שיתוף מה אתם מנגנים כשאתם עצובים שבורי לב?

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
סליחה אנשים שאני נופל עליכם ככה בליל ראש חודש... ועוד שניה לפני ר"ח אדר...

אבל אני שבור כבר זמן מה מאז התאונה המחרידה שהיתה השבוע בצומת יצהר. בית שנחרב אחרי כארבעה חדשי נישואין, וחתן צעיר שהתאלמן באופן כ"כ שובר לב ונורא. ועוד הדם של אהוביה רותח ומבעבע (ואגב, ישר כח ענק לכל הגרפיקאים מכאן ששותפים למאבק למען הצדק לאהוביה הי"ד)...
אולם כוונתי אינה להרחיב על האסונות. אבל מחד- זה באמת צורך לשתף, כי אני מפורק מהתאונה הזוועתית הזו.
ומאידך- באמת מעניין אותי כמוסיקאי ונגן: אילו שירים מתנגנים בלבכם כשהוא שבור? ואילו שירים אתם מנגנים על הכלי? או מה אתם שומעים במצבים האלו (כמובן ברגע שנפשית אתם כבר מסוגלים לשמוע מוסיקה... אחרי רצח אהוביה הי"ד לא הייתי מסוגל לשמוע מוסיקה במשך כמה שבועות חוץ משירים מתאימים ולא כל הזמן). או שבכלל זה מתפרץ אצלכם בכתיבת שירים או פשוט בכתיבה או במכתב (אגב, מנהלות @אסתי !! @אלישבע אבר - למה אין פה פורום לכותבי שירים/משוררים? זה כ"כ בסיסי באתר של יוצרים... בעיקר למוסיקאים!)?
אצלי המוסיקה תלויה בסוג האירוע. כשזה רצח- בעיקר 'חשוף' של שוואקי, ויש מצב שגם 'אב הרחמים הוא ירחם' ובעבר גם 'הבט'.
ויותר כללי- 'ומחה ה' ' ו'כי לישועתך' של רבי שלמה קרליבך זצוק"ל זיע"א. ומי שמכיר את רבי שלמה- יש גם בחינה גבוהה של 'מזמור שיר ליום השבת' שלו דווקא בהקשר הזה.

וכמובן פסוקים מסוימים ומגוונים ממגילת איכה....

סליחה שנפלתי עליכם ככה בערב ר"ח. אני פשוט שבור. מבחינתי תענו אחרי ר"ח, או... או אחרי ניסן, אם תזכרו בכלל....

תודה לכם, וסליחה על השרשור העצוב הזה.

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא יודע אם אתה מכיר - "ותחדש פני אדמה". שמעתי פעם הקלטה של השיר הזה מהלוויה, קורע לב.
וגם שפכי כמים ליבך, על אלה אני בוכיה, נחמו/תתן אחרית.

בהקשר עצוב קצת אחר יש גם את שירי הגירוש כמו תפילה לעני ודומיו.

בחנוכה לפני שנה נפטר חבר שלי, אני זוכר את עצמי יושב עם הגיטרה מול הנרות לפני ההלוויה ושר, אוי איזה שירים הם היו. אני כבר לא ממש זוכר מה שרתי...
אבל האמת אחרי שחזרתי מההלוויה של סבא רבא שלי זצ"ל פשוט התבודדתי על האורגן ונתתי לידיים לנגן פסנתר ישירות מהלב, לא משהו מוגדר. יש בזה מקום עמוק מאוד שיוצא מהנשמה בלי גדרים של שיר מסויים.

אני ספציפית גם מאוד אוהב שירים של יום הזיכרון, אבל לא נראה לי שזה ממש הקטע שלך...

בשורות טובות!

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא יודע אם אתה מכיר - "ותחדש פני אדמה". שמעתי פעם הקלטה של השיר הזה מהלוויה, קורע לב.
וגם שפכי כמים ליבך, על אלה אני בוכיה, נחמו/תתן אחרית.

בהקשר עצוב קצת אחר יש גם את שירי הגירוש כמו תפילה לעני ודומיו.

בחנוכה לפני שנה נפטר חבר שלי, אני זוכר את עצמי יושב עם הגיטרה מול הנרות לפני ההלוויה ושר, אוי איזה שירים הם היו. אני כבר לא ממש זוכר מה שרתי...
אבל האמת אחרי שחזרתי מההלוויה של סבא רבא שלי זצ"ל פשוט התבודדתי על האורגן ונתתי לידיים לנגן פסנתר ישירות מהלב, לא משהו מוגדר. יש בזה מקום עמוק מאוד שיוצא מהנשמה בלי גדרים של שיר מסויים.

אני ספציפית גם מאוד אוהב שירים של יום הזיכרון, אבל לא נראה לי שזה ממש הקטע שלך...

בשורות טובות!
תודה לך מאוד על השיתוף.
ותחדש פני אדמה של שיבי קלר במקור, אתה מדבר על ההקלטה מהלוויה של שמאי אלעזר הי"ד. הוא אמר שמי שיבכה בלוויה שלו- שלא יבוא. אכן הקלטה מזעזעת וקורעת.
שירי יום הזיכרון זה לא שאני לא מתחבר, אלא פחות מכיר. לאבא שלי שליט"א נהרגו הרבה מאוד חברים בלבנון (במלחמה הראשונה), ואצלו, ואני כמוהו, ההתמודדות היא לנעול את זה איפשהו כדי שיהיה אפשר לתפקד ביום יום. כשאני ואחים שלי נדלקנו על הלהיט 'יאללה יא נסראללה', באחת הפעמים אבא שלי כיבה באלגנטיות..
בגירוש אני לא מסוגל להיזכר חוץ מבט' באב, אז לא מסוגל כלל לשמוע את תפילה לעני.

אגב, אם תצליח לכתוב פה (או בשרשור משקלים משתנים) את המשקל של 'ותחדש פני אדמה' בצורה מדויקת זה יהיה נחמד. הזכרת לי את השיר ואתמול שמעתי וניגנתי אותו ונראה לי מאוד ששיבי מדלג שם על כמה פעמות באופן מובנה.

צביקי נוי

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קוד היקר
מקווה שאתה כבר לא שבור לב
ושהשם יאמר לצרותינו דיי
בכל מקרה כשחשים רגש חזק מכל סוג...
עצבות חלילה, או שמחה ....
ויושבים על קלידים - זה הזמן להלחין, לי אישית יצא לחן עצוב ויפה בגל הנוכחי כשהגיעו השמועות על כל היולדות שנמצאות במצב קשה .
ולהבדיל אחרי לידת ביתי (לפני כשנה) חזרתי הביתה מבית החולים התיישבתי על האורגן ופשוט נתתי לרגשות השמחה וההודאה להשתחרר ולהביע אותם בשירי שמחה ותודה מפסוקי תהילים שהרגשתי שמדברים אליי.
שנדע רק ימים יפים!
בשורות טובות!

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אגב, אם תצליח לכתוב פה (או בשרשור משקלים משתנים) את המשקל של 'ותחדש פני אדמה' בצורה מדויקת זה יהיה נחמד. הזכרת לי את השיר ואתמול שמעתי וניגנתי אותו ונראה לי מאוד ששיבי מדלג שם על כמה פעמות באופן מובנה.
נכון. וואי אני לא יודע, זה באמת מורכב ואני כל הזמן מזייף את זה... קריינא דאיגרתא וכו'!

h5247

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מאחל להיות שמח תמיד.
לדעתי שיר שמאוד מתאים למצב רוח המתואר באשכול הוא שפוך חמתך של קובי ברומר.
שיר מ-ד-ה-ים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה