דיון מחירי הדירות לאן?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הוא טוען שהוא רואה את זה בכל מקום
בעיתון וביד 2
אני יכולה להגיד שאני רואה אבל לא באזורי הביקוש
(ואגב זה יומרני מאוד להגיד שרואים ירידות לפי פרסומים ביד 2 ובעיתון)
ב"ב ודאי שלא!!!
הלוואי
אלו לא ירידות שיגרמו לקונים פתאום להיכנס

הקונים לא נכנסים מסיבה אחרת לגמרי
והירידות הם רק הטריגר של זה

הקונים לא נכנסים כי הריבית גבוהה מאוד
אבל מה שבעיקר מפחיד אותם

שזה עוד לא הסוף!!!

ירידות השקל שיש בעולם מצב פוליטי לא יציב
יכול להחריף עוד את המשבר הכלכלי
ולגרום לריבית לעלות עוד

ולכן כולם כולם מעדיפים לשבת על הגדר

ירידות דרמטיות שאני מדבר זה ירידות שיחזירו את המחירים למחירים שלפני העליה המטאורית שקרתה ב2022
עם הריביות שהיו אז

בינתיים גם אם המחירים ירדו למחירים של תחילת 22

עדיין למרות שנונמילית זה אותו מחיר
בפועל מדובר בדירות הרבה הרבה יותר יקרות
כתוצאה מהריבית שזינקה בחדות מטורפת כלפי מעלה

רק נחדד יותר

אם לקחתי משכנתא של מיליון שקל והחזרתי עליה בריבית הקודמת חודשית 5500 אלף שקל
היום אני מחזיר כבר 6500

אבל לפי החישוב שלי אם את אותה המשכנתא הייתי לוקח היום הייתי מחזיר כמעט 7500!!!!!!

כלומר 2000 שקל יותר מהמחיר של אז !!
מה שאומר עליה בהחזר החודשי של 40 אחוז!!!

אז גם ירידות של 20 אחוז לא ייפתרו את הבעיה הזאת יותר מדאי לטעמי

צריך להתפלל שהמצב הכלכלי במדינה יהיה יותר טוב
כי לפי מה שנראה עכשיו זה לא הולך לכיוון טוב בכלל

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
אני יכתוב משהו לא פופלרי למתווך
אבל כל הטענות והרצונות וכו וכו נגד או בעד מחירי הדיור
מגיע מתפיסה לא נכונה לדעתי
שחייבים לקנות דירה לגור בכל מחיר
לא חייבים לקנות דירה
ולהרבה אנשים זה בכלל לא נכון מבחינה כלכלית
אז מי שרוצה לקנות הגם שזה לא נכון לו מבחינה כלכלית
למשל אם סעיף הדיור יעלה לו 8000 כשאותו דירה הוא יכול לשכור ב4000
ואין לו משכורת חודשית של יותר מ20.000
שיתמודד עם ההשלכות של זה
(אני כותב את זה אחרי שהחשבתי הרבה זמן על הנושא הזה
וזה רק דעה אישית שלי אז לא לכעוס פליז)
שיהיה שפע לכולם לקנות דירות גדולות אמן

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
אני מכיר הרבה אברכים שקנו לאחרונה בירושלים ובעוד מקומות
שזה מעבר ליכולות שלהם לכל הדעות
ואני פשוט מרחם עליהם
מה שווה הדירה
אם אין ישוב הדעת
ואין שום אנרגיה לייצר
כי כל היום עסוקים איך לשרוד עוד חודש

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לא חייבים לקנות דירה
שיתמודד עם ההשלכות של זה
בגדול אני חולק עליך.
אני מכיר הרבה אברכים שקנו לאחרונה בירושלים ובעוד מקומות
שזה מעבר ליכולות שלהם לכל הדעות
ואני פשוט מרחם עליהם
מה שווה הדירה
אם אין ישוב הדעת
ואין שום אנרגיה לייצר
כי כל היום עסוקים איך לשרוד עוד חודש
יותר קשה למשפחה עם ילדים חוסר היציבות במקום מגורים.
ילדים לא יכולים להחליף חברים ומוסדות לימוד
מעבר דירה שובר את הנפש
אף פעם לא מתמקמים כי מחר אולי נעבור.
ולכן לא מפתחים קשרי קהילה חזקים
מי שמבין בחינוך יגיד לך שחוסר השתייכות לקהילה זה הדבר הכי מסוכן לעתיד הנוער. (פחות נוגע בציבור החסידי יותר לציבור הליטאי והספרדי)
התחושה באופן כללי גם אצל ההורים היא ארעית.
וגם בתעסוקה קשה לחפש ולהתמקם כאשר אין ודאות.
מי שגר בשכירות במשך שנים יוכל לשתף כמה זה לא זה.
בקיצור חז"ל סיכמו את זה במשפט קצר "כל אדם שאין לו קרקע אינו אדם" (יבמות סג, נראה לי)

גולש בנט

משתמש מקצוען
לא חייבים לקנות דירה
שיתמודד עם ההשלכות של זה
כל הכבוד על ההגינות.
נדיר במחוזותינו.

hishtadlut

משתמש פעיל
בגדול אני חולק עליך.

מעבר דירה שובר את הנפש
מי שמבין בחינוך יגיד לך שחוסר השתייכות לקהילה זה הדבר הכי מסוכן לעתיד הנוער. (פחות נוגע בציבור החסידי יותר לציבור הליטאי והספרדי)
בקיצור חז"ל סיכמו את זה במשפט קצר "כל אדם שאין לו קרקע אינו אדם" (יבמות סג, נראה לי)
במגזר הליטאי והספרדי יש מספיק מקומות בפריפריה שיכולים לקנות בהם דירה עם משכנתא סבירה בלי לאבד את השלווה ולחיות חיי דחק שגם מסוכנים לעתיד הנוער

גולש בנט

משתמש מקצוען
במגזר הליטאי והספרדי יש מספיק מקומות בפריפריה שיכולים לקנות בהם דירה עם משכנתא סבירה בלי לאבד את השלווה ולחיות חיי דחק שגם מסוכנים לעתיד הנוער
איזה מקומות ומה המחירים?
אני עדיין רואה שרוב רוכשי הדירות בפרדס כץ הם ליטאים.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מי שרוצה שפשוט יבדוק ביד 2 עם התוסף שנותן השוואה מדוייקת על אותה דירה
עם כל הכבוד לתוסף הזה, אין בכך אינדיקציה רצינית לירידות, כי הרי כולם מנסים למכור במחיר מעט גבוה יותר מהשוק, ואם אין ביקוש מורידים מעט את המחיר לאחר תקופה מסויימת, זה טיבו של כל משא ומתן. כך שגם אם אתה רואה מודעות המתפרסמות במחירים זולים יותר של 5-10% מהמחיר הראשוני, אין בכך כדי ללמד על ירידות מחירים

• תודה
Reactions: szn

גולש בנט

משתמש מקצוען
עם כל הכבוד לתוסף הזה, אין בכך אינדיקציה רצינית לירידות, כי הרי כולם מנסים למכור במחיר מעט גבוה יותר מהשוק, ואם אין ביקוש מורידים מעט את המחיר לאחר תקופה מסויימת, זה טיבו של כל משא ומתן. כך שגם אם אתה רואה מודעות המתפרסמות במחירים זולים יותר של 5-10% מהמחיר הראשוני, אין בכך כדי ללמד על ירידות מחירים
עובדה שהתוסף מראה שעד לפני חצי שנה, המוכרים העלו את המחירים כמגמה.

"תודה לה'"

משתמש מקצוען
מתוך אתר המחדש

עיתונאים שניסו לראיין באחרונה את שר השיכון יצחק גולדקנופף נתקלו בדלת אטומה. השר שלא הפסיק לדבר במערכת הבחירות, דומם מנוע ולא מתראיין מזה תקופה ארוכה.

הסיבה לכך קשורה לכך ששר השיכון שוקד על תכנית מהפכנית במשרד השיכון במטרה להביא בשורה לזוגות הצעירים שמשוועים לקורת גג.

ל'המחדש' נודע כי בימים הקרובים אמור גולדקנופף לפרסם את פרטי התכנית שבה יציג את הפתרון שלו למצוקת הדיור. ל'המחדש' נודע כי גולדקנופף אמור להציף את השוק עם תוכנית לבניית כמות גדולה של דירות שעוד לא הייתה כמותה בישראל, וכן יכריז על הקמת עיר חרדית או בניית רבבות יח"ד בתוך עיר חילונית. גורמים המעורים בענף הנדל"ן אומרים ל'המחדש' כי המהלך המתוכנן, אם וכאשר יצא לפועל אמור (יחד עם העלאת הריבית) להוריד את מחירי הדירות שגם ככה נמצאים בהקפאה. אותו גורם הבהיר כי רק בטווח הארוך יהיה ניתן לדעת אם התוכנית תרמה להורדת מחירי הדירות בישראל.

בשבוע שעבר (ה') חתם שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף על הסכם פיתוח עם עיריית בית שאן שיגדיל את אוכלוסיית העיר ב-70%.

הסכם הפיתוח שנחתם היום כולל בנייה של כ-4,000 יחידות דיור חדשות בעיר, הקמת מוסדות ציבור, שטחי מסחר ותעסוקה.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
בגדול אני חולק עליך.

מעבר דירה שובר את הנפש
אני מדבר בעיקר על הציבור החסידי שאני חלק ממנו
ומכיר הכי טוב

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מי שרוצה שפשוט יבדוק ביד 2 עם התוסף שנותן השוואה מדוייקת על אותה דירה (ביתד נאמן עשיתי השוואה ממוצעת של דירה, על פי איזור/קומה/מעלית/גיל בניין וכו' כך ששם זה פחות מדוייק).
אפשר קישור?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען

כמו הרוח

משתמש מקצוען
מה שיכול להקפיץ את המחירים
ברגע שירגעו הענינים
אולי בגלל הבנקים שקורסים הריביות יפסיקו לעלות ואולי אפי ירדו
ואז ה' ירחם

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מה שיכול להקפיץ את המחירים
ברגע שירגעו הענינים
אולי בגלל הבנקים שקורסים הריביות יפסיקו לעלות ואולי אפי ירדו
ואז ה' ירחם
יתכן מאד..
מצד שני - זה לא באמת שהאינפלציה נרגעה..
המצב הכלכלי נהיה עכשיו הרבה יותר מורכב - למי שמבין....

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

מעניין האם יש לזה ביטוי גם במחירים. נמתין למחר (ה15 לחודש) ונראה

ר' יהונתן

משתמש פעיל

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה