מה התועלת בקמא-טק?

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

חדוה טוקר

משתמש רשום
לדעתי בתקופה כ"כ קשה לעשות השמה לבנות חרדיות ללא תואר

רק בשביל מי שקוראת כאן ונכנסת לייאוש...
ככל הידוע לי בשוק, אם את חרדית לא מפריע להם שאין לך תואר "ורק" מה"ט.
לא כי מזלזלים, אלא כי הידיעה חילחלה פנימה. שרוב מוחץ שלא החרדיות בלי תואר אבל עם ידע מספק. בארץ, לא יודעת על חו"ל.
כלומר, בואי נדייק את השורה, ורק נוריד את ה"ללא תואר", כי באמת ש(כמעט) אין לן משמעות. לחרדיות יש שמעות יותר.

[אני לא עוסקת בהשמה, אבל יצא לי לא פעם לענות "לציידות ראשים" בלינקדאין, שפנו אלי בפרטי עם שאלה של "פרוש רש"י" על מקומות לימוד של חרדיות, יש למגייסות מודעות שזה שונה אצלינו].

חן5

משתמש צעיר
15 הבנות 'שנכנסו לא היו כולם מהבוטקאמפ של מובילאיי אלא 4 מנקסט סיליקון, 6 מהבוטקאמפ ועוד 5 מבוטקאמפ של גברים (וזו היתה הצלחת הדגל שלהם השנה למרות שהם פעלו מול לפחות 12-15 חברות).
לגבי הבנות שבראיונות- הם היו בראיונות לפני החגים. ונפלו.
אם יש עכשיו ראיונות במובילאיי זה מבוטקאמפים חדשים- שזה שוב מוריד את אחוז ההשמה כי זה מpool גדול יותר של בנות.
זה הצלחה נהדרת אבל בפרוש תואמת את מה שכתבתי למעלה שבסך הכולל היו אולי 10 אחוזי השמה השנה.
ולגבי השכר תבררי טוב טוב אם באו לעוף עלייך או שזה אמיתי............ כי בעקרון יש סכום סף שקמאטק יצרו אבל השנה בגלל המצב הם שלחו גם למקומות של 8-10K מידיעה.

בלת"ק חלקי
הייתי חייבת להגיב לך ובאופן כללי גם לכולם כמה נקודות:

- מסכימה שהרבה מנצלים את החרדיות עם משכורות נמוכות כמו שרשמת 8-10K ואני שמעתי גם על פחות.. אבל תדעו שלפעמים מאוד שווה להתחיל בשכר נמוך, לצבור את הניסיון ואז או לבקש העלאה או לחפש עבודה אחרת וכשבאים עם ניסיון השכר כבר עולה מאוד! לפעמים צריך קצת סבלנות..

- דבר נוסף לגבי ההשמה, אני למדתי תואר וגם לי היה מאוד קשה למצוא עבודה! והקושי מתבטא בזה שלא משנה כמה הציונים היו גבוהים, אם אין ניסיון אתה לא שווה הרבה! (וכן התחלתי בשכר נמוך כמחליפה לחופשת לידה ואז ראו שאני טובה והכניסו אותי בשכר קצת יותר טוב ומאז כבר התקדמתי והיום אני מרוצה מהשכר שלי ב"ה) ואגב היו לי הרבה חברות בתואר שהשקיעו 4 שנים ללימודים והמון כסף! ובסוף לא עובדות בתחום כי התייאשו..

- הייתי בלא מעט מקומות ולדעתי מבינים שהחרדים הם עובדים מאוד טובים!! (גם הגברים וגם הנשים)

חדוה טוקר

משתמש רשום
בלת"ק חלקי
הייתי חייבת להגיב לך ובאופן כללי גם לכולם כמה נקודות:

- מסכימה שהרבה מנצלים את החרדיות עם משכורות נמוכות כמו שרשמת 8-10K ואני שמעתי גם על פחות.. אבל תדעו שלפעמים מאוד שווה להתחיל בשכר נמוך, לצבור את הניסיון ואז או לבקש העלאה או לחפש עבודה אחרת וכשבאים עם ניסיון השכר כבר עולה מאוד! לפעמים צריך קצת סבלנות..

- דבר נוסף לגבי ההשמה, אני למדתי תואר וגם לי היה מאוד קשה למצוא עבודה! והקושי מתבטא בזה שלא משנה כמה הציונים היו גבוהים, אם אין ניסיון אתה לא שווה הרבה! (וכן התחלתי בשכר נמוך כמחליפה לחופשת לידה ואז ראו שאני טובה והכניסו אותי בשכר קצת יותר טוב ומאז כבר התקדמתי והיום אני מרוצה מהשכר שלי ב"ה) ואגב היו לי הרבה חברות בתואר שהשקיעו 4 שנים ללימודים והמון כסף! ובסוף לא עובדות בתחום כי התייאשו..

- הייתי בלא מעט מקומות ולדעתי מבינים שהחרדים הם עובדים מאוד טובים!! (גם הגברים וגם הנשים)

לגבי שכר נמוך: את צודקת מאוד! גם אני מאלו שהתחילו בשכר נמוך, והיום מודה על זה. מקום עבודה ראשון צריך לבחור לפי טיב מי שינהל מבחינה מקצועית "הווי זנב לאריות", זנב! ככה מתחילים וככה מתקדמים, בתנאי כמובן שהזנב שייך לאריה 😉.
לכן בהקשר לקמא טאק דברתי רק על כמות ההשמה וממש לא על גובה השכר, הוא לא מעניין!

ולגבי הסיום שלך: כמה שאת צודקת!!!! לא אתן שמות מדוייקים, אבל מכירה הרבה מקומות שמחפשים דווקא חרדיות, לא בגלל תשלום נמוך (אני לא מוכנה לעזור לנצלנים - במיוחד שאני לא עובדת בזה ולא מקבלת שכר אלא סתם נחמדה), ולא בגלל מענקים ממשלתיים.
אני אניח אכאן כמה ציטו:
אמר לי פעם סמנכ"ל של חברה בינונית "חרדיות יודעות שאין להן זמן למשחקים כי הן מפרנסות יחידות ומטופלות בילדים, הן באות ועובדות. ואם הן רוצות לעזוב? אני מעלה להן את השכר והן נשארות"---
ומגייסת מחברה אחרת אמרה לי: "יש מין דעה קדומה אצלנו, שחרדיות הן גאוניות כאלה"----

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
15 הבנות 'שנכנסו לא היו כולם מהבוטקאמפ של מובילאיי אלא 4 מנקסט סיליקון, 6 מהבוטקאמפ ועוד 5 מבוטקאמפ של גברים (וזו היתה הצלחת הדגל שלהם השנה למרות שהם פעלו מול לפחות 12-15 חברות).
לגבי הבנות שבראיונות- הם היו בראיונות לפני החגים. ונפלו.
אם יש עכשיו ראיונות במובילאיי זה מבוטקאמפים חדשים- שזה שוב מוריד את אחוז ההשמה כי זה מpool גדול יותר של בנות.
זה הצלחה נהדרת אבל בפרוש תואמת את מה שכתבתי למעלה שבסך הכולל היו אולי 10 אחוזי השמה השנה.
ולגבי השכר תבררי טוב טוב אם באו לעוף עלייך או שזה אמיתי............ כי בעקרון יש סכום סף שקמאטק יצרו אבל השנה בגלל המצב הם שלחו גם למקומות של 8-10K מידיעה.
לא כתבתי לרגע שהם נכנסו דווקא מהבוטקמפ של מובילאיי אלא דרך קמאטק
אני שוב חוזרת על זה שנכנסו 15 בנות לגבי גברים אין לי מושג
לגבי השכר ביררתי טוב והשכר הוא כמו שכתבתי למעלה לפחות בוריפיקציה שזה שכר מטורף, זה שהם גם עשו השמות בפחות לא אומר שכל הההשמות זה פחות
אגב השנה זה הפעם הראשונה שמובילאיי מכניסים אליהם עובדות ללא תואר וללא נסיון, הכל בזכות קמאטק

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
לגבי שכר נמוך: את צודקת מאוד! גם אני מאלו שהתחילו בשכר נמוך, והיום מודה על זה. מקום עבודה ראשון צריך לבחור לפי טיב מי שינהל מבחינה מקצועית "הווי זנב לאריות", זנב! ככה מתחילים וככה מתקדמים, בתנאי כמובן שהזנב שייך לאריה 😉.
לכן בהקשר לקמא טאק דברתי רק על כמות ההשמה וממש לא על גובה השכר, הוא לא מעניין!

ולגבי הסיום שלך: כמה שאת צודקת!!!! לא אתן שמות מדוייקים, אבל מכירה הרבה מקומות שמחפשים דווקא חרדיות, לא בגלל תשלום נמוך (אני לא מוכנה לעזור לנצלנים - במיוחד שאני לא עובדת בזה ולא מקבלת שכר אלא סתם נחמדה), ולא בגלל מענקים ממשלתיים.
אני אניח אכאן כמה ציטו:
אמר לי פעם סמנכ"ל של חברה בינונית "חרדיות יודעות שאין להן זמן למשחקים כי הן מפרנסות יחידות ומטופלות בילדים, הן באות ועובדות. ואם הן רוצות לעזוב? אני מעלה להן את השכר והן נשארות"---
ומגייסת מחברה אחרת אמרה לי: "יש מין דעה קדומה אצלנו, שחרדיות הן גאוניות כאלה"----
לגבי החרדיות, שמעתי על מקום שעד לא מזמן לחרדיות הם עשו פחות מבחני כניסה!!!
לאחרונה בגלל שכולללללללללללללללן הולכות לזה
גילו שלא כולם כאלו גאוניות אז התחילו יותר לבדוק עם מבחני כניסה וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה