דיון מזמן לא הנחתי כאן שאלה מהסוג הזה, ו הגיע הזמן לתת את האסוציאציות שלכם...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ובכן, עצמו עיניכם לרגע,
תנו לגופכם העייף להירגע,
מלאו אפכם וראותכם באוויר צח
שחררו את כל המועקות
הטרדות
דודות נחמות
ראש העיר הקלוקל
התח"צ המייאשת,
ונסו להכנס הכי עמוק לתת המודע שלכם, ומשם לשלוף ברגע אחד:
מה עולה לכם בראש למשמע המילה
וועדה?
איזה ציור, דמות, מקום, או תחושה?

(לאשכולות אסוציאציות קודמים)
מטרת האשכול?
ככותבים, אי לנו שום כלי להעביר משהו מלבד... מילים.
וכיף לראות איך אותה המילה, מעבירה בכל קורא תחושה אחרת.

חי מינץ

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
משום מה זה נותן לי אסוציאציה של חבורת אנשים מכובדים יושבים מסביב לשולחן עגול, ומדברים ברצינות נוראה על נושאים שעומדים ברומו של עולם, כשהם משתמשים בשפה גבוהה של בתי מרקחת, אבל אתה יודע שהכל זה רק מילים מילים מילים ולא שום דבר אחר

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כיתה, דקות לאחר סיום הלימודים, התלמידים נפנו והלכו כל אחד לביתם.
אחד עומד מול שלושה חמורי סבר, ועדת שימוע, שבסופה הוחלט לסלק אותו מאיגוד הסופרים של כיתה ו' בתלמוד תורה באמת נראה לכם שאני אגלה?

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קבוצת אנשים יושבים ודנים בכובד ראש בנושא מסוים. משהו שצריך לקרות, ועם זאת- הרבה פעמים (אם לא ברובן) המסקנות הנכונות והתובנות מגיעות בזמן לא מתוכנן, ולא בוועדה.

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ב"ה

חברי כנסת יושבים על כיסאות עור צבי, מסתובבים הנה והנה תוך רפרוף על הפושים באפליקציית החדשות. בראש השולחן יושב ראש הוועדה ומקריא נתונים משעממים ברצף מונוטוני, עד שגם עיניו כמעט נעצמות.

Avigail Amram

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
קבוצת בנות מתלהבות, המורה הטילה עליהן את האחריות להכין את התוכנית לערב כיתה.
בהתחלה הן עושות קולות של עבודה ולבסוף כצפוי הן סתם מדברות שטויות ולא עושות כלום.

(ויש ילדה אחת צדיקה ואחראית שעושה את הכל לבד ואחרי זה כל התלונות מגיעות אליה כמובן)

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וועדה?
אני מתעסק באדריכלות --מתכנן ומאשר בקשות להיתרי בניה - נעים מאוד :)
והמושכל הראשון שאני שומע ועדה זה -- ועדה לתכנון ובניה
מוצא את עצמי כמה פעמים בימי החול אומר ללקוחות
יש אישור ועדה -- אין אישור וועדה -- מתי הועדה מתכנסת ? ועדה פלונית בעייתית -- וכו"

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ועד בית
מקלט של בניין עם קירות לא מסויידים, מנורה חלשה ושכנים משועממים שמציצים בשעון כל הזמן ומהנהנים לשכן מהקומה הראשונה שלקח די ברצינות את התפקיד שלו ומתלונן כבר רבע שעה על שאסור להשאיר שביל מיץ זבל.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@Natan Galant , חיכינו לאשכולות הללו. באמת..

וועדה...
נטו האסוציאציות שזורמות לי בראש
חדר לבן, שולחן ארוך ומשעמם עם כמה בקבוקי מים קטנים סגורים שכנראה נקנו לפני עשר שנים ומאז משמשים שם לתצוגה, כאילו מישהו באמת (יעיז) לשתות מהם...
לפחות שלושה משתתפים, אחד קירח, לבוש בחולצה תכולה עם כיס קדמי, בתוכו יש פנקס ועט שחור חצי עובד.
אם זו עירייה או גוף ציבורי אחר, ירצו לשמור על השוויון ויוסיפו משתתפים ומשתתפות.
יהיה עוד צעיר נלהב שינסה להפיח חיים בעבודה המשמימה למוות שקיבל, ויהיה לו קצת יותר מוטיבציה משאר הנוכחים.
עיתונאי צעיר של המקומון המקומי שיקדיש לוועדה כתבה של חצי עמוד כולל תמונות ותחזית.
כמה נוכחים מעורים בדיון , והשאר מתעדכנים בעולם הגדול בבהייה במכשירים החכמים או בהשלמת שעות שינה, שהרי האווירה במקום יותר טובה מבליעת חפיסת כדורי שינה שלמה.

אם לסכם: שעמום, פוליטיקה, מסמכים, אנשים שלא ברור כיצד קיבלו את התפקיד של הממונה או האחראי, תאורה חלשה, וסיכום על וועדה נוספת שהרי הנושאים לא מוצו או הגיעו להסכמה בוועדה הראשונה...

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ראש העיר הקלוקל
התח"צ המייאשת,
וועדה?
זאת מניפולציה למהדרין.
אתה לא יכול לכתוב לנו בהקדמה מילים כמו "ראש העיר הקלוקל" ו"התחבורה הציבורית המייאשת",
ואז לצפות ממנו להיות אובייקטיביים כשאנחנו חושבים על ועדות!

הא לכם הוכחה איך שסופרים מנהלים לנו את הדעות וחופש המחשבה שלנו.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
וועדה?
הדבר הראשון שעולה לי בראש - לא כותבים וועדה אלא ועדה!!!

חי מינץ

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
הדבר הראשון שעולה לי בראש - לא כותבים וועדה אלא ועדה!!!
היה לי מוזר שנציג האקדמיה ללשון העברית מתהדר בשם לועזי למהדרין - "פאנץ'",
אבל בעצם זה לא מוזר כי גם לאקדמיה קוראים "אקדמיה"...
ולגופו של ענין, קח לך כלל - כל אות שאינה נשמעת בהגיית המילה אין שום עניין או ענין לתקן וזו טרחנות דקדוקית לשמה.
(אל תבין אותי לא נכון, גם לי זה הציק בעין אבל התאפקתי מלתקן)

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
היה לי מוזר שנציג האקדמיה ללשון העברית מתהדר בשם לועזי למהדרין - "פאנץ'",
אבל בעצם זה לא מוזר כי גם לאקדמיה קוראים "אקדמיה"...
ולגופו של ענין, קח לך כלל - כל אות שאינה נשמעת בהגיית המילה אין שום עניין או ענין לתקן וזו טרחנות דקדוקית לשמה.
(אל תבין אותי לא נכון, גם לי זה הציק בעין אבל התאפקתי מלתקן)
הכל נכון, אבל במקרה דנן (-שלנו, א.פ.) לא באתי לתקן, אלא סה"כ באתי לענות על שאלתו - מה עלה לי בראש כשראיתי את המילה...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בהשראתו של @יוסף יצחק פ.

חדר מלבני, מיושן, תקרה גבוהה.
על בימה מוגבהת לכל אורכו, עשויה עץ סדוק, ישובים חברי הוועדה. לצד כל אחד מהם קלסרים כתומים.

אשה אשכנזיה צייקנית ועוד אחת כמוה ישובות במרכז השולחן. עסוקות בלגימת מים מבקבוקי קונטיגו יקרים. גבר שרירי גבוה כהה עור עם כיפה קלה יושב בקצה השולחן. מבטו יציב קדימה לחלל החדר. לצידו כוס חד פעמית ובקבוק סודה קמוט ריק.

משני עברי הבמה דלתות מתכת ירוקות, בצבע הכי מכוער שקיים ביקום.

דלת אחת נפתחת בקול חריקה נוראה, הנוכחים תוקעים בה את מבטם.

סוהר חמור סבר נכנס ראשון, אחריו נגרר צעיר אתיופי מבוהל, מפלבל, סוהר נוסף מושך אותו.

החבורה ניצבת דמומה מול שולחן הוועדה.
חברת הוועדה והי"ורית מקרקרת:
מי שמך?

"מואהבנה קואמבנה", משיב האסיר.
היו"רי ממלמלת לעצמה את פרטי המקרה:

האסיר השליך נעל על שופטת... לא הביע חרטה... עונש מאסר בפועל של 3 שנים...
מה יש לך לומר?

מואהבנה שותק, בסוף אומר בקול יבש: אני מצטער שזרקתי נעל, גבירתי.

חברת הוועדה השניה חושבת בקול: נעל על שופטת? סכנה לדמוקרטיה. אני הייתי שולחת אותך ליותר משלוש שנות מאסר. היא מסמנת בטופס הבקשה לשחרור מוקדם: נדחה. היו"רית גם מסכימה.

הגבר מציין: 3 שנות מאסר על השלכת נעל זהו עונש חמור. אני הייתי מסתפק בחודש חודשיים.

דממה. כולם שותקים. הגבר מציין בטופס "מאשר". מעליו "נדחה" בעט ורוד, ועוד "נדחה" זוויתי בעט סגול.

היור"ית מכריזה: הוועדה לשחרור מוקדם החליטה לא להעניק שחרור מוקדם למר מואהבנה קואמבנה.

הסוהרים גוררים אותו החוצה, שמוט כתפיים.

שוב רשרוש בדלת המתכת הירוקה.
שני סוהרים נמוכי קומה חשוקי לסתות, ביניהם צועד בגאון ערבי נאה, מטופח, אוחז תחת חיקו תעודת דוקטור לפילוסופיה. היו"רית נועצת מבטה בכל תנועה. הגבר הדתי בוועדה משפיל מבט וממלא טבלת סודוקו.

החברה המשנית בוועדה מקריאה:
מוחמד מועטז, נאשם בתכנון מעשה רצח בגין מניע לאומני, אסור כבר מעל ארבעה חודשים.

מועטז מחייך: מבטיח להיות אזרח ישראלי דמוקרט, אני לא תכננתי שום טרור, המצאה של משטרה, גברת. אני שומר חוק ונגד גזענות.

הגבר רושם לעצמו בכעס על דף הסודקו: מחבל נתעב! לגליוטינה! ומייד קורע את פינת הדף.

היו"רית מכריזה:
מוחמד מועטז משוחרר טרם מועד השחרור הקבוע בעוד כארבעה שנים, עקב אי מסוכנתו לציבור.

מוחמד קד, מחייך, מודה ליו"רית, לא מחונן במבט את שאר הנוכחים, כולל הסוהרים.

*

כעבור מס' ימים הוא משתחרר, מתראיין לאל ג'זירה וטוען כי במהלך המאסר התעללו בו קשות, איימו עליו, מנעו ממנו שינה, פגעו בגופו, הרעיבו אותו, הכו אותו במכות חשמל, טפלו עליו עלילות, חיילים ישראליים הרסו את ביתו, מתנחלים שרפו לו את הכרם ואת אשתו השניה ועשרים ילדהים, הוא מקבל קצבת סעד מהרשות הפלסטינית, קצבת נכות מביטוח לאומי, עמותת שמאל ממנות לו ייצוג משפטי בתביעת ענק מול המדינה. הוא זוכה, מוריש את הכל לילדיו, הולך עם תיק עמוס חומרי נפץ למרכז תל אביב, ובניסי נסים מתפוצץ ומת לבדו, דקות לפי הזמן המתוכנן.

איראן, סוריה ודרון אפריקה דורשות ממועצת הבטחון "הקמת וועדת חקירה בינלאומית לחקירת רציחתו של מועטז, רופא אוהב אדם ולוחם למען השלום".

הוועדה מוקמת, ישראל יוצאת אשמה. נציגה, נורווגי לבנבן ורודף צדק, אומר לביביסי: מעולם לא ראיתי רצח כה מרושע ואכזרי, עולה אף על פשעי הנאצים.

ארדואן מקלל,
נשיאת ספרד מצקצקת,
נשיא צרפת מוציא הודעה מודאגת.
הבית הלבן מקפיא את הנכסים של חבר וועדת השחרורים הדתי.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
ובכן, עצמו עיניכם לרגע,
תנו לגופכם העייף להירגע,
מלאו אפכם וראותכם באוויר צח
שחררו את כל המועקות
הטרדות
דודות נחמות
ראש העיר הקלוקל
התח"צ המייאשת,
וועדה?

(לאשכולות אסוציאציות קודמים)
מטרת האשכול?
ככותבים, אי לנו שום כלי להעביר משהו מלבד... מילים.
וכיף לראות איך אותה המילה, מעבירה בכל קורא תחושה אחרת.
אני עונה באסוציאציות משלי.
התכנסות הוועדה...
מזגן.
תפאורה.
קוראסונים.
אנשים עם מבט של ׳אנחנו נשנה את העולם׳.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
הפסקה. קוראסונים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
עוד קוראסונים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
דיבורים.
פיזור הוועדה.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
הא לכם הוכחה איך שסופרים מנהלים לנו את הדעות וחופש המחשבה שלנו.
כסופר, אני מוכרח למחות בתוקף.
אני בקושי מסוגל לנהל את הדעות וחופש המחשבה שלי, אז של אחרים?!
אבל אם כבר מדברים על זה, אז אני יודע בהחלט מי מנהל את חופש המחשבה שלי!
ילדים...
בן אדם חוזר הביתה, כולו אפוף הרהורים, חושב על דיונים פילוסופיים מעמיקים, על דברי הגות שיכולים לשנות את העולם, על תובנות משובבות נפש, שאם העולם רק יתוודע אליהם - הוא מיד יהפוך למקום הרבה יותר טוב.
ואז הדלת נפתחת, ובבת אחת... פוף!
חופש המחשבה נלקח בשבי. הוא משועבד עבור מחשבות מקורקעות, מהירות כברק.
׳מי לקח לה את הסוכריה?׳
׳אז למה הוא קושר את הקוף?ֿ׳
׳זה מייקאפ אמיתי?!׳
׳למה הם צורחים ככה, ואיך מכבים את זה?!׳
׳מה הטלפון של המרכז להרעלות?!׳
׳אני אקח לה את הגרזן מהיד, או שזה כבר עדיף - כי ככה היא לא תכניס מזלג לתקע?!׳
=
מצטער על המתקפה. אתם בטח שואלים איך זה קשור, אני מקווה שתבינו אותי.
אבא לשלושה. אישה עובדת. חופש.

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
הדבר הראשון שעולה לי זה 'מרד הנפילים'... או במילים אחרות: כל מה שקשור לעיוות וחסר צדק באצטלה מצטדקת, או ריקנות פנימית המתהדרת בכסות חיצונית מרשימה..
מי כמו הדור שלנו חש בפגע של אנשים שהכתירו את עצמם לבעלי הכוח, שהתארגנו בקבוצות הנושאות את שמות הערכים ה'נכונים' לעיניהם, שלא הקדישו מאומה לטובת הפרט...
אוכל להמשיך עוד ועוד, רק באתי להמחיש..

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בהשראתו של @יוסף יצחק פ.

חדר מלבני, מיושן, תקרה גבוהה.
על בימה מוגבהת לכל אורכו, עשויה עץ סדוק, ישובים חברי הוועדה. לצד כל אחד מהם קלסרים כתומים.

אשה אשכנזיה צייקנית ועוד אחת כמוה ישובות במרכז השולחן. עסוקות בלגימת מים מבקבוקי קונטיגו יקרים. גבר שרירי גבוה כהה עור עם כיפה קלה יושב בקצה השולחן. מבטו יציב קדימה לחלל החדר. לצידו כוס חד פעמית ובקבוק סודה קמוט ריק.

משני עברי הבמה דלתות מתכת ירוקות, בצבע הכי מכוער שקיים ביקום.

דלת אחת נפתחת בקול חריקה נוראה, הנוכחים תוקעים בה את מבטם.

סוהר חמור סבר נכנס ראשון, אחריו נגרר צעיר אתיופי מבוהל, מפלבל, סוהר נוסף מושך אותו.

החבורה ניצבת דמומה מול שולחן הוועדה.
חברת הוועדה והי"ורית מקרקרת:
מי שמך?

"מואהבנה קואמבנה", משיב האסיר.
היו"רי ממלמלת לעצמה את פרטי המקרה:

האסיר השליך נעל על שופטת... לא הביע חרטה... עונש מאסר בפועל של 3 שנים...
מה יש לך לומר?

מואהבנה שותק, בסוף אומר בקול יבש: אני מצטער שזרקתי נעל, גבירתי.

חברת הוועדה השניה חושבת בקול: נעל על שופטת? סכנה לדמוקרטיה. אני הייתי שולחת אותך ליותר משלוש שנות מאסר. היא מסמנת בטופס הבקשה לשחרור מוקדם: נדחה. היו"רית גם מסכימה.

הגבר מציין: 3 שנות מאסר על השלכת נעל זהו עונש חמור. אני הייתי מסתפק בחודש חודשיים.

דממה. כולם שותקים. הגבר מציין בטופס "מאשר". מעליו "נדחה" בעט ורוד, ועוד "נדחה" זוויתי בעט סגול.

היור"ית מכריזה: הוועדה לשחרור מוקדם החליטה לא להעניק שחרור מוקדם למר מואהבנה קואמבנה.

הסוהרים גוררים אותו החוצה, שמוט כתפיים.

שוב רשרוש בדלת המתכת הירוקה.
שני סוהרים נמוכי קומה חשוקי לסתות, ביניהם צועד בגאון ערבי נאה, מטופח, אוחז תחת חיקו תעודת דוקטור לפילוסופיה. היו"רית נועצת מבטה בכל תנועה. הגבר הדתי בוועדה משפיל מבט וממלא טבלת סודוקו.

החברה המשנית בוועדה מקריאה:
מוחמד מועטז, נאשם בתכנון מעשה רצח בגין מניע לאומני, אסור כבר מעל ארבעה חודשים.

מועטז מחייך: מבטיח להיות אזרח ישראלי דמוקרט, אני לא תכננתי שום טרור, המצאה של משטרה, גברת. אני שומר חוק ונגד גזענות.

הגבר רושם לעצמו בכעס על דף הסודקו: מחבל נתעב! לגליוטינה! ומייד קורע את פינת הדף.

היו"רית מכריזה:
מוחמד מועטז משוחרר טרם מועד השחרור הקבוע בעוד כארבעה שנים, עקב אי מסוכנתו לציבור.

מוחמד קד, מחייך, מודה ליו"רית, לא מחונן במבט את שאר הנוכחים, כולל הסוהרים.

*

כעבור מס' ימים הוא משתחרר, מתראיין לאל ג'זירה וטוען כי במהלך המאסר התעללו בו קשות, איימו עליו, מנעו ממנו שינה, פגעו בגופו, הרעיבו אותו, הכו אותו במכות חשמל, טפלו עליו עלילות, חיילים ישראליים הרסו את ביתו, מתנחלים שרפו לו את הכרם ואת אשתו השניה ועשרים ילדהים, הוא מקבל קצבת סעד מהרשות הפלסטינית, קצבת נכות מביטוח לאומי, עמותת שמאל ממנות לו ייצוג משפטי בתביעת ענק מול המדינה. הוא זוכה, מוריש את הכל לילדיו, הולך עם תיק עמוס חומרי נפץ למרכז תל אביב, ובניסי נסים מתפוצץ ומת לבדו, דקות לפי הזמן המתוכנן.

איראן, סוריה ודרון אפריקה דורשות ממועצת הבטחון "הקמת וועדת חקירה בינלאומית לחקירת רציחתו של מועטז, רופא אוהב אדם ולוחם למען השלום".

הוועדה מוקמת, ישראל יוצאת אשמה. נציגה, נורווגי לבנבן ורודף צדק, אומר לביביסי: מעולם לא ראיתי רצח כה מרושע ואכזרי, עולה אף על פשעי הנאצים.

ארדואן מקלל,
נשיאת ספרד מצקצקת,
נשיא צרפת מוציא הודעה מודאגת.
הבית הלבן מקפיא את הנכסים של חבר וועדת השחרורים הדתי.
ב"ה

רק חבל שהבדיחה על חשבוננו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה