דיון מחירי הדירות לאן?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כי כל נתוני רשות המיסים הגיוניים. שוין.
בהחלט יש שאלות ויש גם תשובות חלק עסקאות של מחיר למשתכן
ויש גם דירות עמידר, עד לפני כמה חודשים היה זכות למי שגר לקנות את הדירה בשליש מחיר (אולי קצת יותר)
כלומר דירה של מליון וחצי במחיר מצחיק של 600-700 אלף

אני ראיתי בעיר אחת שהמחיר של 3 חד' בערך 900 אלף ויש שם עסקאות של 300-400 אלף
לאחר בירור קל הבנתי שאלו דירות שעמידר מכרו.

עבד משכיל

משתמש פעיל
לפני שאני עונה לך באריכות ומסביר לך את הטעות שלך, כמה שאלות:

1. אתה יודע כמה מתחמי פינוי בינוי יש בי-ם באופן כללי? ובאיזה שכונות?

2. מה המחיר למ"ר בקטמונים, תלפיות, בית הכרם, רסקו מול המחירים בנוה יעקב, רמות ורוממה?

ואגב, בבקעה יש פינוי בינוי וברחביה יש תמא 38\2 הריסה ובניה...
(כתבתי מפורש בהודעה חוץ מרוממה, תקרא שוב מה שכתבתי
1. לא יודע מספר. יש בכל חלקי העיר חוץ מהשכונות הממש חדשות.
2. קח את השכונות החרדיות רוממה, מקור ברוך, בוכרים, מאה שערים, גאולה, סנהדריה, רמת אשכול, גוש 80
לא את רמות, רמת שלמה ונוה יעקב
המחירים בשכונות החרדיות הרבה יותר יקרות
אפי' קח את פרוייקט "משכנות האומה" היוקרתי הוא הרבה יותר זול מרחוב לידו - רח' שרי ישראל שהוא באיזור חרדי.

הפינוי בינוי שיש בבקעה הוא על הגבול של תלפיות

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כי כל נתוני רשות המיסים הגיוניים. שוין.
שוב אכתוב, מי שמבין-הבין.
אין פה יותר מדאי עומק שצריך להבין
כולם יודעים שמה שרשום ברשות המיסים זה לא מדוייק

אבל עם זאת ובבד בבד זה משקף הלך רוח אמיתי
בניגוד ליד 2 שזה משקף הלך רוח דמיוני.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ויש גם דירות עמידר, עד לפני כמה חודשים היה זכות למי שגר לקנות את הדירה בשליש מחיר (אולי קצת יותר)
כלומר דירה של מליון וחצי במחיר מצחיק של 600-700 אלף

אני ראיתי בעיר אחת שהמחיר של 3 חד' בערך 900 אלף ויש שם עסקאות של 300-400 אלף
לאחר בירור קל הבנתי שאלו דירות שעמידר מכרו.
מצורף צילום מסך של רחוב בקרית גת עם פערים בלתי נתפסים במחיר
(דירה 3 חד' עסקה לפני שנתיים ב-153 אל"ש, הייתי קונה עשר כאלה עם הייתי דייר של עמידר)
והסיבה כמו שכתבתי עסקאות בשוק החופשי ועסקאות של דירות עמידר:

ביאור 2023-05-24 002727.jpg

(

כמו הרוח

משתמש מקצוען
מצורף צילום מסך של רחוב בקרית גת עם פערים בלתי נתפסים במחיר
(דירה 3 חד' עסקה לפני שנתיים ב-153 אל"ש, הייתי קונה עשר כאלה עם הייתי דייר של עמידר)
והסיבה כמו שכתבתי עסקאות בשוק החופשי ועסקאות של דירות עמידר:

צפה בקובץ המצורף 1382912
(
אגב זה יותר נוח[
אבל האתר הרשמי של רשות המיסים מדוייק יותר

• תודה
Reactions: szn

גולש בנט

משתמש מקצוען

האינפלציה בישראל לא תתמתן בקרוב, הנגיד ימשיך להעלות את הריבית​

מאת יניב ברסקירת שוק24.05.2023 16:13

יניב בר

יניב בר
עקוב
| יניב בר וגילי בן אברהם, כלכלנים באגף הכלכלה של לאומי |

| בנק ישראל העלה את הריבית ב-25 נ"ב לרמה של 4.75%

בהתאם לציפיות החזאים, הוועדה המוניטרית של בנק ישראל החליטה להעלות את הריבית, בפעם העשירית ברציפות, ב-25 נ"ב נוספות לרמה של 4.75%. מדובר ברמה הגבוהה ביותר מאז תחילת שנת 2006.
ברקע להעלאת הריבית, עומדת רמת האינפלציה בפועל, שמצויה מעל לגבול העליון של יעד יציבות המחירים (1%-3%), אך בנק ישראל ציין שהציפיות והתחזיות לאינפלציה לשנה קדימה מצויות בסביבת הגבול העליון של תחום היעד.
עם זאת, במבט לשנתיים האחרונות ציפיות האינפלציה מבוססות השוק הוכיחו עצמן כנמוכות מדי ולכן, במבט קדימה, וגם לצרכי מדיניות, יש לקחת בחשבון את האפשרות להפתעות נוספות באינפלציה, כלפי מעלה.
לשם המחשה, ציפיות האינפלציה לשנה קדימה עמדו באפריל 2022 על כ-3.4%, והאינפלציה בפועל הסתכמה בסופו של דבר בכ-5.0%. באפריל 2021 ציפיות האינפלציה לשנה קדימה היו כ-1.5%, אך האינפלציה בפועל הסתכמה בסופו של דבר בכ-4.0%.
באופן דומה, בנק ישראל מציג בחומרים שצירף להודעת הריבית את נתוני אינפלציה "בניכוי עונתיות", אשר נמוכים יותר מהאינפלציה בפועל המשמשת כבסיס להצמדה בישראל, וגם מאשר האינפלציה על-פי הגדרת יעד יציבות המחירים.
בנק ישראל מציין שחלק מהאינדיקטורים הכלכליים מצביעים על התמתנות מסוימת בפעילות, תוך ששוק העבודה מוסיף להיות הדוק ובסביבת תעסוקה מלאה, אך שיעור המשרות הפנויות מצוי במגמת ירידה.
ייתכן שמדובר באיתות מצד בנק ישראל, אשר מבקש להבליט מדדים של פעילות ריאלית, שעשויים לתמוך בעצירת מהלך העלאת הריבית בהמשך הדרך. עם זאת, היעד הראשי של בנק ישראל, הינו יציבות מחירים, והאינפלציה לא צפויה להתמתן במדד הקרוב (מדד מאי-2023).
להערכתנו, לאחר פרסום המדד הקרוב, קצב עליית המחירים ב-12 החודשים האחרונים צפוי להישאר על כ-5%, זאת תוך כדי ריבוי ידיעות לגבי גלים של העלאות מחירים נוספות העומדות על הפרק, לצד מיעוט פעולות מיידות של הממשלה לבלימת העלייה ביוקר המחייה.
באופן דומה, הדגיש בנק ישראל את ההתפתחות בשוק הדיור, ובפרט ציין שהיקף העסקאות וביצועי המשכנתאות ממשיכים לרדת ומחירי הדירות נותרו ללא שינוי בחודש אפריל לאחר ירידה קלה במרץ.
עם זאת, מדובר ברכיב אשר איננו נכלל במדד המחירים לצרכן. לעומת זאת, מחירי השכירות, אשר מהווים את הרכיב הכלול במדד המחירים לצרכן, ובמשקל גבוה יחסית, המשיכו ועלו, ועליית סעיף שירותי הדיור שבמדד הואצה ל- 7.2% בשנה האחרונה.
במבט קדימה, עד להחלטת הריבית הבאה, שמתוכננת ליום 10/7/2023, צפוי להתפרסם מדד המחירים לצרכן של חודש מאי 2023, אשר, כאמור, צפוי להצביע על המשך חריגה ניכרת מהגבול העליון של היעד. כמו כן, צפויות העלאות ריבית נוספות בגוש האירו ובאנגליה, שהינן רלוונטיות למהלכי בנק ישראל, משום שבמדינות אלו מסתמן קושי בבלימת האינפלציה, ובעיקר אינפלציית הליבה, זאת בדומה למצב במשק המקומי.
לפיכך, אנו סבורים שישנה הסתברות גבוהה יחסית להעלאת ריבית נוספת של 25 נ"ב, לרמה של 5%, בהחלטה של חודש יולי 2023.

בהצלחה לחושבים שהמחירים חוזרים לעלות :)

כמו הרוח

משתמש מקצוען
טענה שאני טוענת כאן הרבה זמן
ציטוט מגלובס

והנה כנראה עוד סיבה לקניית דירה להשקעה - הגנה לא רעה מפני האינפלציה המשתוללת בחוץ. ממה נפשך: אם האינפלציה תמשיך לעלות - המחירים יטפסו, המשכורות יעלו וממילא גם שכר הדירה יזנק. ואם היא תירגע, וממילא גם הריבית תרד יחד איתה, אז תשואה של 2%־3% תחזור להיות די אטרקטיבית

כמו הרוח

משתמש מקצוען
ציטוט של אדם חכם בתגובות

לפני 1 י'

אני בן 50 . וזוכר את שוק הדיור בת"א עוד משנות ה-2000 בהן שכרתי שם דירה . עברתי את כל מחזורי הריביות והדבר היחיד שנשאר קבוע הוא שתמיד הרגשתי שזה לא זמן טוב לרכוש דירה וחשבתי לעצמי איזה כייף לאלה שקנו דירות בעבר.
הרגשת הפיספוס הולכת וגדלה בשנים האחרונות במחזוריות של זמן קטנה יותר (עקב הגידול הדמוגרפי). התשואה פחות מעניינת אלא הרווח הון בגין דירה

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ציטוט מגלובס

והנה כנראה עוד סיבה לקניית דירה להשקעה - הגנה לא רעה מפני האינפלציה המשתוללת בחוץ. ממה נפשך: אם האינפלציה תמשיך לעלות - המחירים יטפסו, המשכורות יעלו וממילא גם שכר הדירה יזנק. ואם היא תירגע, וממילא גם הריבית תרד יחד איתה, אז תשואה של 2%־3% תחזור להיות די אטרקטיבית
זה נכון אם יש לך את הכסף ביד,
לא בטוח שבריביות של היום..

די

משתמש סופר מקצוען
ציטוט מגלובס

אני בן 50 . וזוכר את שוק הדיור בת"א עוד משנות ה-2000 בהן שכרתי שם דירה . עברתי את כל מחזורי הריביות והדבר היחיד שנשאר קבוע הוא שתמיד הרגשתי שזה לא זמן טוב לרכוש דירה וחשבתי לעצמי איזה כייף לאלה שקנו דירות בעבר.
הרגשת הפיספוס הולכת וגדלה בשנים האחרונות במחזוריות של זמן קטנה יותר (עקב הגידול הדמוגרפי). התשואה פחות מעניינת אלא הרווח הון בגין דירה
שתי הטענות לכאורה סותרות
מבחינת תשואה משכירות לכאורה את צודקת שממה נפשך זה משתלם
אבל מי שמסתכל מבחינת רווח הון בגין דירה-אם הוא יקנה היום דירה ייתכן והאינפלציה תמשיך לעלות ובעקבותיה הריבית, ואז מחיר הדירה ירד (מחיר דירה יותר מושפע מהריבית, לעומת המדד הכללי, כי רוב הכסף לדירה נלקח מהלוואות).

כמו הרוח

משתמש מקצוען
שתי הטענות לכאורה סותרות
מבחינת תשואה משכירות לכאורה את צודקת שממה נפשך זה משתלם
אבל מי שמסתכל מבחינת רווח הון בגין דירה-אם הוא יקנה היום דירה ייתכן והאינפלציה תמשיך לעלות ובעקבותיה הריבית, ואז מחיר הדירה ירד (מחיר דירה יותר מושפע מהריבית, לעומת המדד הכללי, כי רוב הכסף לדירה נלקח מהלוואות).
השניה זאת לא טענה זאת תגובה של אנשים שחיכו וחיכו וכו וכו

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה