שיר מחליף את הזמנים

nechama ro

משתמש מקצוען
טיול מהנה
לפארק או לים
הוחלף בשיטוט
ברחבי המרשתת

מוצרי בסיס
שלא חסרו מעולם
כעת נפקדים
מכל סניף ורשת

בתי מלונות -
בהם נפשו תמיד
הפכו בתי כלא
לחוטאים במחלות

הכפשה מגזרית
נוסח ליברמן ולפיד
פילסה את דרכה
אל סגר השכונות

'הפרת תקנות'
הוא התחליף התורן
לדוחות התנועה
שיצאו לפגרה

מפגשי משפחה
נעלמו כבר מזמן,
ה'זום' וה'סקייפ'
הפכו לשגרה

אך ברצות הבורא,
עוד יבואו ימים
הסדר ישוב
סביבנו לשרור

נחבוש מסכות
בימי הפורים
ונשמור הכפפות
לימות הקור

נערך לאחרונה ב:

@Simcha

משתמש מקצוען
יפה!

הערות? הארות? אשמח לשמוע
אשמח להשמיע:

לא ממש מתחרז

הכפשה מגזרית
נוסח ליברמן ולפיד
פילסה את דרכה
אל סגר השכונות
לדעתי העניה פסקה זו טעונה ביאור ותיקון.
א. לפיד וליברמן ניחנו בהסתה שונה. בעוד לפיד מסית לרוב באופן מתנשא ומרחם יותר, ליברמן נוהג לעשות זאת באופן בזוי ובז יותר.
לא ככלל, אך עדיין בעת כריכתם יחד יש לשים לב לאבחנה זו.
ב. לא נהירה לי בדיוק כוונתך במשמעות המשפט. מה המשמעות של ההסתה המפלסת את דרכה וכיצד סגר השכונות משתלב. (יודע אני כי ההסתה גוברת בימים אלו, יודע אני כי הסגר מגביר ההסתה, אולי להיפך. השאלה היא כיצד הדברים מנוסחים במשפט..)

הוא התחליף התורן
תחליף תורן פירושו שישנם עוד תחליפים נוספים. איני מכירם.

ועוד כמה מן החרוזים הפנימיים אשר ניתן היה לשפץ.

תלמוד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לדעתי העניה פסקה זו טעונה ביאור ותיקון.
א. לפיד וליברמן ניחנו בהסתה שונה. בעוד לפיד מסית לרוב באופן מתנשא ומרחם יותר, ליברמן נוהג לעשות זאת באופן בזוי ובז יותר.
לא ככלל, אך עדיין בעת כורכם יחד יש לשים לב לאבחנה זו.
ב. לא נהירה לי בדיוק כוונתך במשמעות המשפט. מה המשמעות של ההסתה המפלסת את דרכה וכיצד סגר השכונות משתלב. (יודע אני כי ההסתה גוברת בימים אלו, יודע אני כי הסגר מגביר ההסתה, אולי להיפך. השאלה היא כיצד הדברים מנוסחים במשפט..)
טוב היו עושים אחינו הבריסקער'ס אם היו עוברים אצלך קורס מזורז ללמוד כיצד לדייק 'לשונות' של רמב"ם...
אהה... סליחה...

@Simcha

משתמש מקצוען
ב. לא נהירה לי בדיוק כוונתך במשמעות המשפט. מה המשמעות של ההסתה המפלסת את דרכה וכיצד סגר השכונות משתלב.

לגבי ההערות הנוספות, אני לא רואה בדיוקים אלו ואחרים 'בעייתיות' בשיר.
אשמח אם תסביר לי את פשטות הטקסט. בעניותי לא הצלחתי לקרוא אותו ולהבין את המשפט.

שיר הוא בעייתי במידה ועל מנת להתאים לחרוז או על מנת לעבות את הטקסט הוא מכיל משפטים שאינם נכונים בין אם מבחינה עובדתית ובין אם מבחינה תחבירית.
המסר צריך להיכתב אל תוך השיר ולא השיר צריך להכתיב את המסר והרעיון.

תלמוד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אשמח אם תסביר לי את פשטות הטקסט. בעניותי לא הצלחתי לקרוא אותו ולהבין את המשפט.
מדובר כאן על משהו אמתי וכואב, שאם עד היום ההסתה נגד החרדים נשמעה רק מפי רינה מצליח ודומיה, הרי שבהסתה הנוכחית ישנם רבים מתוככי הציבור החרדי שמאמינים לזה. תוכל לעיין בפורום הקורונה השכן, ותמצא הרבה נחת.
ועל זה שורר המשורר, שההסתה של לפיד וליברמן פילסה דרכה לתוך השכונות המסוגרות. ואיך? ע"י הסגר. כן. הסטיגמה שהוא יצר וכו'.
עד כאן לסדר א'.

nechama ro

משתמש מקצוען
תודה על הביקורות!
לא ככלל, אך עדיין בעת כריכתם יחד יש לשים לב לאבחנה זו.
בעיניי, שני האנשים ידועים כמפריחי האשמות חמורות נגד הציבור. גם אם אופן ההסתה הוא שונה, התוצאות בגדול מקבילות. גוונים רבים לה, להסתה.
כוונת דבריי המקורית היתה שההסתה המגזרית איכשהו תמיד סובבת אותנו, מוצאת לה מקום של כבוד בכל עניין ונושא. בסבב הקודם היא נכנסה באלגנטיות אל תעמולת הבחירות השפלה, וכעת - פילסה את דרכה גם אל עניין סגר השכונות.
אבל אהבתי מאד גם את הפירוש של @תלמוד - עצוב, אבל נכון.
תחליף תורן פירושו שישנם עוד תחליפים נוספים. איני מכירם.
צודק. פינה שהוחלקה על ידי... חשבתי לשנות לזה:
'הפרת תקנות' -
התחליף הזמני
לדוחות התנועה
שיצאו לפגרה

מפגש משפחתי
כבר אינו עדכני
ה'זום' וה'סקייפ'
הפכו לשגרה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה