עזרה מה גדר ההשתדלות בפרנסה?

מצב
הנושא נעול.

rivkar

משתמש מקצוען
יפה. מעניין אם יש משפחות שחיות 'עומר לגולגולת' בצורה שמחה ועם בריאות נפשית בנושא, עד כמה שניתן למדוד, כולל ההשפעה על הילדים.
באמת מעניין מאד.
מכירה כמה משפחות בודדות ונדירות היום.
והילדים שלהם עוד יותר נדירים.
מה לעשות העלויות היום לא בהשואה למה שהיה פעם וגם הצרכים של הילדים

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לא מספיק ברור לי
אשמח למידע

אני חושבת שבתחומים אחרים כמו לדוג' שידוכים יותר ברור. יש יותר הוראות
למשל יש כאלה שאומרים להתקשר פעם בשבוע לשדכן וכו'

אבל בפרנסה- שזה הנושא שהכי מעסיק אנשים כמדומני אין ממש הוראות ברורות.

אפרט..
אם אני עובדת 4 שעות ביום מחוץ לבית ולא 8/9 וכו' כמו הרבה נשים
האם זה נקרא שעשיתי את ההשתדלות המוטלת עלי או שצריך יותר להתאמץ?
באופן כללי.

לפעמים אדם מרמה את עצמו שהוא בעל ביטחון אבל זה נובע מהקושי לעבוד...

חובת ה'השתדלות' היא משתנה לפי האדם, מצבו, דרגתו הרוחנית ויכולותיו.

הדרך הראויה היא לשאול תלמיד חכם גדול [הבקי בחיי המעשה], מהי ההשתדלות הראויה.
ילכו שני בני הזוג יחד לתלמיד חכם ויציגו את הדברים בפניו.

זאת שאלה גדולה בהשקפה ובהלכה והאדם עצמו לפעמים 'משוחד' ו'נוגע-בדבר'.

לכל החלטה ישנה משמעות גדולה.
ילדים צריכים אמא עם הרבה כוח וסבלנות
ומצד שני, כשאין פרנסה אז כולם לחוצים, עצבניים וכו'

זאת החלטה גדולה שמחייבת התייעצות.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
השתדלות, וביטחון זה מאוד אישי ועבודת חיים

1. ממליצה ללמוד את חובות הלבבות, שער הביטחון, שם יש הוראות ברורות!

2. יש כל מיני סוגי השתדלות (לפי הרב שטינמן זצ"ל). יש משתדלים להיות עשירים וזה דורש השתדלות מסוימת, ויש שמשתדלים שיהיה להם אוכל ללחם וחלב. וההשתדלות שונה.
לפי זה, את יכולה לחשוב מה הציפיות שלך (גם זה אישי ומשתנה מאחד לשני)? האם בעולם זה תוצאה טבעית של ההשתדלות שלך? אם לא, אולי צריך לשנות. אם כן, יכול להיות שזה מספיק

3. אם את רואה בעיניים שזה לא מספיק, אז לא כל כך ברור השאלה

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אדם שעובד קשה לפרנס את משפחתו מקיים מצוה גדולה מאוד.
'השתדלות' המחויבת היא חובה ומצוה.

שולחן וכיסא

משתמש מקצוען
אם את מסוגלת לעשות יותר מ4 שעות אז למה לא?
גם מורה שלוקחת על עצמה עוד עבודה מהצד
זה ממש לא חוסר באמונה וביטחון, רוצים להגדיל את ההכנסות, אם את מרגישה
שאת לא יכולה אז את לא צריכה להיקרע ולהיות לחוצה ודאוגה מהכסף, אבל אם את יכולה- אז למה לא???

די

משתמש סופר מקצוען
אפרט..
אם אני עובדת 4 שעות ביום מחוץ לבית ולא 8/9 וכו' כמו הרבה נשים
האם זה נקרא שעשיתי את ההשתדלות המוטלת עלי או שצריך יותר להתאמץ?
לא ברור האם מדובר שחסר כסף או לא חסר כסף.
אם לא חסר כסף (נניח גרים בפריפריה בדירה בלי משכנתא) אז באמת למה לעבוד יותר מ4 שעות אם אתם לא מעוניינים בזה?

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכון ברוב המקרים ה-8 שעות היא רק כסף מיותר, חסכונות, וקריירה,
?????????????????????????
וזה שהן לא סורקות את הפאה כל שבוע, ולא משפצים את הבית כל חצי שנה, לא אומר שהן חיות בדוחק,
אתה באמת חושב כאילו מי שעובד 8 שעות חי ברמה הזו?

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
צריך לדעת לשאול
איך להציג את הנתונים הכלכליים (סגנון חיים מותרות וכו') ולהציג נכון את אומדן הכוחות של בני הזוג בתמרון בין מטלות הבית לעבודה / כולל

יאסעלעS

משתמש מקצוען
?????????????????????????
כן!
ישנם הרבה מאד אנשים שהם עובדים 8 שעות כדי לתת לבעל ללמוד, אז רוצות לעבודה ב-7 בבוקר, והבעל הוא זה שמכין/מפזר/אוסף/מאכיל/מעסיק וכו' וכו' את הילדים והם מרגישים שלולא העבודה היו חיים בעניות, וזה כבר על חשבון הבית,
על כל אחד למדוד לעצמו אם כל השעות בוודאי נצרכות לו לחיים, ואם זה חשוב כל כך לוותר בגלל זה על ערכים אחרים,
ומה היה קורה אם היה עובד פחות/יותר,
הכלל ה' יתברך כול יכול הוא זן ומפרנס ולא אחר
בהצלחה.

rivkar

משתמש מקצוען
אה ועוד נקודה חשובה:
תגיעי להחלטה מושכלת ותהיי שלימה איתה. ועם המחירים שלה.
אם החלטת לעבוד מעט - תהיי שלימה עם זה שאת חיה יותר בצמצום כלכלי בשביל הרוחה בזמן. וכן להפך. לא יכולה עם כל אילו שכל היום מתלוננות שאין להן כסף כי.. או שאין להן זמן כי..
למשל אני אישית בחרתי לעבוד בתכנות. ואני שלימה עם ההחלטה וחושבת שהיא נכונה, למרות המחירים שלה (והתגובות של אילו שבטוחים שמי שעובדת 8 שעות יכולה לשפץ כל חצי שנה את הבית או שהבעל מגדל את הילדים פשוט קורעות מצחוק אין לי הגדרה אחרת) לא יגיד שאני בחייםםם לא מתלוננת על זה שאין לי חופשים, אבל משתדלת בהחלט שלא..
ולא יכולה לסבול שחברותי המורות לא גומרות להתלונן על המשכורת וכמה קשה וכו וכו.. (טוב גם לא כולן)
החלטת משהו? תעמדי בזה. בכבוד. ואל תבני רק על ניסים..

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
הרי בכל תחום אנחנו (בכל אופן רובינו) עושים השתדלות: צריך להכניס ילד לחיידר - מפעילים פרוטקציה, הרבה קונים דירה להשקעה, וכו'. פתאום כשזה מגיע לשעות עבודה - אומרים "ביטחון" וכו'. צריך לבדוק אם זה מגיע ממקום אמיתי.

ועוד דבר, להיות סמוכים ובטוחים שבמשכורת של 4 שעות אפשר לגדל משפחה ברוכת ילדים ועוד אח"כ איכשהו לחתן אותם - צריך להיות בדרגה מאד מאד מאד גבוהה.

שאלת מבחן - האם כל אחד שאומר כאן ביטחון תורם חומש מההכנסות??? כי אם יש ביטחון אמיתי - למה לא? הרי כתוב שלא מפסידים מזה, רק מרוויחים... תחשבו על זה.

מירימ

משתמש פעיל
הרי בכל תחום אנחנו (בכל אופן רובינו) עושים השתדלות: צריך להכניס ילד לחיידר - מפעילים פרוטקציה, הרבה קונים דירה להשקעה, וכו'. פתאום כשזה מגיע לשעות עבודה - אומרים "ביטחון" וכו'. צריך לבדוק אם זה מגיע ממקום אמיתי.

ועוד דבר, להיות סמוכים ובטוחים שבמשכורת של 4 שעות אפשר לגדל משפחה ברוכת ילדים ועוד אח"כ איכשהו לחתן אותם - צריך להיות בדרגה מאד מאד מאד גבוהה.

שאלת מבחן - האם כל אחד שאומר כאן ביטחון תורם חומש מההכנסות??? כי אם יש ביטחון אמיתי - למה לא? הרי כתוב שלא מפסידים מזה, רק מרוויחים... תחשבו על זה.
יש מקור לשאלת המבחן?
פשוט אנחנו נותנים חומש
ואני הורדתי לחצי משרה...
מה אומר עלינו???
אבל הורדת המשרה היתה באישור רב שזה בסדר...

זמר

משתמש מקצוען
התכוונת מאד נמוכה בדר"כ זה זלזול בחובה שהטיל עליהם הקב"ה

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
שמפעילים פרוטקציה או שקונים דירה להשקעה לא מפסידים שום דבר רציני, ולכן אין שאלה על ההשתדלות הזו.
אבל אמא שעובדת 8 שעות במקום 4 מפסידה הרבה דברים וגם הילדים מפסידים הרבה,
ולכן כאן יש שאלה רצינית האם זה בגדר חובת השתדלות, בגלל המחיר הגבוה שמשלמים על זה.

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
שמפעילים פרוטקציה או שקונים דירה להשקעה לא מפסידים שום דבר רציני, ולכן אין שאלה על ההשתדלות הזו.
אפשר לשאול אנשים כמה זמן הלך להם בקניית דירה להשקעה, גם אברכים שבזמן הזה יכלו ללמוד
רק אומר שצריך לבחון טוב אם הביטחון הוא אמיתי בכל התחומים, או שהוא רק תירוץ לעצמנו בעניין שעות העבודה או סוג העבודה
יש מקור לשאלת המבחן?
פשוט אנחנו נותנים חומש
ואני הורדתי לחצי משרה...
מה אומר עלינו???
אבל הורדת המשרה היתה באישור רב שזה בסדר...
אז שאפו לכם
אני מדבר על הרוב

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה