מחאה על כתבה מזלזלת בעיתון קול העיר-בני ברק

• פותח הנושא MV25
  • פורסם בתאריך
בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

צבי200

משתמש צעיר
אם כבר מדברים על הבעיתיות בקול העיר צריך לציין בזעזוע את התקדים שאירע השבוע שהעיתון נתן במה לבצלאל כהן ר"י חכמי לב, בטור הקורא לאפשר פתיחת חנויות בשבת ...
אני לא יודע אבל זה נראה קצת שהעורך החדש של העיתון א.ג מנסה להטות את העיתון עוד יותר החוצה, או שאולי הוא לא מבדיל בין מקום העבודה הקודם (חדרי חרדים) לעיתון המופץ ונגיש לכל בית וילד ...

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הקישור לאשכול נשלח למערכת העיתון - לתשומת ליבם:eek:.....

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
איכסססס, צהובון מגעיל ודוחה

אשמורת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נוסח תגובה שנשלחה.

צר לי מאד, אולם הגליון האחרון של קול העיר, הגדיש את הסאה במידה שמקוממת כל חרדי, יהיה המודרני והנאור ביותר שיהיה.

מתן במה לבצלאל כהן, שמי שמכיר אותו יודע שכל מגמתו להשמיץ את החרדים ולהציג אותם כשקועים בחשכת ימי הביניים, בעוד הוא הנאור שמלמד דעה ובינה לחשוכים הללו, לחיות כבני אדם ולא כעלוקות, להכיר את המושגים המתורבתים בעולם, וכהנה וכהנה.
ואכן כדרכו בקודש, ביקש למנוע כפיה דתית, ולאפשר צביון חילוני במדינה כמידת הניתן, בנימוקים שגם אם יתכן שיש בהם שמץ אמת, כשהם יוצאים מאדם כמותו, לא קשה לנחש מה עומד מאחוריהם.

ועוד לשם מראית העין להביא מכנגד דעה חולקת, ולקרוא לזה פלוגתא, במגמה ברורה להכשירו לבוא במגוון הדעות, ריח הצחנה שנודף מזה, עולה על גדותיו ופולש לכל סביבותיו.

כמו כן, שבח וחנופה לבנט הזכור לרע, שדבר אינו מעניין אותו מלבד כסאו, כאילו הוא שמתחרט ורוצה באמת לעזור לחרדים, וצריך להתחבר אליו ולקרבו. פשוט מגעיל לקרוא.

ועל כולנה, הכתבה על האשה החרדית המסכנה, שסוף סוף ישיבו לה את מעמדה, הזכירה את עיתון הארץ, או למצער ידיעות אחרונות, ואין צורך לפרט מדוע.

מבחינה כלכלית, אם תמשיכו להקצין עד כדי כך, זהו טעות חמורה. כי אם עד עכשיו היה רק מכתבי רבנים ועסקנים, מוצדקים או שלא, לבסוף הדחיה תגיע מצד הציבור עצמו. פשוט חבל לכם.

בתקוה שתפקחו את העינים,

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י nיה;2390337:
אהה, ונראה לך שאם אישה תצא לחופשה רק ל-11 שבועות במקום ל-14 כח העבודה פתאום יהיה נחשב?

זה נכון שכל מעסיק שני חושב שהן כח עבודה דל, אבל הסיבה אינה חופשת הלידה אלא הכיסוי ראש. כל מעסיק חילוני שני שרואה בראיון אישה חרדית לא יקח אותה בגלל שהיא חרדית, ויעדיף איזה יפיופה חילונית ואח"כ יגיד כח עבודה דל.

כח עבודה דל זו אישה שמגיעה לעבודה ולא עובדת בעוד מוסר העבודה של נשים חרדיות גבוה ועל כך אין חולק.

לכל מעסיק, ראשון ושני, מעצבן שאישה יוצאת לחופשת לידה. אבל רוב המעסיקים מעדיפים עובדת טובה ואיכותית ב-80% מהזמן גם אם היא יוצאת לחופשה, מאשר עובדת דפוקה כל השנה שלא יולדת כל שנתיים.
לא בהכרח, ת'אמת. הכי קל להאמין שהוא לא רוצה בגלל הכיסויי ראש, אבל סביר יותר להניח שהוא לא רוצה בגלל הלידות והעדרויות. חילוני מצוי לא כ"כ שונא חרדים, בניגוד למה שאנחנו רוצים להאמין מכל מיני סיבות
לא שאני חושב שפנס בערפל צודק שכל מעסקי שני אומר כך, אבל.....

SN

משתמש מקצוען
גם אני קראתי השבוע את הכתבה הזאת והתפלאתי מאד

ומה קשור שהמעסיק משלם בזמן שהנשים בחופשת לידה?? בשביל זה יש ביטוח לאומי..

כתבה הזויה

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
חבר'ה, קול העיר חצופים טיפשים וכו'.
אבל הם לא המציאו את החוק!!!!
ח"כ רחל עזריה (כולנו) אכן מקדמת אותו.
מחאות- חשוב להפנות לכיוון משרד האוצר לא פחות!!
מן הראוי להקדיש את הכסף להארכת חופשת הלידה. לא לקיצורה!!

שירה300

משתמש חדש
בתי בת ה-12 ראתה את הכתבה אצל סבתא שלה כי אני משליכה את זה הישר לפח בכניסה לבנין... והזדעזעה מעצם הרעיון וכך אמרה לי: השתגע לגמרי מי שהציע את החוק הזה, לא מספיק שרק 3 חודשים נותנים לך לטפל בתינוק שלך אז עוד לקצר את זה??? מי יגדל את הילדים של הדור הבא, המטפלות במעון??? צודקת!!!

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י nיה;2390337:
אהה, ונראה לך שאם אישה תצא לחופשה רק ל-11 שבועות במקום ל-14 כח העבודה פתאום יהיה נחשב?

זה נכון שכל מעסיק שני חושב שהן כח עבודה דל, אבל הסיבה אינה חופשת הלידה אלא הכיסוי ראש. כל מעסיק חילוני שני שרואה בראיון אישה חרדית לא יקח אותה בגלל שהיא חרדית, ויעדיף איזה יפיופה חילונית ואח"כ יגיד כח עבודה דל.

כח עבודה דל זו אישה שמגיעה לעבודה ולא עובדת בעוד מוסר העבודה של נשים חרדיות גבוה ועל כך אין חולק.

לכל מעסיק, ראשון ושני, מעצבן שאישה יוצאת לחופשת לידה. אבל רוב המעסיקים מעדיפים עובדת טובה ואיכותית ב-80% מהזמן גם אם היא יוצאת לחופשה, מאשר עובדת דפוקה כל השנה שלא יולדת כל שנתיים.

מאידך ישנם הרבה כאלה שאינם מהמגזר שאחרי שהכניסו לעבודה אשה חרדית אחת התחילו לקחת רק כאלו. מחמת המוסר עבודה שהרבה יותר גבוה אצלם והישרות שיותר מצוייה ביניהם.
כנראה שגם עם החופשות לידה עדיין זה יוצא יותר משתלם..

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י איצ2;2392558:
מאידך ישנם הרבה כאלה שאינם מהמגזר שאחרי שהכניסו לעבודה אשה חרדית אחת התחילו לקחת רק כאלו. מחמת המוסר עבודה שהרבה יותר גבוה אצלם והישרות שיותר מצוייה ביניהם.

אפשר לקבל הפניות לכאלו?
אני מחפשת.

21309

משתמש מקצוען
לאחרונה אמר לי רואה חשבון חילוני שהעובדת הבכירה במשרדו היא חרדית (חסידית מאוד) ועכשיו שהיא יוצאת לחופשת לידה הוא מבקש להשיג מחליפה רק חרדית!!!!! אומר שאין תחליף לה. הכי טובה במשרד.

ומעסיק אחר אמר לי שהוא מעדיף עובדים חרדים שאין להם אייפון וכל מעייניהם נתונים אליו..... כל 5 דקות הם מציצים לראות את ההודעה החדשה וחייבים גם להגיב עליה, ולא מרוכזים בעבודה.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י איצ2;2392558:

אכן, אני עובדת במקום חילוני, ובקליטה האחרונה של עובדים חדשים, המנכ"ל היה נחרץ- רק נשים חרדיות!

שרהה

משתמש פעיל
נכתב ע"י שירה300;2392533:
בתי בת ה-12 ראתה את הכתבה אצל סבתא שלה כי אני משליכה את זה הישר לפח בכניסה לבנין... והזדעזעה מעצם הרעיון וכך אמרה לי: השתגע לגמרי מי שהציע את החוק הזה, לא מספיק שרק 3 חודשים נותנים לך לטפל בתינוק שלך אז עוד לקצר את זה??? מי יגדל את הילדים של הדור הבא, המטפלות במעון??? צודקת!!!

יש לה עתיד, של אמא למופת.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שווה להכנס;2392512:
העיתון הזה נוראי.
גם אני מוחה נמרצות!!
http://kollkvoda.co.il/

לא הסבירו לך כבר בניק הקודם שהחתימה מפילה שוב ושוב ניקים בפח?
הקישור בתחתית ההודעה נראה כחלק מהתגובה, ולא כחתימה.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פנס בערפל;2392931:
לא הסבירו לך כבר בניק הקודם שהחתימה מפילה שוב ושוב ניקים בפח?
הקישור בתחתית ההודעה נראה כחלק מהתגובה, ולא כחתימה.
כנראה שחסמו אותם בניק הקודם, וכעת שוב, 'עוקץ' מחדש.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י צביזון;2393286:
כנראה שחסמו אותם בניק הקודם, וכעת שוב, 'עוקץ' מחדש.

מה זה האתר הזה בכלל?

moc

משתמש פעיל
נכתב ע"י איצ2;2392558:
מאידך ישנם הרבה כאלה שאינם מהמגזר שאחרי שהכניסו לעבודה אשה חרדית אחת התחילו לקחת רק כאלו.

נכון מאד, מהיכרות אישית בחברה גדולה מאד בעולם התוכנה.
מה הסיבה לכך? לא מתיימר לדעת. מה שבטוח הגישה שלהם (חלקם אוכלי חרדים בדימוס) השתנתה 180 מעלות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה