מילים מילים

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מצאתי רשימה מעניינת של חידושי לשון (לא יודע ממתי).
חלק ממנה ידוע, וחלק פחות.
להנאתכם!

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פילוסופיה מדהימה.
עכשיו אני יודע למה הפרופסורים החולמניים מאקדמיה ללשון עברית מקבלים דיחוי משרות צבאי, ובמה הם הוגים כל היום במוחם העילאי.
באמת, חשוב מאד ומציל ת'אומה.

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י צצפ;1772256:
פילוסופיה מדהימה.
עכשיו אני יודע למה הפרופסורים החולמניים מאקדמיה ללשון עברית מקבלים דיחוי משרות צבאי, ובמה הם הוגים כל היום במוחם העילאי.
באמת, חשוב מאד ומציל ת'אומה.
אלמלא הם, היינו קוראים ל"טרחן" רק בשם אחד, "נודניק". הודות להם יש לנו עתה שניים...

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
למה הזלזול?
כן, זה חשוב מאוד ומצוין שהם מקבלים פטור משירות (למרות שאני לא ממש בטוחה שהם קיבלו בגיל 18 פטור על סמך זה שהם יהיו בלשנים יום אחד)

משהו יכול להסביר לי מה זה "לוח" אפילו אחרי ההסבר לא הבנתי מה זה.
(והלקטנית נשמע שם של פרח :) )

תמים

משתמש פעיל
זהו, מהיום המילה "אינטרנט" לא רלוונטית, יש לנו שם פחות מפחיד, "מרשתת"....... זה לא נשמע כל כך גרוע......:D:D:D

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י געוואלדיג;1772545:
אלמלא הם, היינו קוראים ל"טרחן" רק בשם אחד, "נודניק". הודות להם יש לנו עתה שניים...

א
געוואלדיג..

רק תתאר לך אקדמון חולמני אחד במצב חמרמורת, שתוך כדי ניווט על גלגליים לכיוון מוחבר מכרזי, קופץ לו במוחו טירדן אחד, ולפיו טעיה רצינית היא לכנות את ההרמוניקה של רכב עם כובע בשם פרמיטיבי אחד 'מונית'. זה לא הגיוני ולא מספיק משכיל..
ואז, תוך כדי ויעוד עם חברים במרשתת, כולל אלו מהמדרג הגבוה והעילתני, סוכם על שבעה ימים ולילות של יוממות ללא יעפת כל זאת בכדי להביא להצלת האנושות ולפתרון הבעיה הבוערת.
והנה, באמצע האזנה לטרייל... סליחה, לחד שיר, זה הגיע:
לא עוד מונית אלא 'חטפנית', ולפעמים בהגוון של 'לקטנית..'
וכאשר הרעיון הפך ממצחיקן לתגובתן, הגיבו בני החבורה בצהלולים מרגשים, ויחדיו סיכמו על מפגש של ממש, עם דובשנים ובניחוח בשומת משנית במבואה מרכזית, ששם יצפו בקליט חדש ובראשו זמריר מוצלח,
שיציג את ההשגים שלהם להצלת האנושות...

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
לא על המלגלג אני כועס, ולא על המלהג אני כועס, אלא על הטרדן אני כועס שכותב בסגנון הטוקבקיסטים (התגוביתנים) שכל אימת שעולה ענין חרדים במרשתת, מיד הם מזכירים החטא הקדמון שחרדים לא משרתים, והם מתמלאים חמה: "שיתגייסו", "הפרזיטים האלה לא עושים צבא" וכו', בלי קשר, דברים הפורחים באוויר.
וכשמישהו מהצד שכנגד בוחר בסגנונם הנלעג, הרי זה נלעג שבעתיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה