מטפלות במעון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
העבודה קשה ומתישה
אבל בעיקר- לא נחשבת מכובדת
נשים מעדיפות לשבת בבית ולא ללכת לעבוד במעון
יתכן שגם קצת באשמתנו (אתן יודעות מה? באשמתי לא באשמתכן...)
אנחנו לא מספיק מחזירות פידבק למי שמטפלת בילדים שלנו במשך רב שעות היממה של הילד שלנו.
הן מרגישות אפילו לא ראויות ליחס מינמלי של לבוא לקחת את הילד.
אני גרה באזור שהמשפחות קצת מבוגרות והאחים הגדולים מביאים ומחזירים והמטפלות אומרות לי : מה אפילו לבוא להגיד שלום אי אפשר?
ואני באמת מרחמת עליהן.
להיות גננת בגן פרטי- שזו אותה עבודה, וכוללת אירוח בבית הפרטי שלך 15 זאטוטים, ובלי יום חופשי, ובלי חופשת לידה, וכמעט אותו שכר "נחשב" ליותר מכובד.
לא יודעת למה.
אם היינו מצליחות לרומם את המקצוע הזה היינו פוגשות אולי מטפלות כלבבנו בבוקר ובצהרים.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בפוטנציאל;2393226:
החלוקה במשך היום קימת בעיקר במרכז.
למה נראה לך?
אנחנו פותחות לפני השעה 7:00 וסוגרות בשעה 17:00
למעט צוות המטבח והמנהלת כל הצוות עובד ונוכח כל היום.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י אות לי;2393916:
למה נראה לך?
אנחנו פותחות לפני השעה 7:00 וסוגרות בשעה 17:00
למעט צוות המטבח והמנהלת כל הצוות עובד ונוכח כל היום.

אמרתי בעיקר.
כי שמעתי שבירושלים ועוד מקומות לא מכירים את המושג של חלוקת היום.
מטפלת ליום שלם .

טיגר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י כוכב103;2393854:
העבודה קשה ומתישה
אבל בעיקר- לא נחשבת מכובדת
נשים מעדיפות לשבת בבית ולא ללכת לעבוד במעון
יתכן שגם קצת באשמתנו (אתן יודעות מה? באשמתי לא באשמתכן...)
אנחנו לא מספיק מחזירות פידבק למי שמטפלת בילדים שלנו במשך רב שעות היממה של הילד שלנו.
הן מרגישות אפילו לא ראויות ליחס מינמלי של לבוא לקחת את הילד.
אני גרה באזור שהמשפחות קצת מבוגרות והאחים הגדולים מביאים ומחזירים והמטפלות אומרות לי : מה אפילו לבוא להגיד שלום אי אפשר?
ואני באמת מרחמת עליהן.
להיות גננת בגן פרטי- שזו אותה עבודה, וכוללת אירוח בבית הפרטי שלך 15 זאטוטים, ובלי יום חופשי, ובלי חופשת לידה, וכמעט אותו שכר "נחשב" ליותר מכובד.
לא יודעת למה.
אם היינו מצליחות לרומם את המקצוע הזה היינו פוגשות אולי מטפלות כלבבנו בבוקר ובצהרים.

לא מסכימה עם שום מילה שלך!
אצלנו במעון משיחה עם אימהות כולם מלאות הערכה עצומה למטפלות שנמצאות עם הילד שלהם כמעט רוב היום ורק מחכות איך להביע את ההערכה!

שישיה

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שתחושת הפחיתות והנחיתות באה מהמטפלות עצמן.
רובן המוחלט בחר את העבודה בגלל העדר השכלה למשהו אחר ומיעוטן הקטן ביותר בחר בגלל אהבתו למקצוע.
יש איזו סטיגמה אצל מטפלות שהן עובדות הכי קשה מכולן והן הכי מנוצלות, מה שלא בהכרח נכון. לא חסרים מעסיקים בכל סוגי המקצועות והתפקידים שמנצלים עובדים ולא חסרים עובדים שעובדים קשה מאד. והן לא בהכרח עובדות קשה יותר או מנוצלות יותר. זה בראש שלהן.

גם בסביבתי, ההורים מעריכים מאד את המטפלות המסורות והאוהבות שעושות מלאכתן באמונה וקצת פחות מעריכים את המקטרות והמחסרות, כמו בכל עבודה.

בכל פעם שאני נתקלת במטפלות כנ"ל זה מזכיר לי את דברי המרגלים "וַנְּהִי בְעֵינֵינוּ כַּחֲגָבִים, וְכֵן הָיִינוּ בְּעֵינֵיהֶם".
מה שאתה משדר לסביבה זה מה שהסביבה תשדר אליך.

neom

משתמש מקצוען
הן באמת עובדות מאד מאד קשה.
לא אגיד הכי קשה, אבל בהחלט מאד קרוב לשם.
ואז - אחרי יום של טיפול, האכלה, הרגעת צרחות, השכבה, החלפה ועוד מגיעה הגברת אמא שעבדה קשה במשהו קליל יותר ורוטנת על הבוס שלא מתחשב והמנהלת שלא מבינה , ויש לה מלא הערות למטפלת, למה הוא אכל רק את זה ואיך התלכלכו לו הבגדים ומתי הערתן אותו (בקול כזה...).
היא לא קולטת שהיא בעצם כמו הבוס של המטפלת.

ועוד דבר, בקשר לשאלה שפתחה את האשכול אז אני לא חושבת שצריכות כל יום להתחלף מטפלות, אבל, אני אישית כל כך שמחתי לשמוע שהמטפלת של הבת שלי במעון מקבלת יום חופשי ופעם בשבוע יוצאת מוקדם.
את ההבדל הגדול בין אישה שאין לה יכולת לנשום לבין אישה שיש לה יום חופשי והיא יותר רגועה רואים על הילדים.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י neom;2393980:
הן באמת עובדות מאד מאד קשה.
לא אגיד הכי קשה, אבל בהחלט מאד קרוב לשם.
ואז - אחרי יום של טיפול, האכלה, הרגעת צרחות, השכבה, החלפה ועוד מגיעה הגברת אמא שעבדה קשה במשהו קליל יותר ורוטנת על הבוס שלא מתחשב והמנהלת שלא מבינה , ויש לה מלא הערות למטפלת, למה הוא אכל רק את זה ואיך התלכלכו לו הבגדים ומתי הערתן אותו (בקול כזה...).
היא לא קולטת שהיא בעצם כמו הבוס של המטפלת.

את יכולה לאמר את הנ"ל כמעט על כל העובדות.המוכרת עבדה קשה כל הבוקר, סידרה מדפים פרקה סחורה, קיפלה בשתיקה בפעם האלף את הערמות שאנשים פירקו, ומגיעה לקוחה שעבדה במשהו קליל ויש לה טענות....
כנ"ל הגננת, כנ"ל המזכירה, כנ"ל המורה, כנ"ל המנה"ח, כנ"ל המעצבת כנ"ל הגרפיקאית כנ"ל....
ת'כלס, רוב האנשים עובדים קשה, זה לא "פינוק" של מקצוע אחד.

neom

משתמש מקצוען
את היית מוכנה להיות מטפלת? (עזבי רגע את הסטיגמה)
בכנות, לי נראה שלא הייתי שורדת והייתי מעדיפה להיות מוכרת בחנות, מעצבת, גרפיקאית או מורה.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י neom;2393993:
את היית מוכנה להיות מטפלת? (עזבי רגע את הסטיגמה)
בכנות, לי נראה שלא הייתי שורדת והייתי מעדיפה להיות מוכרת בחנות, מעצבת, גרפיקאית או מורה.

אני זה לא הענין.
אני גם לא הייתי מוכנה להיות מורה, גננת, מוכרת,פזיוטרפיסטית ומנהלת לשכת ראש הממשלה.
ומאידך הרבה מאד מטפלות, מורות וגננות בסביבתי לא היו מוכנות להתחלף איתי-לפי דבריהן.
לא כל עבודה מתאימה לכולם כי כך ברא הקב"ה את העולם. וכל אחד מתאים לעבודה אחרת.
עדיין, עבודה כמטפלת לא מצריכה עול מחשבתי גדול, אין בה לחץ של סוף שנה, תקופת מבחנים, 15 לחודש, דד ליין של לקוח להגשת עבודה וכדומה.
העבודה מסתיימת בסוף יום העבודה ואם נעדרת היא לא מצטברת על שולחנך ומחכה שתשלימי אותה מחר.
ויש אינסוף דברים שאפשר למצוא בה גם מעלות, ולא רק חסרונות.
כל אחד צריך לעשות את עבודתו באמונה במה שמתאים לו. ואם לי לא מתאים להיות מטפלת זה לא פוסל את המקצוע.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
שישיה, את זקוקה ל"שיעור מוסר" ביחס למטפלות מעון..:)
בגלל שזה יהיה ארוך זה ימתין לערב.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י צילומנציה;2393128:
אני מוחה בשם הבנות!
מדובר על בנות 18 (במעון לא מעסיקים קטינות), שגדלו בבתים המבורכים שלנו- ויש להם יותר ממושג או שניים בטיפול בילדים כולל כל עניני הבטיחות.
לא הפאה או המטפחת שעל ראשן היא זו שכורמת להן להיות אחראיות יותר. ותשכחו מזה שכל המטפלות הנשואות במעון עם תואר "מטפלת מוסמכת".

מעריכה מאוד את המטפלות! כן, גם את הבחורות!!!
בני היה במעון לפני כ- 10 שנים (בגיל 3), ולא ממש התחבר למטפלת של הבוקר (הנשואה!), לעומת זאת את הבחורה (הקבועה, יש לציין) שהגיעה אחרי צהרים ממש אהב!!! היא היתה מקסימה!!! חמה, נותנת ומעניקה אהבה לילדים! לעומת הקרירות שנשבה מהגננת של הבוקר...
בקיצור, בלי הכללות.

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
למעון בבית יעקב דרושות שפחות לעבודה במעון
עבודה מ7 בבוקר עד 4 אחה"צ
שכר מינימום, הפרשות מינימום, פיטורים בכל שנה למניעת ותק,
ללא דמי הבראה, התשלום כולל נקיון ופינוי אשפה בתורנות.
כולל גם בונוס - ההורים מאד מעריכים את ההשקעה.

ואחר כך יטענו: מה לעשות, חסרות לנו עובדות, רצוי ומצוי...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י צצפ;2394249:
למעון בבית יעקב דרושות שפחות לעבודה במעון
עבודה מ7 בבוקר עד 4 אחה"צ
שכר מינימום, הפרשות מינימום, פיטורים בכל שנה למניעת ותק,
ללא דמי הבראה, התשלום כולל נקיון ופינוי אשפה בתורנות.
כולל גם בונוס - ההורים מאד מעריכים את ההשקעה.

ואחר כך יטענו: מה לעשות, חסרות לנו עובדות, רצוי ומצוי...

הגדלתי והדגשתי את דבריך,
בכל הרשתות הגדולות יש מחסור במטפלות
ומקבלים שם את כל התנאים הסוציאליים ללא פיטורים כל שנה.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ינשופי;2394172:
מעריכה מאוד את המטפלות! כן, גם את הבחורות!!!
בני היה במעון לפני כ- 10 שנים (בגיל 3), ולא ממש התחבר למטפלת של הבוקר (הנשואה!), לעומת זאת את הבחורה (הקבועה, יש לציין) שהגיעה אחרי צהרים ממש אהב!!! היא היתה מקסימה!!! חמה, נותנת ומעניקה אהבה לילדים! לעומת הקרירות שנשבה מהגננת של הבוקר...
בקיצור, בלי הכללות.

גם כשאת מביאה את הילד לטיפת חלב "והאחות בחופש" את תתני לבת 18 לגעת בילד שלך?
אז היכן עובר הגבול?

ממרום שנותי אני יודעת שגם במעון יש מצבי חירום!!
ולמטפלת מוסמכת יש ידע וכלים להתמודד איתם
מה שכמובן אין לנערה בת 18 אהובה ומוכשרת ככל שתהיה.
(במרחק של 10 שנים לא ניתן כבר לבדוק זאת..אבל למה לא בדקת אז למה הילדה שלך לא אוהבת או מתחברת לגננת של הבוקר?)

ביילי

משתמש פעיל
עם כל הכבוד לבנות ה 18 שמנוסות בגלל שגדלו במשפחה ברוכה,
ועם כל הכבוד ליחס והחיוכים החיבוקים והנישוקים,
עדין הן לא מספיק עירניות לדברים שאישה שהיא גם אמא לילדים ולא צעירות שעכשיו התחתנו שדינן כדין בחורה,
גם לנו מילד לילד צוברות עוד נסיון חיים נסיון בטיפול בתינוק
וככה זה בכל עבודה בפירוש צריך נסיון
בייביסיטר יש שעה אחרי צהרים שזה בפיקוח שלך עם הוראות שלך ספציפי לילד שלך,
ולא במעון שהילד שלך צריך השגחה ואחריות

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שישיה;2394003:
העבודה מסתיימת בסוף יום העבודה ואם נעדרת היא לא מצטברת על שולחנך ומחכה שתשלימי אותה מחר.

עכשיו במקום בערב..:)
אז זהו שזה לא נגמר גם בסוף יום העבודה..
בערב מתחילים הטלפונים:
קילחתי את הילדה ויש לה בגב חצ'קון קטן שלא היה אתמול..מי נשך אותה?
צריך לטלפן למטפלת ולברר, צריך לתת תשובה להורים "המודאגים"? ברור.

הילד חזר מלוכלך..הילד חזר רעב..הילד חזר עירני..ישנוני...שמח..עצוב..קר לו..חם לו..
זוכרת שאסור בוטנים..שאסור חלב..שאסור פירות..

בקיצור זה לא נגמר עד למחרת בשעה 7:00 בבוקר שאז ההורים מביאים בשמחה יתירה את הילדים למעון ליום חדש.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אות לי;2394306:
גם כשאת מביאה את הילד לטיפת חלב "והאחות בחופש" את תתני לבת 18 לגעת בילד שלך?
אז היכן עובר הגבול?

ממרום שנותי אני יודעת שגם במעון יש מצבי חירום!!
ולמטפלת מוסמכת יש ידע וכלים להתמודד איתם
מה שכמובן אין לנערה בת 18 אהובה ומוכשרת ככל שתהיה.
(במרחק של 10 שנים לא ניתן כבר לבדוק זאת..אבל למה לא בדקת אז למה הילדה שלך לא אוהבת או מתחברת לגננת של הבוקר?)

נא לא להשוות טיפול פולשני למשחק וסיפור לקבוצת ילדים!!! מה הקשר??? לא הייתי נותנת גם לאשה בת 50 לנגוע בילד שלי, אם לא עברה הכשרה רפואית!!! הגיל לא משחק פה תפקיד!
ברור שבאזור המעון היו גם נשים מבוגרות, היא לא נשארה יחידה בשטח!!! (ולא שבדקתי את התפקוד של נשים בוגרות במצבי חרום... בכל מקרה צריך גיבוי) אבל מבחינת אחריות, למה את חושבת שהיא לא מסוגלת לזה?
לגבי הגננת של הבוקר- כבר הסברתי- היא הייתה קרירה יותר לילדים, זה הכל.
ואגב, ממרום שנותי (מעניין מי זקנה יותר...) שמעתי אף אני על מקרי חרום במעון (אחיין שלי התנפח מאכילת טחינה, והגיע למצב של סכנת חיים!!!) במעון היו רק נשים נשואות, ואעפי"כ התגובה שלהם היתה רחוקה מלהיות מקצועית (התקשרו לאמא ואמרו שהוא קצת אדום, לא זרזו אותה כלל, וכשהגיעה ראתה ילד שוכב על הרצפה, נפוח כולו עם קשיי נשימה חמורים!!! אמא אחרת בעלת תושיה הריצה אותה למרפאה סמוכה לקבלת זריקה מיידית!!!) תגובת הצוות- האמא לא יידעה אותנו שהוא אלרגי לטחינה...

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אות לי;2394338:
עכשיו במקום בערב..:)
אז זהו שזה לא נגמר גם בסוף יום העבודה..
בערב מתחילים הטלפונים:
קילחתי את הילדה ויש לה בגב חצ'קון קטן שלא היה אתמול..מי נשך אותה?
צריך לטלפן למטפלת ולברר, צריך לתת תשובה להורים "המודאגים"? ברור.

הילד חזר מלוכלך..הילד חזר רעב..הילד חזר עירני..ישנוני...שמח..עצוב..קר לו..חם לו..
זוכרת שאסור בוטנים..שאסור חלב..שאסור פירות..

בקיצור זה לא נגמר עד למחרת בשעה 7:00 בבוקר שאז ההורים מביאים בשמחה יתירה את הילדים למעון ליום חדש.

מעניין.באף אחת מהתלונות ששמעתי ממטפלות בסביבתי לא הזכירו שאי מי התקשר אליהן אחה"צ.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שישיה;2394349:
מעניין.באף אחת מהתלונות ששמעתי ממטפלות בסביבתי לא הזכירו שאי מי התקשר אליהן אחה"צ.

אני לא המטפלת..אני מנהלת.
להורים יש את הנייד שלי ולא של המטפלות..
אני מנווטת את השאלות למטפלות לפי הצורך והעניין.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אות לי;2394385:
אני לא המטפלת..אני מנהלת.
להורים יש את הנייד שלי ולא של המטפלות..
אני מנווטת את השאלות למטפלות לפי הצורך והעניין.

ברור, אני יודעת שאת המנהלת. אבל אם המנהלת הייתה מתקשרת אליהן אחה"צ, זה כבר היה נוסף לרשימה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה