שיתוף - לביקורת מה דעתכם על החוברת שלי?

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כתבתי חוברת קטנה, ערכתי, הגהתי, עמדתי, עיטרתי,
ומעוניין לקבל חוות דעת מקצועית מכם

מלבד התוכן שלה שהוא חשוב ויכול להביא לכם תועלת מרובה

הנה היא כאן:
שלוש דקות לאושר

נערך לאחרונה ב:

תמרוז

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קראתי את החוברת, (כמעט הכל, ולא הכל מפני שחסר לי דופמין במוח...). לקח לי הרבה יותר משלוש דקות, אז תכניס את זה גם לחשבון הזמן.
מבחינת ההגשה, היא מדהימה, משכנעת, כתובה היטב, מוסברת היטב וקוראת לעין. (לא זוכרת את הביטוי המקורי)...
מבחינת תוכן. כבר תרגלתי, לא שלוש דקות, אבל תרגלתי.

זה נשמע מדיטציה, וזה מדיטציה.
זה נשמע מדהים. אבל ניראה לי שאשאל רב לפני שאהפוך לחסידה של זה.
ולי ידוע שהאושר מגיע מהתורה, לא ממדיטציה. אבל בהחלט יכול להיות שזה אכן כלי לאושר, והצלחת לשכנע אותי בזה...

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
קראתי את החוברת, (כמעט הכל, ולא הכל מפני שחסר לי דופמין במוח...). לקח לי הרבה יותר משלוש דקות, אז תכניס את זה גם לחשבון הזמן.
מבחינת ההגשה, היא מדהימה, משכנעת, כתובה היטב, מוסברת היטב וקוראת לעין. (לא זוכרת את הביטוי המקורי)...
מבחינת תוכן. כבר תרגלתי, לא שלוש דקות, אבל תרגלתי.

זה נשמע מדיטציה, וזה מדיטציה.
זה נשמע מדהים. אבל ניראה לי שאשאל רב לפני שאהפוך לחסידה של זה.
ולי ידוע שהאושר מגיע מהתורה, לא ממדיטציה. אבל בהחלט יכול להיות שזה אכן כלי לאושר, והצלחת לשכנע אותי בזה...
תודה רבה,
בקשר להתלבטות הדתית, תוכלי לקרוא על ההתלבטות המדיטציונית/דתית שלי, כאן פשוט להיות הווה

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
התחלתי לקרוא ועצרתי באמצע.
אין לי מושג מה המחקרים שמוכיחים את מה שכתוב בחוברת, לי אישית קשה להתחבר למה שכתוב שם.

[הייתי משנה גופן ומקטינה קצת את הכתב]

נערך לאחרונה ב:

תמרוז

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה רבה,
בקשר להתלבטות הדתית, תוכלי לקרוא על ההתלבטות המדיטציונית/דתית שלי, כאן פשוט להיות הווה
תזכיר לי לקרוא את זה כשאני אהיה עם ריטלין.
לבנתיים שאלתי את ההורים שלי, וחשבתי על זה בעצמי, זה לא עבירה, אבל יש לזה קונוטציה שלילית (לי לפחות). של בודה ומשוגעים.
אבל אני רואה שלא כתבתי מספיק על ההתפעלות שלי ממנה. היא מדהימה, הכל כתוב ומבוסס מחקרית, מדברת אל השכל, בהירה כ"כ, וגם הכתיבה ההגהה העימוד והעיטורים מעידים על כשרון שעומד מאחור...
אליי היא היא לא דיברה, אלא צעקה... חוץ מהקונוטציה והדעות הקדומות שלי, אהבתי בה הכל. היא מיוחדת

וניראה לי שאני כן הולכת להיות חסידה של זה.

tmr

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מדהים.
כמובן כתיבה חלקה וקולעת.
מעבירה היטב את עצם הדבר.
ויותר מחשוב לחשוף ולפרסם.

לגבי מי מכם שעבורם זה חדש
אני דווקא מיינדפולנסית ולענד זה מדיי קשור בד בבד עם אמונה פנימית תמידית.
בתור מי שנמצאת שם- מביא לתודעה ורגיעה נפשית בעולמו של אלוקים.
חבל שלא מנגישים את זה מספיק.

"אבל באמת עם קצת אימון אפשר להשיג את אותה תוצאה בכורסא שבסלון"
ממ.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
כתבתי חוברת קטנה, ערכתי, הגהתי, עמדתי, עיטרתי,
ומעוניין לקבל חוות דעת מקצועית מכם

מלבד התוכן שלה שהוא חשוב ויכול להביא לכם תועלת מרובה

הנה היא כאן:
שלוש דקות לאושר
נפלא.
טעון הגהה קלה משגיאות הקלדה ושגיאות לשוניות.
התוכן ערוך היטב (אולי ההקבלה לקורונה כבר מיותרת בימינו), העימוד והגופן בסדר גמור, וכן העיטור :)
בהצלחה.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כשהתחלתי לקרוא חשבתי לעצמי, מה הסיבה שבן אדם מחלק מתנות בחינם?
כשהמילים וההומור שנדף מהן והתוכן המשיכו לסחוף אותי התעלמתי כבר מהשאלה, שלחתי אותה לאיזשהו מחסן אחורי והתרכזתי בקריאה.
שמתי לב שעוד לפני שיצא לי לתרגל (3 דקות של שקט? לא ברור איפה אמצא את המצרך הזה) בכל מיני חוויות שהיו לי מאז שקראתי בלילה עד עכשיו נהיתה לי מודעות לרעשים שהיו לי בראש כמו רשימת מטלות בלתי נגמרת שאפילו לא שמתי לב אליה, השתקתי אותם והתמקדתי בחוויה של הרגע, כמו דיבור לילד שלי כשאני מתמקדת רק בפעולת הדיבור, במבט שהוא מחזיר וכו’

ואגב, הייתי משנה את השם הלועזי של השיטה הזו ובמקום לחפש מילים בעברית שלא מספיק מבטאים לקרוא לזה פשוט "הווה פשוט"

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כשהמילים וההומור שנדף מהן והתוכן המשיכו לסחוף אותי התעלמתי כבר מהשאלה, שלחתי אותה לאיזשהו מחסן אחורי והתרכזתי בקריאה.
שמתי לב שעוד לפני שיצא לי לתרגל (3 דקות של שקט? לא ברור איפה אמצא את המצרך הזה) בכל מיני חוויות שהיו לי מאז שקראתי בלילה עד עכשיו נהיתה לי מודעות לרעשים שהיו לי בראש כמו רשימת מטלות בלתי נגמרת שאפילו לא שמתי לב אליה, השתקתי אותם והתמקדתי בחוויה של הרגע, כמו דיבור לילד שלי כשאני מתמקדת רק בפעולת הדיבור, במבט שהוא מחזיר וכו’

ואגב, הייתי משנה את השם הלועזי של השיטה הזו ובמקום לחפש מילים בעברית שלא מספיק מבטאים לקרוא לזה פשוט "הווה פשוט"
תודה רבה
זה נפלא לשמוע
על השם הרשמי העברי של השיטה (ועל עוד דברים) כתבתי כאן פשוט להיות הווה

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
נפלא.
טעון הגהה קלה משגיאות הקלדה ושגיאות לשוניות.
התוכן ערוך היטב (אולי ההקבלה לקורונה כבר מיותרת בימינו), העימוד והגופן בסדר גמור, וכן העיטור :)
בהצלחה.
עברתי קצת שוב, וראיתי באמת הרבה שגיאות, לא יודע איך לא שמתי לב.
עכשיו צריך את הזמן והחשק לתקן.

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
תזכיר לי לקרוא את זה כשאני אהיה עם ריטלין.
לבנתיים שאלתי את ההורים שלי, וחשבתי על זה בעצמי, זה לא עבירה, אבל יש לזה קונוטציה שלילית (לי לפחות). של בודה ומשוגעים.
אין שום קשר בין בודהה (אין דבר כזה בודה) ובין מדיטציה.
המדיטציה התפתחה בארצות המזרח עוד לפני הבודהה והיא קיימת בעוד הרבה מקומות במזרח גם אצל כאלו שאין להם קשר לבודהה.
המדיטציה היא לא מנהג דתי, אלא כלי משמעותי לחיים שהרבה דתות במזרח אימצו אותו.
גם אין קשר בין מדיטציה למשוגעים....

הווה פשוט

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מדיטציה פירושה ריכוז עמוק לפרק זמן מסוים, השימושים שלה רבים, ובעבר בעיקר דתיים.
אבל המיינדפולנס הוא גישה, והוא מגיע באמת מהבודהיזם (למיטב ידיעתי), הבודהה (הנקרא בכמה שפות גם בודה, במקומות שמתקשים להגות הא) לא יצר דת אלא דרך חיים המיועדת למנוע סבל, יש בה דברים שלא עולים בקנה אחד עם היהדות. אבל המיינדפולנס אינו אחד מהם

תמרוז

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אין שום קשר בין בודהה (אין דבר כזה בודה) ובין מדיטציה.
המדיטציה התפתחה בארצות המזרח עוד לפני הבודהה והיא קיימת בעוד הרבה מקומות במזרח גם אצל כאלו שאין להם קשר לבודהה.
המדיטציה היא לא מנהג דתי, אלא כלי משמעותי לחיים שהרבה דתות במזרח אימצו אותו.
גם אין קשר בין מדיטציה למשוגעים....
תודה.
בקשר לבודה, טעות, שמחה שהובנה כוונתי.
קונוטציה זהו רגש אישי (כלומר לכל אחד יכול לעלות רגש אחר) העולה לשמיעת מילה מסוימת. אין קשר בין בודהה לבין מדיטציה לבין משוגעים, אולי, אבל אני קראתי ספר שבו היה כתוב על שלושתם, אז זה מעורבב אצלי.
אז פליז, זה נורא חכם מצידך להתערב בקונוטציה שלי. "על טעם ועל ריח... ועל קונוטציה".
וחוץ מזה הווה פשוט תומך בי.
מדיטציה פירושה ריכוז עמוק לפרק זמן מסוים, השימושים שלה רבים, ובעבר בעיקר דתיים.
אבל המיינדפולנס הוא גישה, והוא מגיע באמת מהבודהיזם (למיטב ידיעתי), הבודהה (הנקרא בכמה שפות גם בודה, במקומות שמתקשים להגות הא) לא יצר דת אלא דרך חיים המיועדת למנוע סבל, יש בה דברים שלא עולים בקנה אחד עם היהדות. אבל המיינדפולנס אינו אחד מהם
ו @הווה פשוט תיקח את התגובה הזו בתור הקפצה...

נערך לאחרונה ב:

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גם אני.

רפרפתי-קראתי מלמעלה.
הורדתי למחשב, מחכה לזמן שאוכל לשבת בנחת, לקרוא וללמוד מתוך החוברת. יש מה לקרוא בה!
מאמינה שאפשר למנף את הידע והכישרון לדברים גדולים!
בעיני העימוד והאיורים מוסיפים הרבה, ותורמים לחווית הקריאה ולמידת החומר.

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה על החומר, בהגשה קלילה וקריאה.
קראתי לא בעיון, אבל נראה מקיף ומעניין.
לא הבנתי עדיין מה ההבדל בין NLP למיינדפולנס.
וכמו שזכרתי ואני יודעת את 'רגעי הקשיבות' ניתן ליישם בכל רגע נתון, בכל פעולה שלא דורשת מחשבה
כמו שטיפת כלים, ציחצוח שיניים, מקלחת, ספונגה, מה לא? צריך שניה של עצירה, ובלי מחשבות, רק להרגיש,
כלי מדהים במיוחד לחיי המרתון כיום.
נראה לי לאנשים רציונאלים (חושבים) ומעשיים קשה יותר...
בכל אופן, תודה, מתכוונת לקרוא לעומק

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ממש מדהים!
מגרה מאוד לנסות. (התחלתי קצת...)
כמו ש @אתיס כתבה גם NLP משתמשים בחלק מהטכניקות, אבל מיינדפולנס לוקח את זה לרמה אחרת מבחינת התרגול וההשקעה.
(במילה אחת: להבנתי, בNLP זה כלי תומך, ובמיינדפולנס זה הדבר בעצמו.).
תמשיך לעשות טוב בעולם! אין עליך!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה