מה אתם אומרים על התמהיל

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
א. שאתה מייעץ לבן אדם את לא צריך לייעץ לפי סטטיסטיקה, אלא לנסות להבין את הצורך של הבן אדם שמולך.
ב. אם אני אתייעץ עם יועץ משכנתאות, זה יהיה גם אחד שמבין בכלכלה.
ג. רוב הסיכויים שהיועץ הזה לא אמר לך את זה, ואם אמר משה כזה, כנראה שלא הבנת אותו נכון.
שאני מייעץ לבן אדם אני לגמרי נותן לו דוגמאות' והסברים מה קורה לבן אדם במהלך השנים מה קורה בהרבה מאוד מהמקרים וסיכויים שיקרו.. מגיע איתו ביחד להחלטה ..
ורק אציין שוב . בבניית התמהיל ככל שתקצר את הקלצ אתה תקבל גם בריבית יותר טובה משאכ במצמ הטווח הארוך פחות משפיע על הריבית שתקבל ולכן כן עדיף לקצר בקלצ..
לגבי פרעון תוך כדי משכנתא שכבר רצה פה אתה צודק שעדיף לשבור את המצמ. אני דיברתי בבנית המשכנתא

אספמיה

משתמש מקצוען
את מסלול הפריים אפשר בהחלט לשפר.
ואם אתם יכולים לעמוד בהחזר יותר גבוה, את תקצרו את מסלול המשתנה צמודה, וממש לא את הקל"צ.
והמסלולים האחרים בסדר ? רק את הפריים לשנות?
וסתם כך מעניינת אותי דעתך האם שווה לחכות ל17 ולעשות שני שליש פריים

אספמיה

משתמש מקצוען
בטח שאם להוריד משהו זה את הקלצ. השאלה אם כלכלית אפשר? זה גם יוריד במשהו את הריבית. והטיפה שהכי כדאי לשפר זה בקלצ . במחשבה שבהמשך החיים יהיה ככל הנראה שינויים במשכנתא ובקלצ הכי מוריד מקרן המשכנתא
אם אני מוריד את הקלצ ל25 שנה כמה בערך מתווסף לי להחזר החודשי

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
והמסלולים האחרים בסדר ? רק את הפריים לשנות?
אני לא בטוחה שאני הייתי עושה בכלל תמהיל כזה. [כנראה שלא]
וסתם כך מעניינת אותי דעתך האם שווה לחכות ל17 ולעשות שני שליש פריים
אם זה לא דחוף לכם, אז לכאורה כדאי לחכות ולראות מה יהיה אז.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
@וואלך משכנתאות
מה דעתך בענין הקיצור בשנים . לקצר קלצ או מצמ? תסתכל בבקשה על השיח, מעניין מה דעתך
סליחה על האיחור, היתי מעט עסוק, קבל זאת בהבנה.
אם עדיין רלוונטי, אם לא, אולי יעזור לאחרים.
לדעתי עדיף לקצר בקל"ץ, 1. לְקַבֵּעַ לטווח ארוך כמה שפחות ריבית. 2. זה המסלול שכרגע הכי יקר. 3. בו יש משמעות בקיצור תקופה אם רוצים להוזיל בריבית. 4. במשתנה יש לך הרבה זמן לתקן נזקים. בתחנות או פרעון מוקדם עד התחנה.
מצרף דוגמא
כמו כן, במקרה הזה הפער בין המשתנה לקבועה הוא בערך הפער שמגלמת ההצמדה לטווח ארוך!
לגבי הויכוח עם @מקצועי בלבד, מציע 1. לשנות ללא צמוד עד לגובה של 0.8% הבדל. 2. מה שאני עושה - רק אם יש סבירות גבוהה שיפרע חלקית מוקדם יותר - לוקח חצי (תלוי לפי הסכום) מהמשתנה ומצמיד אותה למדד, ומבקש מהפקיד שידחוף שם כמה שיותר מרווח ויוזיל עוד קצת ביתר המסלולים.

ולעצם הריבית, זה ריבית די בסדר.

קבצים מצורפים

• השוואת הלוואה צמודת מדד.pdf
    KB 612.3 · צפיות: 27
נערך לאחרונה ב:

טראמפית

משתמש רשום
קופצת על האשכול, האם כדאי לחכות ל17 לחודש? יש מידע האם המשכנתאות באמת ירדו, או שיעלו את הפריים ובמסלולים הנוספים?

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
קופצת על האשכול, האם כדאי לחכות ל17 לחודש? יש מידע האם המשכנתאות באמת ירדו, או שיעלו את הפריים ובמסלולים הנוספים?
השאלה השניה עונה על השאלה הראשונה...
מציע לקבל אישור עקרוני ובכך לקבע את הריבית ל-24 יום ולראות בזמן האם משתלם לשלוח לאישור עם תמהיל חדש או להזדרז לבצע.

נערך לאחרונה ב:

אספמיה

משתמש מקצוען
@וואלך משכנתאות @ari1980 מה אתם חושבים מה עדיף משתנה צמודה או לא צמודה האם זה בוודאות שהתשלום החודשי בצמודה עולה בסוף בלפחות מאתיים של ומה לגבי פירעון מוקדם

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
@וואלך משכנתאות @ari1980 מה אתם חושבים מה עדיף משתנה צמודה או לא צמודה האם זה בוודאות שהתשלום החודשי בצמודה עולה בסוף בלפחות מאתיים של ומה לגבי פירעון מוקדם
אם יש סבירות גבוהה לפירעון מוקדם, לכו על צמוד.
אם לא? למה להיכנס לספק?! בסוף תהיה בעיה בהכנסות או איזה תשלום שיחזור והבנק לא ייתן לכם למחזר, קחו לא צמוד וזהו. לכו על בטוח.
למעשה מדובר בוויכוח על סכומים לא גבוהים, בסופו של דבר כיום המדד סביר. א"א להשוות למדדים הקיצוניים של שנות ה-90
לדוגמא: שקל אחד ב-01.01.1990 היה שווה בשנת 2000 ל-2.75 כמעט פי 3 בעשור, מה שגם הזניק את התשלום צמוד המדד בפי 3.
לעומת זאת שקל אחד בשנת 2000 שווה כיום (2021) אחרי 2 עשורים 1.33, כך שאפשר יהיה לומר ש'חרדת המדד' היא בעיקר ירושה מהטראומה של הורינו בני הדור הקודם.
[נכון יותר לומר, שבהצמדה למדד אתה משווה לערך המטבע, כך שאתה לא מפסיד, כי אתה משלם לפי הערך של המטבע, לקחתָּ שקל שהיה שווה שקל כעת השקל שווה חצי אז תשלם 2 שקלים שהם שווים לשקל שלקחת. ואילו בהלוואה ללא הצמדה אתה מרוויח ע"י שחיקת המטבע, 'מבצע' - אתה משלם פחות ממה שלקחת, מחזיר מטבע ששווה פחות. להמחשת העניין זה כמו לקחת בדולרים ולהחזיר אותו סכום רק בשקלים]
מצרף קישור לחישוב https://www.cbs.gov.il/he/Pages/מחשבון-הצמדה-למדדים.aspx

קבצים מצורפים

• מחשבון הצמדה למדד.pdf
    KB 220.1 · צפיות: 22

אספמיה

משתמש מקצוען
@וואלך משכנתאות היועצת שלי דוחפת לסגור על ההצעה שהיא הביאה לי ואני רוצה להמתין ל17 לשתי שליש פריים והיא טוענת שברור לה שהם יעלו את הריביות והרווח שלהם יצא אותו דבר ואין למה לחכות אשמח לשמוע את דעתך

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
@וואלך משכנתאות היועצת שלי דוחפת לסגור על ההצעה שהיא הביאה לי ואני רוצה להמתין ל17 לשתי שליש פריים והיא טוענת שברור לה שהם יעלו את הריביות והרווח שלהם יצא אותו דבר ואין למה לחכות אשמח לשמוע את דעתך
כך גם דעתי!
הבנק קובע לעצמו כמה ממוצע ריבית יהיה לו מכל לקוח.
אולי ייתן לך את אותה ריבית אבל בפריים, (במקום משתנה 3% פריים +1.4) הרווח שיוצא מזה שאין קנס בפרעון מוקדם (וגם את זה הבנק מחשבן..), מצד שני זה יכול להשתנות כל חודש לעומת המשתנה שרק בתחנות יכול לעלות.

זה סתם מידע פתוח לציבור.
בכל מקרה דעתי היא: לקחתם איש מקצוע תסמכו עליו.
את הבירורים על היועץ תעשו לפני [תבררו היטב, אבל לפני לא אחרי!], אחרי שלקחתם אותו/ה ייתן לכם ביטחון לסמוך עליו ורק עליו.
כמובן לא בעיניים עצומות, אבל לא להתחיל לברר, כל אחד יכול להמציא איזה סברות ולספר סיפורים על סמך מאמר שקרא פעם, ואתם רק תצאו מבולבלים, אתם משלמים בשביל הרוגע והביטחון שלכם. לא חבל?!

אספמיה

משתמש מקצוען
אם יש סבירות גבוהה לפירעון מוקדם, לכו על צמוד.
אם לא? למה להיכנס לספק?! בסוף תהיה בעיה בהכנסות או איזה תשלום שיחזור והבנק לא ייתן לכם למחזר, קחו לא צמוד וזהו. לכו על בטוח.
למעשה מדובר בוויכוח על סכומים לא גבוהים, בסופו של דבר כיום המדד סביר. א"א להשוות למדדים הקיצוניים של שנות ה-90
לדוגמא: שקל אחד ב-01.01.1990 היה שווה בשנת 2000 ל-2.75 כמעט פי 3 בעשור, מה שגם הזניק את התשלום צמוד המדד בפי 3.
לעומת זאת שקל אחד בשנת 2000 שווה כיום (2021) אחרי 2 עשורים 1.33, כך שאפשר יהיה לומר ש'חרדת המדד' היא בעיקר ירושה מהטראומה של הורינו בני הדור הקודם.
[נכון יותר לומר, שבהצמדה למדד אתה משווה לערך המטבע, כך שאתה לא מפסיד, כי אתה משלם לפי הערך של המטבע, לקחתָּ שקל שהיה שווה שקל כעת השקל שווה חצי אז תשלם 2 שקלים שהם שווים לשקל שלקחת. ואילו בהלוואה ללא הצמדה אתה מרוויח ע"י שחיקת המטבע, 'מבצע' - אתה משלם פחות ממה שלקחת, מחזיר מטבע ששווה פחות. להמחשת העניין זה כמו לקחת בדולרים ולהחזיר אותו סכום רק בשקלים]
מצרף קישור לחישוב https://www.cbs.gov.il/he/Pages/מחשבון-הצמדה-למדדים.aspx
כך גם דעתי!
הבנק קובע לעצמו כמה ממוצע ריבית יהיה לו מכל לקוח.
אולי ייתן לך את אותה ריבית אבל בפריים, (במקום משתנה 3% פריים +1.4) הרווח שיוצא מזה שאין קנס בפרעון מוקדם (וגם את זה הבנק מחשבן..), מצד שני זה יכול להשתנות כל חודש לעומת המשתנה שרק בתחנות יכול לעלות.

זה סתם מידע פתוח לציבור.
בכל מקרה דעתי היא: לקחתם איש מקצוע תסמכו עליו.
את הבירורים על היועץ תעשו לפני [תבררו היטב, אבל לפני לא אחרי!], אחרי שלקחתם אותו/ה ייתן לכם ביטחון לסמוך עליו ורק עליו.
כמובן לא בעיניים עצומות, אבל לא להתחיל לברר, כל אחד יכול להמציא איזה סברות ולספר סיפורים על סמך מאמר שקרא פעם, ואתם רק תצאו מבולבלים, אתם משלמים בשביל הרוגע והביטחון שלכם. לא חבל?!
אם זה הולך להיות אותו דבר אז למה בנק ישראל הוריד את המגבלה של השליש פריים הרי הוא רצה לעזור ללוקחי המשכנתאות איפה העזרה כאן

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ברור שהיא תדחוף אותך לזה.
למה שתרצה לעשות את העבודה מהתחלה?
כך שאפשר יהיה לומר ש'חרדת המדד' היא בעיקר ירושה מהטראומה של הורינו בני הדור הקודם.
ממש לא מדויק.
מי שמבין בכלכלה יודע שלא כל עשור או שניים מתנהגים אותו דבר, ויכול בהחלט להיות במשך העשורים הקרובים עליה גדולה יותר.
[מי שאומר שהוא יודע כמה המדד יעלה בעשורים הקרובים הוא פשוט רמאי]
יש פה משהו שחוששני שאתם לא לוקחים בחשבון בכל החישובים שלכם.
וזה שגם אם בהמשך הבנק יאשר לכם לעשות מיחזור, ממש לא בהכרח שזה לא יהיה בריביות הרבה יותר גבוהות!!
זה שכרגע אנחנו נמצאים באזור ריבית 0 [ריבית בנק ישראל 0.1% ואגרות חוב של הבנקים גם בריביות נמוכות מאד] ממש לא אומר שזה ישאר ככה בעוד 5 או 10 שנים.
יותר נכון לומר שככל הנראה הריביות על המשכנתאות יהיו יותר גבוהות בעוד עשור, וממילא לא יהיה שווה בשום אופן לעשות מיחזור.
ולכן יש חשיבות רבה לבחור היום במסלולים טובים, במיוחד במסלולים שהם לאורך עשרות שנים, ולא להסתמך על מיחזור בעתיד.

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
ממש לא מדויק.
מי שמבין בכלכלה יודע שלא כל עשור או שניים מתנהגים אותו דבר, ויכול בהחלט להיות במשך העשורים הקרובים עליה גדולה יותר.
[מי שאומר שהוא יודע כמה המדד יעלה בעשורים הקרובים הוא פשוט רמאי]
ברור. אלא שכל המאיימים והמפחידים מתבססים על נתונים מלפני שנים רבות,
ואני הצגתי תמונת מבט של עשור מלפני שלושה עשורים מול עשרים שנה אחרונות, והתמונה הרבה יותר מאוזנת!!

כמובן שעדיף תמיד ללכת על בטוח.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה