מחפשת שיר שלימדה אותי מורתי בכיתה ג..

א.י.ב.י.ב

משתמש חדש
מחפשת בדחיפות את הסיפור על הילד שנופף בדגל של האניה וזה היה סימן שזה אבא שלו. (לא זוכרת מדוייק.)
אם למישהי יש כתוב/ מצוייר/ שיר/ מצגת וכדו', אשמח מאוד!
תודה רבה רבה

Rut_a

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
@א.י.ב.י.ב יואו, איזה נוסטלגיה..... חיפשתי שעות את המילים ולא מצאתי,
בסוף התחלתי להקליד וגיליתי שאני זוכרת את זה בעל פה.... אבל הגיוני שיש טעויות.

1.
רעש, מהומה
עיר נמל הומה
הכל ממהרים
ממשאיות,
אל האוניות
על גבי סחורה,
הם מעבירים

ובהמולה,
מעורר חמלה
ילד אחד
הוא יושב על חוף
מביט אל האינסוף
כך הוא מצפה
ובים צופה

פזמון:
ניגש אז אליו זקן
מה לך ילד מסכן
מדוע תשב כך לבדך,
ודאי מחפשים כבר אותך

הילד משיב איני אובד
לחכות על החוף, אני אוהב
הנה אוניה, תגיע הלום
ואני אנפנף לה לשלום

2.
הו, ילדי הטוב
למה זה תחשוב
כך בבטחה
כי רב חובל חשוב
כשלכאן ישוב
חיש יראה אותך
ואת כף ידך

דגל לי ביד
כך משיב מיד
דגל לבן
כשיראה אותי
ישיש הוא לקראתי
ואת כל תרניו
ירים לי כמובן

פזמון:
רב החובל, הוא איתן
ואני הילדון, כה קטן
רב החובל מחכה לדגלי
מרים את תרניו בגללי

הוא מצפה שאקרא
ואז יענה לי חזרה
אוהב הוא אותי, קרוב ללבבי
כי רב החובל הוא אבי

מעבר:
אתה הוא, קל רם
בורא העולם
צופה ומשגיח,
דואג לכולם
מכל הברואים
רואה גם אותי
וכה מצפה לתפילתי

ארימה אני בגאון את דגלי
ואבא שלי ישמע את קולי
הוי, כמה אגיל ואשמח בלבבי
כי בורא העולם - הוא אבי!

רץ לבן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
1.
רעש, מהומה
עיר נמל הומה
הכל ממהרים
ממשאיות,
אל האוניות
ארגזי סחורה,
הם מעבירים

...

פזמון:
ניגש אז אליו זקן
מה לך ילד מסכן
מדוע תשב כך לבדך,
ודאי מחפשים כבר אותך

הילד משיב איני עוזב
לחכות על החוף, אני אוהב
הנה אוניה, תגיע הלום
ואני אנפנף לה לשלום

2.
...

פזמון:
רב החובל, הוא איתן
ואני הילדון, כה קטן
אך רב החובל מחכה לדגלי
מרים את תרניו בגללי

...
נכנסתי כי נצנץ לי שלמדנו את השיר בכיתה ה', אלופה @כ. פ. !
שיניתי כמה דברים שזכרתי אחרת, גם אני רק מהזכרון.

Sped

משתמש פעיל
שמעתי את הסיפור פעם ראשונה מחדוה זילברפרב ז"ל.

א.י.ב.י.ב

משתמש חדש
תודהה!! איזה כיף שכתבתן לי את המילים!
יש למישהי את המנגינה של זה? בקובץ שמע

Rut_a

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
@א.י.ב.י.ב אין לי את השיר הזה בשמע, אבל במקור המנגינה היא משיר של מיכאל שטרייכר - מה טובו.
צירפתי........

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה