מילון עברי עברי

יום אביב

משתמש מקצוען
ברצוני לרכוש מילון עברי עברי. ההתלבטות היא בין מילון אבן שושן- המופיע גם כמילון מקוון יחד עם בבילון, או מילון רב מילים של האקדמיה ללשון עברית. שניהם אינם בחינם. רב מילים נמכר כמינוי חודשי, ומחירו של 'אבן שושן' נע באזור ה300.מה מומלץ לדעתכם מבחינה מקצועית? שאלה נוספת: באם 'אבן שושן' הוא המילון המומלץ, מהי הדרך הזולה ביותר לרוכשו?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני משתמש בשניהם.
(רב-מילים כמילון מקוון ואבן-שושן כמילון רגיל).
רב-מילים הוא מילון עכשווי, וזו מגבלה מכיון שחסרות בו מילים רבות בשל כך, החל ממילים תנכיו"ת, תלמודיות, ספרות ימי הביניים וכו'.
היתרון שלו על פני מילון-ספר הוא ההטיות שנמצאות בו לכל מילה.
(לדעתי השפה העברית היא השפה עם הכי הרבה מילים בעולם - מכיון שלכל מילת בסיס יש עשרות צירופים אפשריים של אותיות חיבור, אותיות שימוש והטיות, ומשפט שנאמר באנגלית ב 6 מילים - יכול להיאמר בעברית במילה אחת - למשל and when he will hit him יכול להיאמר בעברית במילה אחת - ולכשיכהו, ולמצוא מילה כזו באבן שושן (הספר) יהיה קשה אם לא מכירים את שורש המילה, וברב מילים הוא ימצא 5אפשרויות למילה הזו (וְלִכְשֶׁיִּכְהוּ, וְלִכְשֶׁיַּכְהוּ, וְלִכְשֶׁיַּכֵּהוּ, וְלִכְשֶׁיְּכַהוּ, וְלִכְשֶׁיֻּכְהוּ)
לגבי הניקוד של רב-מילים - מצאתי שם כמה טעויות ושלחתי להם, טענותי נבדקות בימים אלו ע"י המומחים שלהם, באבן שושן לא מצאתי טעויות.

את אבן שושן המקוון אני לא מכיר.

יום אביב

משתמש מקצוען
ובכן, אברהם, אם ברצוני לרכוש אחד מהמילונים- למטרות עבודה כמובן- מה עדיף בשורה התחתונה? נראה לי שעורכי לשון מבכרים את אבן שושן. יש גם מילון ספיר וגם מילון ההווה. מי מכיר? מי יודע? שאלה נוספת: מה מחירו של מילון אבן שושן כספר? (רב מילים : מחיר המינוי הוא 19 ש"ח לחודש.)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ספיר - אל תתעסק איתו בכלל
מילון ההווה - אני לא מכיר אותו ולא שמעתי עליו

לאיזה סוג עבודה אתה זקוק למילון?

דרך אגב, החזרתי לך מייל.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
הדיון בנוגע לניקוד המילה "מה", עבר לכאן

יום אביב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אברהם;460674:
ספיר - אל תתעסק איתו בכלל
מילון ההווה - אני לא מכיר אותו ולא שמעתי עליו

לאיזה סוג עבודה אתה זקוק למילון?

דרך אגב, החזרתי לך מייל.

לצורך עריכה לשונית. לאן החזרת מייל? לא מצאתי כל הודעה ממך

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לעריכה לשונית נראה לי שהייתי ממליץ על אבן שושן.
ה"החזרתי לך מייל" היה מיועד ל abie, בהודעה שהועברה לאשכול אחר. סליחה על הבלבול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה