התייעצות מה להביא לחמותי לר"ה?

אמור להם

משתמש חדש
עריכה תורנית
קודם כל עזרה באוכל\קינוח\מנה ראשונה
אפשר מפית לחלות\סכין מכסף\מפה יפה\חבקים\כלי יפה\אגרטל פרחים\פיירקסים
נדמה לי שנהוג לא לתת מתנה למישהו סכין (לראש השנה), כך שמעתי ואיני יודע המקור לזה.
ולגופו של שאלה הייתי מציע לקנות דג שלם (דניס, בורי, לברק) ולאפות כיד ה' הטובה עליכם בעיצוב של ירקות, ולתת לשוויגער/שווער. רק בפורים מותר? לענ"ד זה מתאים גם לראש השנה שמרבים באכילת דגים...

english

משתמש מקצוען
נדמה לי שנהוג לא לתת מתנה למישהו סכין (לראש השנה), כך שמעתי ואיני יודע המקור לזה.
ולגופו של שאלה הייתי מציע לקנות דג שלם (דניס, בורי, לברק) ולאפות כיד ה' הטובה עליכם בעיצוב של ירקות, ולתת לשוויגער/שווער. רק בפורים מותר? לענ"ד זה מתאים גם לראש השנה שמרבים באכילת דגים...
להפך, יש סגולה להביא סכין לר"ה ומקובל שהדבר מסוגל לפרנסה ושפע

הלו הלו

משתמש חדש
ח"פ יפה ומיוחד לחג
מפיות שנה טובה עם מחזיק מפיות
סט מלחיות
סכין איכותית מסולתם או פוד איל
והכי חשוב ברכה חמה מכל הלב!!

english

משתמש מקצוען
אמר לי אחד בשם הבעש"ט שהזהיר לא לתת או לקבל סכין במתנה כי זה גורם שיהא ביניהם שנאה גדולה
עכשיו אני רואה שבאמת לא טוב להביא

מצילה חיים

משתמש צעיר
אמר לי אחד בשם הבעש"ט שהזהיר לא לתת או לקבל סכין במתנה כי זה גורם שיהא ביניהם שנאה גדולה

עכשיו אני רואה שבאמת לא טוב להביא
אז בעצם אתה אומר שהשנאה בין הכלה לחמות תגדל יותר משזה עכשיו?!
אין מצב!

חי טוב

משתמש פעיל
וואוו, אני מכיר מישהו שנתן לאמא שלו,
אח"כ היה משך כמה חודשים נתק ביניהם.
והאמא תלתה בזה את הענין.
אתה אומר שהיא צודקת.

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם אמא שלי וגם חמותי הכי נהנות מחד פעמי יפה,
חוסך עבודה בחג (בפרט בחג ארוך) ולא תופס אחרי זה מקום בבית עד ראש השנה שאחרי :)

ד. פריד

משתמש מקצוען
הסגולה הזו בדוקה מאוד אצל הצורפים, חדד, קופת העיר ועוד.
לגבי לקנות לאחר, באותה כתבה שכתוב לא לעשות כך, מסופר שהחוזה היה מחלק סכינים. :unsure:
לגבי מתנה זה מאוד אינדיבידואלי, מה שרצוי כמעט בכל מקרה זה לעזור עם הכנת האוכל, מדובר בשבע סעודות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה