--מה אתם ממליצים?--

מצב
הנושא נעול.

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני מעוניינת לקנות עט דיגיטלי
על מה אתם ממליצים ואשמח גם למחירים ליד.

(תוסיפו גם ציורים כדי שאראה את ההשוואות ביניהם...:cool:)

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש ארבעה סוגים של עטים דיגיטליים. אשתדל לפרט את ההבדלים ביניהם כמיטב יכולתי. יש לי ניסיון של חמש שנים בציור דיגיטלי. דיברתי אם שלוש ציירים משלנו. חקרתי את תהליך העבודה של ציירים רבים אחרים. על סמך זה אעיז להביע גם את דעתי האישית, אנא סלחו לי מראש על החוצפה. ^_^

עט ראשון

עט דיגיטלי (עט חכם)
כלי בצורת עט. הכלי מקליט תנועות שמבצעים בו על נייר. ניתן לחבר למחשב, ותוכנה של העט תשחזר את התנועות שהעט ביצע לצורך יצירת הציור מחדש בקובץ דיגיטלי. ישנם עטים כאלה שמתחברים לטבלטים, אייפדים ועוד מכשירים חכמים (Smartphone), כדי לצייר ישירות על המכשיר תוך שימוש באפליקציה מתאימה.

אפליקציהתוכנה מיוחדת למכשיר הספציפי.
בעט כזה תשתמשו כדי ליצור ציור קווי על נייר. בהמשך, כדי לצבוע את הציור תצטרכו להעתיק את הקובץ למחשב, לפתוח בתוכנה גרפית. בחלק מהעטים ייתכן ותצטרכו לעבד את הקובץ מעט כדי שתהיה מוכנה להמשך עבודה, ואחרי כל זה, להשתמש בעכבר כדי להוסיף צבע. התוצאה: =_=

חברות שמוכרות עטים כאלו לצורכי ציור:
WACOMבטווח מחירים: 100 ₪ - 400 ₪
בנוסף ישנו Wacom Inklingמחיר: 782 ש"ח. עט שבנוי במיוחד לציירים, ומותאם לעבודה עם תוכנות גרפיות.
יש לוודא שהעט מגיע אם רגישות ללחץ. כמו (Pressure Sensitivity). אחרת הוא אינו מתאים לציור.

דעתי: לא מומלץ.
1.מתאים רק לציור קווי. לצורך צביעה, או כל שימוש בצבע, תוצרכו להשתמש בעכבר. וגם עם הסגנון שלכם כולל ציור קווי מורכב, והצבע מהווה פרט שולי, האם המחיר שווה את זה? אפשר פשוט לסרוק ציור קווי שנעשה באמצעים מסורתיים.
2.מחיר דומה למחיר של לוח גרפי.
3.הרבה מהדגמים מתוכננות לעבודה עם חיבור קבוע לאינטרנט. הרבה בנויות לשימוש במכשירים שאינם כשרים.

קבצים מצורפים

• smartPen.JPG
    smartPen.JPG
    KB 19.1 · צפיות: 175
  • 3Pencil to Digital.JPG
    3Pencil to Digital.JPG
    KB 58 · צפיות: 184

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עט שני

לוח גרפי

עט אלקטרוני שמתחבר ללוח אטום. הלוח מתחבר למחשב. הצייר מצייר על הלוח עם העט, ורואה את התוצאה על מסך המחשב.

חוווית השימוש
דומה לחווית השימוש בעכבר, אך המבנה הדומה לכלי כתיבה אמור לאפשר גמישות יתר.
זוכרים כמה זמן לקח לכם להסתגל לעכבר? זמן ההסגלות ללוח הזה דומה. הניחו דף מול מראה, ותנסו לצייר על הדף בעודכם מביטים במראה. הקושי הזה דומה לקושי הראשוני של ציור בלוח גרפי. אחרי זמן מה תתרגלו והציורים שלכם ישתפרו מעט מציור לציור. הדגשה מכוונת על מעט. לוקח שנים להגיע לתוצאה משביעת רצון, אם בכלל.

יתרונות (שימו לב: כל היתרונות האלו תקפים גם לגבי עט עם תצוגה)
בלוח יש רגישות ללחץ, Pressure Sensitivity. הלוח קולט את עוצמת הלחץ המופעל על העט. זהו המרכיב החשוב ביותר בחומרה לציור דיגיטלי. ניתן לנצל את השכלול הזה לצרכים שונים.
בדרך כלל ציירים משתמשים בזה לצורך שינוי עובי הקו, בדומה לעט ציפורן. כלומר, ככל שעוצמת הלחיצה חזקה, כך הקו עבה יותר.
אפשר להשתמש בעט באופן דומה כדי לשנות את ערכי שקיפות הקו בדומה לעיפרון, לשנות את ערכי המרקם בדומה לפסטל, ערבוב צבע בדומה למכחול ועוד. בנוסף, יש לוחות שמזהים כיוון הטייה וסיבוב העט בגומה לעט קליגרפי ומכחול.

הדגמים השונים
הבדלים משמעותיים בין הדגמים מתבטאים ברזולוציה (LPI), במספר רמות לחץ הנקלטים, אפשרויות זיהוי הטייה וסיבוב של העט, כפתורי פעולה בצידי הלוח, עיצוב חיצוני של העט, גודל ואפשרות מגע (touch). ישנם עוד הבדלים, אך אלו המדדים החשובים.
רזולוציה:
הכווניה לכמות הקווים הנכנסים באינצ' אחד של הלוח, החופפים לשטח של יחסי על מסך במחשב. על לוח יש קווי רזולוציה המזהים את המגע של העט. נניח לדוגמא שללוח יש 2024 LPI. הכוונה שבכל אינצ' של הלוח יש 2024 קווים רגישים שמזהים את הלחיצה של העט. במציאות לא נדרש יותר מ - 1000 LPI.

מספר רמות הלחץ:
רגישות ללחץ הוא המדד החשוב ביותר, אבל כיום, היות שלרוב העטים יש הרבה מעבר לרמות סבירות, הדגש הרחב ששמים על הנושא מוגזם. עטים יכולים להגיע עד ל - 8000 רמות לחץ, אך מספר רמות לחץ מספיק הוא 1024, ומספר מיטבי הוא 2048. רמות מרובות יותר פשוט לא נקלטים בחומרה של רוב המחשבים. גם אם התוכנה של העט מספיק חכמה כדי להכריח את המחשב להתחשב בה, זה רק גורם להאטת פעולת המחשב, ולעיתים רחוקות לקריסה.
זיהוי הטייה וסיבוב (tilt) :
שכלול כייפי שניתן שנצל לשימושים מעניינים, אבל היא אינה הכרחית וניתן לוותר עליה.
כפתורי פעולה:
כפתורים שניתן לתכנת לשימוש במקום קיצורי מקלדת. לא לכל אחד זה שימושי. אם אינך בטוח, כדאי לדאוג שיהיו לפחות 3 כפתורים.

עיצוב חיצוני:
תופתעו, אבל עיצוב חיצוני מודרני משפיע מאוד על המחיר של העט ,ללא קשר לאיכות.
גודל:
מדד זה תלוי מאוד בטעם אישי של המשתמש. גדול יותר אינו בהכרח טוב יותר, אך גדול יותר כן יהיה יקר יותר. יש לשים לב שבלוח קטן יותר יש פחות שליטה על דקויות, לעומת זאת לוח גדול דורש תנועות רחבות מכל הזרוע. לא כדאי ללכת על פחות מ - 300 על 200 מ"מ, גודל בינוני.

טאצ':
מגע. .אפשרות לזיהוי תנועות יד על הלוח לצורך ביצוע פעולות מסוימות. ייתכן שחסר תועלת לציירים, היות שהזיהוי עלול להפריע לתהליך הציור. ייתכן ששימושי לגרפיקאים.

חברות שמוכרות עטים כאלה:
WACOMהחברה הפופולרית והיקרה ביותר. טווח מחירים: 1,960 = 281 ₪
HUION חברה מתחרה באיכות אם WACOM. טווח מחירים: 25 571 ₪

דעתי:
מומלץ למעצבים גרפיים לצלמים ולגרפיקאים. המבנה הדומה לעט מעניק גמישות לביצוע בחירות מסובכות, והרגישות ללחץ מאפשרת עבודה מהירה עם מסיכות. העט מקצר באופן משמעותי את זמן העבודה.

ציירים, כדאי לכם להסתכל על הלוח הבא.

קבצים מצורפים

• tablet.JPG
    tablet.JPG
    KB 30.5 · צפיות: 168
  • Pressure Sensitivity.JPG
    Pressure Sensitivity.JPG
    KB 19.5 · צפיות: 156
  • 7 side buttons.JPG
    7 side buttons.JPG
    KB 7.8 · צפיות: 158
  • tablet size.JPG
    tablet size.JPG
    KB 31.6 · צפיות: 150
  • tablet resolution.jpg
    tablet resolution.jpg
    KB 31.7 · צפיות: 162

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עט שלישי

עט עם תצוגה

עט, לרוב נטען שמתחבר אלחוטית ללוח שהוא גם מסך עם תצוגה. הלוח מתחבר למחשב. הצייר מצייר על הלוח ורואה את התוצאה על הלוח עצמו,
בדומה לתהליך הציור על דף.

חווית משתמש
אין לצפות לכך שחווית השימוש תהיה דומה לציור על דף. אנו מציירים על מסך וכך בדיוק זה מרגיש. וזה בסדר גמור.
עצם האפשרות לצייר ישירות על מסך משפר את חווית היצירה ללא השוואה ללוח גרפי, ואין גבול למה שאפשר להגיע.
שימו לב: דרוש תקופת הסתגלות, בדומב ללוח הגרפי. אולם בשונה מהלוח הגרפי, יש שיפור דרמטי מציור לציור, ולעולם לא מפסיקים להשתפר. לשם דוגמא:
לפניכם הציור הראשון והשני שציירתי עם העט הדיגיטלי הראשון שלי. ההבדל ברמה ביניהם ברור. ולמרות הזמן הארוך שהשתמשתי בעט זה, אני עדיין רואה שיפורים מדהימים מציור לציור.

יתרונות:
יש בו את כל האפשרויות של העט הגרפי.
היתרון היחיד הנוסף הוא האפשרות לצייר ישירות על המסך. אולם כפי שכבר הדגשתי היתרון הזה עצום, אי אפשר להגזים בדרגת החשיבות שלו.
הדגמים השונים
ההבדלים בדגמים מתבטאים בהבדלים הדומים לאלו של הלוח הגרפי, ובנוסף הבדלים באיכות התצוגה, גודל המסך, אפשרויות כוונון המסך ו - RPS או PPS', וכפתורי פעולה צידיים.
איכות המסך:
כמו במסכים רגילים. כדאי להשקיע בHD, אולם לא חובה. רזולוציה של לפחות 1920על 1080 היא טובה.
גודל:
בעטים אלה כדאי להשקיע במסך גדול. ככל שיגדל ייטב.
מ - 16 אינצ' זה טוב. אתם יכולים לראות את הלוח שלי, 18.5" ביחס ליד שלי בציור הראשון.
כוונון:
ניתן להטות מסכים שונים משכיבה לעמידה, ולסובב או להטות לצדדים.
הכי חשוב שיהיה מרווח הטיה מסוים לפחות 60 מעלות. ניתן להטות את המסך שברשותי בין 15 ל - 80 מעלות (כלומר 65 מעלות).
האפשרות לסובב ולהטות לצדדים היא תוספת נחמדה, אך לא הכרחית.
RPS או PPS:
דוחות לשניה, או נקודות לשניה.
זהו מדד שסופר כמה פעמים בשניה הלוח מדווח למחשב על מיקום היד או עט על גבי הלוח. מספר נמוך מדי יגרום לקווים מזגזגים ומספר כבוה יתרום לקווים חלקים.
מ - 200 זה בסדר. לי יש 220.
המדד הזה קיים גם בלוחות גרפיים.
כפתורי פעולה:
לשמאליים חשוב לוודא שיש כפתורי פעולה תואמים בשני צידי המסך.

חברות ומחירים:
Wacom

WACOM הפכה את עצמה למותג, לכן היא מרשה לעצמה למכור עטים במחירים מוגזמים. המחיר היקר הוא על שם, עיצוב ולפעמים על מסך מגע.
טווח מחירים: 2,327 - 10,041 ש"ח

Huion
איכות ודגמים שמתחרים ישירות ב - Wacom. שירות לקוחות מעולה ומיידי. החלפת אביזרים פגומים מיידית. אחריות אמינה.
טווח מחירים: 1,610 - 2,865 ש"ח

Ugee
ניתן לקנות באמזון
טווח מחירים: 1,466 - 2,184 ש"ח

Xp - Pen
ניתן לקנות באמזון. הם קוראים לזה Artist Series.
טווח מחירים: 1,072 - 2,471 ש"ח

Bosto
מומלץ לקחת בחשבון רק את הדגמים 22HDX ו - 22UX. ניתן לקנות באמזון.
מחירים: 3,188 ו - 2,865 ש"ח.

דעתי:
מומלץ בחום לציירים.

הדבר הבא שאומר לבטח יגרום להרבה ציירים להזדעק בזעם. אתנצל מראש. אדרבה, אם אינכם מסכימים תוכיחו שאני טועה.
לוח גרפי לא מתאים לציירים. בגלל המחיר הגבוה של עט עם תצוגה, ציירים רבים מוותרים עליו. אך על לוח גרפי נדרש מאמץ רב להגיע לתוצאה מתקבלת על הדעת. בעט עם תצוגה אפשר להשקיע את המאמץ הזה ביצירת דברים מדהימים.
לשם השוואה: את שני הציורים הבאים ביצעתי תוך שלוש דקות, הראשון על לוח שחור והשני על עט עם לוח תצוגה:

אחרי שנתיים של ציור בלוח שחור, התייאשתי מהתוצאות המאכזבות ונאלצתי לעבור לציור ביד, סריקה במחשב. רק בצביעה נעזרתי בלוח השחור.
זוהי שיטת פעולה שהיתה נרחבת בעיקר אצל ציירי קומיקס אמריקאים עד לפני מספר שנים. הציירים השתמשו בעט ניב כמו בדוגמא הבאה:

או מכחול דקיק עם דיו שחור לביצוע הציור הקווי.

כפי שאתם רואים, הסגנון כולל ציור קווי מפורט מאוד והצבע מהווה פרט שולי, לכן ניתן לבצע אותו עם הלוח הגרפי.

דיברתי אם שלושה ציירים שנשבעים שאין הבדל בין לוח גרפי לעט עם תצוגה.
(אנקוב בלשון זכר לשם נוחות, אך אין זה בא להצביע על מינו/ה של הצייר/ת המדובר/ת)

1.צייר ראשון מוכר מאוד בשוק שלנו, מחזיק ברשותו עט גרפי ועט עם תצוגה. הוא נמנע שימוש בעט עם תצוגה בעקבות כך שהתרגל מאוד ללוח הגרפי
וטוען שאין הבדל בתוצרת של בלוח בגרפי לעט עם תצוגה.
לעניות דעתי רמת הציורים שלו ירודה מאוד. הסיבה לכך שהוא מוכר אצלינו על אף הרמה, הוא המהירות הרצחנית שמוציאים לאור דורשים מציירים ואותה הוא מספק, והציפיות הירודות שקיימות בציבור הצרכנים, לצערי. התרשמתי שרמת הציור שלו לא נובעת מחוסר כישרון, אלא מצירוף של שימוש תלותי בלוח גרפי, וחוסר סבלנות.

2. צייר אחר טען שלא היה לי מספיק רמות לחץ בלוח בגרפי.
השתמשתי בלוחות גרפיים שונים, אם רמות לחץ מרובות או שווות לעט שלי עכשיו. זו לא הסיבה לכשלון שלי עם העט. הסיבה נובעת מהשליטה בדיוקים שנלקחת מהצייר כשהוא אינו יכול להסתכל ישירות על הציור הנרקם מתחת לעט. לוח גרפי מכריח את הצייר להשתמש בקווים משוערים ומהירים ולקוות שהם ינחתו במקום מספק את הדעת.
שאלתי אותו אם הוא נהנה יותר לצייר על לוח גרפי או על דף. הוא ענה ללא צל של היסוס שהוא לא נהנה מציור על הלוח. הוא אמר שנדרשת ממנו השקעה רצינית כדי להגיע לתוצאה שרק מתקרבת לתוצאה שהיה מקבל על דף.
בשימוש בעט אם תצוגה נדרשת השקעה רצינית כדי להגיע לתוצאה שהיא הרבה מעבר למה שאפשר להגיע על דף.

3. צייר אחד טען שדרוש זמן הסתגלות. אם רק תהיה סבלני, תראה שחל שיפור. זהו המצב עם עט עם התצוגה וזהו אותו מצב עם לוח גרפי.
שנתיים שכנעתי את עצמי שזה נכון. שנתיים השתמשתי בלוח גרפי. נכון שדרוש תקופת הסתגלות לשני הלוחות, אולם בלוח השחור, הרמה נעצרת מהר מאוד, ולא ניתן להשתפר מעבר. בעט עם תצוגה הדימיון שלכם הוא היחיד שמציב גבול בפניכם.
בפעם הראשונה שהשתמשתי העט עם תצוגה, התאכזבתי מאוד. זה אכן דומה לציורים שבוצעו על הלוח הגרפי. ציפיתי לחווית ציור בדומה לציור על דף, וזה אינו דומה כלל. אולם כבר בציור השני הופתעתי. השיפור היה כל כך דרמתי! מאז עברו שנתיים, והלוח עדיין מפתיע אותי לטובה בכל ציור.

4. המחיר הגבוה מדכא רבים מהשקעה בעט אם תצוגה.
הסיבה לחשש מהמחיר נובעת מהיכרות כמעט אקסלובית עם החברה Wacom. החברה הזו מותג, ואכן מציעה סחורה יקרה. אולם כפי שכבר שציינתי יש חברות מעולות אחרות, ובראשם Huion המציעה דגמים איכותיים בפחות משליש מחיר.

קבצים מצורפים

• DIgital pen.JPG
    DIgital pen.JPG
    KB 39.2 · צפיות: 179
  • 2 First VS Second.JPG
    2 First VS Second.JPG
    KB 72 · צפיות: 187
  • 1 Screen VS black.JPG
    1 Screen VS black.JPG
    KB 15.9 · צפיות: 176
  • lineArt for nib pen.JPG
    lineArt for nib pen.JPG
    KB 94.2 · צפיות: 173
  • fine brush outline.JPG
    fine brush outline.JPG
    KB 75.5 · צפיות: 171
  • lineArt for smart pen.JPG
    lineArt for smart pen.JPG
    KB 212.7 · צפיות: 160

RIVKAG

ציורים יהודיים וקטורים להורדה משאטרסטוק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תגובה ארוכה ומפורטת... ישר כח!

אני מבררת כבר זמן מה על לוח גרפי גדול הכולל תצוגה. לא מצליחה להחליט האם הסיני אכן מהווה תחליף שווה לסינטיק...

מצד אחד לפעמים גם בסינטיק יש בעיות בסנכרון עם העט וזה מתסכל במיוחד לאחר ששילמת סכום גבוה.

מצד שני התגובות לגבי המסך של Huion חלוקות.
מאלו הטוענים שהמסך מתחמם, ומפשל הרבה. לאלו הטוענים שהוא טוב ומהווה תחליף שווה.
יעזור לי מאוד לשמוע עוד תגובות מבעלי ניסיון.
אם יש לכם ניסיון חיובי או שלילי עם אחד מהנ"ל או עם שניהם...

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תשובה ל - Marisa
לגבי HUION:
השתמשתי שנתיים עם הדגם HUION GT-185HD.
מומלץ בחום! אין לי אף תלונה.

לא שמתי לב עד עכשיו, אבל עכשיו שהזכרת את זה, חלק מהכאבל באמת מתחמם מאוד. זה לא מפריע לי בכלל. שטח הציור, הוא קצת חמים לפעמים.
לגבי תלונות על הביצועים:
דבר ראשון, ציפיתי לכל הבעיות שהיו לי מראש, כי יש הרבה תגובות של משתמשים באתר של huion מתחת לתיאור כל מוצר, ובעוד מקומות. התגובות היו מדויקות מאוד.
הבעיות היו:
המסך פעל באיטיות מדהימה עם פוטושופ. פוטושופ עבד במהירות סבירה ללא המסך.
לא היה זיהוי רגישות ללחץ בתוכנה מנגה סטודיו.
הקו היה מפוקסל ביותר בתוכנה Corel Paint

ב"ה יצרתי קשר אם צוות התמיכה של Huion, ותוך שבוע סידרנו את כל הבעיות. המסך עובד מעולה אם כל התוכנות.

הצוות נותן מענה מיידי באימייל. בskype או בטלפון. הם יעילים וסבלניים מאוד. לא אכפת להם לענות על שאלות טיפשיות שוב ושוב.
הבעיה היחידה היא שלא נראה לי שיש צוות תמיכה בעיברית.

בנוסף יש נקודה קטנה בצד המסך שנראית כמו פיקסלים מתים. בחנתי אותה מקרוב בעדשת יהלומנים, והנקודה מורכבת מבדיוק שלושה פיקסלים שתמיד תקועים בצבעים ירוק כחול ואדום.
כמו שציינתי ,ציפיתי לזה מתגובות שקראתי לפני שקניתי. אני החלטתי לא לעשות מזה עסק כי זו נקודה זעירה שממש לא מפריעה לי ולדעתי שווה את ההוזלה העצומה במחיר. אבל ייתכן שיכולתי להתלונן ולקבל תחליף.
עריכה: בררתי ונודע לי ש Huoin באמת מבטיחים לתת תחליף במקרה של פיקסלים מתים.

לגבי תגובות אחרות ששמעת, כדאי לברר אם המתלוננים יצרו קשר אם Huion, ועדיין יש להם תלונות.

אם תמסרו את הדגם שאתם רוצים לקנות אשמח להפנות אתכם אל תגובות של משתמשים שקנו.

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
וואו!
תודה רבה לכולם על הפירוט הרחב.
ובעיקר ל- jrmoon יישר כח!

עזרתם לי מאד!
תזכו למצוות!

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לyochevedl ו jrmoon , אני גם חיפשתי הרבה זמן לוח עם תצוגה באופן שגם יהיה נוח, וגם עם תוצאה מרשימה שקרובה כמה שיותר לידני (לאו דווקא מבחינת הקו עצמו אלה גם בחופשיות והזרימה), וכמובן שיתאים כמו כן לכיס שלי.
וב"ה רכשתי לוח תואם סינטיק של וואקום של חברת XP-Pen שהניק חנוך בינר מוכר, ואני ממש מרוצה ממנו!!
חשוב לי לציין שלפני כן, רכשתי לוח שחור של חברת HUION וצר לי לאכזב אותך, אבל ממש לא הייתי מרוצה, וממש שנה מאז הרכישה נדפק לי הכניסה של הכבל.
ואם צריך, אשלח לך בפרטי ציורים לשם ההשוואה ותחליטי בעצמך.
אפשר דרך המייל- זה המייל שלי: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>.

ברכה והצלחה!

מרימוש

משתמש מקצוען
Jrmoon
לי יש לוח שחור ואתה מתאר בדיוק את מה שקורה!
אני פשוט מתוסכלת מהתוצאות של הציור.בדף הרמה כל כך אחרת! אז אני מציירת על דף סורקת וצובעת על המחשב.בדיוק ככה...

רציתי שיהיה מישהו שיסביר לי בדיוק מה כדאי לקנות ואיך הכל עובד
אני ממש מודה לך!!

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שלום לכולם שוב ^_^

בנוסף שתשובה שלי למטה, אני בתהליך כתיבה של רשימת עטי תצוגה טובים, מחירים ותגובות של 2017.
כדאי להעיף מבט כאן.

אפרים

משתמש פעיל
מצאתי עתה את השירשור הישן הזה, בעודי מחפש לוח\עט דיגיטלי עבור בתי בת ה10, שמפתחת תחביב לאיור ממוחשב ועבודות תלת מימד.

האם מישהו יכול להמליץ על על מוצר במחיר של כמה מאות, מוצר שעשוי להוות כלי למאיירת חובבת ומתחילה?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אסור להקפיץ אשכולות ישנים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה