כלי נגינה מחפשת ייעוץ ממבינים באורגנית/סינטיסייזר

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מעוניינת לקנות לבנים שלי אורגנית/סינטי', אחרי שחרשו על הטכניקס שלי (המילה האחרונה של הסינטי' לפני 20 שנה...)
הם מוסיקאליים מאוד, הן מבחינת שמיעה מלודית- מנגנים לפי שמיעה חלק.
הרמוניה, מביאים מהלכים חזקים עם סטיות לא שגרתיות, והן מבחינת קצב ומשקל.
(לא מפספסים את הביט, ואם פספסו בטעות ימתינו לתיבה הבאה)
אבל- הנגינה היא פורקן עבורם אחרי שטייגען לוהט, לא תחום שאנחנו רוצים לכוון אותם להתמקצע בו, אלא ליהנות בו.
אבל הכלי שיש בבית מתחיל להיות כבר מתסכל. הצג כבר לא מאה אחוז, כמה כפתורים מגמגמים.
בקיצור צריך חדש.
מחפשים כלי אולי יד שניה (כי הצצנו באתר של קורג והמחירים בשמים בררר...)
אין לי מושג בכלים של היום.
-פעם לבנות מקצבים היה תורה שלמה, היום אני מבינה שאפשר לקנות מוכנים.
אגב, בטכניקס שלי היה דיסקט...

אודה לכל המלצה ופרוט מהמבינים איזה כלי מומלץ לחבריה.

נערך לאחרונה ב:

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מעוניינת לקנות לבנים שלי אורגנית/סינטי', אחרי שחרשו על הטכניקס שלי (המילה האחרונה של הסינטי' לפני 20 שנה...)
מחפשים כלי אולי יד שניה (כי הצצנו באתר של קורג והמחירים בשמים בררר...)
נראה לי יותר זול ממה ששילמתם על הטכניקס לפני 20 שנה........
עכ"פ קורג PA700 בסבביבות 4500 שקל מושלם ברמת המחיר הזאת.

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המלצה חמה - לקנות מיד שנייה. אמר לי קלידן חשוב מאוד, שבאורגנים אפשר לקנות בלב שקט יד שנייה, כי הכלים אמינים וללא תקלות נסתרות שכולות לצוץ כמו ברכב. חפשו ביד 2!

יש תחנות עבודה מצויינות במחירים סבירים ולפעמים גם ברצפה. (אני ראיתי קורג קרונוס 2 ב-7000!)
כמו שאמרו, סדרת ה-PA של קורג מעולה, יש גם את ה- EA7 של רולנד, סדרת ה- PSR של ימאהה (בספרות מעל 700) שיתנו תמורה מהנה ביותר.
אולי עדיף דווקא לא לחפש סינטיסייזר אלא אורגן עם מקצבים, כיף ושימושי יותר לרמה הזו.
בהצלחה!

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אבל צריך גם להכיר את הדגמים ומחירהם והותק שלהם.....
מישהו שם מוכר ימהה 700S שזה כלי לפני 13 שנה ב3000 שקל!
או המון קורג 600 בסביבות ה3000 כאשר בחנות זה 3500?
או רולנד EA7 ב700 שקל פחות מהחנות?4300 במקום 5000
להערכתי בכלים הזולים בסביבות ה5 אלף ההפרש לא כל כך גדול ומגיע למאות שקלים.
וזה לא נכון שאין סיכון!
יש את הרמקולים שיש להם בלאי אם לא יודעים את הגבול שלהם....
ועשרות כפתורים שצריך לבדוק וכן קלידים וכניסות.

נערך לאחרונה ב:

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
וזה לא נכון שאין סיכון!
יש את הרמקולים שיש להם בלאי אם לא יודעים את הגבול שלהם....
ועשרות כפתורים שצריך לבדוק וכן קלידים וכניסות.
בקיצור - יד 2 זה רק למי שיודע מה הוא מצפה מכלי ואיך בדיוק הוא אמור להשמע
למי שלא מבין, עדיף חדש, לא ?

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המלצה חמה - לקנות מיד שנייה. אמר לי קלידן חשוב מאוד, שבאורגנים אפשר לקנות בלב שקט יד שנייה, כי הכלים אמינים וללא תקלות נסתרות שכולות לצוץ כמו ברכב. חפשו ביד 2!

יש תחנות עבודה מצויינות במחירים סבירים ולפעמים גם ברצפה. (אני ראיתי קורג קרונוס 2 ב-7000!)
כמו שאמרו, סדרת ה-PA של קורג מעולה, יש גם את ה- EA7 של רולנד, סדרת ה- PSR של ימאהה (בספרות מעל 700) שיתנו תמורה מהנה ביותר.
אולי עדיף דווקא לא לחפש סינטיסייזר אלא אורגן עם מקצבים, כיף ושימושי יותר לרמה הזו.
בהצלחה!
טעות. חובה לבדוק כל קליד כל כפתור וכל כניסה ויציאה, וכן, גם את הפיצ' (מנסיון)

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
טעות. חובה לבדוק כל קליד כל כפתור וכל כניסה ויציאה, וכן, גם את הפיצ' (מנסיון)
כן, אלה תקלות חיצוניות, ברור שצריך לבדוק. התכוונתי לומר שאין תקלות פנימיות במערכת שפתאום הכלי ימות שבועיים אח"כ כמו תקלה במנוע של רכב, לזה לא צריך לחשוש

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בקיצור - יד 2 זה רק למי שיודע מה הוא מצפה מכלי ואיך בדיוק הוא אמור להשמע
למי שלא מבין, עדיף חדש, לא ?
לא צריך להיות סופר-מייבין. אם אין צרימות במקולים (או שבכלל אין רמקולים...), הכלי לא יצא הרבה להופעות, הוא נראה במצב טוב - לך ל יד 2.
אין צורך לדעת איך הכלי אמור להישמע, זה מה שאמרתי - מה שתשמע כמעט תמיד יהיה מה שאמור להישמע.
תמיד יתרון לחדש, אבל לענ"ד התמורה מזערית וחבל סתם לשלם יותר

'אלקנה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
התכוונתי לומר שאין תקלות פנימיות במערכת שפתאום הכלי ימות שבועיים אח"כ כמו תקלה במנוע של רכב, לזה לא צריך לחשוש
באמת כי אני קניתי סט ממישהו ואי אפשר לטעון את הPCM אז הוא אמר לי שזה בעיה באורגן. זה לא נקרא משהו פנימי? (אגב בסטים אחרים זה כן עבד) ואני קניתי את האורגן(PA 700) חדש מהאריזה ליפני שנה וחצי

אולפני sound plus

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
המשתמש נחסם
באמת כי אני קניתי סט ממישהו ואי אפשר לטעון את הPCM אז הוא אמר לי שזה בעיה באורגן. זה לא נקרא משהו פנימי? (אגב בסטים אחרים זה כן עבד) ואני קניתי את האורגן(PA 700) חדש מהאריזה ליפני שנה וחצי
כי הסטים האחרים לא היו מלאים,אלקנה ,לדעתי הבעיה היא או בגרסא או שהכרטיס דפוק
כי עובדה הסט הזה כנכס ללפחות 15 Pa700

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

בהצלחה!
Roland EA7 זה כבר מלפני 20 שנה...
לי יש כזה, הפלסטיקה שלו כבר שחוקה (כנראה בגלל הכובד והטלטולים) ברגים רופפים. מדי פעם קלידים לא מגיבים ואז צריך לפתוח ולנקות גומיות. הדיסקט הפסיק לעבוד ואני לא בטוח שבחלילית יסכימו לתקן כזו ענתיקה.

וזה רק כדוגמה...
יש בלאי.
אבל אם מדברים על 5-7 שנים (סתם הערכה) נראה שזה יהיה בסדר, אחרי בדיקה חיצונית שהכל עובד וכל הקלידים מגיבים טוב.

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
@אינסטרומנט זה VA7
1603978665262.png

וזה EA7
1603978710807.png

@נוי תעיינו כאן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה