מיקסר עושה רעש חשמלי

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
היי, עד היום היה לי שקט באוזניים ופתאום היום אני שומע כל הזמן במוניטורים ססססססססס...
ניסיתי לראות מה הבעיה ויצא שהמיקסר עושה את הרעש (חיברתי את האורגן ישר למוניטור ושוב יש שקט נעים)
ממה זה יכול להיות? מה קרה פתאום? מה הפתרון?
תודה לעונים.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לי זה קורה לפעמים בגלל הכבל שבין המיקסר למוניטור

(יש לו צד אחד פיאל וצד שני XLR, אם אני מחליף אותו לכבל שהפיאל שלן עם שני קווים במקום אחד זה גם עוזר לפעמים)

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לי זה קורה לפעמים בגלל הכבל שבין המיקסר למוניטור

(יש לו צד אחד פיאל וצד שני XLR, אם אני מחליף אותו לכבל שהפיאל שלן עם שני קווים במקום אחד זה גם עוזר לפעמים)

זה כבל מאוזן (שני קווים)
ועם אותו כבל רק בלי המיקסר אין שום רעש כך שלא הבעיה בכבל

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אז עוד 2 דברים שעולים לי

או בעיה בחשמל באותו מקום, קורה לפעמים..

או שיש ערוץ (אפילו כזה שלא בשימוש) שפתוח יותר מידי חזק, הגיין או השליחה שלו למוניטור..

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אז עוד 2 דברים שעולים לי

או בעיה בחשמל באותו מקום, קורה לפעמים..

או שיש ערוץ (אפילו כזה שלא בשימוש) שפתוח יותר מידי חזק, הגיין או השליחה שלו למוניטור..

ניסיתי לחבר את המיקסר בשקע נפרד לא עזר.
וכל הערוצים על מינימום גיין ווליום,
הרעש תלוי בפיידר של היציאות הראשיות אם הוא הכי נמוך אז שקט מוחלט.

'אלקנה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שמע אחי לפי אייך שאני יודע (יכול ליהיות שאני מבלבל תמוח) יש מגבר מסכם למיקסר אז כנראה משהו שם נדפק, משהו באלקטרוניקה,הגיוני שלא משהו פנימי אולי משהו בחיבור של המיין.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
שמע אחי לפי אייך שאני יודע (יכול ליהיות שאני מבלבל תמוח) יש מגבר מסכם למיקסר אז כנראה משהו שם נדפק, משהו באלקטרוניקה,הגיוני שלא משהו פנימי אולי משהו בחיבור של המיין.

גם את זה שללתי, גם אם אני מוציא ב קונטרול רוום זה עושה רעש,

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מתנצל על האיחור שהוא קרוב להקפצה, אבל הניסיון שלי לימד שרעשים מסוג זה נובעים בבעיות בהארקה, או מחיווט תקול/בעיה בסיכוך.
מחליפים כבל, אם זה 'קומקום' לבדוק שיש לו באמת 3 פינים ולא 2 פינים ושקע, ואם זה מאריך/מפצל, פשוט צריך לעבור על כל שלב בחוטים עד שמוצאים את החלק הבעייתי.

דרך פשוטה לבדוק אם הבעיה היא בחשמל או בכבלים שמעבירים את האות מהמיקסר היא להחליף בין הכבלים.
אם הרעש נשאר כשהיה - בעיה בחשמל/ברמקול. עבר לרמקול השני - בעיה בכבלים/חיבור במיקסר.
במקרה שלך, כשהבעיה במיקסר, צריך להחליף בינו לבין אחד הרמקולים ולבדוק שוב, כמו שתיארתי.

במקרה של מאריכים, לפעמים צריך לבדוק כל קטע בחוט בנפרד.

אולי מעניין אותך גם...