כלי נגינה מחפשת ייעוץ ממבינים באורגנית/סינטיסייזר

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@אינסטרומנט זה VA7
צפה בקובץ המצורף 752464

וזה EA7
צפה בקובץ המצורף 752465

@נוי תעיינו כאן
והEA7 ממתי הוא בשוק ?

מנדולינה הפקותת

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
מעוניינת לקנות לבנים שלי אורגנית/סינטי', אחרי שחרשו על הטכניקס שלי (המילה האחרונה של הסינטי' לפני 20 שנה...)
הם מוסיקאליים מאוד, הן מבחינת שמיעה מלודית- מנגנים לפי שמיעה חלק.
הרמוניה, מביאים מהלכים חזקים עם סטיות לא שגרתיות, והן מבחינת קצב ומשקל.
(לא מפספסים את הביט, ואם פספסו בטעות ימתינו לתיבה הבאה)
אבל- הנגינה היא פורקן עבורם אחרי שטייגען לוהט, לא תחום שאנחנו רוצים לכוון אותם להתמקצע בו, אלא ליהנות בו.
אבל הכלי שיש בבית מתחיל להיות כבר מתסכל. הצג כבר לא מאה אחוז, כמה כפתורים מגמגמים.
בקיצור צריך חדש.
מחפשים כלי אולי יד שניה (כי הצצנו באתר של קורג והמחירים בשמים בררר...)
אין לי מושג בכלים של היום.
-פעם לבנות מקצבים היה תורה שלמה, היום אני מבינה שאפשר לקנות מוכנים.
אגב, בטכניקס שלי היה דיסקט...

אודה לכל המלצה ופרוט מהמבינים איזה כלי מומלץ לחבריה.
מה התקציב?

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
טעות. חובה לבדוק כל קליד כל כפתור וכל כניסה ויציאה, וכן, גם את הפיצ' (מנסיון)
אני גם חושב כך. לאחרונה הלך לי השנאי של הpa 600 והחלטתי שהגיע הזמן לזרוק את האורגן כי נהיה לו יותר מידי תקלות לאחרונה ולכל כלי יש את תוחלת החיים שלו וחבל על הכסף (אל תדאגו תיקנו את זה בלי רשותי...)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
התבלבלנו לגמרי.
בעלי דבר עם גלעד פוטולסקי. (שלהבת)
הוא טוען: רק ימהה.
המחירים בעננים, אז כדאי יד שניה.
הוא טוען שהקורג מגיע ממש "ערום" מבחינת מקצבים וכו'.
והקלידים קלים מידי. האמת שזה שיקול, כי הבנים שלי גם מפסנתרים.
כלומר, יודעים ללוות היטב בפסנתר וזה עלול להציק להם קלידים קלילים מידי.
מה אומרים כאן מועצת המומחים דפרוג?

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא ממש מבין למה הוא טוען כך.

יש חנויות שמוכרות יחד עם האורגן סטים נוספים ומלאים (למשל סמט ועוד) שמספיקים ועוד איך לנגינה והרקדה חסידית. בכללי יש הרבה סטים לקורג ולענ"ד הם נפוצים וברי השגה הרבה יותר מאשר ימאהה.

עכשיו, בנוגע לקלידים: לא זכור לי שבטווח מחירים הזה יש הבדל משמעותי בין הקלידים של שתי החברות; מה שכן - בסוף זה ענין של טאץ', האצבעות קולטות את העוצמה המתאימה ואפשר בהחלט לנגן גם פסנתר ברמה מסוימת. כמובן שיש יתרונות למקלדת שקולה וכבדה יותר, אבל בטווח המחירים הזה אני בספק אם תמצאו כלי מתאים (אם לא מדובר בפסנתר חשמלי).

(ולולא דמיסתפינא, הייתי חושב שאולי גלעד פוטולסקי רגיל למקלדות הישנות, ששם ימאהה שלטה בכיפה וקורג לא היו כאלה מוכרים וטובים, ולכן הוא ממליץ רק ימאהה. אבל אולי זה שטויות, לא יודע.)

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא ממש מבין למה הוא טוען כך.

יש חנויות שמוכרות יחד עם האורגן סטים נוספים ומלאים (למשל סמט ועוד) שמספיקים ועוד איך לנגינה והרקדה חסידית. בכללי יש הרבה סטים לקורג ולענ"ד הם נפוצים וברי השגה הרבה יותר מאשר ימאהה.
כשקניתי את הקורג בניתי על ההנחה הזאת שיש המון מקצבים ברי השגה וכו' וכו' כל המקצבים שהשגתי בחינם היו זוועה (פליז על תענה לי שאני לא יודע איפה לחפש..) אולי לpa700 יש כן דברים נחמדים אבל ברור שלא כדאי לבנות על זה

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כשקניתי את הקורג בניתי על ההנחה הזאת שיש המון מקצבים ברי השגה וכו' וכו' כל המקצבים שהשגתי בחינם היו זוועה (פליז על תענה לי שאני לא יודע איפה לחפש..)
הם זוועה עד שאתה חושב שהאורגן דפוק.......
בימהה המצב לא יותר טוב.....ואין מצב להשיג דגימות!
איזה סט בסיס יש לקורג במחיר סביר?

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הנקודה בימהה שהמקצבים המובנים בפנים הם די נחמדים כך שאפשר להתנחם בזה

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כשקניתי את הקורג בניתי על ההנחה הזאת שיש המון מקצבים ברי השגה וכו' וכו' כל המקצבים שהשגתי בחינם היו זוועה (פליז על תענה לי שאני לא יודע איפה לחפש..) אולי לpa700 יש כן דברים נחמדים אבל ברור שלא כדאי לבנות על זה
א. יש סטים חינמיים שמסתובבים, אם חופרים מוצאים דברים טובים (כולל דגימות). השאלה מה אתם מחפשים, ואם בתשלום באיזה תקציב?

ב. תראו, דבר מאוד טוב, אם כי הוא דורש קצת עבודה, זה לקחת מקצב אחד טוב שיש לכם, להעתיק אליו בתים ממקצבים אחרים ולהלביש עליהם את הדגימות והצלילים שיש במקצב הטוב. במקרה הצורך מנגנים מחדש את מה שלא תואם, מסדרים את הסט תופים (לפעמים על צליל מסוים בתופים מסוג אחד יושב צליל אחר בתופים אחרים) באדיט אוונט וכד', וככה מייצרים סדרת מקצבים מעולים עם מעברים וקנייצ'ים.

מצ"ב ניגון שמנוגן על מקצב שערכתי בצורה הזו - אספתי מעברים ווריאציות מכל מיני מקומות, הלבשתי אותם על מקצב של עדי נתנאלי, ניגנתי את הגיטרות, סידרתי את התופים ואת המיקס והוספתי כמה שטויות מדילי. מוזמנים לשמוע ולהגיב...

קבצים מצורפים

• shabes nigun.MP3
    2.5 MB · צפיות: 34

'אלקנה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
א. יש סטים חינמיים שמסתובבים, אם חופרים מוצאים דברים טובים (כולל דגימות). השאלה מה אתם מחפשים, ואם בתשלום באיזה תקציב?

ב. תראו, דבר מאוד טוב, אם כי הוא דורש קצת עבודה, זה לקחת מקצב אחד טוב שיש לכם, להעתיק אליו בתים ממקצבים אחרים ולהלביש עליהם את הדגימות והצלילים שיש במקצב הטוב. במקרה הצורך מנגנים מחדש את מה שלא תואם, מסדרים את הסט תופים (לפעמים על צליל מסוים בתופים מסוג אחד יושב צליל אחר בתופים אחרים) באדיט אוונט וכד', וככה מייצרים סדרת מקצבים מעולים עם מעברים וקנייצ'ים.

מצ"ב ניגון שמנוגן על מקצב שערכתי בצורה הזו - אספתי מעברים ווריאציות מכל מיני מקומות, הלבשתי אותם על מקצב של עדי נתנאלי, ניגנתי את הגיטרות, סידרתי את התופים ואת המיקס והוספתי כמה שטויות מדילי. מוזמנים לשמוע ולהגיב...
לא הבנתי בדיוק מה עושים לקוחים מקצב טוב ולשים עליו את אותם דגימות של המקצב הטוב אז יצא אותו מקצב?

יהודית ר.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש לי קורג PA 500
אני מאוד מרוצה מהאפשרויות
אך לא מאיכות הצליל והבס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה