התייעצות מה עדיף קרן כספית או מדד תשומות בנייה???

rikigra

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
יש ברשותי סכום כסף מכובד שמיועד לתשלום על דירת משתכן ,
במהלך 8 החודשים הקרובים.
מה עדיף לעשות ,להעביר את הכסף כעת לקבלן ולהרוויח שלא יעלה במדד תשומות בנייה ,
או לחילופין להפקיד בקרן כספית או במקום אחר מתאים ??

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
זה
להעביר את הכסף כעת לקבלן ולהרוויח שלא יעלה במדד תשומות בנייה ,
הסיבות:
1. זה הימור. אולי קרן כספית תניב פחות מדד תשומות הבנייה.
2. קרן כספית לא צפויה להניב מעל מדד תשואות הבנייה ודאי שלא הרבה מעבר לכך.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני חושבת שעדיף להשאיר בקרן כספית.

נדיר שמדד תשואות הבניה עולה יותר מ4.5% בשנה, ובמיוחד שרק חצי מהתשלומים העתידיים מוצמדים למדד תשומות הבניה כך שרק אם המדד יעלה בקצב של מעל 9% לשנה בתקופה של ה8 חודשים האלו את תפסידי מבחירה בקרן כספית.
ולכן לכאורה זה בהחלט יוצא יותר רווחי בקרן כספית!!

מומחה בנדל"ן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יש ברשותי סכום כסף מכובד שמיועד לתשלום על דירת משתכן ,
במהלך 8 החודשים הקרובים.
מה עדיף לעשות ,להעביר את הכסף כעת לקבלן ולהרוויח שלא יעלה במדד תשומות בנייה ,
או לחילופין להפקיד בקרן כספית או במקום אחר מתאים ??
כמו שאמרו חד משמעית קרן כספית.
צריך לשים לב שמדד תשומות הבניה זה לא מדד המחירים לצרכן.

שוקי לדרמן

משתמש רשום
כמו שאמרו חד משמעית קרן כספית.
צריך לשים לב שמדד תשומות הבניה זה לא מדד המחירים לצרכן.
אעשה לך קצת סדר. חג משמעית זה לא. אתה מדבר על טיפת תשואה בתוחלת ובתמורה להפסיד וודאות. וודאות שווה יותר מטיפת תשואה. אבל גם אם טיפת תשואה בתוחלת שווה יותר מוודאות, זה לא חד משמעית. מילא היית כותב חד משמעית לשלם לקבלן הייתי מבין אותך, כי אתה לא לוקח סיכון. אבל חד משמעית קרן כספית כשאפילו על איזה סכום מדובר אתה לא יודע?

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אעשה לך קצת סדר. חג משמעית זה לא. אתה מדבר על טיפת תשואה בתוחלת ובתמורה להפסיד וודאות. וודאות שווה יותר מטיפת תשואה. אבל גם אם טיפת תשואה בתוחלת שווה יותר מוודאות, זה לא חד משמעית. מילא היית כותב חד משמעית לשלם לקבלן הייתי מבין אותך, כי אתה לא לוקח סיכון. אבל חד משמעית קרן כספית כשאפילו על איזה סכום מדובר אתה לא יודע?
כמו שכתבו
עדיפות לתשלום לקבלן, זה רק במידה והמדד תשומות יזנק פי 2 יותר מקרן כספית.
תרחיש רחוק.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה ממש לא חייב להיות טיפת תשואה.
וככל שמדובר על סכום גבוה יותר כך הרווח לכאורה יהיה יותר גבוה.
ונניח שמדובר על 500,000 ש"ח לתקופה של 8 חודשים, בקרן כספית לפי הנתונים כרגע זה רווח של כ3% שזה 15,000 ש"ח, שזה לא סכום כ"כ קטן.
והמדד גם אם יעלה ב2% בתקופה הזאת מה שאומר שהתשלום של ה500,000 ש"ח יתייקר ב1% שזה 5000 ש"ח, עדיין יהיה פער של 10,000 ש"ח.
למה לוותר על סכום כזה ולתת מתנות לקבלן??

שוקי לדרמן

משתמש רשום
זה ממש לא חייב להיות טיפת תשואה.
וככל שמדובא על סכום גבוה יותר כך הרווח לכאורה יהיה יותר גבוה.
ונניח שמדובר על 500,000 ש"ח לתקופה של 8 חודשים בקרן כספית לפי הנתונים כרגע זה רווח של כ3% שזה 15,000 ש"ח, שזה לא סכום כ"כ קטן.
והמדד גם אם יעלה ב2% בתקופה הזאת מה שאומר שהתשלום של ה500,000 ש"ח יתייקר ב1% שזה 5000 ש"ח, עדיין יהיה פער של 10,000 ש"ח.
למה לוותר על סכום כזה ולתת מתנות לקבלן??
מסכים שיש תרחיש קצה שהכספית תניב 3% מעל תשומות הבנייה. אבל אז נספיד את הודאות לגבי היכולת לעמוד בתשלומי הקבלן. בנוסף התעלמת מהמס. אני מקבל את דעתך זאת דעה מובנת. רק הפריע לי משפטים כמו חד משמעית של המומחה בנדל"ן. כאילו לא ניתן לחשוב על צד שני.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מסכים שיש תרחיש קצה שהכספית תניב 3% מעל תשומות הבנייה.
הבאתי 2 תרחישים.
1. שמדד תשומות הבנייה לא עולה כלל, ואז הרווח לכאורה יהיה באזור 15,000 ש"ח.
2. שמדד תשומות הבנייה יעלה בתקופה הזאת ב2% [שזה יותר גבוה מהקצב של העלייה בשנה האחרונה] ואז הרווח לכאורה יהיה 10,000 ש"ח.
בנוסף התעלמת מהמס.
המס בקרן כספית בתקופה הנוכחית הוא כמעט אפס.

שוקי לדרמן

משתמש רשום
[שזה יותר גבוה מהקצב של העלייה בשנה האחרונה]
ממתי בוחנים לפי השנה האחרונה? תרחיש מושלם מדד תשומות הבנייה 0 ומדד המחירים לצרכן 4.5 וכך המס 0. אז מה השאלה, ברור קרן כספית. רק תבטיחי לפותחת שרשור שזה יהיה המצב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ממתי בוחנים לפי השנה האחרונה? תרחיש מושלם מדד תשומות הבנייה 0 ומדד המחירים לצרכן 4.5 וכך המס 0. אז מה השאלה, ברור קרן כספית. רק תבטיחי לפותחת שרשור שזה יהיה המצב.
אין לי מושג איך הגעתם למה שכתבתם.
אני חושבת שכתבתי בצורה ברורה בהתאם לנתונים בשטח.
ונתתי טווח בין עלייה של 0% במדד תשומות הבנייה לעלייה של 2% ב8 חודשים.
בשום מקום לא כתבתי שהתחזית שמדד תשומות הבנייה יהיה 0.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
א
נניח שאכן כך. תשואה עודפת אינה חזות הכל.
אז שישמור את הכסף מחת לבלטות וזהו.

במצב השוק היום, יש יותר סיכון שהקבלן יפשוט רגל מאשר שהאופציה של קרן כספית תהיה הפסדית ביחס למדד תשומות.

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
מסכים שיש תרחיש קצה שהכספית תניב 3% מעל תשומות הבנייה. אבל אז נספיד את הודאות לגבי היכולת לעמוד בתשלומי הקבלן. בנוסף התעלמת מהמס. אני מקבל את דעתך זאת דעה מובנת. רק הפריע לי משפטים כמו חד משמעית של המומחה בנדל"ן. כאילו לא ניתן לחשוב על צד שני.
זה לא תרחיש קצה זה תרחיש די סביר (על פי הסטטיסטקה)

מומחה בנדל"ן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אין לי מושג איך הגעתם למה שכתבתם.
אני חושבת שכתבתי בצורה ברורה בהתאם לנתונים בשטח.
ונתתי טווח בין עלייה של 0% במדד תשומות הבנייה לעלייה של 2% ב8 חודשים.
בשום מקום לא כתבתי שהתחזית שמדד תשומות הבנייה יהיה 0.
מסכים לגמרי

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה