דיון מחירי הדירות לאן?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
האשמה היא אך ורק בכך שהאנשים ממשיכים לקנות כרגיל, מבלי להפחית את הצריכה, וכך תורמים להמשך עליית האינפלציה, וכך האנשים מכריחים את בנק ישראל להעלות את הריבית כדי לעצור את האינפלציה הגואה.
סתם דוגמא שמפו הוואי היה עולה עד לפני חודשיים 7-8 שקל עכשיו 11-13
מוצרי חלב וחטיפים עלו ב20 אחוז וכו' בקיצור המחירים עלו ועולים,וא"א להפחית צריכה בסופר

החברות תורמות להגדלת האינפלציה ולכן במסעדות ומאפיות העלו מחירים

גולש בנט

משתמש מקצוען
גם במרכז?
או שרק בשאר האזורים?

אתה מדברת באופן כוללני באופן קבוע
מבדיקה שלי ביד 2
במרכז יש ירידות של כ3% עד 5%
אך בפתח תקווה יש ירידות מחירים חדות וראיתי מספר דירות בפתח תקווה שירד בהן המחיר תוך מספר חודשים ב15%.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מבדיקה שלי ביד 2
במרכז יש ירידות של כ3% עד 5%
אך בפתח תקווה יש ירידות מחירים חדות וראיתי מספר דירות בפתח תקווה שירד בהן המחיר תוך מספר חודשים ב15%.
ליד 2 אני לא מאמין לא למחירים הגבוהים ולא לנמוכים
יד 2 זה רק נותן כיוון גרידא

ראיתי דירות גם לפני חצי שנה
ואנשים פשוט עפים על עצמם בלי שום פרופורצייה למציאות

נחמי3

משתמש מקצוען
לא
זה פשוט מתסכל
שאין אופק ברור
אין ספק שהנגיד טועה, ובגדול.
אנחנו בדרך לקריסה כלכלית. לא יתכן שאנשים ישלמו על משכנתא תוספות של 2000 ש"ח לחודש, וזה בלי קשר לשאר העליות.
הוא רואה גרפים, ומחליט לפי זה, המציאות בשטח, שלא תמיד התרופה היא הפתרון, לפעמים היא מחמירה את מצב החולה, וזה מה שנראה לי במקרה שלנו.
נראה לי שמתאים כאן פתגם העולם 'הניתוח הצליח, והחולה מת'. הלואי ואתבדה.

גולש בנט

משתמש מקצוען
ליד 2 אני לא מאמין לא למחירים הגבוהים ולא לנמוכים
יד 2 זה רק נותן כיוון גרידא

ראיתי דירות גם לפני חצי שנה
ואנשים פשוט עפים על עצמם בלי שום פרופורצייה למציאות

מה יש להאמין או לא?
יש תוסף שבודק שינוי מחירים על ידי אנשים ועל בסיס זה בדקתי.

גולש בנט

משתמש מקצוען
אין ספק שהנגיד טועה, ובגדול.
אנחנו בדרך לקריסה כלכלית. לא יתכן שאנשים ישלמו על משכנתא תוספות של 2000 ש"ח לחודש, וזה בלי קשר לשאר העליות.
הוא רואה גרפים, ומחליט לפי זה, המציאות בשטח, שלא תמיד התרופה היא הפתרון, לפעמים היא מחמירה את מצב החולה, וזה מה שנראה לי במקרה שלנו.
נראה לי שמתאים כאן פתגם העולם 'הניתוח הצליח, והחולה מת'. הלואי ואתבדה.
מעניין שכל הנגידים בעולם מעלים ריבית,
אז כל הנגידים טועים?

ואגב את הנגיד מעניינת האינפלציה הכללית וחא רק מחירי הדיור.
ועוד דבר, כשטסו פה המחירים ב20% בשנה וכולם הרוויחו כולל אני, אז כולם שתקו כי זה התאים להם.
אבל שכחו שיש שני צדדים למטבע ולא לעולם חוסן.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מה יש להאמין או לא?
יש תוסף שבודק שינוי מחירים על ידי אנשים ועל בסיס זה בדקתי.
צודק זה משקף מגמה שאין עליה עוררים

אמרתי שלהגיד שמחירי הדיור ירדו ב3-5 אחוז במרכז על סמך התוכנה שלך
זה לא מדד מדוייק לדעתי

כי מניסיון פעמים רבות המציאות ויד 2 זה שני קווים מקבילים
יד 2 נותן כיוון כללי

גולש בנט

משתמש מקצוען
צודק זה משקף מגמה שאין עליה עוררים

אמרתי שלהגיד שמחירי הדיור ירדו ב3-5 אחוז במרכז על סמך התוכנה שלך
זה לא מדד מדוייק לדעתי

כי מניסיון פעמים רבות המציאות ויד 2 זה שני קווים מקבילים
יד 2 נותן כיוון כללי
עשיתי בדיקה מדגמית.
אני לא עד כדי כך משועמם :)

אבל אם עד עכשיו נטען שיש ירידות רק במחירי דירות חדשות בשל הלחץ של הקבלנים
מסתבר שזה כבר מחלחל לשוק היד השנייה.

ואגב זה לא אתה שפיקפק בעבר בכך שמחירי הדירות יירדו והיו לנו ויכוחים ערים על כך לפני חצי שנה?

נחמי3

משתמש מקצוען
מעניין שכל הנגידים בעולם מעלים ריבית,
אז כל הנגידים טועים?
אתה חולק עלי שאנחנו בדרך לקריסה כלכלית?
למה לא יכול להיות שכל הנגידים טועים, הם סך הכל פועלים לפי מודלים כלכליים, שלא תמיד מוכיחים את עצמם בשטח.
כולם פה מדברים על ירידה במחירי הדיור, רק שהם מדברים על זה בגלל שאין כסף לאנשים לקנות, ואני חושב שהירידה הדרסטית תהיה, כי אין לאנשים לשלם על הדירות שלהם. והשילוב של שני הדברים כאחד, יכול לגרום למפולת כלכלית, שתוצאתיו מי ישורונו...

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
עשיתי בדיקה מדגמית.
אני לא עד כדי כך משועמם :)

אבל אם עד עכשיו נטען שיש ירידות רק במחירי דירות חדשות בשל הלחץ של הקבלנים
מסתבר שזה כבר מחלחל לשוק היד השנייה.
מחלחל נכון
אבל מבחינתי גם ירידה של 10 אחוז יוגדר כתיקון

כל עוד לא ישתנה משהו בצד ההיצע

נגדיר זאת כך-ריאלית -שזה הדבר המרכזי-מחירי הדיור לא ירדו
ואגב זה לא אתה שפיקפק בעבר בכך שמחירי הדירות יירדו והיו לנו ויכוחים ערים על כך לפני חצי שנה?
פקפק ועדיין מפקפק
אתה טוען ומדבר על קריסה של 30 אחוז (זה מה שטענת בעבר או לכל הפחות כך שידרת)

ואין לי עניין להיכנס לוויכוח אישי
אבל בגדול לאורך ההיסטוריה מחירי הדיור עולים ועולים ועולים
זה מה שקרה ב70 שנה האחרונות

להמציא את הגלגל ולהחליט מכח כל מיני סברות צודקות ככל האפשר שפתאום הכל יקרוס
ובפרט שיש חברי כנסת ---קבלנים בנקים לשכות עורכי דין
ועוד שלל אנשים שנהנים מהמצב
לכן אני מתקשה מאוד להאמין לירידות דרמטיות

אבל באמת שאין עניין להיכנס לאישי
אם בסוף יהיו ירידות של יותרמ 10 אחוז
אומר לך שצדקת

גולש בנט

משתמש מקצוען
מחלחל נכון
אבל מבחינתי גם ירידה של 10 אחוז יוגדר כתיקון

כל עוד לא ישתנה משהו בצד ההיצע

נגדיר זאת כך-ריאלית -שזה הדבר המרכזי-מחירי הדיור לא ירדו

פקפק ועדיין מפקפק
אתה טוען ומדבר על קריסה של 30 אחוז (זה מה שטענת בעבר או לכל הפחות כך שידרת)

ואין לי עניין להיכנס לוויכוח אישי
אבל בגדול לאורך ההיסטוריה מחירי הדיור עולים ועולים ועולים
זה מה שקרה ב70 שנה האחרונות

להמציא את הגלגל ולהחליט מכח כל מיני סברות צודקות ככל האפשר שפתאום הכל יקרוס
ובפרט שיש חברי כנסת ---קבלנים בנקים לשכות עורכי דין
ועוד שלל אנשים שנהנים מהמצב
לכן אני מתקשה מאוד להאמין לירידות דרמטיות

אבל באמת שאין עניין להיכנס לאישי
אם בסוף יהיו ירידות של יותרמ 10 אחוז
אומר לך שצדקת
אתה לא מקשיב. יש דירות בפתח תקווה שירדו ב15% בכמה חודשים!!!
תמשיך לאטום אוזנך ולהביא את המומחה מהיוטיוב הקשקשן.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אתה לא מקשיב. יש דירות בפתח תקווה שירדו ב15% בכמה חודשים!!!
תמשיך לאטום אוזנך ולהביא את המומחה מהיוטיוב הקשקשן.
מקשיב מקשיב
אני מדבר על ירידה ממוצעת על כלל הדיור

ככלל המקומות שעלו הכי הרבה
התיקון אצלם יהיה הכי הרבה

לא זכור לי שהתרגשת כל כך שבית שמש טיפסה בכמעט 100 אחוז כלפי מעלה
פתח תקווה היו עליות של בערך 50 אחוז בשנה וקצת

אז אתה יכול לשפוט אזור אחד וזה סבבה לגמרי
אבל לא ככה מודדים ירידה

גולש בנט

משתמש מקצוען
אתה חולק עלי שאנחנו בדרך לקריסה כלכלית?
למה לא יכול להיות שכל הנגידים טועים, הם סך הכל פועלים לפי מודלים כלכליים, שלא תמיד מוכיחים את עצמם בשטח.
כולם פה מדברים על ירידה במחירי הדיור, רק שהם מדברים על זה בגלל שאין כסף לאנשים לקנות, ואני חושב שהירידה הדרסטית תהיה, כי אין לאנשים לשלם על הדירות שלהם. והשילוב של שני הדברים כאחד, יכול לגרום למפולת כלכלית, שתוצאתיו מי ישורונו...
איפה היית שמחירי הדירות עלו ב20% וזוגות צעירים לא יכולים כעת לקנות דירה?
זה לא הפריע לך?
אז כעת מתקנים את העוול ומי שהרוויח המון מעליית הדירות ישלם קצת יותר.
ויש הבדל גדול בין מיתון שאולי יהיה פה לבין קריסה כלכלית שלא תהיה.

גולש בנט

משתמש מקצוען
מקשיב מקשיב
אני מדבר על ירידה ממוצעת על כלל הדיור

ככלל המקומות שעלו הכי הרבה
התיקון אצלם יהיה הכי הרבה

לא זכור לי שהתרגשת כל כך שבית שמש טיפסה בכמעט 100 אחוז כלפי מעלה
פתח תקווה היו עליות של בערך 50 אחוז בשנה וקצת

אז אתה יכול לשפוט אזור אחד וזה סבבה לגמרי
אבל לא ככה מודדים ירידה
יש ירידה ממוצעת בכל הארץ.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה