כללי מה הייתם עושים במקומי

evelin

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שלחתי קורות חיים לעמותה כלשהי וקבלתי מהם מכתב שבו הם מבקשים שאעשה להם
רק ''עבודה קטנה'' רק שדרוג לוגו ורק עיצוב למשאית.. שאז אם הם יתרשמו מכישוריי יזמנו אותי לראיון עבודה,
מה אני אמורה לעשות לדעתכם, להשקיע מזמני ואולי זה יהיה לחינם או להגיד להם ביי ולפספס הזדמנות שאולי תתאים לי,
(אין לי מושג בעניינים של עבודה בחוץ כי תמיד עבדתי מהבית ואני אומרת אולי זה מקובל לבקש דבר כזה?)
מה אני עושה??

קבצים מצורפים

• מכתב מארגון--.JPG
    KB 201.2 · צפיות: 19

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני אפילו לא הייתי מגיב להודעה כזאת.
וגם אם הם יחזרו בהם ויחליטו לשלם לך בכל מצב - גם לא הייתי מתעסק עם אנשים שזו השקפת עולמם המנצלת...

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לדעתי כדי להתרשם ממך ומכישורייך מספיק להם תיק עבודות. בשביל מה הוא קיים- בשביל שנתחיל לעשות "תרגילי שדרוג" על כל קורות חיים שאנחנו שולחים?
לבקש ממך משהו שהם גם ככה צריכים נראה לי קצת מניפולטיבי.
מצד שני,
תלוי באיזו רמה את.
אני כמתחילה אולי כן הייתי עושה את זה אם הזמן מאפשר לי, כי עדיין דרוש לי שפשוף מול לקוחות וגם עבודה שלא יקחו- תועיל לי לתיק העבודות. וכמובן שהייתי שולחת קובץ שאי אפשר להשתמש בו.
אבל תלוי במצב שלך.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מקובל לבקש תיק עבודות.
כאן אני חוששת שיש פה משהו לא תקין.
זה לא הגיוני לבקש כזו בקשה.
ואם יש לך עבודות אחרות בינתיים? את אמורה להשקיע על זה זמן ובסוף יגידו לך: בחרנו מישהו אחר?
זה לא רק ניצול כמו התנהגות לא ראויה.
אישית לא הייתי הולכת על זה וכותבת משהו מנומס שאת רוצה שיבינו אותך, אבל בכיף תוכלי לעשות להם את זה אבל את רוצה לדעת שתתוגמלי על זמן העבודה.
ושולחת להם שוב את תיק העבודות להתרשמות.
זה לא נשמע טוב בכלל!

אבל יכול להיות שאם את מתחילה הם לא רוצים לקחת סיכון.
תעשי את השיקול שלך אם את רוצה להשקיע זמן על זה תמורת אופציה שלא יקבלו.

sh12

משתמש מקצוען
זו האופציה שלהם לקבל מגוון רחב של סקיצות ממגוון גרפיקאיות...
לבחור את המתאים והטוב ביותר, לשלם לה ולעבוד איתה.
ואת כל השאר לנפנף..... :cool:

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני לא רואה בזה שום בעיה. לפעמים תיק עבודות לא מספיק לאנשים, והם רוצים לראות עבודה בפועל על החומרים שלהם.
אם אכן כוונתם לקבל בחינם עשרים סקיצות מעשרים מעצבים, כדי לבחור את הטוב ביותר, וזהו (ללא כוונה להמשך העסקה) - אז זה אכן ניצול.
אם כוונתם אכן להמשיך להעסיק את מי שימצא חן בעיניהם - זה בסדר גמור.

והנראה לענ"ד כתבתי.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י גרפיקנער;1681939:
אני לא רואה בזה שום בעיה. לפעמים תיק עבודות לא מספיק לאנשים, והם רוצים לראות עבודה בפועל על החומרים שלהם.
אם אכן כוונתם לקבל בחינם עשרים סקיצות מעשרים מעצבים, כדי לבחור את הטוב ביותר, וזהו (ללא כוונה להמשך העסקה) - אז זה אכן ניצול.
אם כוונתם אכן להמשיך להעסיק את מי שימצא חן בעיניהם - זה בסדר גמור.

והנראה לענ"ד כתבתי.

מסכימה לגמרי.
ועוד משהו: לא תמיד אפשר להתרשם בתיק עבודות לגבי צורך ספציפי. הם רוצים לראות את האינטרקציה שלך איתם ועם החומרים שלהם. זכותם, הגיוני.
מה שכן, וזה חשוב מאד - תשלחי באיכות הגהה. (בלעז 120 DPI), וגם אם ידרשו קובץ PDF - תייבאי JPG לאינדיזיין, ותסגרי ל-PDF.
והעיצוב למשאית, אני חושבת שהם רוצים לראות סוג של הדמיה על משאית. אם את מפצחת את הבריף, תוכלי לעשות סקיצה בקלילות. ותדגישי, שזה רק סקיצה.

evelin

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
האמת זה קצת עיצבן אותי ובאיזשהו מקום בהחלט הרגשתי שזהו סוג של ניצול אבל נראה לי פשוט שמהצד השני אנשים לא רואים את זה ככה וא''א לשפוט, ולמעשה הם לא ראו את תיק העבודות שלי וגם לא ביקשו, ואני גם אמרתי שאולי זה לא יתן להם אינדיקציה איך אני עובדת עם החומרים שלהם ולכן חשבתי אולי לא לשלול את האפשרות לעשות להם איזשהי סקיצה, משהו בלי השקעה יותר מדי ולשלוח jpg באיכות נמוכה ולציין שהיות ואין הבטחה של תגמול כלשהוא הקדשתי זמן מוגבל ומסויים וגם להציע תיק עבודות, בעלי אומר ליצור איתם קשר ולברר בכלל אם המשרה מתאימה לי לפני שאני נותנת מזמני, טוב אני אחשוב מה לעשות, תודה לכם על כל התגובות המועילות ;)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם בעיניהם שינוי ורענון לוגו זו "עבודה קטנה" לא הייתי רצה לעבוד אצלם.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אם מישהו מתקשה לראות דרך תיק עבודות אם עובד מתאים לו או לא, ורוצה לבחון את זה,
מן הראוי שישלם לו על העבודה שהוא דורש ממנו במיוחד עבורו - שכן זמן העבודה הזה הוא כסף,
ואם לא - נמצא העובד טורח לעשות עבודות שימלאו את ימיו למעבידים שונים - ללא תמורה..
אם הייתי רוצה לקחת משפץ לבית שלי, ואינני בטוחה בו,
אזמין אותו ליום עבודה אחד - אשלם לו כנדרש, ואחליט אם להמשיך הלאה או לא.
מה ענין החינם פה?
ואם תאמרו - אבל הוא מאד רוצה את העבודה, אז בדרך כלל ממכרזים כאלו לא יוצאת עבודה, וכל זה מנסיוני בלבד ולא מסקר שוק מעמיק.

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
באמת זו דרך מקורית וקצת מרגיזה לקבל עובדים למשרה פנויה, אבל גם אני חייב להודות שאני לא רואה בזה שום בעיה. אם יש לך קצת זמן פנוי והמשרה חשובה לך, תעצבי להם מה שצריך (כמובן שלא תשלחי להם קבצים פתוחים או מיועדים להדפסה כל עוד לא שילמו לך), ומקסימום תוסיפי לתיק עבודות שלך עוד יצירה.
לכי על זה, כי עדיף לנסות ואולי להצליח מאשר לא לנסות ובטוח להכשל.
בהצלחה, ותעדכני אותנו!

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
למה לא לעצב
אם את רוצה את העבודה
והם אם יהיו מרוצים ישלמו

פשוט מאד תעבדי על זה ברמה סבירה
ותשלחי להם באיכות תמונה
הם רוצים לראות את העבודה שלך און ליין
הרבה מעסיקים נרתעים מתיקי עבודה שנעשו בעזרת מורים ומכוונים
ובתכלס המעצב לא יודע להגיש עבודה מקצועית!

אז בהצלחה!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
כשאני הייתי מתחילה וקיבלתי הרבה כאלו הצעות 'מעניינות' לא הייתי מוכנה לעשות זאת ללא חתימת חוזה מראש. והסכמה על מחיר.
בחינם? לא אצלי!- ולכן גם הרבה ירדו ממני. ואני שמחתי. קיבלתי בסוף את העבודה בה אני לא מרגישה מנוצלת. ומעריכים כל משהו קטן שאני עושה כמשהו גדול ולא ההפך.

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יותר מקובל לזמן את העובד ליומיים נסיון בתשלום,
ואז לראות אם מתאים או לא...

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כנראה לא קראתם עד הסוף:)
הם רשמו לה שבמידה והם לא יהיו מרוצים הם ישלמו לה על העבודה
אז מה הבעיה???

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י poto12;1682702:
כנראה לא קראתם עד הסוף:)
הם רשמו לה שבמידה והם לא יהיו מרוצים הם ישלמו לה על העבודה
אז מה הבעיה???

איפה ראית שכתוב את זה?

אני ראיתי שכתוב, במידה והם ישתמשו בעבודה, אז הם ישלמו...

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צודקת:p
לא ראיתי נכון
אני הייתי מסבירה להם מה הבקשה שלהם אומרת מבחינתי
כלומר סכוי שהעבודה היא לחינם ולראות איך הם יגיבו

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Haim6130;1682492:
באמת זו דרך מקורית וקצת מרגיזה לקבל עובדים למשרה פנויה, אבל גם אני חייב להודות שאני לא רואה בזה שום בעיה. אם יש לך קצת זמן פנוי והמשרה חשובה לך, תעצבי להם מה שצריך (כמובן שלא תשלחי להם קבצים פתוחים או מיועדים להדפסה כל עוד לא שילמו לך), ומקסימום תוסיפי לתיק עבודות שלך עוד יצירה.
לכי על זה, כי עדיף לנסות ואולי להצליח מאשר לא לנסות ובטוח להכשל.
בהצלחה, ותעדכני אותנו!
זו לא דרך מקורית ;)
היא מאד מרגיזה:D

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
אם כתוב שהם ישלמו,
ויש חתימה אולי הייתי קצת יותר נותנת אמון.
מישהו הציע פה סימן מים, איכות תמונה זה פתרון טוב
מקס' זה מצטרף לך לתיק עבודות

אולי מעניין אותך גם...

הסטטוס שלנו

וובינר - AI טייס המשנה שלך
משה שווארץ - בוגר פרוג
למה צריך היום מעצב גרפי?
הגשות אינדיזיין + שיעור פרונטלי בוטים ואוטומציות
הגשות אינדיזיין
יוסי ויזל הוא תופעת ״יגעת ומצאת תאמין״
יוסי ויזל - בהמלצה אישית💚
בוגרים ממליצים - יוסי ויזל מעצב ואדריכל פנים
יש למה לחכות
קורס עיצוב פנים - מחזור חדש🤩💚
איך ליצור עיטורים לספר שלכם בקלות ובמהירות?

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק נז

א לַמְנַצֵּחַ אַל תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי שָׁאוּל בַּמְּעָרָה:ב חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי וּבְצֵל כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת:ג אֶקְרָא לֵאלֹהִים עֶלְיוֹן לָאֵל גֹּמֵר עָלָי:ד יִשְׁלַח מִשָּׁמַיִם וְיוֹשִׁיעֵנִי חֵרֵף שֹׁאֲפִי סֶלָה יִשְׁלַח אֱלֹהִים חַסְדּוֹ וַאֲמִתּוֹ:ה נַפְשִׁי בְּתוֹךְ לְבָאִם אֶשְׁכְּבָה לֹהֲטִים בְּנֵי אָדָם שִׁנֵּיהֶם חֲנִית וְחִצִּים וּלְשׁוֹנָם חֶרֶב חַדָּה:ו רוּמָה עַל הַשָּׁמַיִם אֱלֹהִים עַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז רֶשֶׁת הֵכִינוּ לִפְעָמַי כָּפַף נַפְשִׁי כָּרוּ לְפָנַי שִׁיחָה נָפְלוּ בְתוֹכָהּ סֶלָה:ח נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים נָכוֹן לִבִּי אָשִׁירָה וַאֲזַמֵּרָה:ט עוּרָה כְבוֹדִי עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:י אוֹדְךָ בָעַמִּים אֲדֹנָי אֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:יא כִּי גָדֹל עַד שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:יב רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים עַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

דמות יהודית • אתגר 78

לוח מודעות

למעלה