזה מצער.
כמובן שאם החלטתם ללכת "ראש בראש" תוכלו לתקן ולתבוע ממנו את עלויות התיקון, [בד"כ יש סעיף כזה בחוזה סטנדרטי, תבדקו מה רשום אצלכם, וגם אם אין סעיף כזה - אם אין משהו שסותר, יש לכם זכות לעשות כך].
נ.ב. כדאי להתיעץ עם רב, ואולי גם עם עו"ד אח"כ - במידה ובעה"ב לא מציית לדין תורה, ולא לסמוך רק על מה שכותבים פה, כולל אני...

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רק אחיסמך, ברור.
גם במודיעין עילית במצב של היום, זה תרחיש הגיוני
וזה הולך ומתפשט....
במודיעין עילית- יחידה של 40 מ' שעלתה לפני שנה 2200
מושכרת במיידי ב3600
בעל בית כמתואר פה- פשוט ישמח שיעזבו באמצע חוזה....
הזיה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה