מיואשת, חייבת שתעזרו לי!- דיאטות....

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

מחודשת

משתמש חדש
נכתב ע"י מוזיקאית;n5097839:
בתור אחת שעשתה הרבה דיאטות בחיים,וגם נשבר לה!
הגעתי למסקנה מאוד מאוד ברורה,ברגע שבאמת חשוב לי ושבאמת אני רוצה,אני יכולה!
אחרי הלידה של הבת שלי,חשבתי בליבי שאני מעוניינת להראות נורמלי ואם אני לא יוריד ככה וככה קילוים(כמות לא מבוטלת)אני יראה בהריון הבא פרה מהלכת.
עשיתי לי דיאטה של כאסח,בבת אחת הורדתי את כל המתוקים ואת כל הנשנושים!שום ממתק\חטיף\וכו' לא נכנס לי לפה,קמתי בבוקר שתיתי שוקו עם שתי עוגיות ובזה זה תם!
לאכול השתדלתי מסודר(לא משהו קבוע בכלל)אכלתי פחות או יותר הכל,אבל לא שטויות לא ממתקים לא חטיפים וכו',בתוך שנה ירדתי 15 קילו,ומה שקרה היום,שטיפה שחררתי אחרי כמעט שנתיים,זה שאני לא מסוגלת להסתכל על חטיפים כמו ביסלי\במבה ושות',שוקולד\גלידות אני יכולה לאכול בכמות ממש קטנה,זה פשוט עושה לי בחילה(אישית לא מאמינה לעצמי)ואף פעם לא האמנתי לאנשים שאמרו לי שזה קורה!!אבל מסתבר שאת מרגילה את הגוף שלך לרמה אחרת של סוכר,זה דוחה אותו אחרי תקופה.
מאחלת לך ים של הצלחות!תהיי חזקה,לא קרה כלום אם נפלת פעם פעמיים או שלוש!
וואו, מעודד.
זה נראה לי חלום

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לילי 1;n5097957:
אם מתוק הוא הקושי העקרי, אולי כדאי לחשוב על דיאטה דוגמת אטקינס- דיאטות נטולות פחמימות.
מתחילים עם כמה ימים של קריז ואחר כך זה לא יאמן עד שלא מתנסים אבל הכמיהה למתוק ולפחמימות פשוט נעלמת. והתאבון כולו הופך לתחושה שולית יותר, קריטית ודורשנית פחות
אומרים שזו דיאטה ממש לא בריאה

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרשי;n5098006:
אומרים שזו דיאטה ממש לא בריאה

שיפר באופן דרסטי את כל ערכי הכולסטרול אצל אחי. באופן שלא יאמן
ולא מדובר בסיפור יוצא דופן לדיאטה הזו

התנסיתי בדיאטה הזו באופן אישי. החזקתי מעמד 6 שבועות. זו דיאטה שדורשת מגוייסות מאוד גבוהה, עולה כסף והרבה מאמץ בהכנת האוכל. לא מתאים לכל אחד או לכל תקופת חיים. בנוסף, התפריט שמורכב ברובו מחלבונים לא מתאים, ככלל, לטעם הנשי. גברים, לעומת זאת, מתחברים מאוד...

מרוויחים תחושת שובע, ירידה מהירה במשקל ושיפור דרסטי בערכי השומנים בדם

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לילי 1;n5098047:
שיפר באופן דרסטי את כל ערכי הכולסטרול אצל אחי. באופן שלא יאמן
ולא מדובר בסיפור יוצא דופן לדיאטה הזו

התנסיתי בדיאטה הזו באופן אישי. החזקתי מעמד 6 שבועות. זו דיאטה שדורשת מגוייסות מאוד גבוהה, עולה כסף והרבה מאמץ בהכנת האוכל. לא מתאים לכל אחד או לכל תקופת חיים. בנוסף, התפריט שמורכב ברובו מחלבונים לא מתאים, ככלל, לטעם הנשי. גברים, לעומת זאת, מתחברים מאוד...

מרוויחים תחושת שובע, ירידה מהירה במשקל ושיפור דרסטי בערכי השומנים בדם

כמו בכל דיאטה לא מאוזנת, דיאטת אטקינס עלולה לגרום לחסרים של חומרים חיוניים לגוף.
כמו כן עומס חלבונים עלול לגרום נזק לכליות.

מן הסתם יש מקרים שהיא כן מומלצת או לפחות עדיפה מכלום....

יפית98

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
את חלי ממן כבר ניסית
לי מאד עזר

קפפוצצינו

משתמש מקצוען
את נשמעת מיואשת וחבל:(
אבל הניק החדש כן נותן תקוה;) מחודשת
דיאטה זה מסלול אתגרי של עליות ונפילות -בלי יאוש
מנסיון - הרבה שתיה חשוב מאד וממלא
אך הכי- להאמין שאת יכולה ולדמיין את עצמך רזה :););)
נשמע כ"אכילה רגשית" שכדאי להתמקד בה כמו שהמליצו....
ולהאמין כי אם את רוצה (ואת רוצה;)) אז תצליחי!!!
כדאי לקרוא ולשמוע הרבה ולהחליט על שינוי אורח חיים
ולא כ"דיאטה" שנשמע מלחיץ וממילא מזמין אוכל מנחם:p
ולתת מקום לאוכל מתוק או מה שבא לך במודע ובגבול
מתוק רק בישיבה ועם שתיה חמה,או לצאת לבית קפה / מסעדה -כשנהנים נהנים עד הסוף
נותן מלא כח לשמור אח"כ.......
מלא הצלחה וכח לדרך מאתגרת ומובילה:):):)

רק ברכה

משתמש מקצוען
קודם כל רצון זה דבר מאוד מאוד חשוב בתהליך אני יכולה לספר גם על עצמי שאני גם מלאה בהחלט ניסיתי בתור בחורה המון המון ניסיונות דיאטה אף פעם לא הצלחתי ואזזזזזזזזזזז הציעו לי בחור שמן שזה היה המכנה המשותף היחיד - מאוד מאוד נפגעתי לקחתי את עצמי בידיים ביום שירדתי 12 קילו התארסתי עם בחור רזה מאוד.. ואז הכנתי לו אוכל טוב טעים ושמן מה שלא היה לו בישיבה ושנינו תפחנו הוא הגיע למשקל סביר ואני חזרתי למה שהייתי ויותר והיום חמש שנים אחרי -אני עם עשרים קילו עודף מאז החתונה ( לידה אחת) וב"ה ירדתי כבר מעל 10 קילו בארבעה חודשים ברעיון של חלי ממן - אם זוכת היה פעם את השיטה דינה והלחמניות ברעיון הזה.... הכלל ברזל שאיתו כעת התחלתי את הדיאטה - לא אופה עוגות - אין אצלי חטיפים. שגם אם אני נכנסתי לסחרוחורת יש לי ארטיק דיאט במקפיא/ פחית זירו/ מסטיק /מלפפון וכו' הבית שלי ריק... בעלי מחביא את כל העוגיות ואגב פעם בשבוע אוכלת מנה מותרת שם כל החלומות מתנקזים

אגוזי

משתמש רשום
גם אני באותה סירה :(
מנסה לשמור על דיאטה ולא כ"כ הולך.

מסקנה משמעותית שהגעתי אליה, למה קשה לי לשמור על דיאטה,
זה כי הכנת האוכל דורשת זמן.

אם אני רעבה אני לא יכולה להכין לי בחצי דקה כוס קורנפלקס בחלב ולאכול, או כמה עוגיות ושוקו,
(או גרוע מזה - חבילת שוקולד :(:eek::eek:)
אני חייבת לעמוד ולהכין ארוחה בריאה ומשביעה - לחם קל, גבינה, לחתוך ירקות לסלט. וארוחת הצהריים עוד יותר מורכבת.

זה אחד הדברים שהכי מפילים אותי.
אם היה לי אוכל דיאטטי בזמינות גבוהה כמו כל הג'אנק פוד שקיים סביבי, היה לי הרבה-הרבה-הרבה יותר קל להוריד במשקל...

רק ברכה

משתמש מקצוען
אגוזי צודקת... לכן אני מכינה את כל האוכל שלי עד שחוזרת הביתה מהעבודה במנות מסודרות וזה קשה אבל שמתרגלים זה שווה

שונמית

משתמש פעיל
נכתב ע"י אגוזי;n5098266:
גם אני באותה סירה :(
מנסה לשמור על דיאטה ולא כ"כ הולך.

מסקנה משמעותית שהגעתי אליה, למה קשה לי לשמור על דיאטה,
זה כי הכנת האוכל דורשת זמן.

אם אני רעבה אני לא יכולה להכין לי בחצי דקה כוס קורנפלקס בחלב ולאכול, או כמה עוגיות ושוקו,
(או גרוע מזה - חבילת שוקולד :(:eek::eek:)
אני חייבת לעמוד ולהכין ארוחה בריאה ומשביעה - לחם קל, גבינה, לחתוך ירקות לסלט. וארוחת הצהריים עוד יותר מורכבת.

זה אחד הדברים שהכי מפילים אותי.
אם היה לי אוכל דיאטטי בזמינות גבוהה כמו כל הג'אנק פוד שקיים סביבי, היה לי הרבה-הרבה-הרבה יותר קל להוריד במשקל...

גם אוכל דיאטטי לארוחת צהרים לא חייב להיות עם הכנה מורכבת-
אני משתמשת הרבה במחבת פסים- עוזרת מאוד ויוצא טעים מאוד.
אצלנו יש תמיד במקפיא:
ירקות קפואים - ברוקולי/ כרובית/ גזר גמדי וכדו'
חזה עוף/ הודו מתובל ופרוס/ חתוך לרצועות
מנות דג מחולקות ולפעמים כבר מתובלות
קטניות מושרות ומבושלות
חזה עוף דל קלוריות מהצומח
לחמניות כוסמין ו/או קמח מלא

הסוד הוא בתכנון מראש אני יוצרת לי את הזמינות הגבוהה לאוכל מזין ובריא,
דואגת שיהיו במזווה:
פריכיות אורז מלא, חטיפי אנרגיה משיבולת שועל, יוגורטים גלי שומן, גרנולה, פירות, ירקות, נתחי טונה במים, קרקרים מקמח מלא, מסטיקים וסוכריות ללא סוכר, גבינה וקוטג', ביצים קשות, וכדו'...

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
הספרים שעזרו לי:
1)
השמן והרזה של ברוך הלוי סגל
עם מתכונם נטולי פחמימות או מעט מאד
הוא מוכר צידנית למקרר ששם מכינים את האוכל וזה הולך
שבקומה האחרונה יש הכי קצת מקום וזה לפחמימות
בקומה השניה מה שיש בזה מעט מאד פחמימות
ובקומה התחתונה והכי גדולה כל הדברים שהם חופשי על הבר נטולי פחמימות
אפשר גם לדבר איתו בטלפון
גם הבלוג וגם הספר שלו כתובים בהומור וכיף לקרוא אותם
והשיטה שלו מאד נכונה ואמיתית
הוא טוען שצריך לאכול פחמימות רק עד כמה המשקל שאת רוצה הלגיע
לדוג' אם את רוצה לשקול 60 ק"ג אז מותר לך ליום לאכול רק 60 גר פחמימות

הבלוג שלו:
http://babin.co.il/sr_project/
האתר שלו:
http://www.fatgetslim.com/

2) חיים בריאים כהלכה של הרב אסחייק
מסביר בצורה שפויה איך לאכול בריא
ומכיר את כל נושא התזונה בצורה בהירה וקלה

3) בדרך אחרת : התמודדות עם בעיות משקל בגישה הוליסטית מדעית - רחל יהלום
ג"כ מסביר את כל תהליך המזון בגוף השעוות הטובות שבהם הגוף פעיל יותר והשעות הפחות טובות
נותן לך אפשרות לבדוק איזה אוכל מתאים לך וממה להימנע (כל אחד לפי מה שמתאים לגוף שלו)

4) אורחות וארוחות: דיאטה בקו מהפכני על פי עקרונות הבריאות של הרמב"ם - דוד זולברג
שוב תזונה על פי עקרונות הבריאות של הרמבם
מה שטוב אצלו שהוא עובד בשיטה של צעד אחר צעד
ממש נוח

בהצלחה

מוזיקאית

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מחודשת;n5097961:
וואו, מעודד.
זה נראה לי חלום

גם לי זה היה נראה,צריך להיות מאוד חזקה עם עצמך,ולעודד את עצמך כל הזמן על הדרך!!
כל שבת יותר הרשתי לעצמי,וב"ה שמעת את התוצאה.
מאחלת לך ים הצלחות.

צפתית

משתמש מקצוען
הרבה כבר כתבו פה על חלי ממן ..
אכן גם אני בין המעריצות ...
זו לא דיאטה זו דרך חיים ולדעתי לא חייב להשתתף ממש בקבוצות מספיק לקחת מהאתר תפריטים שממש מסודרים ומלאי אופציות לפי הזמינות של המוצרים בבית , מתכונים מענינים שיש בהם יחס לכמות שומן /חלבון או פחמימה שמותר לאכול
ב- 4 חודשים האחרונים ירדתי 13 קילו ואני משלבת 40 דקות הליכה על הבוקר טוב לגוף וטוב לנשמה -ממש מומלץ!!
אגב בנטפרי פתוח למי שרשמה שחסום .. תנסי לבקש לפתוח ..לא אמורה להיות בעיה בתוכן..

עט הדר

משתמש מקצוען
כבר כתבו כאן למעלה בכמ הצורות
"דיאטה דלת פחמימות" - טובה מאד
[אין היום כבר את "אטקינס" המקורי שהיה נטול פחמימות לגמרי]
כשמתרגלים - זה קל ואין תחושות "נוראות" של רעב
ואכן חלווה בלי סוכר, אפשר לאכול כמה חתיכות, וכן שוקלוד עם 70 % קקאו [או יותר]
יש את האס מבית שמש שמלמדים את השיטה הזו

נחמה רובין

ביצועיסטית בנשמה.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש ספר שנקרא "לשקול מחדש"
ספר שכתבה פסיכולוגית בשם ציפי העצני
והוא מדבר על הדרך הפסיכולוגית לרדת במשקל
לדעתי מומלץ לקרוא
(פעם אחת מהר ואח"כ לאט לאט שוב.)
והרבה בהצלחה

גיליון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י מוזיקאית;n5097839:
בתור אחת שעשתה הרבה דיאטות בחיים,וגם נשבר לה!
הגעתי למסקנה מאוד מאוד ברורה,ברגע שבאמת חשוב לי ושבאמת אני רוצה,אני יכולה!
אחרי הלידה של הבת שלי,חשבתי בליבי שאני מעוניינת להראות נורמלי ואם אני לא יוריד ככה וככה קילוים(כמות לא מבוטלת)אני יראה בהריון הבא פרה מהלכת.
עשיתי לי דיאטה של כאסח,בבת אחת הורדתי את כל המתוקים ואת כל הנשנושים!שום ממתק\חטיף\וכו' לא נכנס לי לפה,קמתי בבוקר שתיתי שוקו עם שתי עוגיות ובזה זה תם!
לאכול השתדלתי מסודר(לא משהו קבוע בכלל)אכלתי פחות או יותר הכל,אבל לא שטויות לא ממתקים לא חטיפים וכו',בתוך שנה ירדתי 15 קילו,ומה שקרה היום,שטיפה שחררתי אחרי כמעט שנתיים,זה שאני לא מסוגלת להסתכל על חטיפים כמו ביסלי\במבה ושות',שוקולד\גלידות אני יכולה לאכול בכמות ממש קטנה,זה פשוט עושה לי בחילה(אישית לא מאמינה לעצמי)ואף פעם לא האמנתי לאנשים שאמרו לי שזה קורה!!אבל מסתבר שאת מרגילה את הגוף שלך לרמה אחרת של סוכר,זה דוחה אותו אחרי תקופה.
מאחלת לך ים של הצלחות!תהיי חזקה,לא קרה כלום אם נפלת פעם פעמיים או שלוש!

ממש מעורר השתאות מה שאת כותבת. לעשות כזה שינוי צריך כוח רצון ומשמעת אדירה.

רציתי לשתף אתכן בשינוי שחל אצלי, אבל בלי כזה כוח רצון ומשמעת, כי אין לי...:)
אצלי השינוי נעשה בדרך קלה ופשוטה שנחשפתי אליה לפני חצי שנה בסייעתא דשמיא גדולה.
זה דרש ממני צעד קטן אבל התוצאות ב"ה גדולות.
כמו שאת מתארת, אני כבר לא מסוגלת להסתכל על החטיפים שהייתי זוללת, גם פחמימות ריקות ממש דוחות אותי. וגם המתוק-המתוק הזה... כל התזונה שלי השתנתה בחסדי ה'. והחלטתי לספר על הדבר המדהים הזה גם לאחרים.
אני לא יכולה להסביר על רגל אחת במה מדובר, אבל ממליצה מאוד לשמוע בהרחבה.
בדיוק השבוע יש הזדמנות לשמוע על הפתרון המדהים הזה בשיחת ועידה בטלפון.
בל"נ אעלה פרטים בהמשך.

מחודשת

משתמש חדש
נכתב ע"י גיליון;n5098818:
ממש מעורר השתאות מה שאת כותבת. לעשות כזה שינוי צריך כוח רצון ומשמעת אדירה.

רציתי לשתף אתכן בשינוי שחל אצלי, אבל בלי כזה כוח רצון ומשמעת, כי אין לי...:)
אצלי השינוי נעשה בדרך קלה ופשוטה שנחשפתי אליה לפני חצי שנה בסייעתא דשמיא גדולה.
זה דרש ממני צעד קטן אבל התוצאות ב"ה גדולות.
כמו שאת מתארת, אני כבר לא מסוגלת להסתכל על החטיפים שהייתי זוללת, גם פחמימות ריקות ממש דוחות אותי. וגם המתוק-המתוק הזה... כל התזונה שלי השתנתה בחסדי ה'. והחלטתי לספר על הדבר המדהים הזה גם לאחרים.
אני לא יכולה להסביר על רגל אחת במה מדובר, אבל ממליצה מאוד לשמוע בהרחבה.
בדיוק השבוע יש הזדמנות לשמוע על הפתרון המדהים הזה בשיחת ועידה בטלפון.
בל"נ אעלה פרטים בהמשך.
וואו, מסקרנת.... מחכים!!!!

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י מחודשת;n5097348:
פתחתי את הניק הזה היום בשביל לפתוח את האשכול הזה.... אני ניקית ותיקה כאן, אבל מתביישת להחשף.

חוששתני שסגנון הכתיבה מסגיר...

שביעית

משתמש סופר מקצוען
ומה קורה אם ההשמנה לא מגיעה בעקבות סוכר וחטיפים?

אין לי מה להחליט ''לא לאכול מתוק''. אני שונאת גלידות, ארטיקים חטיפים וכל הסוכרים אבל אוהבת לאכול אוכל אמיתי.

מהלידה האחרונה אני כל הזמן רעבה! [יכול להיות שזה מההנקה למרות שהיא לא מאסיבית] אני אוכלת המון ואז משמינה. [עליתי כמעט 5 קילו בשנה האחרונה! זה הזוי בשבילי כי המשקל תמיד היה יציב.]

איזנ פיתרון יש לזה????

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה