מישהו פה מתעניין באקורדים לשירים?

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
את מלאכי רחמים אני לא מכיר מספיק בשביל לכתוב לו אקורדים.
אפשר לשלוח לי את השיר למייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> ואני אשתדל לכתוב.

לבקשתכם..

קה ריבון - ישיבה בויס / פרחי בני הישיבות

אקורדים כמו G/B לדוגמא אומרים שביד ימין מנגנים את האקורד (G) וביד שמאל את הבס (B)
לא חובה, אבל מומלץ.

פתיחה:
G__C__F__Am__Em__G__C

Dm_________C
קה ריבון עולם ועלמיא

C____G__________F
אנת הוא מלכא מלך מלכיא

Dm________C
עובד גבורתך ותמהיא

____C__G_____F
אוי שפר קדמך להחוויא

פזמון:

Em/G_Am_G/B____C
קה ריבון עולם ועלמיא

C_____G__________F
אנת הוא מלכא מלך מלכיא

G_Am__G/B___C
עובד גבורתך ותמהיא

____C__G______F
אוי שפר קדמך להחוויא

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכתב ע"י בעל מנגן;439171:
כל מורה יודע טוב את כל הדימינישטים האלו, או איך שקוראים להם?
אמור לדעת.

נכתב ע"י דוד מרדכי;439174:
למדת פסנתר ב300שקל?! 4 שיעורים הספיקו לך? ועכשיו אתה מנגן פסנתר?
מי זה המורה הרגיל הזה אני עכשיו רץ אליו.
למדתי ב-300 לחודש, אבל למשך שנה.
גם שנה זה לא מספיק.

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכתב ע"י דוד מרדכי;438963:
המילים "ויאמר כל אשר נשמה באפו" כמעט כל הברה באקורד אחר
אין לי שמץ של מושג איך אפשר להכניס בקטע הזה יותר מאקורד אחד. גג שתיים.

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כאן המקום לציין שאם אתם מעתיקים את האקורדים שכתבתי באשכול זה למקום כלשהו, תציינו: כתיבה: דניאל ישי.

מלאכי רחמים - מרדכי בן דוד

פתיחה:

Dm__C_Am__E__Am__Dm__Am
E__Am__E7__E__F__F__Am__Dm

Dm________Am
מלאכי רחים משרתי עליון

Am__Bdim_Dm/C__Dm
חלו נא פני קל במיטב הגיון

Dm___Em/B____C
מלאכי רחמים משרתי עליון

__Am___G_Dm7__Am
חלו נא פני קל, במיטב הגיון

D_______Am
מלאכי רחים משרתי עליון

E__Bdim________Dm
חלו נא פני קל במיטב הגיון

Dm__Em/B____C
מלאכי רחמים משרתי עליון

__Am___G_Dm7__Am
חלו נא פני קל, במיטב הגיון

פזמון:

G___________Am
אולי אולי יחוס עם עני ואביון

G__F___Am___Dm
אולי אולי ירחם

Em___G___F___Am
אולי אולי יחוס עם עני ואביון

Am__E/Ab_Bdim/E_Dm
אולי__א ו ל י________ירחם

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
למדתי אצלו כי היה לי קליק איתו. פחות בלה בלה וניירות ויותר נגינה. לי הספיקו שלשה שיעורים כדי להרגיש שעליתי יפה ברמה. היתרון בנגן ג׳אז מקצועי הוא שהז'אנר מבוסס על הרבה אילתור

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אברימי;439274:
היתרון בנגן ג׳אז מקצועי הוא שהז'אנר מבוסס על הרבה אילתור

ז"א שבנגינה סטנדרטית, כגון השירים החסידיים המצויים, ישנם כללים החלטיים מתי והיכן להכניס כל אקורד?

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כיצד עושים Edim?
E+G+Bb?

(אני מנגן את השירים על מקלדת המחשב, לאחר טרנספוזיציה לסולם Dm.)

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אפשרי. אבל זה לא תואם למקור לפחות ע"פ החלק הראשון של השיר שעל פיו כתבתי את האקורדים.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י בעל מנגן;439277:
ז"א שבנגינה סטנדרטית, כגון השירים החסידיים המצויים, ישנם כללים החלטיים מתי והיכן להכניס כל אקורד?

לא אמרתי. רק ציינתי שכשלומדים ממישהו שיודע פרק באילתור נהנים מאד. לפחות כך אני שלא למדתי מעולם והוא דיבר איתי ״בשפה שלי״.

אביה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Srool;439184:
אין לי שמץ של מושג איך אפשר להכניס בקטע הזה יותר מאקורד אחד. גג שתיים.

בשיר, יש בשורה הזאת 4 אקורדים.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אביה;439457:
סוף סוף מישהו מגן עלי:(

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י Srool;439353:
אפשרי. אבל זה לא תואם למקור לפחות ע"פ החלק הראשון של השיר שעל פיו כתבתי את האקורדים.
כששמעתי את השיר זיהיתי שם איזשהו שינוי-ירידה באקורד.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
רציתי להאיר מספר נקודות לתועלת המתענינים באקורדים, לאור ההערות והתגובות לאורך האשכול: 1. DIM משמעו אקורד מוקטן, המורכב משני טרצות קטנות. למשל מקליד C (דו) לחץ על דו, דלג 2 קלידים (טרצה קטנה) לחץ על מי במול, דלג עוד 2 קלידים (עוד טרצה קטנה) ולחץ סול במול.
2.בכתיבת אקורדים לשיר, קרי הרמוניה, חשוב לשים לב לקצב ההרמוני, ולהחליף באופן סימטרי (כל תיבה, או כל שתי פעמות) להוציא נקודות חיבור בין קטעים הדורשות "מתח הרמוני", העמסת אקורדים בתיבה ללא צורך, יוצרת הכבדה על האוזן המאזינה, לא מומלץ למי שמחפש עבוד מיקצועי.

על החתום: מוסיקאית בדימוס

אביה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נוי;439515:
1. DIM משמעו אקורד מוקטן, המורכב משני טרצות קטנות. למשל מקליד C (דו) לחץ על דו, דלג 2 קלידים (טרצה קטנה) לחץ על מי במול, דלג עוד 2 קלידים (עוד טרצה קטנה) ולחץ סול במול.
על החתום: מוסיקאית בדימוס

דוגמא יותר שימושית, סולם לה מינור/דו מז'ור
אקורד Bdim סי,רה,פה

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכתב ע"י אביה;439457:

עכשיו שמעתי את הקטע הזה בשיר כדי להיות בטוח. וכמו שאמרתי - יש שם רק אקורד אחד, אולי שתיים. בטוח לא 4.
אם אתם כ"כ בטוחים שיש כאן 4 - תכתבו לנו אותם.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שמישהו יטרח להקשיב למונה בעצמו והוא יכריע. בכל אופן אני מכניס בזה חמש אקורדים. כתבתי איזה בהודעה הלא מובנת למעלה. איך מקלידים אקורדים? למשל איזה תו במקלדת יעשה לי סימן של במול או דיאז?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה