מה קורה שכותבים ללקוח והוא לא "מתחבר" לטקסט?

vmydesign

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בס"ד
לקוחה פנתה אלי וביקשה שאגדיר את המקצוע שלה, אכתוב לה טקטסט לכרטיס ביקור, סלוגן, מספר מאמרים וטיזרים לפייס בוק.
תמחרתי לה את העבודה. והיא אישרה נהלבת.
לאחר קבלת התוצר אמרה שהעבודה מעולה ושאני "נס החנוכה שלה" חוצ מהסלוגן הכל הלך. המצאתי סלוגן חדש. גם זה לא הלך, אמרה שיש לה רעיון חדש משלה.
לאחר שנפגשה עם ה"יועצת השיווקית" שלה החליטה שהיא לא צריכה טיזרים ולכן לא תשלם לי עליהם. השוותה את הזמנת העבודה להזמנת ספה שלא מתאימה לה לסלון, וכידוע כיום יש מדיניות החזרה.
מכאן שקיצצה לי חלק גדול המעבודה לאחר שהשקעתי שעות רבות של חשיבה.
כיצד מעגנים את עצמנו בנ"ל האם יש חוזה מובנה שאפשר לקבל?
היא אמרה שאם היא תשלם לי היא תרגיש רע מאוד שהיא "קונה" דבר שהיא לא צריכה בכלל, ואני לא רציתי שתקפיד עלי, אז ויתרתי. אבל עכשיו אני מקפידה עליה... אבל בכל אופן רוצה לצמוח מהנסיון המר הזה.
נא עזרו לי, כיצד להתנהל בעתיד? מעולם לא קרה לי ככה עם לקוח. ולא הרגשתי צורך להגן על עצמי בחוזים כאלו ואחרים

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
סוף מעשה במחשבה תחילה.

ואגב, הטענה של מדיניות החזרת מוצרים פשוט דבילית.
זה נראה לך שלקוח יכול ל'החזיר' לצלם אירועים את התמונות שצילם יום שלם כי הוא'לא מספיק אוהב' אותם.. והרי יש מדיניות החזרת מוצרים...

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מה ההשוואה?????? ספה מוחזרת מוכרים ללקוח אחר,
את הטקסט שנכתב במיוחד בשבילה, לא תוכלי למכור שוב....

תילתן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י prog;918876:
סוף מעשה במחשבה תחילה.

ואגב, הטענה של מדיניות החזרת מוצרים פשוט דבילית.
זה נראה לך שלקוח יכול ל'החזיר' לצלם אירועים את התמונות שצילם יום שלם כי הוא'לא מספיק אוהב' אותם.. והרי יש מדיניות החזרת מוצרים...

מנכ"ל פרוג הטענה לא דבילית, היא פשוט לא נכונה!!
בחוק כתוב שהחוק לא חל על מוצר שנרכש בהזמה מיוחדת, כאשר קונים ספה מהמלאי ניתן להחזירה לפי התנאים בחוק, אבל ספה שנבנתה לפי מידותיך לא חוזרת לעולם.
לכן ברור שעיצוב, צילום ועוד ועוד דברים שמבוצעים לפי מפרט הלקוח לא ניתן להחזירם.

למה להאריך במילים, עוד מעט תיכנס נעמה לפורום והכל יהיה הרבה יותר ברור וחד....

פ. 770

משתמש רשום
קודם כל,
מצד הלקוחה
ודאי שפגישה עם יועצת שיווק עושים לפני שמתחילים בפועל להוצא כסף על פרסום
כך יש תכנית שיווק מסודרת, ולא מתבלבלים ומזמינים טיזרים שאולי אין בהם צורך
אבל
זו לגמרי לא הבעיה שלך שאחרי שהזמינה ממך עבודה, ועשית, והיא התלהבה
יועצת השיווק אמרה לה שזה מיותר
זו התנהלות הפוכה ולא הגיונית של בעלת העסק, בלי קשר אליך

ברור שאין שום קשר בין ספה מהחנות לבין מוצר ייחודי שנתפר עבורה אישית
(לצורך העניין, אם הייתה מזמינה מהחנות ספה בצבע ורוד מסטיק, בד ויניל מבריק, ואורך 15 מטר - האם היו מקבלים זאת חזרה כי אחרי מדידה היא גילתה שבעצם הסלון שלה הוא באורך 7 מטר בלבד?)

במאמר מוסגר -
יש אנשים שחושבים שניסוח טקסט בא "ככה על הדרך", בשליפה, וזה בעצם לא ממש שווה כסף
"נו, אז תן כותרת טובה"
"הנה הטקסט, רק צריך לשפץ אותו קצת" (כשהכוונה שכתוב קליל במקרה הטוב, תיקון שגיאות כתיב וניסוח מחדש במקרה הפחות טוב)

אז פתאום "היא תרגיש רע" לשלם כל כך הרבה על משהו שהיא לא צריכה...
כנראה גם כך לא הייתה סגורה על זה ששווה להשקיע בכל הטקסטים הללו
ופתאום נבהלה?

אחד הסעיפים צריך להיות -
בכל מקרה של ביטול העבודה או חלקה, ישולם סכום לפי כמות העבודה שכבר נעשתה בפועל, לפי הערכת הקופירייטר

מiכר

משתמש צעיר
"שלום. אני מרגישה מאד רע שהכנתי לך מוצר, השקעתי בו שעות רבות והוא נתפר בדיוק בשבילך, ובסוף לא שילמת עליו.
פעלתי בדיוק על פי הזמנתך, והמוצר עומד כעת כאבן שאין לה הופכין.
אני מעוניינת לקבל את המגיע לי ביושר
תודה"

שעת סיפור

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
ולהוסיף:
חוק ביטול עיסקה לא תקף על עיסקאות שנעשו בהזמנה מיוחדת.

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מה הקשר? מוצר אפשר להחזיר, שעות עבודה אי אפשר להחזיר.

אי אפשר להחליט שמחזירים לעובדת ניקיון את כל השעות שהיא עבדה לנקות, ולכן לא משלמים לה!

אי אפשר להחזיר למורה שעות לימוד, ולא לתת משכורת!

וכן הלאה וכן הלאה...

קצת היגיון, בבקשה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה