מישהו התנסה בכתיבת סיפור חיים (ביוגרפיה בלע"ז)?

דובי123

משתמש רשום
בע"ה
שלום וברכה
אם מישהו מחברי הפורום צבר ניסיון משמעותי בעבודות כאלה, אשמח לשמוע על כך.
אני עומד לגשת לעבודה כזו בע"ה, ויש לי כל מיני תהיות על התהליכים שקשורים בה
במיוחד אלו שנוגעים בקשר החי עם הלקוח, בעל הסיפור.
גם אם אתם מכירים מישהו אחר שמנוסה בזה, ויש סיכוי שיסכים לחלוק אתי מניסיונו, אשמח מאוד.
תודה רבה!

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מכיר אחד כזה, וזה אני.
האמת היא, שאל לך לחשוש, זה בא עם הזמן. תתרגל, ואפילו תהנה מהעבודה.
כמה טיפים שיעזרו לך להתחבר לסיפור.
1. התיידד עם הבן-אדם, מצא עמו שפה משותפת, מצא את החלק המרתק שבו, נסה לעמוד על אפיו, על נסיון חייו, ספר לו על עצמך והיוועץ עמו (לא בתהיות הרת-גורל, בעניינים שוליים).
2. שב המון זמן עם הבן-אדם, ולמד קודם איך הוא היה רוצה לראות את ספרו, קח מספר דוגמאות מספרים קיימים, בדוק אותם יחד איתו ובחרו את הסגנון המתאים מהם.
3. היה שותף פעיל בשמיעת הסיפור, כך ידלה הלה יותר מאוצרו, וייזכר מפרטים נוספים, שעשוים לשפוך אור על הסיפור כולו.
4. שתף אותו בתהליך הכנת הספר, הבא לו טיוטות ופרקים, ובקש את חוות דעתו.
5. תתחבר לסיפור, חפש רקע מורחב ואמין על העיירות/מחנאות/שנים הקשורות לסיפור. הם עשויים להשלים את התמונה ולהרחיב אותה.

אשמח להיות לך לעזר.
בהצלחה,
עדיאל (שם בדוי...)

תרצה

משתמש מקצוען
כדאי לשאול את יהודית גולן, היא עוסקת בזה הרבה.

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זהו גם אני רציתי להמליץ.
שמעתי שלאחרונה יהודית גולן התחילה ללמד איך לכתוב ביוגרפיה. יש לה קורס מיוחד מאוד.

דובי123

משתמש רשום
אתן מזכירות את יהודית גולן כמו מישהי שאני אמור להכיר, אבל זה לא המצב... אפשר להוסיף משהו שיעזור לי להבין במי מדובר?

תרצה

משתמש מקצוען
יהודית גולן היא אחת הסופרות המוכשרות והידועות בציבור החרדי. (לדוגמא, הספר "יהושוע בריבוע" שלה, את הביוגרפיה של הרב הלל ליברמן היא כתבה ועוד רבים.)

משה צבי

משתמש רשום
התנסתי בזאת.
בהקמת הבסיס יש קושי מסויים שאינו שייך בכל ההמשך.
עצתי לעבור על ספרים בערך בסגנון קורות חיים כאלה, ולמצוא את הדרך כיצד לכתוב.

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
היא מתגוררת בגבעת שאול בירושלים ואני מאמינה שניתן למצוא את הפרטים שלה באלפון המקומי.
את הקורס שלה היא מעבירה במינהל קהילתי בוכרים גאולה טלפון 5815465 02 אולי הם יסכימו לתת לך את הפרטים שלה.

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אכן, הייתי קרובה באופן מסוים לאחת הביוגרפיות שכתבה. היא השקיעה שנה וחצי כדי לראיין, לאסוף חומר, ללמוד על התקופה מכל מיני מקורות, כתבה ותיעדה הכל, נתנה לנוגעים בדבר (קרובי משפחה ומכרים) לבדוק ולהעיר, נדנדה בלי הרף, תחקרה ושאלה ובאמת - מאד בולט אצלה הדיוק והנאמנות לפרטים ההיסטוריים והאישיים. רק אח"כ הלבישה את הסיפור ותענוג לקרוא.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אני מכירה את יהודית גולן ויש לי את הטלפון שלה. אם תרצה, תשלח לי אימייל עם הטלפון שלך שאוכל להעביר לה. אשאל אצלה אם היא מסכירה שאעביר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה