מה הקיבולת האמתית של DVD?

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כלומר כתוב 4.7 תכל'ס = בפועל אי אפשר...
מה הקיבולת המקסימלית של DVD?

אשמח לתשובה
תודה.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כלומר כתוב 4.7 תכל'ס = בפועל אי אפשר...
מה הקיבולת המקסימלית של DVD?

תלוי איזה DVD.. אבל כתבת 4.7 אז נתת את התשובה (האמת, זה גם הנפוץ אצלינו).

הקיבולת המקסימלית שכתוב זה מה שהוא יכול להכיל.
השאלה היא רק איך מחשבים את הנפחים, עשרונית[כמו שאנחנו מחשבים וכך מוצג המידע על הדיסק] או בינארית[שפת מחשב]:
קוד:
4:700,000,000 bytes ÷ 1000 = 4,700,000 KB ÷ 1000 = 4,700 MB ÷ 1000 = 4.7 GB
או איך שהמחשב רואה את זה:​
קוד:
4:700,000,000 bytes ÷ 1024 = 4,589,844 KB ÷ 1024 = 4,482.27 MB ÷ 1024 = 4.38 GB

וכאן התשובה לשאלתך:
4.38 GB

בנוסף, יש עוד חישוב שצריך לעשות לגבי גודל הסקטורים שמשתנים בגדול מיצרן ליצרן, אבל +- זה הגודל.

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תלוי איזה DVD.. אבל כתבת 4.7 אז נתת את התשובה (האמת, זה גם הנפוץ אצלינו).

הקיבולת המקסימלית שכתוב זה מה שהוא יכול להכיל.
השאלה היא רק איך מחשבים את הנפחים, עשרונית[כמו שאנחנו מחשבים וכך מוצג המידע על הדיסק] או בינארית[שפת מחשב]:
קוד:
4:700,000,000 bytes ÷ 1000 = 4,700,000 KB ÷ 1000 = 4,700 MB ÷ 1000 = 4.7 GB
או איך שהמחשב רואה את זה:​
קוד:
4:700,000,000 bytes ÷ 1024 = 4,589,844 KB ÷ 1024 = 4,482.27 MB ÷ 1024 = 4.38 GB

וכאן התשובה לשאלתך:
4.38 GB

בנוסף, יש עוד חישוב שצריך לעשות לגבי גודל הסקטורים שמשתנים בגדול מיצרן ליצרן, אבל +- זה הגודל.
ואוה, איזו תשובה!
תודה רבה!

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
יש הבדל בין GB לGiB
משום מה ביל גייטס (מייקרוסופט) עשה משמש שלם עם הדבר הזה
GB = gigabyte = 1000^3
GiB = gibibyte = 1024^3

אצל ביל גייטס כשכתוב שיש xxGB בכונן למעשה מדובר בGiB וכן הלאה (Kib, Mib...)

bris

משתמש סופר מקצוען
וואי , העלת לי זכרונות נוסטלגיים

נראה לי הפעם האחרונה שצרבתי דיסק הייתה 5 או 6 שנים....

כמדומה לי שבדיסקים איכותיים יש אפשרות לצורב עוד כ 10 אחוז , זה נקרא OVERURN

יש גם דיסקים שהם 2 שכבות ואז יש כ 8.5 G, אבל עלו בזמנו כ 10 שח לדיסק (היום דיסק און קי כבר זול יותר)

ויש גם BD שזה 25 עד 50 GB ....

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מחכה שמחירי הדיסקאונקי ירדו ל 2.5 ש"ח....: )
ככה שנוכל לחלק הופעות בהם כפול 100, 200 איש...

ויש עוד 2 יתרונות (בעיקר בהופעות)
-הדיסק יכול להגיע עם תמונה ולוגו
-דיסק לא יכול לחטוף וירוסים....

נערך לאחרונה ב:

bris

משתמש סופר מקצוען
אל תשכח שיש עלויות צריבה על דיסק הרבה יותר גדולות משכפול של דיסק און קי

אין בעיה לעשות לוגו על דיסק און קי (יש גם מדפסות מיוחדות לזה - של חברת NEXCOPY)

העלויות בכמויות של 8G הם באיזור ה 11 שח כמדומה לי , ודאי שזה הרבה יותר שימושי למי שמקבל מדיסק שבדכ נהרס ונשרט הרבה לפני שמוצאים מחשב עם CD לקרוא אותו

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
וואי , העלת לי זכרונות נוסטלגיים

נראה לי הפעם האחרונה שצרבתי דיסק הייתה 5 או 6 שנים....

כמדומה לי שבדיסקים איכותיים יש אפשרות לצורב עוד כ 10 אחוז , זה נקרא OVERURN

יש גם דיסקים שהם 2 שכבות ואז יש כ 8.5 G, אבל עלו בזמנו כ 10 שח לדיסק (היום דיסק און קי כבר זול יותר)

ויש גם BD שזה 25 עד 50 GB ....

בלו-ריי התכוונת. BR...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה