מה אתן מכינות ליולדת?

1zipi

משתמש מקצוען
הכנתי לשכנה שילדה את ה6 שלה
13 פיצות אישיות, ישר מהתנור
רוטב פיצה
וקופסה של ירקות חתוכים
לארוחת ערב. נהנו מאוד ב"ה

פעמים אחרות הכנתי בלינצ'ס חלבי עם זיגזג שחור (לחלק מהבלילה מוסיפים קקאו)
או עוגת גבינה שמרים
דיי איזה כיף לשכנות שלכן..
ממש קשה לי לקרוא את ההודעות שאתן שולחות כאלה משלוחים מפנקים אני בהחלט מקנאה! :)
נשות חיל כל הכבוד לכן !
(העניין הוא שבגלל שהגבתי פעם אחת אז אני מקבלת התראות למייל :))

מס

לצרכי מס בארה"ב
מנוי פרימיום
1643146667602.gif

ch1

משתמש רשום
עיצוב גרפי
2 מתכונים :
1. לחמניות, יוצא פריך טעים ומרשים:

קילו קמח
2 כפות שמרים יבשים
כף משפר אפיה
1/3 כוס סוכר
1/2 כוס שמן
3.5 כוסות מים חמימים
כף מלח

מערבבים את החומרים היבשים חוץ מהמלח,
מוספים את המים שמן והמלח.
לשים 8 דק' במהירות בינונית.
מכסים את הקערה וממתינים להכפלת הכמות (התפחה..)

לציפוי:
1/2 חב' פטרוזליה
ראש שום
כף מלח מחוקה
1/2 כוס שמן
מרסקים בבלנדר יד

מכינים פסים של לחמניות,
מורחים קצת מהציפוי לפני האפיה, ומיד אחרי מורחים עוד הרבה
הריח משכר..

2. לחם שום בתבני אינגליש קייק (עדיף תבנית נמוכה, שיאפה היטב)

קילו קמח
כף מלח
2 כפות שמרים
1/3 כוס סוכר
4.5 כוסות מים
1/3 כוס שמן
5 שיני שום גרוס

מערבבים את החומרים אפילו בכפית ללא מיקסר,
ושופכים לתוך תבניות.

לציפוי:

1/3 כוס שמן זית
10 שיני שום גרוס
כפית מלח
שומשום/קצח/זעטר לבחירה
כנ"ל ממתכון 1.

בתאבון
@תמר אלי בקשר למתכונים ללחם וללחמניות ששלחת, רוצה לוודא, צריך רק התפחה אחת בשני המתכונים?

ch1

משתמש רשום
עיצוב גרפי
כ
כאילו התפחה של הבצק, מכינים צורה ומיד לתנור?
ברעיון כן,
(הלחמניות יותר מוצלחות..)
כן, התכוונתי אם מספיק להכין את הבצק, להתפיח ואז ישר לעשות צורות (לחמניות או הלחם לתבנית) ולתנור או שאחרי שעושים את הצורות צריך התפחה נוספת ורק אז לתנור (או שרק הלחמניות עם התפחה והלחם בלי).
תודה שוב ותודה על ההמלצה ללחמניות

תמר אלי

משתמש מקצוען
כן, התכוונתי אם מספיק להכין את הבצק, להתפיח ואז ישר לעשות צורות (לחמניות או הלחם לתבנית) ולתנור או שאחרי שעושים את הצורות צריך התפחה נוספת ורק אז לתנור (או שרק הלחמניות עם התפחה והלחם בלי).
תודה שוב ותודה על ההמלצה ללחמניות
לדעתי מספיקה התפחה אחת
זה לא חלות שצריך שיצאו נפוחות ויפות..
אבל אולי תחכי כמה דק'..

• תודה
Reactions: ch1

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
לשכנה שילדה את הילד 10+ ויש לה בחורות בבית. גם לא חשבתי שצריך להביא משהו (שכנה של "שלום שלום")
בסוף הכנתי בערב שושני שוקולד והבאתי לה צלחת ישר כשיצא מהתנור.
מאד נהנתה מהפינוק בסוף יום, אחרי השכבת ילדים.

פלמינגו.

משתמש מקצוען
אז טוב אני הזאתי ששולחת ארוחות ופינוקים ליולדות לשכנות מכרות וידידות כשאני יולדת יש איזשהוא קטע לא נעים ואומרת לעצמי שאף אחד לא אשלח לי כלום! תכלס אני רגילה לפנק אוכל שאני מכינה ביומיום( שולחת לשכנים או לחברות בעבודה) ומקסימום מזמינה לעצמי ארוחות בוקר עד הבית מכאן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה