עזרה מוסף 'בקהילה' סוכות - כתבה על משפחת קפלן

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

כחול לבן

משתמש פעיל
למי שיש את הכתבה על משפחת קפלן במוסף סוכות של בקהילה -
אם יוכל לסרוק אותה ולהעלותה כאן - אודה לו מאד מאד מאד.

בתודה מראש.

נערך לאחרונה ב:

כחול לבן

משתמש פעיל
יש מצב שמיהו עושה מאמץ לעזור לי??
זה חסד עצום!!
כוונתי לכתבה שבמוסף הזה

קבצים מצורפים

• d32a8d3d-c5eb-438d-9762-23820ad56386-724x1024.jpg
    d32a8d3d-c5eb-438d-9762-23820ad56386-724x1024.jpg
    KB 173.7 · צפיות: 348

cherry c

משתמש סופר מקצוען
יעזור לך דעתי על הכתבה? ;)
קראתי, העברתי כבר.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
קודם כל דוקא אני קניתי.
תמיד מתלבטת בין לקנות בקהילה או משפחה, נראה לי צריכה לזכור לקנות בפסח הבא משפחה. תכלס שניהם אותו זבל, אבל לפחות משהו לעיניים. העברתי כי את בעלי זה לא מענין.

ואם אתה שואל אותי מה זה זבל, אז למשל כל המילים הפופוליסטיות האלו.
מבלי לזלזל בכבוד רבני משפחת קפלן,
"אין מישהו בציבור הליטאי שאין לו קשר למשפחת קפלן", וואלה אני ליטאית, עם מלא מלא גברים בקרובי משפחתי, ואף אחד מהם לא קשור לאי מי ממשפחת קפלן.
או "ההצלחה המרשימה שדחקה את רגלי ישיבת חברון" בטח! לא עפתם על עצמכם? כל ישיבה בכבודה מונח, יש עוד ישיבות מצליחות (וולפסון?), וכל אחת יש לה את הסגנון שלה, ולמה בכלל חברון זה המודל?
גם על מירפלד אמרו שהיא תחליף את חברון.
ב"ה הציבור גדל וצריכים את כל הישיבות שיש, על כל סגנונותיהן.

בקיצור, מצחיק אותי שוב ושוב לראות את סגנון המתלהבן עד כלות, מהלל ומאדיר עד כלות המילים, כי בלי זה לא נבין שאין אין אין.

מירי ארגמן

משתמש צעיר
קודם כל דוקא אני קניתי.
תמיד מתלבטת בין לקנות בקהילה או משפחה, נראה לי צריכה לזכור לקנות בפסח הבא משפחה. תכלס שניהם אותו זבל, אבל לפחות משהו לעיניים. העברתי כי את בעלי זה לא מענין.

"אין מישהו בציבור הליטאי שאין לו קשר למשפחת קפלן", וואלה אני ליטאית, עם מלא מלא גברים בקרובי משפחתי, ואף אחד מהם לא קשור לאי מי ממשפחת קפלן.
או "ההצלחה המרשימה שדחקה את רגלי ישיבת חברון" בטח! לא עפתם על עצמכם? כל ישיבה בכבודה מונח, יש עוד ישיבות מצליחות (וולפסון?), וכל אחת יש לה את הסגנון שלה, ולמה בכלל חברון זה המודל?

בקיצור, מצחיק אותי שוב ושוב לראות את סגנון המתלהבן עד כלות, מהלל ומאדיר עד כלות המילים, כי בלי זה לא נבין שאין אין אין.
צודקת שהכול אותו זבל, אבל אם כבר קנית, אז גם אני מצטרפת לבקשה להעלות את הכתבה על משפחת קפלן...
איך שהוא החג הזה שכחנו לדאוג לעיתונים. כמה שאבי שיחי' שמח...

כחול לבן

משתמש פעיל
קודם כל דוקא אני קניתי.

לפי ידיעתי אכן זו המציאות היום, ישיבת חברון מושפעת הרבה לפי העלייה הדרמטית של קפלן.

- דוד -

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנה הכתבה על קפלן. אגב הם דווקא כן צודקים בהרבה דברים בכתבה הספציפית הזאת...
וזה בהחלט לא דומה למודל של מירפלד וולפסון ודומותיהן.
חוץ מזה המשגיח ר' נפתלי קפלן הוא באמת אישיות משכמה ומעלה למי שמכיר...

קבצים מצורפים

• כתבה בקהילה.rar
    14.4 MB · צפיות: 68

כחול לבן

משתמש פעיל
הנה הכתבה על קפלן. אגב הם דווקא כן צודקים בהרבה דברים בכתבה הספציפית הזאת...
וזה בהחלט לא דומה למודל של מירפלד וולפסון ודומותיהן.
חוץ מזה המשגיח ר' נפתלי קפלן הוא באמת אישיות משכמה ומעלה למי שמכיר...
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה