דרוש מידע "מועדון ה-5 בבוקר" רוצה לפתוח קבוצה לנשים ליישום השיטה

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
כבר תקופה אני מנסה לייישם את הכתוב וקצת מסתבכת לבד ...
חשבתי שקבוצה (ווצאפ /מייל - לנשים בלבד, חינמית כמובן)
של שיתוף שעות קימה וכד' (אולי צילום הזריחה ;) )
תוכל לתרום ולהעלות את המוטיבציה לזה

יש פה בקהל נשים שזה מעניין אותן?
אפתח קבוצה שיהיו בערך 10-20 רציניות

אפשר כבר לעשות את זה 6 בבוקר ולא דווקא 5
העיקר העיקרון של הספר והשיטה

מי שמעניין אותה שתכתוב לי פה

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
ספר שכתב רובין שארמה והוא מביא רעיון (לא דווקא חדש שלו) שמלווה הרבה אנשים "מצליחנים"
מדבר על הרעיון לקום מוקדם כדי להביא הצלחה, הגשמה ומצוינות לחיים
אבל זה לא רק הרעיון של הקימה מוקדם
"השכמה בחמש בבוקר היא אם-כל-ההרגלים, והיא הנוהג שמשפר את כל ההרגלים האחרים. משטר השכמה זה הוא מותח-הגבולות האולטימטיבי שיהפוך אתכם למופת בלתי מנוצח של הזדמנויות. האופן שבו תתחילו את יומכם באמת יקבע את מידת הריכוז, האנרגיה, ההתלהבות והמצוינות שתביאו אליו. כל בוקר שמתחיל מוקדם הוא דף בסיפור שהופך למורשת שלכם. כל זריחה חדשה היא הזדמנות חדשה לתת דרור לגאונותכם, להוציא לחופשי את יכולותיכם ולשחק במגרש של ההישגים הגדולים. קחו שליטה על הבוקר שלכם. שדרגו את חייכם."

מתוך האתר של יערה אופיר

אז מה השורה התחתונה?​

הרעיון של מועדון ה- 5 בבוקר, בטח ניחשתם, להתעורר כל יום בחמש בבוקר. חמש בבוקר היא שעה שקטה, יש בה פחות הסחות דעת מבשאר שעות היום, אז אפשר לנצל אותה לעשייה. אחרי הקימה, צריך להקדיש 20 דקות לכל אחת מהפעילויות הבאות: ראשית פעילות גופנית, שנית הרהור, ולבסוף צמיחה. זה נקרא נוסחת ה- 20/20/20.

פעילות גופנית – הכוונה פעילות נמרצת שגורמת לכם להזיע.

הרהור – כתיבה ביומן, מדיטציה, תכנון.

צמיחה – סקירת המטרות שלכם, קריאה, למידה.

מה עושים בחמש בבוקר?​

הרעיון הוא לא רק לקום בחמש בבוקר, אלא להשתמש בזמן השקט והפרטי הזה בשביל לעשות פעילויות שיגבירו את הריכוז שלנו, ישפרו את הבריאות שלנו, ימקדו אותנו במטרות שלנו ויצמיחו אותנו כבני אדם. והאופן שבו אנחנו מתחילים את היום שלנו הוא מהותי לאיך ייראה המשך היום. ועם זה אני לחלוטין מסכימה. שגרת הבוקר שלנו הוא מאוד חשובה. אם נקום בבוקר וישר נצלול להודעות בוואטאפ ולרשתות החברתיות, אנחנו נתחיל את היום עם אנרגיות נמוכות ונבזבז את השעות שבהן אנחנו יכולים להיות הכי מפוקסים.

רק שאני לא חושבת שזה צריך להיות בהכרח בחמש בבוקר – מספיק לכוון שעון לחצי שעה מוקדם יותר ממה שאתם מתעוררים בדרך כלל. בחצי שעה הזאת אפשר לעשות מתיחות קלות, ובלי לבדוק את הטלפון וההודעות, לשבת על רשימת המטרות והמשימות להיום – וכבר השגתם הצלחה עצומה.

בקשר לשלוש הפעילויות עצמן (פעילות גופנית, הרהור וצמיחה), אין ספק שאם תקדישו כל בוקר זמן לדברים האלה זה יכול לשפר את החיים שלכם ולהתחיל את היום על רגל ימין. אבל יש גם פעולות אחרות שאפשר לעשות בבוקר שיעזרו להם לעשות את זה.

מה עוד אפשר ללמוד מהספר?​

1. אנחנו מכורים להסחות דעת. בטוחה שידעתם את זה, אבל תמיד כדאי להזכיר. אפשר להתאמן על היכולת לעבוד בלי הסחות דעת, להרחיק ולהשתיק את הסלולרי, לסגור את הרשתות החברתיות ואת האימיילים ולהתמקד בפעולה אחת בכל זמן.
  2. כל תהליך של שינוי הוא קשה בהתחלה, מסובך באמצעו ונהדר בסופו. זה אומר שכדי לעשות שינוי צריך להתאמץ, וזה בסדר להרגיש שקשה. התוצאה בסוף משתלמת.
  3. מה שאנחנו עושים היום מעצב את העתיד שלנו. כלומר, כל יום יש לנו אפשרות לעשות שינוי זעיר לעבר המטרות שלנו. אם נאסוף עוד שינוי ועוד שינוי, בסופו של דבר נתקדם לכיוון היעדים שלנו.
  4. הטמעת הרגלים: צריך 66 ימים כדי להטמיע הרגל חדש. יש שם הסבר מפורט על זה ודיאגרמה של מה קורה כל 22 ימים וכו', אבל השורה התחתונה היא שצריך להתמיד בהרגל בלי לוותר כדי להטמיע אותו, ובסוף הוא הופך לחלק מהחיים שלנו.
  5. הימנעות ממכשירים דיגיטליים לפני השינה: זמן מסוים לפני השינה כדאי מאוד לעזוב את המסכים ולעשות דברים אחרים כמו זמן זוגי או קריאה. זה גם משפר את איכות השינה וגם מונע את ההימרחות הלא יעילה עם המסכים בשעות הערב והלילה.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
ספר בשם הנ"ל
מציע שיטה מענינת,(לא לכולם מתאים)
קימה מוקדם,פעילות גופנית,מדטיציה, תכנון יום וכו(סיכום בור וגס)
אבל כל הכבוד על היוזמה,אני מעודדת...(לא מצטרפת)
אפשר לקרוא תקצירים בגוגל ולהבין
נ.ב לטעמי מתאים לגברים,אישה בכל מיני מצבים לדו' מיניקה שקמה כבר ככה בלילה וכו אין סיכוי...

MP3+

משתמש פעיל
כבר תקופה אני מנסה לייישם את הכתוב וקצת מסתבכת לבד ...
חשבתי שקבוצה (ווצאפ /מייל - לנשים בלבד, חינמית כמובן)
של שיתוף שעות קימה וכד' (אולי צילום הזריחה ;) )
תוכל לתרום ולהעלות את המוטיבציה לזה

יש פה בקהל נשים שזה מעניין אותן?
אפתח קבוצה שיהיו בערך 10-20 רציניות

אפשר כבר לעשות את זה 6 בבוקר ולא דווקא 5
העיקר העיקרון של הספר והשיטה

מי שמעניין אותה שתכתוב לי פה
רק מלחשוב על הרעיון אני נהיית עייפה.
השאלה שלי אם זה מעשי גם לאמהות שקמו מס' פעמים בלילה וכל דקת שינה חשובה להם?
או לאנשים בני 70+?
אולי אני טועה :unsure:

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
רק מלחשוב על הרעיון אני נהיית עייפה.
השאלה שלי אם זה מעשי גם לאמהות שקמו מס' פעמים בלילה וכל דקת שינה חשובה להם?
או לאנשים בני 70+?
אולי אני טועה :unsure:
אני פחות מתקרבת לגיל הנ''ל...
אני חושבת שזה מעשי כי כל היום נהיה יותר אפקטיבי
ובאמת שגם צריך להכנס יחסית בזמן
אבל העוד שעה בבוקר (לא יודעת מתי את קמה אבל בד''כ צריך לארגן ילדים למוסדות)
לא באמת תשנה את העייפות היומית
זה תלוי הרבה יותר באנרגיות שלנו במשך היום
ואם אני אתכנן את כל היום ל מראש ב20 דק' של השיטה
אז אצליח להכניס אולי גם מנוחה באמצע

אבל פחות באתי לשכנע
אלא יותר לצרף את המשוכנעים

ולמי שמסתפק ורוצה חיים טובים יותר
ממליצה בחום לקרוא את הספר אין לי מניות אל תדאגו (יש עכשיו מבצעים אז כדאי לנצל ;))

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נשמע חלומי, הלוואי עלי..
אבל כדי לקום ב5 צריך לישון ב 11.
אנחנו הרבה אחרי הזמן הזה, אולי החרוצות יגיבו לך מחר ב 5
חחח
אמת
בגלל זה אני מנסה לארגן קבוצת תמיכה
אני היום לא קמה ב5...
אבל גם 6 זה מציון כרגע

מטרות

משתמש פעיל
מעניין אותי מכאלה שניסו-
מה קורה בהמשך היום?

כלומר האם ישנים באמצע היום?
הולכים לישון ממש מוקדם?

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
מעניין אותי מכאלה שניסו-
מה קורה בהמשך היום?

כלומר האם ישנים באמצע היום?
הולכים לישון ממש מוקדם?
ממה שאני ניסתי
ומעוד כמה שאני מכירה

אולי זה תלוי גם בהרגלים קודמים
לא ישנה באמצע היום
בעיקרון צריך להכנס מוקדם
אבל אפשר גם להסתדר בלי (זה נוגד קצת את השיטה, אבל לא שהרגשתי עייפה יותר או משהו כזה , להפך)

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
תכלס היהודים שמקפידים לקום בנץ גילו זאת עוד לפניו
זה אחד מהציטוטים שלו
ןתפילה מה היא אם לא לומר תודה?
1718831322916.png

MP3+

משתמש פעיל
אני פחות מתקרבת לגיל הנ''ל...
אני חושבת שזה מעשי כי כל היום נהיה יותר אפקטיבי
ובאמת שגם צריך להכנס יחסית בזמן
אבל העוד שעה בבוקר (לא יודעת מתי את קמה אבל בד''כ צריך לארגן ילדים למוסדות)
לא באמת תשנה את העייפות היומית
זה תלוי הרבה יותר באנרגיות שלנו במשך היום
ואם אני אתכנן את כל היום ל מראש ב20 דק' של השיטה
אז אצליח להכניס אולי גם מנוחה באמצע

אבל פחות באתי לשכנע
אלא יותר לצרף את המשוכנעים

ולמי שמסתפק ורוצה חיים טובים יותר
ממליצה בחום לקרוא את הספר אין לי מניות אל תדאגו (יש עכשיו מבצעים אז כדאי לנצל ;))
אני לא מתנגדת לשיטה.
אבל באמת מעניין אותי איך שורדים את מהלך היום?
אני קמה באיזור ה7:00 6:45 כל יום. ואין לי שום סיכוי לחטוף אפילו נמנום קל בצהריים.
נראה לי שעצם המחשבה על זה שקמתי ב5:00 יכולה לגרום לעייפות. (+ כמה קימות בלילה+שינה ב12:00/ 1:00)

יש קבוצה שהקימה אחת מעולמות הייעוץ והאימון.
נשימה נשמה

ולא, אין לי אחוזים ולא מכירה אותה אישית אפילו, אבל אם את רצינית עם זה, יתכן ושווה לך להצטרף לקבוצה קיימת שכוללת גם תהליכי אימון אישיים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה