מה דעתכם? לשם הפקה פנים משפחתית מספיק WORD?

• פותח הנושא hchh
  • פורסם בתאריך

hchh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני מפיק חוברות משפחתיות של סיפורי חיים.
בינתים אני עובד בוורד כי זה מה שאני יודע וגם בזה יש לי מן הסתם עוד הרבה מה ללמוד.
שאלתי היא, האם כדאי להשקיע [ואני לא כזה יונגערמאן] בלימוד תוכנה יותר מתקדמת?
ובייחוד הייתי מבקש לדעת שני דברים:
א. במה יתן ובמה יועיל לי תוכנה יותר מתקדמת, בשילוב תמונות למשל? בעיצוב העמוד? מה עוד?
ב. האם כדאי לי לחשוב על הפקת הדברים בוורד אצלי ונתינתם לאיש/שת מקצוע שהם יעשו את השדרוג מוורד למוצר אחר מתקדם יותר?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י hchh;1063898:
אני מפיק חוברות משפחתיות של סיפורי חיים.
בינתים אני עובד בוורד כי זה מה שאני יודע וגם בזה יש לי מן הסתם עוד הרבה מה ללמוד.
שאלתי היא, האם כדאי להשקיע [ואני לא כזה יונגערמאן] בלימוד תוכנה יותר מתקדמת?
ובייחוד הייתי מבקש לדעת שני דברים:
א. במה יתן ובמה יועיל לי תוכנה יותר מתקדמת, בשילוב תמונות למשל? בעיצוב העמוד? מה עוד?
ב. האם כדאי לי לחשוב על הפקת הדברים בוורד אצלי ונתינתם לאיש/שת מקצוע שהם יעשו את השדרוג מוורד למוצר אחר מתקדם יותר?
אני לא יודע מה הרקע שלך בעימוד, בהנחה שאין לך רקע לדעתי אם אתה צריך ורוצה ללמוד משהו, תלמד עימוד, התוכנה זו הבעיה הקטנה, תוכנות מתקדמות תומכות בצרכים שלמשתמש רגיל אין מושג למה צריך אותם.
האפשרות השניה היא זולה בהרבה, ולכאורה משתלמת יותר.

hchh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תודה
לגבי 'האפשרות השניה' עליה המלצת: אפשר להמיר עבודה מוורד לתוכנת עימוד מתקדמת? קראתי פעם שיתכנו בעיות בנושא.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הטוב ביותר זה לחפש איש מקצוע שמתאים לכם,
ולבקש ממנו הוראות הקלדה, אח"כ זה יהיה פשוט למדי.

hchh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא בדיוק הבנתי מה פירוש 'ולבקש ממנו הוראות הקלדה'?

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הוראות הקלדה אומרות למשל: כל הכותרות יסומנו בתחילת ובסופם בסימן $ וכדו...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
1. איך להקליד נכון.
2. אם יש צורך בהכנסת תווים מיוחדים במקומות מסוימים.

hchh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אבהיר: האם הכוונה להוראות הקלדה בוורד לפני העברה לעימוד מקצועי ע"י מי ששולט בתוכנות עימוד מקצועיות?

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הקלדה בוורד אפשר להעביר אח"כ בקלות לכל תוכנות העימוד, אבל כמובן אם התוכנית היא להעביר אח"כ למעמד, אז רצוי להתייעץ איתו לפני תחילת ההעבודה.

אבל לדעתי, אם אתה שולט היטב בוורד, אפשר להוציא משם תוצאות מקסימות, אני ערכתי הרבה עלונים בוורד, ויצא מקסים.
אח"כ למדתי אינדיזיין, אז ראיתי מה זה עימוד מקצועי, אבל למטרה שלך בהחלט נראה לי מספיק וורד.

hchh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
האם יש לכם גם נסיון עם חוברות / ספרים או רק עם פלאיירים / עלונים?

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בהחלט, התנסיתי גם בחוברות של כ60 עמודים או יותר. (לא ממש ספרים)

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
תלוי מה אמורים לכלול העמודים.
אם מדובר על טקסט פשוט רץ, עם איזו מסגרת ומספר עמוד ועל עיצוב בשחור לבן - אפשר להסתפק בוורד - בעיקר שמדובר בהפקה משפחתית.

אם מדובר על שילובי תמונות, גרידים שונים בתוך הספר וכו' - אזי המלצתי היא רק על תוכנה מקצועית. זה לא שאי אפשר להגיע לתוצאות נחמדות בוורד - אבל זה רק למי שממש ממש שולט בה, ואם מדובר על הדפסה צבעונית, לטעמי גם אז התוצאות לא יהיו מקצועיות כמו בתוכנה מקצועית.

לדוגמא, עבודה "פנים משפחתית" של ספר משפחתי צבעוני שעיצבתי ועימדתי בעבר, ודרשה עבודה רבה בעיצוב גרידים שונים למטרות שונות כללה:
* עיצוב שערים לכל נושא בשילוב תמונות בני המשפחה וטקסטים מיוחדים (אפקטים וכו').
* עיצוב החלק הראשון שכלל גריד עם מקום לסיפור הלידה של כל אחד מבני המשפחה (והיה סיפור מיוחד על כל אחד...), מקום לתמונות של בן המשפחה בילדותו, בצעירותו, בחתונה ועם הילדים כיום + עיצוב עמודים להורים ולסבא ולסבתא עם סיפור החיים שלהם, העלייה לארץ וכו'.
* עיצוב החלק השני "מתכונים מבית אמא", כלל מס' גרידים לפי אורכי המתכונים, עם מקום ל"חומרים", ל"אופן ההכנה" ול"טיפ" מיוחד לכל מתכון.
* עיצוב החלק השלישי שהיווה כמין "אלבום משפחתי" עם תמונות מאירועים מיוחדים של המשפחה כגון מסיבות פורים משותפות, הכנסת ספר תורה וכו' וכן עמודי אחים, נכדים וכו'.

לעומת זאת, בספר משפחתי אחר שחור לבן הסתפקו בעיצוב כריכה צבעונית יפה וגריד אחיד לכל העמודים שכלל תמונה ש הסבא והסבתא בתחתית כל עמוד בשילוב עם המסגרת והמיקום למספר העמוד - והמשפחה השתילה את הגריד הזה כ"כותרת עליונה" בוורד ושיבצה בו את הטקסט לבד.

בספר שלישי המשפחה פשוט זרקה את כל הטקסט הרץ בוורד עם מספר עמוד (אפילו בלי מסגרת) וביקשה עיצוב לכריכה בלבד.

אז קודם כל - רואים מקילומטר שהעימוד של המשפחות ש"חסכו" התבצע בוורד (אבל מדובר באנשים שלא מבינים בו הרבה, אנשים קצת יותר מקצועיים יכולים להוציא ממנו תוצאות טובות יותר).
שנית, הטקסט שרץ על גריד אחיד או ללא גריד כלל, לסיפורים, למתכונים, למכתבים מהנכדים, לתמונות וכו' - מתחיל לשעמם באיזה שהוא מקום ולא מזמין לקריאה...

לשיקולך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה