מידע שימושי מידע על מחלימים שנדבקו שוב בגל הנוכחי, היכן?

מצב
הנושא נעול.

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא. בנתוני משרד הבריאות מופיע שמחלימים מחוסנים מוגנים יותר.
לפני תקופה קראתי שכ5 אחוז מהחולים הם מחלימים ו0.4 אחוז הם מחלימים ומחוסנים (זה היה נכון לשעת הידיעה) אמנם כדי להסיק מזה משהו צריך גם לבדוק את גדל כל אחת מהאוכלוסיות אבל עדיין זה נותן איזשהו אומדן.
מה המקור לזה?

לפי הנתונים שהתפרסמו עד עכשיו, מחלימים שאומתו שוב יש בממוצע 2%. וגם מחוסנים פעם שלישית שנדבקו יש 2%.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה המקור לזה?

לפי הנתונים שהתפרסמו עד עכשיו, מחלימים שאומתו שוב יש בממוצע 2%. וגם מחוסנים פעם שלישית שנדבקו יש 2%.
ידיעה חדשותית.
זה לא סותר אחד את השני, המספרים האלו מתעדכנים כל הזמן. לפני חודשיים 5 אחוז מהמאומתים היו מחלימים והיום 2. לא רואה סתירה.

חושב123

משתמש פעיל
מה המקור לזה?

לפי הנ"ל אין חשיבות למחלימים להסתכן וללכת להתחסן... בניגוד לעמדה הרשמית של משרד הבריאות

#מולטי#

משתמש מקצוען
מענין לענין באותו ענין
היתה לי כמות נוגדנים גבוהה ונדבקתי שוב (בדיקה ביתית)
בקשתי מהרופאה בדיקה סרולוגית
היא אומרת שכבר לא נותנים לעשות בקופה בדיקות סרולוגיות
ושזה ממילא לא אפקטיבי לתו ירוק.
ושהיא מכירה הרבה מחלימים שנדבקו שוב.... ;)

1. האם זה נכון שתו ירוק לא ניתן על סמך בדיקה סרולוגית?

אני מכירה מישהי שקבלה אתמול בדיקה סרולוגית באותה קופה,
שאלתי ע"כ את הרופאה, ואמרה שאכן אתמול היה היום האחרון לבדיקות סרולוגיות....
היא רופאה טובה ואמינה מאד בד"כ אבל משהו פה מוזר לי.
2. בכללי, לא רק מחלימים נדבקו שוב... גם מחוסנים :(

מרחבית

משתמש מקצוען
לפי הנתונים שהתפרסמו עד עכשיו, מחלימים שאומתו שוב יש בממוצע 2%.
2 אחוז מתוך מה?
וגם מחוסנים פעם שלישית שנדבקו יש 2%.
2 אחוז מתוך מה?

יש כמיליון ורבע מחלימים, לעומת זאת יש כשלוש מיליון ורבע מחוסנים בחיסון שלישי.
האם האחוזים הנ''ל מחושבים באופן יחסי?
והאם יש חישוב של מחלימים 'ותיקים' שאומתו שוב, לצד חישוב נפרד של מחלימים תוך חצי שנה האחרונה?

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
לפי הנ"ל אין חשיבות למחלימים להסתכן וללכת להתחסן... בניגוד לעמדה הרשמית של משרד הבריאות
העמדה הרשמית של משרד הבריאות נקבעת כל הזמן לפי הסטטיסטיקות והאחוזים העדכניים. אין למומחים שם כל עניין לחסן אנשים שאין צורך שיתחסנו. להפך.
וראי גם את הודעתי הקודמת.

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מענין לענין באותו ענין
היתה לי כמות נוגדנים גבוהה ונדבקתי שוב (בדיקה ביתית)
בקשתי מהרופאה בדיקה סרולוגית
היא אומרת שכבר לא נותנים לעשות בקופה בדיקות סרולוגיות
ושזה ממילא לא אפקטיבי לתו ירוק.
ושהיא מכירה הרבה מחלימים שנדבקו שוב.... ;)

1. האם זה נכון שתו ירוק לא ניתן על סמך בדיקה סרולוגית?

אני מכירה מישהי שקבלה אתמול בדיקה סרולוגית באותה קופה,
שאלתי ע"כ את הרופאה, ואמרה שאכן אתמול היה היום האחרון לבדיקות סרולוגיות....
היא רופאה טובה ואמינה מאד בד"כ אבל משהו פה מוזר לי.
2. בכללי, לא רק מחלימים נדבקו שוב... גם מחוסנים :(
אכן, ניטלה ההרשאה מרופאי הקופה לתת הפניה לסרלוגיה ממש עכשיו.

נתי 31999

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא. בנתוני משרד הבריאות מופיע שמחלימים מחוסנים מוגנים יותר.
לפני תקופה קראתי שכ5 אחוז מהחולים הם מחלימים ו0.4 אחוז הם מחלימים ומחוסנים (זה היה נכון לשעת הידיעה) אמנם כדי להסיק מזה משהו צריך גם לבדוק את גדל כל אחת מהאוכלוסיות אבל עדיין זה נותן איזשהו אומדן.
השאלה היא כמה מתוך כלל המחלימים חוסנו.
לדעתי שיעורם קטן. מכיר מסביבי המון המון מחלימים שלא חוסנו.
בל נשכח שבמשך תקופה אורכה עמדת מ. הבריאות הייתה שהנוגדנים של המחלימים מספיקים בכדי למנוע תחלואה חוזרת.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה היא כמה מתוך כלל המחלימים חוסנו.
לדעתי שיעורם קטן. מכיר מסביבי המון המון מחלימים שלא חוסנו.
נכון, זו בהחלט שאלה. ובלי הנתון הזה אי אפשר להבין את התמונה המלאה.
אבל ההכרות שלך לא רלונטית. המחלימים בסביבה שלי חוסנו באופן כמעט גורף. כל עוד אין נתונים של משרד הבריאות אין לנו דרך לנחש מה המצב.

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
נכון, זו בהחלט שאלה. ובלי הנתון הזה אי אפשר להבין את התמונה המלאה.
אבל ההכרות שלך לא רלונטית. המחלימים בסביבה שלי חוסנו באופן כמעט גורף. כל עוד אין נתונים של משרד הבריאות אין לנו דרך לנחש מה המצב.
גם בסביבה שלי
ההנחיה היא חיסו ןאחד למחלימים
נכון לשעה זו

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יודע אם סקר בפרוג הוא מספיק אינדיקציה, אבל בהנחה שכן, אז:
אני בעצמי בזמן הסקר ההוא רשמתי כי לא התחסנתי והיום מחוסנת.
לקראת החגים (התקהלויות ומפגש עם הסבים) ועם העליה הדרמטית בתחלואה הרבה מחלימים בחרו להתחסן.
בנוסף לקראת פקיעת התקף של התו הירוק יש שוב עליה משמעותית בבקוש לחיסונים.

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
2 אחוז מתוך מה?
מכלל המאומתים בשבוע.
ניתן לראות בטבלאות לעיל.
נתונים על שבוע 2021-09-12 - 2021-09-18 ו' תשרי - י"ב תשרי תשפ"ב
מספר המאומתים לשבוע זה: 54,131.
אחוז מאומתים-מחלימים הוא 2.2%, בשבוע שלפניו 2.1%.

שבועקבוצות גילמספר בדיקותמאומתים - מחוסנים מלא עם 2 מנותמאומתים- חיסון אחדמאומתים- לא מחוסניםמאומתים- מחלימים
2021-09-12 - 2021-09-180-194919951,79690327,131434
2021-09-12 - 2021-09-1820-29980184,2581882,131317
2021-09-12 - 2021-09-1830-391179165,0032032,190225
2021-09-12 - 2021-09-1840-49989803,1851481,520145
2021-09-12 - 2021-09-1850-59612771,3466575159
2021-09-12 - 2021-09-1860-69423067433041022
2021-09-12 - 2021-09-1870-7922911355101859
2021-09-12 - 2021-09-1880+183611999161<5
סה"כ16,8851,55634,4791,21154,131
:אחוז31%2.8%63%2.2%

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
@גרפיקה יהלום
אתם ציטטתם כתבה כביכול מהארץ, אין לו מושג איפה נפלה הטעות - אבל הנתונים שבבדיקת מכון גרטנר הם לחלוטין לא כפי שהבאתם אותם.
הם מראים שיש הבדל בין מוגנות מחלימי גל שני שלא קיבלו חיסון, לבין מחלימי גל שני שקיבלו חיסון.
כאן המסמך, וזה מופיע מייד בעמוד הראשון.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה